Prišla som o sestru a nedokážem sa s tým zmieriť

26. feb 2023

Ahojte, zdravim vas, pisem anonymne tak sa nehnevajte ale potrebujem sa uz niekde vyrozpavat, su to dva roky co som prisla o sestru, nekomunikujeme spolu, nestykame sa, teda lepsie povedane ona somnou..a ja sa s tym neviem zmierit 30 rokov som mala sestru ( je o rok starsia) a teraz nemam ..prestala somnou komunikovat koli dedicstvu ( klasila) lebo ona nejak usudila ze ja nemam narok na dedicstvo po mame a mala by vsetko dostat ona..ked som sa odmietla vzdat svojej casti dedicstva vj jej prospech prestala somnou komunikovat uplne..lebo som vraj sebecka a nenazrana

autor
26. feb 2023

vzdy sme spolu dobrre vychadzali no potom sa stalo ze nasa mama ochorela a bolo potrebne sa o nu starat..ja som sa starala kym som mohla ale potom som ochorela aj ja a posledne dva roky sa starala sestra....ked mama zomrela zanechala po sebe ako dedicstvo dva byty..jeden v hodnote 110 tis druhy 80 tis..dohodli sme sa so sestrou ze ona dostane ten vacsi a ja ten mensi kedze sa naozaj o mamu starala vzorne posledne dva roky a vela obetovala..lenze meditym si sestra nasla priatela ktory jej nejak vtlkol do hlavy ze vsak.".ty si sa starala ty mas narok na cele dedicstvo a tvoja sestra ma dom tak naco jej je ešte byt.vsetko ma ist tebe " s tymto prisla potom sestra zamnou ..nastala neskutocna hadka kde sme si vykricali veci (hlavne ona mne) a odvtedy somnou odmieta komunikovat..neberie telefony, neodpisuje ani nic..ked sa stretneme nahodou tvari sa ze ma nepozna..nechapem ako sa mozu az takto znicit vztahy..

pribinak
26. feb 2023

Smutne, ale nič s tým neurobíš.

Jednoducho sa takto rozhodla, možno naozaj aj pod vplyvom priateľa, ale je to jej rozhodnutie. Zi pre svoju rodinu, priateľov. A tes sa z nich

panelacikova
26. feb 2023

ten dom ti darovala mama alebo si si ho nadobudla ako dospelá už sama? lebo ak šlo náhodou o dar od mamy - od rodičov, započítava sa to potom do dedičstva, čiže čiastočne by mal priateľ sestry pravdu. viac ťa však nasmeruje notárka, ktorá bude mať dedenie na starosti. tá to už dá na poriadok. vzťahy nie, ale majetok áno. a že si o sestru prišla? nuž.... irónia. taký je život, nenarobíš s tým nič. nájdi si nejakého fajn priateľa, založ si rodinu a ži si pre svoju rodinu. sestra by ťa aj tak do smrti za ruku nevodila, ani ty ju 🙂

gemerka17
26. feb 2023

Sestra je zamilovana a sprosta. S tým nič nespravíš, jej to musí dojist samé. Priateľ ju kopne do riti a potom keď sa zbadá, tak za tebou prilezie. Ps: bolo od teba milé, že si jej nechala drahší byt. Po správnosti ti ona mala ešte doplatiť, aby ste vyrovnali ceny bytov. Čiže vaša dohoda bola ok a je to len TVOJA DOBRA VÔĽA, že si od nej nechcela peniaze, aby sa dedičstvo vyrovnalo ako sa malo.

autor
26. feb 2023

@panelacikova nie to sme nadobudlo s mužom na hypotéku

zefyra
26. feb 2023

Presne takto som ja prišla o sestru, už je to 16 rokov.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cawes
26. feb 2023

Absolutne by som sa tym netrapila. To ci si sa starala alebo nie je vzdy subjektivny pohlad. Ty si isla nato ferovo a navrhla aby si sestra zobrala resp zdedila ten väcsi byt. Nechapem ale preco pri umreti rodica by si mala prist o vsetko? Len preto ze ty mas dom? A? Ved si ho nikomu neukradla ale vybudovala. Ako toto mi pride ako cista zavist od noveho priatela.

babyjune
26. feb 2023

Mrzi ma, ked citam takéto príbehy, lebo ja som o svoju sestru prisla nenávratne (zomrela). Tvoja sestra by sa mala nad sebou zamysliet. Pokial ta mama nevydedila, tak mas rovnaké pravo na dedičstvo ako sestra, cez tu ignoraciu sa snazi, aby si jej ustúpila... ale nenazrany sa zda byt skor jej priatel, ktorý by sa vôbec nemal do toho miesat.

marca12
26. feb 2023

To je velmi smutne. Este pochopim,ked sa biju surodenci o jednu nehnutelnost,ale vy mate dve nehnutelnosti,pekne si ich viete rozdelit a zmanipulovana sestra sa kvoli tomu s tebou nebavi. Ja si myslim,ze este pride cas,ked sa ti pride vyplakat na plece,ked ju ten odkundes kopne do zadku apebo zisti,akeho manipulatora si zavesila na krk. Neviem ako ti pomoct,aby si sa citila lepsie. No mozno to chce cas a vztahy sa este upravia. U nas v rodine to tiez tak bolo,ze sa otcova sestra nahnevala kvoli dedicstvu niekolko rokov sa nebavila s bratmi. Potom to vysumelo a nejako sa znova zacali bavit. Uz to sice nebolo ako predtym,ale aspon si vedeli sadnut za jeden stol.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
26. feb 2023

To je smutne. My sme styria. V case choroby som sa starala o mamu ja. Ale ani vo sne by ma nenapadlo kvoli tomu chciet vsetko.

