Príliš hlučná suseda v byte nad nami

11. mar 2023

Ahojte, potrebujem radu. Od októbra bývame v novom byte, stal nás nemalé peniaze, nervy a čas, takže rovno píšem opúšťať ho nebude a predať skôr ako o 5 rokov ho nemôžeme. Samozrejme ze sme chceli dom, ale v tej situácii bol nad naše finančné možnosti.
Keď sme ho riešili s predajcom, zisťovala som aj susedov a povedal ze nemajú žiadne problémy. Pravdu som sa dozvedela až keď už sme problém mali aj my...
Po poriadku, nad nami býva asi 50rocna rozvedená žena, ku ktorej skoro každý piatok a sobotu chodia 20 ročný syn s frajerkou a dcéra, a do rána minimálne do 2 chlastaju a sú hlucni...xkrat sa z bytu ozývajú hádky, padanie fliaš...zatiaľ som im asi 2x buchla na radiator, ale bezuspesne..muža mam v nemecku väčšinou a zažil to len 1x, ale on nemá v sebe "odvahu" riešiť spory..
Tak sa to vo mne len zbiera a zbiera...ale v poslednej dobe ma čoraz viac vyrušuje to, že ona cele poobedia búcha, dozvedela som sa minulý týždeň ze vyrába sochy...môže takéto niečo v byte vôbec robiť? Je to bytovka plná dôchodcov, očividne to nikoho neruší a možno to natoľko nepocuju, lenže nám sa to ozyva keďže je priamo nad nami. Bonus je ze "atelier" ma priamo nad našou spálňou, kde mu poobede spi dcéra a ma občas z toho buchania aj polhodinu problém zaspať....viete mi poradiť? Som nejako vo výhode, či mám smolu a ostáva mi len nohami suchat? Neviem ci mam chuť volať na ňu policajtov v čase nočného kľudu a tiež mam obavu ze keď pôjdem za ňou len ma vysmeje a bude robiť väčší hluk. Co by ste robili vy?

matullienka
11. mar 2023

Cez deň si nepomozes jedine skúsiť dávať spať malú v inej izbe a večer po 22:00 volaj policajtov, prečo by si malá trpieť ešte aj v noci keď sa oni nevedia vpratat do kože?

sindla
11. mar 2023

Jednoznačne by som volala políciu

missdiva
11. mar 2023

Urcite by som si dala odhlucnit stropy. Policiu by som nevolala.

beata_k
11. mar 2023

Volat policiu. Nevysmeje ich o to sa neboj. A za opakovany vyjazd je pokuta. Smelo do toho 👍😀

beata_k
11. mar 2023

@missdiva To nepomoze.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larisa
11. mar 2023

Nič nepomôže. Buď si zvykneš alebo sa odstahuješ.

autor
11. mar 2023

@bilberryday som si toho vedomá a nechcem to robiť už, preto zisťujem co iné môžem a aké mam práva.

autor
11. mar 2023

@larisa skôr ako o 4 roky a 7 mesiacov sa nemôžeme odsťahovať 😑

liusa82
11. mar 2023

jedine sa odsťahovať a kašlať tu daň.Naša suseda sa sťahovala behom 5 rokov z 2 domov a žije😀 aj my sa tak budeme po dvoch rokoch sťahovať.Dva roky bývala v jednom dome nelubilo sa jej predala a nelubilo sa ani v tom druhom aj ten predala do 3 rokov 😀 a to boli domy ani nie bytovka

tahomi
11. mar 2023

Do 22 velmi toho nezmozes, potom ak su nadmerne hlucni, tak ja by som ich isla poprosit o stisenie sa. Policiu by som volala ako poslednu moznost. A ako pisu baby vyssie, ostatni musia byt nadseni, ked trieskas do radiatora.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. mar 2023

@tahomi buchala som len 2x, viac isto nie, lebo viem ze sa to ozyva. Akože a cez deň ona môže naozaj v byte robiť sochy??? To mi hlava neberie, podľa mňa to nie je povolené 😔

autor
11. mar 2023

@jabadabadu no na nejakej právnej poradni som sa dočítala ze ak otravuje hlukom ostatných nájomníkov tak musí prestať, lebo však ona nebucha polhodinu, ale 3-4. A plus ak si tým zarába a nemá to nahlásené? Asi si to zistím a budem sviňa, lebo ja sa nechcem sťahovať, byt sme si celý prerobili podľa seba, fakt nemalé peniaze a táto žena....och

onedaynick
11. mar 2023

Odstahovat sa mozete. Dan zaplatis len zo zisku z predaja, nie z celej sumy.

tani777
11. mar 2023

Neviem aku ma povahu suseda,ci ste sa niekedy rozpravali..ale co keby si jej skusila vysvetlit,ze cez den ti mala spi,a rusi ju,ked bucha? Mozno ona vobec nevie o tom,ze to tak pocut,a keby si ju normalne poziadala,ze v case kedy mala spi,ci by mohla mat pauzu,tak by s tym bola v pohode..
A co sa tyka hlucnosti vecer,to tiez spomenut..ak by to nepomohlo,tak volat policiu..ale najprv by som skusila pokec s chladnou hlavou,cez den...

jovka
11. mar 2023

Ale daň platíš len ak to predas drahšie než si kúpila,tak ak ti to tak kazí kvalitu života predaj za kúpnu cenu..

