Problém s partnerom

sissa_il
11. mar 2023

Dobry den
Mam taky zvlastny problem s partnerom. Zijeme spolu asi 10rokov, mame dve deti.
Nerozumiem ale jednej veci.
Vzdy ked je niekto u nas alebo sme na navsteve my, sa sprava inak.
Chvilu predtym ked sme sami vetko ok, az moc 🙂
Ale akonahle k nam niekto pride alebo niekam s niekym ideme, zrazu ma nepozna. Nebavi sa somnou.
A ked na mna nieco povie, tak len co robim zle a aka som a podobne. Vyzera to, akoby sme sa predtym pohadali.
Nerozumiem tomu.
A velmi dobre vie co ma dokaze dost vytocit a on to jednoducho robi, povie....
Potom to vyzera ze sa len hadame pred kazdym.
Som z toho dost smutna.
Nerozumiem preco je taky
Ked sa ho nato spytam tak kruti este hlavou a vraj sa chcem hadat.
A dalsia vec, zeby ma niekedy objal, pobozkal, to tiez nic.
Skutocne som zufala uz z toho jeho spravania
Trva to dost dlho, Ked sme sa spoznali bol uplne iny

terezka1947
11. mar 2023

@sissa_il ľudia sa nezmenia zo dňa na deň,ani z ničoho nič. Často len sami sebe klameme a nevidíme alebo nechcené vidieť nedostatky. Nič v zlom,ale byť 10r s niekým,mať s ním dve deti a byť iba partnerka,to už hovorí veľa. Skús popremýšľať a možno aj sama prídeš na to,prečo je taký,aká si ty,ake to bolo niekedy medzi vami,aké je to teraz. Tu bude hlbší problém ...a určite ho poznáš.

zmrzlinka2021
11. mar 2023

@sissa_il po 10 rokoch a dvoch deťoch a stále mať len frajerku, niečo o ňom vypovedá. A pravdepodobne máte aj iné vážne problémy a rád uvíta, keď sa zdvihnes a odídeš. Byť vlastníte aspoň obaja?

sissa_il
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissa_il
autor
11. mar 2023

@zmrzlinka2021
Byt je jeho, zobrať si ma chcel keď sa narodil prvý ale akosi to už potom nespomínal. keď som to spomenula ja tak jednoducho sa tváril že nepočuje. Ťažko sa to opisuje celé. Nerozumiem prečo je taký.
A vždy sa ma potom ostatní pýtajú že či sme sa pohádali. Vravím že nie. A že prečo je teda taký? No to teda neviem ani ja

sissa_il
autor
11. mar 2023

@zmrzlinka2021 Omylom som vymazala odpoveď. Práveže on je doma úplne normálny. Toto robí len keď sme niekde s niekým. Alebo viacmenej nerobí. Vtedy ma nepozná, nedotkne sa ma
A veci uvedené vyššie. Pritom si nemyslím že by sa nejakým spôsobom za mňa mal hanbiť alebo niečo podobné. Dnes som tu mala rodičov a začal ešte aj pred nimi. Sa ma pýtali že či sme sa predtým pohádali. Vraví že nie že však ste tu odvčera že však ste videli že sme sa nepohádali. Tiež tomu nerozumeli prečo je taký

tykat
11. mar 2023

@sissa_il poznam zopar takych co sa spravaju presne opacne, zit s nimi je peklo. Pred inymi ocarujuci a doma tyrani.
Toto je asi ten lepsi pripad ale aj tak divne.

7miriam77
11. mar 2023

Riadne psycho😱😱😱 asi by som sa ho normalne pred navstevou opytala, "zlatko a co sa na mna hnevas, ked sa ku mne spravas ako jeden blbec"? Ja osobne by som taketo chovanie nezniesla, očividne to robi naschval, možno chce aby si sa citila ponižujúco. Ja ti poviem len tolko, je to idiot

sissa_il
autor
11. mar 2023

@7miriam77 No on práveže povie že on sa správa normálne a ja mu neverím že nevidí a Nevníma ten rozdiel v spravani
A to som normálna slušná žena ktorá sa normálne vyjadruje, Nemám blbé kecy a viem sa správať.
Preto skutočne nerozumiem týmto výkyvom v jeho správani

sissa_il
autor
11. mar 2023

No lenže ja som si myslela že to sú len také náhody ale opakuje sa to. Takže náhoda to nebude preto neviem čo ďalej jednoducho to sa takto nedá

katkine_terapie
11. mar 2023

Mozno preto, ze planuje (skor ci neskor) zo vztahu vycuvat a potrebuje alibi, aby nevysiel z toho on ako hlupak, co sa rozchadza s dobrou zenou a necha ju samu s dvomi detmi. Casto sa takto spravaju manipulatori. Nieco naznacuje aj tato veta: "Ked sa ho nato spytam tak kruti este hlavou a vraj sa chcem hadat." Ale toto fakt iba hadame, kedze ho nepozname a ani nevieme nic blizsie o vasom vztahu.
@sissa_il