0kristina0
26. feb 2023

@elizabet173 presne tak, dat dietatu surodenca nie je to najlepsie ako sa to MK zvykne prezentovat. Ja som z troch surodencov a iba s jednym mam dobry vztah.

pribinak
26. feb 2023

@elizabet173 ale no, zas nedramatizujme. Nás je 6 súrodencov a už dávno sme dohodnuté ja a sestra čo žijeme v BA, že keď sa naši pominu, tak my dve čo sme na 2. konci republiky sa vzdávame dedičstva v prospech brata a sestry, ktorí sa o našich začínajú čoraz viac a viac starať a je zrejme, že ich doopatruju

By má hanba 1000000x prefackala, ak by som si na niečo nárokovala

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
26. feb 2023

@elizabet173 ja som musela odist z prace a v podstate sa o nu starat, bola onkologicky pacient, posledne tyzdne leziaca. Surodenci chodili na navstevu. Snazili sa ako vedeli. Ine je, ked su zle vztahy, to potom su taketo spory o majetok.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
netti87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liljana
26. feb 2023

Pozadovat za 2 roky opatery o mamu, dve nehnutelnosti zo spolocneho dedicstva za stovky tisic eur, je velmi slusne opatrovne. Chcem vidiet, kolko ludi by sa ho naozaj vzdalo a nie iba takto v diskusii, ked o nic nejde.
Keby si nemala o mamu ziaden zaujem, vtedy mohla mama davno oba byty darovat sestre. Ale neurobila to ... To ze sestra dostane vacsi byt, ty mensi je spravne. Bud casom pride k rozumu, alebo kasli na nu.

pribinak
26. feb 2023

@elizabet173 tak ja a sestra bývame ďaleko, brat a sestra už riešia s našimi lekárov, ocino už nevie porobiť všetko okolo domu, mamina potrebuje už organizovať nákupy, nejaké opravy v dome čo už ocino nevie urobiť, majú tesne pred 80tkou…. pre diaľku ja a sestra na tomto neparticipujeme na tomto takmer vôbec a aj toto je dôvod prečo sa vzdávame dedičstva

martinkatinka
26. feb 2023

@elizabet173 zalezi ako to beries. Ja som nakoniec bola rada, ze som s nou mohla stravit este cas, co jej zostaval. Moji surodenci zase tu moznost nemali, ked pracovali.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
26. feb 2023

@elizabet173 tu nepomoze nic iba rozhovor. Pravne maju narok obe. Ak bude sestra tvrdohlava, vztah sa tym nenapravi....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva8
26. feb 2023

Zisti si niečo viac o jej priateľovi. Nemanipuluje sestru? Nevyužíva ju? Náhodou aj neizoluje od okolia? Zarába ten chlap?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva8
26. feb 2023

@elizabet173 jej by to pomohlo tak, že by si jej pomohla oslobodit sa od darebáka a vzťahy by sa napravili. Čo keď trpí? Vyzerá dobre, keď ju vidíš, alebo pôsobí strhane, prípadne opak - arogantne?
I ja som v istých záležitostiach prevzala (nalepila sa na mňa) arogancii od ex. A potom to šlo dole vodou

beata117
26. feb 2023

Najdôležitejšie je, že máš čisté svedomie. Veď ten väčší byt jej môže kompenzovať tu opateru o mamu.A predsa rodiča by deti mali opatrovať aj nezištne. Žiaľ, moja sestra po smrti mamy tiež prestala so mnou komunikovať a vo svojom okolí vidím veľa takýchto prípadov. Neboj sa, naučíš sa s tým žiť, treba na to čas. Veď nie si od sestry závislá a niekedy cudzí ľudia sú pre nás viac, ako rodina. Je to jej rozhodnutie a treba to rešpektovať. Aj keď sestra so mnou vôbec nekomunikuje a z jej troch detí zmanipulovala dve, tak ani tie dve dospelé deti so mnou nekomunikujú. Ale jeden jej syn je plne na mojej strane. Napriek tomu všetkým trom posielam SMS-ky k Vianociam, V.noci, meninám a narodeninám. Aj keď odpoveď od nich neprichádza, ale pre pokoj mojej duše to robím. Sestra je vdova a obe máme niečo cez 60 rokov. V minulosti sme mali vynikajúce vzťahy, všetkým jej deťom som krstná mama. Niekedy život prinesie aj toto....a to nezneniš....možno raz príde zmena, alebo aj nie.....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz