Problém s mojimi rodičmi

nikahalasova
19. mar 2017

Dobrý deň chcem sa opýtať mám 2deti nazaciatku otec mojich detí sa one nezaujímal. Momentálne onich prejavil záujem vidím že sa snaží atď No lenže moji rodičia stym nesúhlasia aby sa snimi stretaval tak nwm teráz ako a čo ja Chcem aby sa snimi stretaval moji rodičia budú schopní preto spraviť všetko aby ich nemusel vidieť dokonca su schopný aj mne zobrať tak nwm ake mam prava ako sa mam brániť aj ake ma otec mojich detí práva ako sa brániť ďakujem za odpovede som stoho nanervy aj zúfalá aa nechcem one prísť prenich dám aj život len moji rodičia ma aj tak trošku psychicky trápia lebo žijem snimi domácnosti aje to jasné že musím rešpektovať ich pravidlá ale odtiaľ podtial lebo nieje to normálne že aby mojim detom rozhodovali oich živote že oni môžu snimi všetko ja nie bo nedobre cítim sa jak pestúnka ane jak matka vtejto domácnosti ta nwm ako vy nato pozeráte sakymi očami ďakujem

moni244
19. mar 2017

Nwm? To ma byt co za slovo? Ked chces rady, pouzivaj ciarky.
A necudujem sa tvojim rodicom, dcera sa k nim nastahuje aj s detmi, milostpan si zduchne a zrazu sa ide hrat na otecka? a aspon plati na deti?

mihula
19. mar 2017

aj ja by som chcela vediet,ako dlho si u rodicov,kolko maju deti rokov a kolko platí výživne,dost malo inf.aby sme radili.Tak dopln nieco

petulda333
19. mar 2017

Uprimne sa im nedivim,dobre nie je to spravne ale ty sama sa spravas ako decko. Tak s tebou tak jednaju

ellsa
19. mar 2017

Nejaky dovod tam bude, len ty ho nevidis.

mamutka
19. mar 2017

A kto tie deti zivi? Ich otec asi nie. Tvoji rodicia im poskytli strechu nad hlavou, postele, o stravu sa stara kto? Zarobis dost na deti? Rodicia sa boja, ze budu este aj jeho zivit, nie len deti a teba. Ako detom rozhoduju o zivote? Asi sa boja, ze pojdes za nim a deti nebudu mat ani poriadnu postel, kedze ani otec nie je asi poriadny. Alebo sa boja, ze on sa nastahuje k nim. Vela si toho nenapisala, len staznosti, z ktorych to vyzera, ze skor maju problem tvoji rodicia s tebou a nie naopak.

loginexistuje
19. mar 2017

@nikahalasova plati otec na obe deti? plati dostatocne? prispievas na najomne, energie, stravu rodicom ?

Jasne ze otec ma mat kontakt s detmi ale zaroven si ma aj plnit svoje povinnosti rodica a deti zivit lebo to je uloha rodicov a nie starych rodicov.

mozno sa rodicia boja ze ked sa budete stretavat donesies onedlho dalsi hladny krk, ktory budu musiet zivit

slimstar
19. mar 2017

Po právnej stránke má na ne právo a má právo sa s nimi stretávať ako otec. Samozrejme by ich mal aj vyživovať, teda to k tomu patrí. Vaši rodičia mu nemôžu brániť v jeho práve, stretávať sa s deťmi. Bol nejaký súd o tom ? Tam vždy určia podmienky, ohladne výživného a stretávania sa s deťmi. Otec má práva aj povinnosti.

prevenar
19. mar 2017

@nikahalasova nie nie.. nie otec sa o ne nezaujimal ..ty a aj otec ste sa nezaujimali, kedze nikto, kto to mysli s detmi vazne nema druhe dieta s niekym , kto sa nezaujima o prve. ste si 1:1 v tomto smere.

deti potrebuju dvoch rodicov a rodinu , ak ste si to rozmysleli co sa tyka odhodlania starat o vlastne deti, tak si prenajmite byt , vytvorte detom podmienky na normalny zivot a starajte sa o ne v tom byte. su to vase deti, nie deti vasich rodicov ..vola sa to zodpovednost za vlastne konanie. to je asi vsetko co mate urobit.

pribinak
19. mar 2017

Napisem krátko a stručne, ty di podla všetkého velke dieta co ma 2 male deti a tvoji rodicia sa boja, aby si zas neskončila s bruchom

lintu
19. mar 2017

Ak sa necítiš dobre v tej domácnosti, nájdi si inú, v ktorej budeš môcť o sebe a svojich deťoch rozhodovať sama. Najlepšie vlastnú. V rodičovskej domácnosti budeš vždy pod určitým drobnohľadom.
Mimochodom nestačí sa len momentálne snažiť a zaujímať. To chce dlhodobejšiu iniciatívu, počas ktorej by možno i tvoji rodičia nadobudli voči chalanovi viac dôvery. Zatiaľ je v ich očiach pravdepodobne len človekom, ktorý ti narobil dve deti, zmizol, nechal ťa v problémoch a zrazu sa z bohvieakého dôvodu opäť vynoril. To je strašne málo na zabudnutie.

nikahalasova
autor
20. mar 2017

@pribinak no písať budem hoc aj romany taže nwm aky problém hm sdalsim bruchom hm zaujímavé

nikahalasova
autor
20. mar 2017

@prevenar ako môžeš povedať že ja sa nestarám osvoje deti ako to vieš hm že ja otom nwm že ja sa nestaram

moni244
20. mar 2017

@nikahalasova necudujem sa tvojim rodicom (ak je to skutocne, co pochybujem). Podla toho, ako sa tu prezentujes, mali by ta drzat velmi na kratko

kinderya
20. mar 2017

@nikahalasova áno, máš práva. Aj otec vašich detí má práva...bohužiaľ.

pribinak
20. mar 2017

@nikahalasova zlatko prepáč, ale neviem to po tebe prečítať ;(

stanulienkat
20. mar 2017

dufam, ze nemas obciansky. des chudatadeti 😀

prevenar
20. mar 2017

@nikahalasova myslim ,ze som sa vyjadril v mojom prispevku jasne ,ze preco si to myslim . na druhej strane, ked si zoberiem ,ze tvoje IQ nebude vacsie ako 100 nema velky vyznam o tom s tebou diskutovat.

sense
20. mar 2017

nuz otec deti ma pravo na deti, ale ak ty mas problem s tvojimi rodicmi, tak konecne dospej a osamostatni sa, poskytni detom strechu nad hlavou plus vsetko ostatne a nikto sas ti nebude montovat do zivota...

a ako sa pozeram na to ja, keby sa aj prve dieta pritrafi, tak na druhe si urcite nezamiesim kym nemam co ponuknut tomu prvemu resp aspon zakladne veci ako jej strecha nad hlavou...

erickatt
20. mar 2017

@nikahalasova len som to musela fakt čítať asi 4 x. Bez čiarok sa tomu zle rozumie. A to neurážam, len konštatujem. Rodičia sa len boja, raz ta už okaslal. Medzi prvým a druhý drobcom bol kde? Zili ste spolu?? Ci len stretávali a ,,stalo sa"

mila23
8. apr 2020

autorka uz nema ucet na MK.....ani sa neducujem...velke decko co ma deti...asi cakala ze ju budu vsetci lutovat.....chudence deti ☹