Príliš aktívna švagriná

8. okt 2023

Chcem sa poradit,, koho to nezaujima nech roluje dalej na vytoky a testy s duchmi, dakujem. 🙂
So svagrinou a jej rodinou sa navzajom navstevujeme na oslavy, deti aj nas dospelych.
Ona tym dost zije. A napisala mi, kedy mame my robit nasu oslavu narodenin nasej dcery 😃 akoze zaobalila to tak, ze vtedy a vtedy v decembri toho a toho datumu by im to vyhovalo - napisala vikend blizko datumu narodenin dcery, kedy by podla jej logiky oslava mala byt.
Lenze mna caka skoro rok planovana operacia a ja nebudem robit v decembri uz nic, budem po opke na PN.
Otazka: napisali by ste sucho len termin oslavy ( budeme to robit dopredu v novembri aby sme uz mali potom klud) alebo sa nezdrzali a dali najavo aj to, ze je maximalne drze dopredu sa pozyvat na oslavu, na ktoru vas este nikto nepozval a sam nevie, kedy bude?
Ona je typ co ma muza pod papucou a riadila aj rodicov, proste kazdeho chce len riadit. Ja som dost rozhodna, asertivna, ale pocuvam druhych a rada sa dohodnem. Neznasam ked mi niekto rozkazuje, ale pre pokoj v rodine sa snazim drzat v klude.
Ako riesite taketo situacie?
Dakujem za vas pohlad.

janagem
8. okt 2023

Určite by som sa zdržala, keďže som slušne vychovaná. Napísala by som jej termín kedy bude a poďakovala sa za záujem, keďže je logické že ich pozyvat budete nakoľko sa to dialo aj doteraz a sú to narodeniny dcéry.

pribinak
8. okt 2023

Napísala by som v dostatočnom časovom predstihu kedy má dcéra oslavu a hotovo.
Však nemusia prísť na oslavu keď im to nebude vyhovovať. Nie je to povinne

A nie si ani povinna jej vesat na nos, že máš operáciu

viestta
8. okt 2023

Napisala by som, ze oslava v decembri nebude, lebo budes po operavi, kedy bude oznamite neskor. Bodka
(ale ja sa poznam, ja by som radsej zavolala ako pisala, nerada riesim veci cez pismenka)

kamagma
8. okt 2023

Napisala by som termin a viac neriesila

mamina7070
8. okt 2023

tvoje dieta tvoj termin ak jej to nevyhovuje nepride

colsami
8. okt 2023

"Ahoj, my uz sme dohodnuti doma na datume oslavy, pridte xy.novembra, v decembri sa nam nebude dat."
Ostatne by som si odpustila.

minenkak
8. okt 2023

V kľude jej napísať kedy plánujete vy oslavu ako rodina a kľudne si ona môže oslavovať kedy chce vy ste to naplánovali takto, ďalej by som ju ignorovala a ešte by som je pripomenula ,že u vás doma sefujes ty a muž

mirkava
8. okt 2023

Ahoj, no ja by som jej napísala, kedy bude oslava. Ak by tlačila na jej požadovaný 😁 datum, tak normálne: vtedy mi to nevyhovuje a koniec debaty.

lindous
8. okt 2023

My sa na termínoch oslavy dohadujeme bežne spolu podľa toho kto kedy môže a ako má voľno a vyjadria sa aj hostia kedy by im bolo fajn prísť zagratulovať resp. sa spýtajú či môžu prísť vtedy a vtedy… ja by som normálne napísala, že v decembri budeš po operácii pripadne len, že vam to nevyhovuje a termín oslavy buď dáte vedieť alebo napíš aký je… podla tonu príspevku tam ale toho asi bude viac čo ta štve, lebo toto mi ako nič strasne nepríde

autor
8. okt 2023

@viestta mybsi aj volame, ale taketo organizačné veci piseme, aby ten druhy mohol pozriet kalendar a dat si program dokopy

mamutka
8. okt 2023

Napísala by som, že uvažujem o nejakej menšej oslave, ale termín si este doma dohodneme a dame jej vedieť. Drze ženy ja nemusím a určite by som so sebou nenechala pred operáciou cvičiť nejakou ženskou, ktorej nemá kto určiť hranice.

kandelabra
8. okt 2023

Ja mam taku sestru, niekedy je to na slaktrafenie 🙂
Normalne ignorovat a potom pozvat pozvanku na den, ktory ste si vybrali vy. Neviem ako vasa svagrina, ale u nas su este frky a urazky, ze "sme sa uz dohodli na ten a ten termin a ja som si to tak planovala", no nie moja zlata, ty si sa rozhodla uplne sama, ale o nasej oslave rozhodujeme my.

