Problém mojej sestry

brigita15
6. mar 2016

Ahojte rada by som si vypocula vase nazory .Trapi ma problem mojej sestry .Momentalne zije v zahranici s manzelom a detmi ..myslim ze je velmi nestastna ale nechce o nicom sa velmi rozpravat .Myslim ze za vsetkym nestastim je jej manzel.Uz od zaciatku manzelstva sa mi nepozdaval varovala som ju no ale laska je slepa hlucha.Preto by som rada vypocula vase nazory.Tak toto jej vyviedol:Pri narodeni prvej ich dcerky jej navrhol dat meno po svojej svagrinej ktoru on osobne obdivoval.Teda obdivoval jej krasu jej styl.A teraz pride najvacsi sok:druhej dcere dal meno meno po svojej dlhorocnej priatelke koli ktorej sa po rozchode zrutil ..az tak ze prestal chodit do prace...otazka je miloval alebo miluje moju sestru ?ako ju ma rad ked takto sa zachoval ..?pls piste svoje nazory

cervenaruza123
6. mar 2016

@brigita15 Problemom je len to, ake mena dal svojim dceram? Ci aj nieco ine, o com vies?

natalym
6. mar 2016

A Tvoja sestra je nesvojprávna? Však prvej sa pýtajú matky, že aké dáva meno. A teraz sa zase pýtaš Ty za ňu.

brigita15
autor
6. mar 2016

Problem je menach ..myslim ze viac by mal respektu k mojej sestre ajo k inym zenam .nevuem si predstavit ze by moja dcera niesla meno zeny ktoru on miloval nezniesla by som to urcite

brigita15
autor
6. mar 2016

Nataaly pytam sa za nu pretoze ona sa nechce o nicom bavit .Vidim ze je nestastna velmi

natalym
6. mar 2016

@brigita15 Ale Ty to za ňu nevyriešiš ani keby sa postavíš na hlavu. Ona je nešťastná, ona to musí riešiť. Tiež nechápem o čo ide o mená, či o lásku?
Však keby nechcem také meno ako navrhuje manžel, tak ho nedám a hotovo. Čo sa ho bojí, či čo?

sardinka335
6. mar 2016

Ešte si prazdniny v nejakom kraji či ako? Uplne umela tema....

miriem
6. mar 2016

@brigita15 Myslim, ze by si hlavne nemala verejne riesit cudzie problemy, najma ak sa s tebou o tom vobec nechce bavit. Mozno vie, preco to robi...

brigita15
autor
6. mar 2016

Nie je to umela tema ..sardinka moja sestra je na pokraj zrutenia myslim ze jej az teraz svitlo ze ten chrapun ju nemiluje ..

natalym
6. mar 2016

@brigita15 A Ty to chceš ako vyriešiť? Chyť ho pod krkom a opýtaj sa ho.

brigita15
autor
6. mar 2016

Nie je to cudzi problem ..je to moja sestra na ktorej mi velmi zalezi

bajana
6. mar 2016

Ako sa "zachoval"? Tvoja sestra nebola pri vybere mien pre svoje dcery? Ona nemala ziadne slovo? Asi s nimi suhlasila....takze podla mna svagor nic nevyviedol...

0silvia0
6. mar 2016

@brigita15 vymysli niečo uveriteľnejšie, toto sa ti príliš nepodarilo 😕

cervenaruza123
6. mar 2016

@brigita15 Ak zije niekde s Arabom alebo v nejakej podobnej komunite, tak ok, mozno vybral mena, lebo tam ma muz vacsie slovo a tak. Potom sa ale niet co cudovat, v takychto komunitach su zeny brane jednoducho inak. Ale inak nechapem, preco by mal davat mena len on. Urcite ich dal ako pripomienku na tie zeny? Neboli to len mena, ktore sa pacili aj tvojej sestre? Ja som vzdy chcela, aby sa dcera volala tak, ako sa vola manzelova byvala. Ak by sa tak volala, bola by to moja iniciativa, nie jeho.
Chapem, ked ta trapi, ze sa tvoja sestra trapi. Ale mozes jej byt maximalne oporou. Ak uz predtym trval na mene pre dceru, ktore ona nechcela, uz davno mala vediet, ze nieco nie je v poriadku. Ak by si aj zistila, ze je v niecom problem, ze ju nemiluje, co spravis? Je to jej muz, jej rozhodnutie, mozes jej dat akekolvek dokazy, ak nechce, neodide od neho. Bud jej oporou, ak sa nieco deje, casom sa ti otvori, ale sama najprv k tomuto poznaniu musi dojst sama, ak ju k tomu donutis ty, budes ty ta zla, ktora jej otvorila oci. Ma pravo na vlastne rozhodnutia, aj ked nespravne.
Plus ak mas len tusenie ze sa nieco deje a ani nevies preco, len mas pocit, ze je nestastna, je nebezpecne sa do toho miesat. Ona moze mat uplne ine dovody, pre ktore je nestastna, ale ti ich nechce povedat.

