Problém ohľadom krstných rodičov

elcoro
18. máj 2020

Ahojte, mame mat budúci mesiac krstiny nášho malého, krsny rodiča majú byť môj brat so ženou, sú krstni aj prvému a druhému nášmu dieťaťu, majú byť zasa.
Ide o to ze teraz sa oni pohádali so zvyškom rodiny, čiže každý ich odpísal, oni sa neozivaju, ani rodina im ani oni rodine. S nami doteraz problém nebol. Problém je ze nechcú ísť za krsnych pokiaľ ja s manželom ich nebudeme rešpektovať že ostatní na krste budú, a oni nie keďže sú v zahraničí a je covid. Ide o to ze aj keby covid nebol tak neprídu koli rodine domov,. Teraz sú z ich strany samé vyhrážky myslím brat a jeho žena. že ja ich musím rešpektovať, ako si to predstavujem, že ostatní zatratili jeho a ja s nimi komunikujem, a oni mi zatratili brata? Proste stále o tom točí, psychicky ma to vycerpava, čo mám robiť nájsť si iných krsnych? Ci ich napísať aj tak na papier ze krsny sú aj keď nebudú prítomný? Farár s tým problém nemá lebo je karanténa čiže napísať sa dá. Úplne som hotová z toho neviem co mam robiť, brat je ťažká povaha, keď nieje po jeho koniec, vraj ja som ho tiež zatratili, lebo ostatná rodina sa s ním nebavi

0kristina0
18. máj 2020

Presne tak, najst inych krstnych rodicov bude najlepsie, naco su ti takito, co ich ani nevidis a este su aj rozhadani s celou rodinou.

annamivo
18. máj 2020

@elcoro príde mi to detinské, ja som sa s niekým pohádal tak ty sa s ním baviť nebudes🤦 ja by som takýchto ľudí za krstnych nechcela.

daganov
18. máj 2020

@elcoro myslím, že o mesiac ešte stále bude problém s tým, aby zo zahraničia prišli a nešli do karantény, ale zaskočilo ma to, že žijú v zahraniči a ešte sa pohádali s rodinou a určujú si podmienky. Takto si rozhodne nepredstavujem krstných rodičov, ktorý majú dieťa viesť k viere. Neviem ako by ho viedli, keby sa videli pár krát za rok, možno ani to nie ale najmä svojím životom dieťaťu nedávajú dobrí príklad. Byť krstnými rodičmi nie je len ten akt krstu, ale najmä život po ňom. Dala by som iných krstných rodičov.

nini1010
18. máj 2020

Urcite najst inych krstnych rodicov.

lenka2710
18. máj 2020

@elcoro ja by som tiež hľadala iných! Viem, že v živote sa stane všeličo, ale predsa len mali by ste si rozumieť, ved ide aj o dieťa! Nám krstoval prvé môj brat a bude aj druhé led sa stastlivo narodí, ale neviem si predstaviť, žeby sme boli pohádani alebo žeby nebol v kontakte s rodinou, akoby sme na seba v kostole zazerali alebo co, ja sa neviem pretvarovať, pokial som s niekym pohadana, tak sa neviem pred druhými tváriť, že je to ok! Napríklad švagor ma tri deti, a každé ma iného krstného, práve kvôli rodinným hádkam! Zo svagrininej strany sú zložité povahy, a pri každom dieťati boli s niekym pohádani 🤦‍♀️

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
18. máj 2020

asi by som odložila krst kým sa situácia troška ukľudní...

marci77
18. máj 2020

najst inych krstnych rodicov, nemusia byt z rodiny

syslik81
18. máj 2020

nenechala by som sa zatlacat do kuta a a klast podmienky na krst mojmu vlastnemu dietatu ... nechcu hold smola dam inych a oni nech sa uvedomia

sejan
18. máj 2020

Príde mi od nich sebecké žiadať od vás aby iná rodina na krste nebola len kvôli tomu že oni sa pohnevali. Asi by som hľadala nových krstnych rodičov

jaskolka
18. máj 2020

Ja by som tiež hľadala iných krstnych. Aký má význam krstný rodič, ktorý je kompletne rozhádany s celou rodinou, žije kdesi v tramtarii, že možno dieťa neuvidí ako je rok dlhy, a bude mu vadiť, keď na nejakú oslavu dieťaťa príde aj iná rodina ? A ešte bude si diktovať podmienky? Lebo ako som pochopila, oni vlastne vôbec na krst nechcú prísť, ani keby mohli! Lebo tam bude ďalšia rodina? No ďakujem pekne za takých!Podla mňa je pozvanie za krstného rodiča istým spôsobom aj česť pre dotyčneho, nie ze tým oni ti robia láskavosť. Slušne by som im oznámila, že teda krstni budú iní ľudia

larisalarisa
18. máj 2020

Dať ich na papier a neriešiť ďalej. Ja osobne nemám rada ultimáta. A vy nie ste arbiter sporov.

daganov
18. máj 2020

@elcoro inak tu je krásne vidieť to pokrytectvo, chcú byť krstnými rodičmi, predpokladala by som, že aj preto, aby krstné deti viedli k viere a sami žijú tak, že sa pohádajú s celou rodinou, krstný keď povie, musí byť po jeho, diktujú si podmienky - to je súčasťou akej viery?