autor
8. okt 2023

@lindous stve ma ta panovacnost, ale to som pisala. Proste my nikdy nepodsuvame nic, ked nas zavolaju, vyjadrime sa k nasej dostupnosti.
Mna nahnevalo to ze automaticky rata kedy to bude, uz planuje, co si oni budu priat a stale tlaci aj s vianocnymi darcekmi aby sme si davali.
Nanazrana.

andreakotesova
8. okt 2023

Ja osobne by som oslavu dopredu nerobila. Radšej až po zotaveni po operácii.

mk1111111111
8. okt 2023

Tajis operaciu? Ak ano, tak normakne napis, ze bude vtedy a vtedy,, ze iny datum vam nevyhovuje a budes rada, ak by si termin prisposobili. Ak nechce tajirt, napis, ze budes po operacii a budes rada, ak pridu v novembri

autor
8. okt 2023

@kandelabra ona sa neuraza ,snazi sa posobit ako uzasna osoba, len niekedy cez supku pretvarky vykukne prava tvar a to je sranda. Aj jej brat ( moj manzel) ma rovnaky nazor, ved ju pozna odmalicka

autor
8. okt 2023

@mk1111111111 nie, nemam dovod tajit. Vedia o nej, len im nedoplo asi ze po operacii skakat okolo hosti nebudem.

minenkak
8. okt 2023

Ja by som tie Vianoce a darčeky stopla veď to už je moc

autor
8. okt 2023

@andreakotesova chceme to spojit s narodeninami manzela, ktory ma v novembri. Aby sa sem nemusl nikto trepat dvakrat plus potom su Vianoce a maju dalsi ludia z rodiny oslavy

mk1111111111
8. okt 2023

Tak nie je problem. Naps datum, aky vyhovuje vam a hotovo. Normalni pochopia

juliacenc
8. okt 2023

Je taka pohava. Aj ked sa mi rozum zastavil 😀… normalne by som jej napisala aka je v decembri situacia a kedy bude oslava a ze su samozrejme pozvany a vybavene. Ale uplne chapem, ze ta to dvihlo zo stolicky.

luccija
8. okt 2023

Nezmenis ju, keď je taká...normálne napísať oslava bude v novembri snáď nie je prezidentka, aby ste sa riadili jej diarom

lizatko1009
8. okt 2023

Podľa toho ako škaredo píšeš o švagrine aj komentároch =ju neznasas. Nechcela by som byť tvoja švagriná a ani by som tvojej dcere nedala nic ani k vám na oslavu. Prepáč ale človek si december plánuje vopred. Povedala si jej vôbec, ze mas operáciu? Normálne by som jej napísala, december sa nám nedá, budem po operácii a PN. Oslava bude november a tečka. Ak píšeš o sebe aká si asertívne, prečo jej to do oci nepovieš? Kazdy je nejakej povahy a ona môže byť vodcovsky

autor
8. okt 2023

@lizatko1009 pre pokoj v rodine.

gelifil
8. okt 2023

I. oslavu termin si urcime my sami
2. robit oslavu dopredu by som urcite nerobila

lujza123
8. okt 2023

Ona to nemyslí zle, len je taká hyperaktívna. Jedným uchom dnu druhým von, hlavne si to nepripúšťať aby ta to zbytočne nejedovalo. Píšeš že si asertívna, tak toto je tvoj tréning. Čokoľvek by si jej odpísala takáto situácia sa zopakuje ešte tisíckrát.
Ja osobne plánovačom nerozumiem, pre mňa je december totálne abstraktná vzdialená budúcnost, ale sú ľudia ktorý už teraz riešia Vianoce a pod

autor
8. okt 2023

@lizatko1009 asertivne som sa ohradila napr.proti prekladaniu kolacov rukami a odignorovala to.
Oni zacali s takymito oslavami a darmi, mne by to nechybalo.

lizatko1009
8. okt 2023

Ja nikdy netolerujem ľudí, ktorých nechcem a je jasné ako facka, ze ju nenávidíš. Vzdy je to na 80% rivalita - švagrine. A je mi cudne ako ju ohováras poza chrbát a potom spoločná oslava, normalne fuj. Fakt ak by som bola na jej mieste a toto o sebe prečítam, viac x k vám neprídem a ani kinderko.

autor
8. okt 2023

@gelifil bod 2. preco?

minenkak
8. okt 2023

@lizatko1009 čo o nej zle napísala,že chce aby sa jej prispôsobili,no to je taká milá švagriná,mala by ju na rukách nosiť,veď to už nie je ani rodina aby mi písala kedy mám spraviť oslavu svojmu dieťaťu