7miriam77
11. mar 2023

@sissa_il tak nainstaluj dakde kameru a nahraj jeho vystupy. Potom sa mozno uvedomi.

morgane1975
11. mar 2023

@sissa_il moj nazor - nevazi si ta alebo sa za teba hanbi. Dovod musis najst s nim preco je to tak. Muz ktory si vazi zenu /ak si to zasluzi/ sa tak nesprava.

morgane1975
11. mar 2023

@terezka1947 mna to tiez zarazilo ze maju az dve deti. Niekedy je to tak, poznam taky pripad z okolia, ze zena muza doslova dokope do svadby aj deti a potom sa cuduje ze partner ako sa sprava. Ono znasilnovat niekoho slobodnu volu sa nevyplaca. Moj brat ma tiez zenu co chytila posledny vlak (stara dievka) , nechcel sa zenit ale dokopala ho k tomu a tiez ju ma za handru. Aj sa tak o nej vyjadruje. Takze tak…

reanda
11. mar 2023

je psychicky naruseny.. nemusi to robit schvalne ani umyselne.. mozno si to ani sam neuvedomuje.. takito ludia maju velky problem, ktory je ale tak velky, ze ho potlacili aj sami pred sebou a svojim vnimanim.. musel by sa chciet na to pozriet a liecit sa.. ale to chciet nebude, lebo to je 'desive'
v principe ma zrejme nejaky problem so zenami - asi s matkou, nejake ublizenie, ktore ale musel potlacit, lebo dieta sa nemoze hnevat na matku - matka je jeho zdroj a ono nemoze priznat, ze je 'zla', ohrozilo by tym svoju existenciu.. tak toto potlaci a potlaci to tak dobre, ze na to zabudne.. potom to obcas vylieza v urcitych situaciach.. s tebou ked je sam, si ako jeho matka - si zena, s ktorou zije, ma deti, si pre neho dolezita, tak nemoze priznat, ze je na tebe nieco 'zle', ze mu nieco vadi - to je sposob, ktory sa naucil v detstve - nepriznavat problemy.. ale pred navstevou, pred cudzimi, to akoze moze vyliezt, lebo oni su cudzi a to ho neohrozuje.. pred tebou to musi 'tajit' .. ale toto vsetko je nevedome, su to naucene obranne mechanizmy psychiky.. zmenit sa to moze jedine, ak by bol ochotny to priznat a zacat s tym pracovat..
netvrdim teda, ze je to na sto prcent vas pripad, ale tak mi to pripada.. mam s tym skusenosti

sissa_il
autor
11. mar 2023

@reanda Ďakujem za zdĺhavú odpoveď. Mám známu psychologickú a ona pozná mňa a jeho veľmi dobre a počula som podobný názor len jednoducho Tak to býva že človek uveri tomu čo počuje viackrát. Názory A pohľady na túto vec sa dosť líšia u každého. No myslím že on to neprizná. Nie že myslím

viem

terezka1947
11. mar 2023

@morgane1975 ja nie som za nútenie do svadby. Osobne by som s mužom,kt.ma sám od seba nepožiada o ruku nemala ani deti. Jednoducho keď sa dvaja ľudia majú radi,sú dospelí,vedia,že chcú byť spolu,tak sú spolu v dobrom,aj zlom. V manželstve. A tak prídu deti.

luccija
11. mar 2023

Záleží aj aký to má ton to, že sa sťažuje.Je to sarkasticky či potrebuje to pred nimi povedať, aby ho niekto polutoval aké to má s tebou ťažké?
Takto napísané je ťažko súdiť ako to myslí.My máme takých známych to sa vždy dozvieme, že žena pečie len to, čo chcú deti, neušlo sa mu a ešte musel aj vysávať niekedy jeho žena tiež povie, že doma je ticho ako pena a pred obecenstvom sa lutuje.Ale on to hovorí skôr v rámci srandy, aby bol zaujímavý vie to humornr podať a aj jeho žena sa na tom smeje neberie to zle každý má iný štýl humoru.
Tak sa do tých jeho podpichovaciek nedaj zatiahnuť a hotovo.To, že Ta neobjima chápem ja neznášam pred cudzími sa cukrovat veď nie sme teenegeri

