Priateľovej sestre preplo a nebaví sa s nami

12. nov 2020

Ahojte. Chcem sa trocha posťažovať a pokecať. Mám priatela 6 rokov, nedavno sme sa spolu nasťahovali spolu. Priatel má 1 sestru a 1 brata, starších. Brat je celkom fajn, stretávame sa velmi málo. S jeho sestrou sme mali roky velmi dobrý vzťah. Chodili sme spolu aj s jej mužom a dcérkou na výlety, do kaviarní, na chaty, vedeli sme pokecať, zasrandovať si atd. Boli sme v kontakte na FB, ak nieco potrebovali pomohla som,taktiez aj oni. Prišla corona. Ešte počas prvej vlny ok.. ostala sama doma so školopovinnou dcérou. Prišla vlna, dcera je stale doma, ona je stale doma a nič ine nerobí len zdiela matoviča, všeliake hoaxxy na fb, zabŕda do ludí, denne 15 príspevkov, nenavistne komentare, nadavky.. Zaparala aj do nas, že sme sa sli testovať (chodime obaja do prace). Verejne vypisovala a osočovala nas, a nielen nás. Už som to nevydrzala a odpisala som jej mierny komentar, nech z tychto nenavistnych komentarov vynecha aspon mojich rodičov (ano dourazala aj ich) a nech sa stara o seba a nie o nas. Na to si ma zmazala a zablokovala. Odvtedy sa snami nebaví, ani s priatelom. Priatel si myslí že jej uplne preplo, alebo ze ma nador ma mozgu. :D Bavíme sa o vekovej línii 35 + a 40+ čiže nie sme žiadne deti ale toto správanie je podla mna extrémne. Ako by ste sa zachovali vy? nechcem snou byť pohadana, ale vlastne ona sa hneva namna a ani neviem prečo. To ja by som sa mala hnevať na nu za tie verejné nadávky a dokonca aj na mojich rodičov.

deti95060810
12. nov 2020

ak sa ku tebe takto správala tak nemáš čo ľutovať...😉

pribinak
12. nov 2020

Drž odstup od nej. Takýto fanatici sú schopní hocičoho

autor
12. nov 2020

@pribinak ked bolo celoplošné testovanie, koloval na FB prispevok, že kto nesuhlasí nech si da reflexnu bundu. Ja som sa na tom tak strasne bavila, ake je to detinské a k ničomu to nevedie a nepomaha a na to ona (este pred tym ako ma zmazala) šupla hore fotku ako ukazuje fakáča v reflexnej bunde :D ja som nevedela ci mam plakať alebo sa smiať, tragikomédia. Priatela to trapi lebo nechce hadky ale proste ja sa ani nehadam uz sa len smejem

tilko
12. nov 2020

no ber to tak, že táto situácia, v ktorej sa nachádzame všetci, povyplavuje na povrch to, čo by sme za bežných dní nezbadali...

andreakg
12. nov 2020

U nás v rodine to isté,ja už som si brata a švagrinú zablokovaa na FB,lebo tiež samé hoaxy a iné,aj keď mňa neuražali ani nikoho,až pokiaľ mi brat nepovedal,že som nenormálna,lebo nezdieľam jeho názor na Harabina a Krajníkovú,lebo mi všetci čo sme sa dali testovať,sme asi blbí

autor
12. nov 2020

@andreakg ja som len zvedavá, ked toto cele skoncí a prejde par rokov a niekto sa jej spyta prečo sa s nami nebaví tak čo povie. "Lebo som zdielala hoaxy a oni mi to nelajkli a šli sa testovať?" :D

rusalinka
12. nov 2020

Ojooooj, v týchto dňoch som si polku mojich známych poskrývala na FB, lebo sa nemôžem pozerať na to, čo tam dávajú 😀 A hneď mám krajší FB 🙂

autor
12. nov 2020

@rusalinka ju to normalne iritovalo ked som dala hore nejaku fotku ako večeriame, alebo nejaku spoločnu fotku, alebo proste nieco... ako sa opovazujem ziť svoj zivot a neriešiť čipovanie :D

rusalinka
12. nov 2020

anonym - no? Ako sa opovažuješ? 😀 😀 😀

autor
12. nov 2020

@rusalinka to už tak býva ked si začipovaná... tedy už neriešiš nič :(

autor
12. nov 2020

*vtedy

rusalinka
12. nov 2020

len takto, ja sa priznám... už som to asi aj písala niekde. Keď som bola na teste, tak som paličku cítila tak v krku viac ako v moDZgu. Myslíš, že mám čip vložený správne???? Sa tak trochu bojím teraz, že mi vypadne... 😀

pininka1
12. nov 2020

Mam taketo dve nove kolegyne, nedali sa testovat,jedna nonstop riesi tieto dristy na nete, vymyty nacisto mozog. Najhorsie je, ze kym oni su vlastnym rozhodnutim doma, my sme makali za nich, niekto musi mat v sebe aj zodovednost, uz len voci kolegom, detom ktore ucime a pod. Mate uz dost rokov aby ste sa zaoberali ludmi ktori o to nestoja. A zial aj v pripade ak ide o surodenca.

