Priateľova rodina mi robí náročky zle

4. aug 2024

Ahojte, nechcem radu len sa trošku “posťažovať” a spýtať sa či ste si niečo podobne zažili a aby ste aj vy napisali svoje zážitky s podobnými svokrami. Začnem s tým že ja a môj snúbenec sme spolu 4 roky, čakáme bábätko bývame sami a vo vztahu nám to klape, čo sa týka ale jeho rodiny neprijali ma. Priateľ sa tomu nečudoval povedal že jeho rodina nemala rada žiadnu jeho priateľku a každej robili nejakým spôsobom zle, a vymýšľali si na každú niečo aby ich opustil. Ja tam nechodím nemám rada faloš pretvárky a hlavne býva u nich jeho sestra s dieťaťom a ona je dosť nepríjemný človek a ja sa vyhýbam negativite, keď som otehotnela tak mali kauzu že sa malé narodí postihnuté lebo beriem lieky na štítnu žľazu vraj tomu bábätku to ublíži. Potom keď tam priateľ prišiel hovorili že malé neni jeho, lebo on je stále v robote a ja som doma kto vie či si niekoho nevodim, vtedy priateľ vynadal jeho mame a nebavil sa s ňou, lenže potom mu napíše ako to ona nemyslela v zlom ako ho ona lubi a chce mu to najlepšie. Tak bol chvíľu kľud už som nepočula z ich strany žiadne blbe reči keď odtiaľ prišiel priateľ, lenže jeho neter jej sestry dcéra mala oslavu tak zo slušnosti som šla zablahoželať a prekúsnuť, lenže za hodinu priateľ ma schmatol za ruku ideme domov hovorím prečo, vraj lebo by musel niekoho udrieť neskôr keď sa v aute ukludnil povedal že jeho strýko a mama tam rozprávali že oni sa v ich práci od niekoho dozvedeli že ja som mala v minulosti 3 pohlavne choroby. Akože to už ma najviac dostalo lebo pred priateľom som mala dvoch chalanov a len dlhé vzťahy, takže tam nechodí a povedal že tam ani nepôjde a naše malé neuvidia, no a včera bol u svojho deda gratulovať mu k meninám a bola tam jeho mama, vraj mu zacala nadávať ze je chudý ako palica a keď ja nevarím tak nech si aspoň niečo on uvarí. Toto už keď mi včera povedal plus tehotenské hormóny mala som chuť tam ísť a normálne jej dať facku, ona u nás nebola odkedy sme sa spolu presťahovali nevie ani ako fungujeme, a hovorí že nevarim ? Keby to je pravda oukej ale každý deň pride priateľ domov ma navarené opraté ožehlené a všade je poriadok ako v kostole lebo si na čistotu potrpim neskutočne. Každé ráno raňajky do práce obed zabalený, lenže to by panička vedela keby bola normálna a správala sa jak žena, priateľ hovorí ze si z nich nemám nič robiť ze to su taký ľudia ktorý si musia za každú cenu niečo nájsť aby nemali nudný deň a mali sa o čom rozprávať. Že tam nebude ani on chodiť a neželá si styk s malým, keby som tej žene niečo urobila alebo jeho rodine ale okrem toho že milujem ich syna a chceme sa zobrať a budeme mať rodinu som nic nespravila. Dokonca bývame v úplne iných smeroch takže oni mňa ani moju rodinu nikoho nepoznajú a vymýšľajú si také veci, keď sme spolu začínali a priateľ robil v zahraničí mi dokonca jeho dedo prišiel von vynadať že mu dal k narodeninám 30€ a že som ho aj o to obrala a vraj ma dá sledovať čo robím kým je on preč. Pritom som zarábajúca žena, a jeho peniaze som nikdy nepotrebovala, lenže ním vadilo aj to keď ma na narodeniny pozval na wellnes vtedy som ho tiež ťahala z peňazí. Poviem vám ze keby ho tak nemilujem tak by som sa na to vykašľala aby som takto nemusela trpieť, ale on sa ku mne chová krásne a stále si hovorím veď on nemôže za jeho rodinu, keď som nebola tehotná som ich kašľala mala som veľa práce a svojich starosti dosť, a hlavne som nebola taká emočne nestabilná. No čo máte aj vy niečo takéto prežite ? Nejsom v tom sama ?

jamimo
4. aug 2024

dôležité je, aby ste si VY zariadili svoj život tak, aby vám do neho nezasahovali toxické osoby a vzťahy🚩 A áno, je úplne v poriadku pre blaho psychického zdravia a súkromného života odstrihnúť sa od rodiny 🤷‍♀️

ina2405
4. aug 2024

Nie si v tom sama 🙂 dôležité je, či je partner naozaj pri tebe a nedá na ich reči. V tom prípade nepočúvať, kontakt obmedziť na to najnutnejšie. Niečo podobné som zažila (hlavne tie somariny s varením) ale už mi to nevadí, prijala som, že nie som pre každého ideál. Ale my sme s mužom zobratí, podľa mňa ma berú ako manželku vážnejšie. Keby som bola priateľka, dovoľovali by si viac.

dadis
4. aug 2024

Preco nie ste zobrati?

ina2405
4. aug 2024

Môj muž mame nasurovo povedal, že to čo rozpráva nie je pravda, že nikdy nebol šťastnejší, nemal lepšie navarené a že ak ma nebude rešpektovať, prestaneme tam chodiť.

autor
4. aug 2024

@dadis 😄😄 to vám nemusím vysvetľovať snáď

beata_k
4. aug 2024

Tvoj priatel by to mal raznejsie riesit. Nech si o teba neobtieraju usta. Take, ze oni su taki je od neho dost chabe.

autor
4. aug 2024

@ina2405 sme zasnúbení ale nakoľko som tehotná a nechcem svadbu s bruškom lebo mám rizikové kvôli obličkám tak sme si dali termín svadby až na máj 2025. Ale neverím že sa to zmení aj keď budem už jeho manželka, ešte budu robiť viac zle že si ma zobral

barus26
4. aug 2024

vieš ako, rodinu si nevyberies. A keď on stojí pri tebe tak to je super, kašli na ostatných, nech si hovoria co chcú. Však ešte im raz bude ľúto za vnúčatkom

dadis
4. aug 2024

No jasne, ze vysvetlovat nemusis. Ale v niektorych ludoch to implikuje (najma takych, akych si opisala), ze si ho k dietatu prinutila a je s tebou nie celkom dobrovolne (ved logika hovori, ze ak by chcel s tebou rodinu, tak si ta vezme a nasledne budete robit na dietati). Nahrava to ich logike, ze nie si pre neho dobra moznost. Ak ta chcel priatel ochranit, mal si ta vziat uz vtedy, ked vedel, ze si prava, najma ked vie, aku ma rodinu. Taka mala poznamka: Tiez chcem
verit, ze tvoj priatel je diamant medzi uhlim. Ze sa na nom tato toxicita a vychova nepodpisala, bud prosim obozretna.

matullienka
4. aug 2024

Úplne obmedziť kontakt ak by bola možnosť odsťahovať sa do zahraničia. Inak tvoj snúbenec môže hovoriť, že dieťa v živote neuvidia na Slovensku je to tak, že starí rodičia majú zo zákona nárok na styk s vnučaťom, a kľudne vás môžu dať na súd. Pri takýchto zákerných ľuďoch by som sa toho aj obávala. Budú vedieť, že cez bábätko ti ublížia najviac

culienka
4. aug 2024

Nie si sama určite, ja som tom zažila a teda zažívam už 2 krát aj keď nie zďaleka v takejto primitívnej forme, ale je to take na úrovni. 🤣 Proste ma tie svokry nemajú radi asi len z princípu že ich synacik by si zaslúžil dačo lepšie 😅. A poviem že nie je to jednoduché ak nepresušíte kontakt úplne podľa mňa si vždy nájdu ako ti ublížiť a ešte keď je to celá rodina takto nastavená . Na toto odporucam len silnú povahu, lebo ja napríklad takú nemám a teda mi to určite neprospieva. Ja som už z toho mala aj úzkosti že nám neprajú a preto sa nám nedarí 😂. A už bolo aj take že radšej nepovedať aby neboli reči . Treba byt na pozore pri takejto rodine.

rozculena
4. aug 2024

@dadis ako to vyrieši jej situáciu?

dadis
4. aug 2024

@rozculena Pisem to ako riesenie?

cacianka
4. aug 2024

Fuuuu, blbé okolnosti. Ocen partnera, že je rozumný, rozvážny a vie rozlíšiť pravdu od toxicity. Veľmi eliminujte stretávanie s jeho rodinou, ak by sa dalo presťahujte sa od nich ďalej, km pomôžu. Tiež blokujte telefóny, a keď vypustia také bludy z huby, pred vašimi údajmi, rázne ich treba upratať. A potom ignorovať, takých blbcov nemusíte mať vo svojich životoch. Upracte vzťahy čím skôr, kým sa bábätko narodí, lebo potom nastane ešte horšie , tak aby ste boli pripravení a silní.
Držte sa