brigita15
autor
6. mar 2016

Dakujem vam za vase odpovede ..ale ja osobne by som si nevedela predstavit volat moju dceru po jeho byvalej velkej laske ..ja by som si myslela ze ju nosi stale v srdci nemyslite baby?a takyto muz nikdy neurobi moju sestru stastnou
@cervenaruza123

moni244
6. mar 2016

@brigita15 riesis nieco, co vobec nemas a nemusi byt problemom, ty sa musis riadne nudit

brigita15
autor
6. mar 2016

Moni224...no vidim problem ak moja sestra na socialnej sieti zdiela ..citujem :navzdy odidem a boh prevezme moje starosti ..to nie nuda myslim

sissy27
6. mar 2016

@brigita15 tvoja sestra problém nemá, tak jej ho vyrobíš, či ako? 😕
by ma kleplo z takej príbuznej, ktorá pchá nos tam, kde nemá...

brigita15
autor
6. mar 2016

Dakujem .sissy za tvoju prostoduchu odpoved..

cervenaruza123
6. mar 2016

@brigita15 Ty by si si to nevedela predstavit, ona si to mozno predstavit vie. Kazda sme ina. Nemusi ju ten dotycny ani nosit v srdci, staci, ze sa mu to meno paci. A mozno aspon uplne zabudne na byvalu, lebo namiesto nej sa mu to meno zacne spajat s dcerkou.
No a chapes, vsetko moze byt pravda, ona nestastna, on hlupak a tak. Ale co s tym? Ked sa ti sestra nezdoveri, nemozes si byt ista a nemozes ju proste uniest ani nic podobne. Pracuj na vasej dovere, aby sa ti sestra dokazala zverit a napr. ti vysvetlit ten status na facebooku. Pre svojich blizkych by sme samozrejme chceli to najlepsie a boli nas, ak ich vidime trpiet, ale ani to nam nedava pravo zit ich zivoty a rozhodovat namiesto nich. Mozes poradit, podporit, nechat ju vyrozpravat sa, uistit ju, ze budes pri nej stat, nech sa rozhodne akokolek a to je cele. Nic ine nemozes.

brigita15
autor
6. mar 2016

@cervenaruza123 Ano ruza presne si ma pochopila prv chcem vypocut nazor niekoho a vediet pri nej stat mam zle tusenie pretoze aj priezvisko po nom zrusila a dala si svoje dievcenske po tolkych rokoch?

bonaqa2013
6. mar 2016

možno sú to len mená, ktoré sa mu veľmi páčia. ani ja som svojim dcéram nedávala mená. ani jednej. pri prvej mm chcel také obyč. meno, že keď to počula moja mama, tak len prevrátila oči. Ja som si myslela že to bude chalan - tak som súhlasila s tým menom pre prípad že to bude dievčatko. po narodení som bola prekvapená pohlavím a už mi bolo hlúpe meniť . nik sa tak nevolá ani v našej ani v jeho rodine a ani po tom nepátram.
Druhej dal meno lekár - mala byť chlapec a pre dievčatko sme nemali meno.
tretej zas ocinko, lebo on chce zas také obyčajné meno. Nechcelo sa mi hádať s chlapom tak som povedala že dobre. odkiaľ to meno zobral neviem doteraz, ani po kom, a je mi to aj jedno.
niekedy je lepšie nezisťovať.... Načo sa zbytočne zaťažovať....

bonaqa2013
6. mar 2016

@brigita15 po takomto niečom by som asi sestru prehovorila na vyšetrenie u psychiatra.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bratislavcankanm
7. mar 2016

@brigita15 mne to tiez pride divne s tymi menami.... ale viac ma zamrazilo pri tom, co dala tvoja sestra na socialnu siet... to by mohla byt depresia a ak to takto niekto aj zverejni, tak aj volanie o pomoc.

Neviem ti poradit... jedine ma napada, pohladat niekoho, komu sa tvoja sestra dokaze zverit, vyrozpravat (ked uz nechce hovorit o problemoch s tebou)... mimochodom - ty mal kolko rokov ? lebo mladsej sestre by som sa asi ani ja nezverovala s tym, co ma trapi, zvlast ak by bola v teenage veku.

bianca
7. mar 2016

@brigita15 divne...divne v tom ze to sestra vsetko vie,myslim ze kazdy clovek by mal mat svoje tajomstva a divne,ze sestra dovoli ,aby si neakym zvratenym sposobom pripominal urcite osoby-zeny , vo svojich detoch..........to mi hlava nebere

cervenaruza123
7. mar 2016

@brigita15 A ked sa jej priamo spytas, co jej je, preco mala taky status, preco si zmenila meno? Lebo sa mi nezda, ze by robila taketo verejne viditelne zmeny, ktore jasne naznacuju, ze sa nieco deje, ale na druhej strane by o tom nechcela nikomu povedat.

magmolatus
7. mar 2016

@brigita15 pokial ti nic nepovie, len si konstruujes neexistujuci problem, co by teoreticky aj mohla byt pravda, ale na druhej strane nemusi byt vobec pokial ti to dana osoba nepotvrdi.

A trapne statusy na socialnych sietach, to nejak neriesim. Keby chcela tak ti to ako sestre asi povie co ma za problem, ked to ma zmysel ti o tom vobec hovorit a urcite by nepisala hovadiny na socialne siete.

brigita15
autor
7. mar 2016

@miriam11 ako si ma dovolis takto sudit ak ma osobne nepoznas..?? T

brigita15
autor
7. mar 2016

@bianca ..ano bianca .aspon ze niekomu tu pali...

brigita15
autor
7. mar 2016

Dakujem vam za vase nazory vas cas..hovorila son s nou ..ten chrapun ju opustil a zdrhol s inou ..nemylila som sa tusila som nieco zle....Budem stat pri nej a podporim ju v tom vsetkom ako sama rozhodne.