Problém ohľadom sťahovania

sima00
31. aug 2016

Ahoj 😒
Nneviem ako ďalej a nikto mi neporadí každý mi tvrdí že sa mám rozhodnúť sama ale ja neviem ako sa mám rozhodnúť ☹ .. Čakam bábätko s ktorého som veľmi šťastná 🙂 ale teraz mám taký problém že priatel chce aby som odišla bývať k nemu no býva 500km odtiaľ kde bývam teraz ja .. ale mamka povedala ze by bolo lepšie aby som ostala tu a prišiel aj on tu ale on to nechce ma tu svoju mama a s nou má problémy nechce prísť sem kvôli neje ako ja to chápem ale ja neviem ako ďalej .. nechce tu prísť stále sa hádame kvôli a zase ja nevie či tam mám ísť alebo nie keďže tam nikoho nemám len jeho a k tomu a mám pocit že už ani to bábo nechce a ja som v koncoch .. porade mi prosím ☹

dominikav123
31. aug 2016

@sima00 koľko máš rokov ?

sima00
autor
31. aug 2016

@dominikav123 mám 18

lukamka
31. aug 2016

@sima00 pre mna je domov tam, kde je môj ňuňik - teraz uz mm. Budete rodina a najdôležitejšie je to, na čom sa dohodnete. Mamka to síce mysli dobre, ale v tomto príbehu je len vedľajšia postava, tak by si to mala uvedomiť. Áno bude toho na teba na začiatku asi veľa, ale mamka predsa môže na začiatku prísť na chvíľku pomôct nie? Možno máš z budúceho otca teraz pocit, že to uz ani nechce, ale nebude to skôr sklamanie, že vam mamka diktuje kde mate žiť?

simaminka
31. aug 2016

Ahoj zacnem od konca: pocity su v tehotenstve a pocas kojenia vselijake, ze babo nechce si nedomyslaj ;) no a k veci: Najskor sa s nim porozpravaj, hovor mu o svojej obave ze ak pojdes ty za nim 500km nebude ti moct mamina velmi pomoct s babom, co sa v prvych mesiacoch velmi hodi... Výocuj si aj jeho, nech ti povie presne co mu vadi na tom zit v tom meste kde zijes ty... Ak jeho mama, ved da sa byvat niekde miml na druhom konci mesta...

sima00
autor
31. aug 2016

@lukamka
Neviem proste on sa nechcel l tom ani rozprávať proste aby som prišla tam ale mám z toho tak trošku strach že to sama nezvládnem všetko.. a on ani nevie že mi to navrhla mamka aby sme ostali v tom meste kde ona že ak budeme niečo potrebovať tak nám pomôže.. povedala to aj priatelova mamka že by sme nemali odchádzať.. a najviac ma mrzí že sa nechce o tom baviť proste nie ..

sima00
autor
31. aug 2016

@simaminka povedal mi že ak chcem ostať tu mám ostať on ostane tam .. tak som mu povedala že či teraz všetko je to len môj problém a moje babo a on nato že nejako takto .. takže neviem či si to len namyšlam😞 vraj je to len kvôli jeho mame .. ale ja nechcem aby sme bývali buď s jeho mamou alebo s mojou to nie ale je to iný pocit keď viem že ak budem niečo potrebovať tak sa môžme obrátiť buď na jednu alebo na druhú .. a on s o tom nechce baviť

adkala
31. aug 2016

ťažké rozhodnutie. Položila si si otázku, čo asi by chcelo to dieťatko? Keby si ty bola ním? Možno tam nájdeš odpoveď, kedy bude rodina šťastnejšia.
A ďalšia vec, keď máš veľa pochybností, práve vtedy sa najviac rozprávaj s priateľom. Nedovoľ, aby bludné pocity ovplyvnili tvoje ďalšie kroky.

sima00
autor
31. aug 2016

@simaminka a keď som mu povedala prečo tam nechcem ísť povedal mi len toľko že to zvládneme a stále bude somnou .. ale keď ja aj tak neviem 😞

dominikav123
31. aug 2016

@sima00 moj názor. Ak by to bol ten pravý tak by ta do takejto pozície nedotlačil. Proste by sa ti snažil vyjsť co najviac v ústrety. Ja by som preč nešla. Hlavne ked máš takéto pochybnosti.

sima00
autor
31. aug 2016

@adkala
A ako sa s ním mám rozprávať keď sa somnou nechce rozprávať už mi neodpiše ani telefón nedihne 😞 ano viem že by malo babo vyrastať aj s mamkou aj s ockom ale mám strach že to sama nezvládnem 😞

sima00
autor
31. aug 2016

@dominikav123
Važne neviem čo mám robiť😞 nechcem aby sme sa hádali .. vážne neviem

glorikarebeka
31. aug 2016

@sima no partner asi este nedospel,toto robia deti,ze sa stebou nebavi a nedviha caka s tebou dieta tak by sa mal inac spravat a si mladucka tak sa ti necudujem,ze sa nevies rozhodnut,ale do porodu mas este daleko tak snad sa rozhodnes

dominikav123
31. aug 2016

@sima00 on ma koľko rokov ? Ma v tom meste taku super pracu ze nechce ist preč ?