luccija
11. mar 2023

Záleží aj aký to má ton to, že sa sťažuje.Je to sarkasticky či potrebuje to pred nimi povedať, aby ho niekto polutoval aké to má s tebou ťažké?
Takto napísané je ťažko súdiť ako to myslí.My máme takých známych to sa vždy dozvieme, že žena pečie len to, čo chcú deti, neušlo sa mu a ešte musel aj vysávať niekedy jeho žena tiež povie, že doma je ticho ako pena a pred obecenstvom sa lutuje.Ale on to hovorí skôr v rámci srandy, aby bol zaujímavý vie to humornr podať a aj jeho žena sa na tom smeje neberie to zle každý má iný štýl humoru.
Tak sa do tých jeho podpichovaciek nedaj zatiahnuť a hotovo.To, že Ta neobjima chápem ja neznášam pred cudzími sa cukrovat veď nie sme teenegeri

reanda
11. mar 2023

@sissa_il hm.. horsie, ze to nechces priznat ani ty.. ale to, ze najdes nejaku prijatelnejsiu pricinu vasich problemov neznamena, ze sa problem vyriesi.. ked chces odstranit problem, musis sa pozriet pravde do oci, nie hladat lubive vysvetlenia..

morgane1975
11. mar 2023

@reanda presne tak, ale autorka radšej bude hľadať riešenia v podobe psychológa. 🤦‍♀️ chlap si ju evidentne neváži a to žiadna terapia nenapraví. Jedine sa pozrieť pravde do oči. Ale na to treba odvahu.

sissa_il
autor
11. mar 2023

@luccija on je nasrany a vynada mi pred nimi.
Skor ostatni sa to snazia zachranit vtipkovanim

sissa_il
autor
11. mar 2023

@luccija a objimaci tip niesom ani ja
Ale on by to nespravil ani za toho boha
Jednoducho pre ostatnymi ma ,,neznesie,,
Neexistujem
Ak hej, tak sa iba hada

kitycat
11. mar 2023

@sissa_il ma ta uplne v pazi a pred navstevou je k tebe este horsi ako normalne, akuratvto nechces vidiet ... Dve deti na hromadke no co ta pri nom drzi?

Zachodovu dosku po sebe aspon zatvara?

sissa_il
autor
11. mar 2023

@morgane1975 Ale akej pravde.
Pytal som sa ho preco to robi.
Len zakruto hlavou...
Znami, svedkovia toho celeho mi zas neveria ze ske sa predtym nepohadali
Ze preco je taky...
On to neriesi, tvari sa ze nic sa nestalo
Uz sa to roesilo taz pred znamymi ked to spravil.
Tiez mu povedali ze sa sprava akoby sme pohadani. A on ze niesme. Pytaju sa ho ze a preco je taky..
a on ze je normalny
...to je taka komunikacia no....

sissa_il
autor
11. mar 2023

@kitycat tak neviem kam by som sla s dvoma detmi na rodicaku. rodicia v zahranici,miesto nemaju pre nas.. podnajom celkom drahy
Nieje to jednoduche

kitycat
11. mar 2023

@sissa_il no, predpokladam, ze taky nie je od vcera. Ci pri sexe je mily a pritulny?

sissa_il
autor
11. mar 2023

@kitycat doma je ukazkovy
Ale ako pisem, niekto treti, stvrty piaty, a on ako iny clovek. Vzdy ma to potom akosi preslo ale uz sa to prehliadat neda

reanda
11. mar 2023

@sissa_il ukazkovy? povedz mi, ako sa da prezivat blizkost, intimita a hlboke city s psychopatom? neda sa.. je to falos.. klames samu seba
problemy ako kam s detmi na rodicaku su tie najmensie.. a vzdy sa nejak vyriesia.. hlavne je priznat si, ze to treba riesit.. mas male deti.. zatial riesis len problemove chovanie muza k sebe pocas navstev.. casom budes riesit aj horsie veci.. alebo si myslis, ze psychopat moze byt dobry otec? on sa dokaze spravat 'ukazkovo'.. ale len odtial-potial, bohuzial.. vnutri ma hnoj.. na tom stastny zivot nepostavis, ani svoj, ani svojich deti..
tak, mozes sa tomu pozriet do oci

sissa_il
autor
11. mar 2023

@reanda hm asi pravda
Riesit to treba
....

reanda
11. mar 2023

@sissa_il ak to on riesit nechce, ty s tym nic neurobis, ani ked sa na hlavu postavis.. ty mozes poriesit jedine priznanie si, ze si si nevybrala vhodneho partnera.. uznat to a priznat, ze sa to moze zacat riesit.. ze sa ti mozu zacat ukazovat moznosti, ako mozes postupovat dalej.. pokym to neuznas a budes chciet za kazdu cenu udrzat vztah a vymyslat sposoby, ako to zmenit, zachranit, hladat dovody, ospravedlnovat, vysvetlovat, hladat chyby v sebe atd atp, dovtedy k skutocnemu rieseniu nemozes dojst.. lebo to brzdis..
vypada to kruto, ale v skutocnosti to, co zijes, ze ovela krutejsie, ako to riesenie