negymama
12. nov 2020

oni si ta zablokovali a nebavia sa s tebou. vyborne. ty uz nemusis robit nic.

nevenka
12. nov 2020

@rusalinka ano, suhlas, nevyhodila, neblokovala, len dala skryt ich prispevky. A hned je lepsie. Ale stale este daco vyskoci, niekedy to clovek velmi mrzi...No co uz, tato doba ukazala, aki naozaj sme...

marlent
12. nov 2020

Co teda pozorujem vo svojom okoli tal ludom z corony regulerne drbe. Doslova

autor
12. nov 2020

@rusalinka pre istotu skus nekašlať, a ked ano, vzdy len do vreckovky aby si zachranila čip

autor
12. nov 2020

@negymama ja som len tolko povedala, že tým, že si ma zmazala je ako keby sa smeti samé vyniesli. Ale niekte ma to mrzí musím povedať... toto cele ako sa to vyhrotilo

skumavka
12. nov 2020

mame toto iste s muzovou sestrou, niektorym ľuďom kvalitne prepina, akoby iba cakali na takýto okamih, aby sa prejavili, co v nich je🤦‍♀️

autor
12. nov 2020

@pininka1 ja viem, neriešim, ale tak chcela som sa s vami podeliť nech sa zabavíte aj vy trocha na ludskej hluposti 🙂 ked sa ma uz priatel so strachom v očiach spytal či nemoze mať segra nador na mozgu, už som nemohla musela som sa smiat :D

autor
12. nov 2020

ako, vidim nie som v tomto sama, myslela som si ze len ona je taka psycho 😵

katkami123
12. nov 2020

Kašli na jeho sestru. Píšeš, ze si s priateľom 6 rokov a niečo o veku 35+, teraz neviem či aj ty alebo iba sestra. Radšej rieš to, že ak si s priateľom vo veku 35+ a 6 rokov, prečo ste za ten čas ešte stále “priatelia” a kedy si vy založíte tu svoju rodinu. Toto by ma trápilo viac na tvojom mieste.

autor
12. nov 2020

@katkami123 priatel ma 35 a ja mam 31 a s prepacenim ale do toho ti je velky prd preco sme sa nevzali a nemame dieta a neberiem to ako problem. 🙂 mame krasny prerobeny rodinny dom, o bábo sa snazime a o svatbu nestojim ja ani on. takze tolk ok tomu. Toto je strasné zapáranie ženy... ja si vsimam ze tuto na mk sa chodia ventilvoať frustrované matky a snazia sa nejakym sposobom urazať a zosmiesnovať ostatné... ja im aj tebe len prajem aby si si dala dokopy svoj zivot a neboj, vsetko sa to utrase :*

negymama
12. nov 2020

mozno si katka myslela ze sa chces vykecat tak obsirnejsie aj ine temy...

nickpick
12. nov 2020

bratranec s partnerkou zdielaju take nezmysly, ze sa az za hlavu chytam, na zaciatku som sa snazila trpezlivo vysvetlovat a argumentovat, nikam to neviedlo, povedala som si, ze svoju energiu budem venovat radsej prijemnejsim a zmysluplnym veciam a hlavne ludom, ktory v hlave nemaju len snurku co im drzi usi....staci dat unfollow....vobec sa netrap jej reakciou, neurobila si nic zle....

cookie29
12. nov 2020

Vela ludom preplo, staci si pozriet prispevky aj tu na MK... pripomina mi to porevolucne obdobie, ked sa rodiny hadali do krvi a nenavideli lebo ten volil Meciara a ten VPN :(

autor
12. nov 2020

@negymama nie.. o dolezitych temach sa mam s kym porozopravať 🙂

autor
12. nov 2020

@cookie29 pravda! dorazilo ma ze v den ked sme sa sli testovať, dala taky prispevok, že aj židia si mysleli ze sa idu len sprchovať, ved chodte si len ovečky a označila nas tam :D

elenita
12. nov 2020

Hej, aj ja som videla podobny prispevok s tymi Zidmi. Súdny clovek ani nevie, ako ma na to reagovat 🙈

arianna25
12. nov 2020

Mozno to @katkami123 nemyslela az tak zle, len asi to myslela tak, ze kasli na nich, a venuj sa svojmu. Ci?
Myslim, ze niektori ludia sa prejavia ked to najmenej cakame. Tiez som obcas niekoho musela "delete" zo svojho zivota, lebo to bolo cele zle. A na to ani koronu netrebalo 😉
Teraz je taka situacia, ze sa mozu ludia spravat afektovane nanestastie. Na kazdeho to nejako dolieha.