eriksonka1234
31. aug 2016

@sima00 takto sa nespráva zodpovedný muž. Nedvíha? Neodpisuje? To nemá záujem riešiť vašu situáciu???? Veď riešenia sa hľadajú spoločne... To bábo prišlo neplánovane? Prečo ste sa predtým nerozprávali o tom, kde budete bývať, keby si náhodou otehotnela... Záleží aj od povahy. Ja by som určite neodišla, lebo by som nebola šťastná tam, kde nikoho nepoznám, všetko cudzie.... Ja teda z toho, čo píšeš mi nepríde tvoj muž, že by vás bezhranične miloval....Môj by sa aj pototo len aby bol so svojimi deťmi...A on sa už teraz dobrovoľne vzdáva toho, aby vychovával vaše spoločné dieťa, len preto, že nechce odísť od svojej mamy...A povedzme sa úprimne, na začiatku je toho veľmi veľa a ty si mladučká, pomoc mamy sa určite zíde... Predsa mama má iný vzťah k dcére, ako svokra /nie je to pravidlo, ale väčšinou/....To je len môj názor, rozhodni sa správne, aby si ty a neskôr aj vaše dieťa boli šťastní ľudia 🙂

sima00
autor
31. aug 2016

@glorikarebeka
Asi ešte nie .. potom mi dal návrh že aby sme to aspoň vyskúšali tam a ak by to nebolo fajn že by sme to nezvládali tak aby sme prišli späť

sima00
autor
31. aug 2016

@dominikav123
On má 20 má tam fajn prácu je pravda že tu by toľko nezarobil

sima00
autor
31. aug 2016

@eriksonka1234
Bábo nebolo úplne naplánované.. ako rozprávali sme sa čo ak by sme mali bábo no predtým bol iný zo všetkým súhlasil a nemal problém s ničím no teraz mám z neho úplne iný pocit nie taký ako predtým je pravda že sme sa dosť pohádali a ja som mu možno vykričala veci čo som nemala ale na začiatku sme sa bavili žeby som išla tam nenmietala som ale teraz keď som si to celé zvážila a prehodnotila už mi nepríde to taký super nápad ako predtým

glorikarebeka
31. aug 2016

@sima00 tak chod za partnerom,mali by ste byt spolu a mozno by ste si mohli neskor aj spolocne byvanie a ked tam ma dobre platenu pracu tak niet ocom ved si zober,ze niektory su az v zahranici a pridu raz do roka,musis vyskusat len nemal by sa takto chovat,ze nedviha a nekomunikuje

sima00
autor
31. aug 2016

@glorikarebeka
Neviem stále rozmýšľam čo bude lepšie.. aj ja by som chcela aby sme boli spolu on nám už našiel aj bývanie všetko len proste neviem sa rozhodnúť bojím sa že to budem ľutovať😞

robin30
31. aug 2016

@sima00 urobis si dieta a ostavas na krku mame zena patri k muzovi tak isto dieta pobalit sa odist ja mam rodinu 700km tisicky dalsich este dalej taketo vyhovorky ze pomahat s babom prosim ta ste na to dvaja aby si neostala sama len pocuvaj mamicku a svoj strach to je tak ked si deti robia deti

svetluska82
31. aug 2016

@sima00 keby si isla za nim s kufrom tak mate kde byvat? MAte zazemie? ci zas len svokrovci?

lukamka
31. aug 2016

@sima00 obavy budú vždy, ja som od teba o 13 rokov staršia a tiez mám obavy kedže mame rodičov a svokrovcov na opačnej strane republiky. Ale ste na to dvaja - vy ste základ novej rodiny, tak skúste byt hlavne vy spolu a nechajte si pomôct na začiatku od mám

sima00
autor
31. aug 2016

@robin30
Ja nepotrebujem aby ma tu niekto odsudzoval ako prepač ale ja chcem len vedieť názor nie aby si mi vynadala zato že som si spravila dieťa

robin30
31. aug 2016

@sima00 taknked si si spravila dieta spravaj sa zodpovedne ako matka a daj svojmu dietatu rodinu to jest otec matkabdieta a nie dve babky matka

sima00
autor
31. aug 2016

@svetluska82
Máme on už tam má aj byť síce len podnájom ale má.. nie budúca svokra býva v tom istom meste ako ja takže budem tam len on ja a babo

glorikarebeka
31. aug 2016

@sima00 vzdy sa da vratit domov,ak teda mama by nemala nic proti tomu,musis to skusit,sprav to uz pre to dietatko a neboj zvladnes to,ja som mala tak dobre deti,ze nemusel chodit nikto,ale teraz ked su uz vacsie tak by sa pomoc zisla

svetluska82
31. aug 2016

@sima00 tak by si to mohla skusit, aspon uvidis, ci si sadnete aj po inych strankach, JA som od rodicov 300 km sice nemam male dieta, ale nikdy nebol problem. Zas ja som samostatna, rodicov som nepotrebovala na strazenie,

sima00
autor
31. aug 2016

@robin30
Mohla by si sa kumne správať inak mi chceš povedať že keď si mala svoje prvé dieťa hneď si vedela čo kde ako načo že.. nikoho si sa nepytala o radu a všetko si vedela hneď

sima00
autor
31. aug 2016

@glorikarebeka
Asi máš pravdu možno to bude ešte lepšie ako keď ostanem tu 😊

robin30
31. aug 2016

@sima00 telefony existuju pediater tiez kadejake skupinky po mestach na to naozaj nemusis ostavat u mamicky a pisem to ako to vidim ja nebudem ti pritakavat hej moja ostan u mamicky a chlapa odstav od dietata co cakas ze ti kazda bude pritakavat no ty mi prides ako dalsia z tych polutujte ma ja som chudatko a moj priatel a vsetci okolo su zli ach jo skoda reci