bluka2
11. mar 2023

To bude zrejme nejaký troll alebo si fakt niekto môže myslieť, že si človek v byte nemôže vyrábať sochy?
Ja mám nad sebou 4 študentov a minule v utorok o jednej v noci počujem techno (akurát som išla spať a nebola to uspávanka mojej voľby) 😀 asi na sekundu som uvažovala, či im idem niečo povedať, ale potom som si spomenula, aký to bol fajn život na VS a že si zvyknem. A fakt už nič nevnímam, jedine, že by som sa chcela na to to zamerať. Začala by som od seba, možno to pôjde 😉

nikaeli
11. mar 2023

Nezmôžeš nič.. bývali sme v takom byte 11 rokov, až sme sa nakoniec odsťahovali. Suseda pod nami šila na zákazky v spoločných priestoroch, rezonovalo to až na štvrté poschodie, my sme boli na prvom. K tomu 3 pubertálne decká a pes. Riešili sme to s nimi, s domovníkom, na schôdzi, na bytovom družstve, s políciou, s hygienou. Hluk nepresahoval normu, no nám až vibrovali postele. Nič sme neporiešili. A ona bola na koni a smiala sa nám do očí 🤷🏻‍♀️ prosila som ju, aby aspoň v čase obedného spánku bola potichšie. Myslíš, že bola? ona kvôli môjmu decku nebude šiť? vzdala som to. Teraz tam býva rodina s 2 pubertiakmi, dcéra ich pozná zo školy a keď som videla na instagrame, aký majú doma subwofer 🤦🏻‍♀️ na jednej strane sa smejem, že im to niekto za nás vráti, na druhej strane ľutujem susedov nad nami. Žiaľ, sú ľudia a ľudia.....

liusa82
11. mar 2023

@onedaynick presne tak.A potom ludia zbytočne trpia 5 rokov aj ak sa im tam nepáči

bluka2
11. mar 2023

@nikaeli šitie je nejaká extra hlučná cinnost? Osobne nesijem, ale pamätám si z detstva ten zvuk a ani priamo z tom byte som to nevnímala ako nepríjemný hluk

larisa
11. mar 2023

To nepoteší takú susedu mat čo umyselne búcha do radiatora. Tvoja susedka si môže robiť vo svojo byte co len chce aj rezne cely deň vyklepavat. Len do 22 hod. Ty už po 22 hod. v noci môžeš volať policiu. Nechápem prečo by suseda nemohla tie sochy vyrabat. Je to iba jej vec čo ona vyrába. Nie je to trestný čin.

nikaeli
11. mar 2023

@bluka2 pani mala veľký priemyselný stroj, šila kabáty a hrubé pracovné bundy. Malo to podobný zvuk ako cirkulár. Nie klasický malý stroj, čo majú žienky bežne doma.

nikpa
11. mar 2023

Muž nemá na to povahu riešit to so susedoi, ty nemáš nervy volať políciu keď ruší nočný kľud. Tak čo vlastne chces? Daj adresu, pôjdem jej teda zaklopať ja 🤷

bluka2
11. mar 2023

@nikaeli aha, tak to potom neviem

elmivelmi
11. mar 2023

Tk ja by som riesila len tie hlucne vikendy po 22 hodine.Dceru chod vonku uspvat,ked robi hluk.

baskustek
11. mar 2023

A prečo sa nemôžete odsťahovať? Kvôli 5-ročnému fixu na hypotéke?

tahomi
11. mar 2023

@baskustek ak predavas nehnutlenost skor ako 5 rokov od kupy, tak platis statu 33% z rozdielu ceny

tahomi
11. mar 2023

@autor
No sochy nie su trestny cin, akoze chapem, ze je to hlucne, ale co s tym spravi policia?
Ja som mala suseda, ktory hral vo filharmonii a trenoval na “home office”, aj rodinu s detmi, ktore mali dovolene odrazadla a kolobezky po byte. Naozaj pomohlo odstahovat sa jedine, a zasadne kupujem byty na najvyssom poschodi 😁

januska12323
11. mar 2023

No a bola si tam aspoň raz zaklopať či nemôžu byť polhodinu tichšie lebo ti spí dieťa? Po 22. tiež, najprv zaklopať a keď nepomôže volaj políciu.

tosomja
11. mar 2023

Prečo by nemohla v byte robiť sochy? Veď tam nemá miešačku a neviem aké veľké stavebné materiály. Mne tu bola suseda sa3x sťažovať na deti, že im vadí, ako sa naháňajú. Že im sa to hore ozýva. Prvýkrát zaklopala, že "to neviete byť ticho?" A odišla. Ja som si ani neuvedomila, že o čo jej ide, ja to neregistrujem, že by sme robili hluk. Druhýkrát zase, "to od rána do večera musíte búchať?" (Pritom ráno o 6tej vstávajú, o 8hod sme už vonku do tej 11tej, o 12tej do 15tej spia, potom sme zase vonku a večer okolo 17tej do 20tej sme doma a áno, naháňajú sa, hrajú s kočíkom, púšťajú autíčka, lego rozhadzujú...) A že nech ich hodím do kočíka a dám vonku. To som sa tiež nestihla ozvať, lebo sa otočila na päte.
A tretíkrát prišiel jej muž, že sa u nich ozýva keď dupocú, že vždy niečo hodia na zem. Nech si dáme koberce 🙄
Tak som mu povedala, že bohužiaľ, deti o radiátor nepriviazem ani ústa im nezalepim. Že mi je to ľúto, ak ich to obťažuje, ale to sú deti, ja potrebujem aj porobiť, aj navariť, nemôžem po nich len kričať a biť ich, aby susedia boli spokojní.
Odvtedy neboli. Ale nie je mi to príjemné, keď viem, že niekomu to vadí.