Priateľova rodina ma neznáša

27. mar 2022

Ahojte,chcem sa poradiť ,neviem ako to mám ďalej zvládať,keď som s priateľom 2roky,žijeme spolu a jeho rodina má neznáša,už je tomu asi polrok ,čo neprišli ani na návštevu,povedala mu jeho mama ,to viem od neho ..nech sa so mnou rozíde...mám zdravotné problémy,asi nie som vhodná nevesta.alebo vhodná ich rodiny,neviem ako to mám brať..jeho mama mu povedala,že od začiatku jej príde,že by sme sa mali rozísť. Lenže my spolu robíme na našom dome,plánujeme bábätko atď...zle sa mi všetko rieši .keď napr on je teraz s rodinou,ja ku nim nechodím odkedy to viem,ako ma berú a on mi posiela videá ako robia na záhrade a všetci vysmiati,mne ani len pozdrav nepošle nikto z jeho rodiny ..mám pocit,že len čakajú kedy sa rozideme...a mňa to tak depta,táto situácia,že už by som sa ani necudovala,keby vybuchnem a rozideme sa. .keď si predstavím,že budeme mať napr svadbu..ako keď jeho rodina má taký názor...moji rodičia už nežijú,nemám nikoho s kým tráviť víkendy,keď on ide k rodičom pomáhať na záhradu a tak ma to len viac zožiera....ako mu isto dohovaraju ,nech si nájde iné dievča, ženu....samozrejme odkedy viem,aký majú na mňa názor,vôbec s nimi nekomunikujem,negratulujem ku sviatkom nič..neviem,či sa dá takto udržať vzťah..aj keď priateľ mi hovorí,že ma ľúbi a je na mojej strane..cítim sa nejak navyše...ako sa mám cez takúto situáciu dostať,keď sama som si vždy prišla nechcena a teraz už viem,že som nechcena aj v jeho rodine ...

petamich
27. mar 2022

no evidentne sa nejdes pretrhnut, aby sa vztahy zlepsili a aby ste fungovali aspon politicky korektne (lubit sa nemusite), faktom je, ze s partnerom chceme nechceme si do istej miery berieme aj jeho rodinu nech uz je aka je, ja osobne som priamy clovek a snazila by som sa zistit, preco maju na mna takyto nazor a snazila by som sa mat s nimi korektne aj ked vlazne vztahy a obzvlast ak planujete deti - ako im vysvetlis preco nechodis babke?
a partner co robi pre to aby to tak nebolo? ci posiela vysmiate videa 🤷‍♀️

autor
27. mar 2022

@petamich no ja som ich zavolala dva krát na návštevu.. neprišli...oni ma nezavolali...nemôžem pre to,už asi nič urobiť,na Vianoce som im poslala darčeky,oni nič ..neviem..už má preto prestalo baviť niečo preto robiť ak mi rozumieš

sissy27
27. mar 2022

Ak je priateľ na tvojej strane a ľúbi ťa ako hovorí, tak nech jasne povie rodine, ako to je, že s tebou chce a plánuje stráviť celý život a ak ťa nevedia mať radi, nech ťa aspoň akceptujú a správajú sa k tebe slušne.
A ty tiež trošku popracuj na vzťahoch - zagratulovať jeho rodičom by ti z krásy neubralo, takisto sa tam raz za čas ukázať, pomôcť niečo na záhrade, proste ukázať snahu. Ako si ťa majú obľúbiť, keď sedíš doma, vymýšľaš si scenáre a zožieraš sa?
A nájdi si kamošky, nie je zdravé byť závislá len na partnerovi a keď on má iný program tak ty si v prdeli.

petamich
27. mar 2022

ja to na jednej strane chapem, na druhej strane ak to takto zostane do buducna to bude narocne a partner bude vzdy stat medzi tebou a rodinou 🙏🏻 myslim, ze by ste si v prvom rade mali sadnut vy dvaja, vysvetli mu ako ta to trapi a ze chces nieco pre to spravit ale potrebujes jeho podporu a aby im to v prvom rade vysvetlil on ako pise @sissy27

autor
27. mar 2022

@sissy27 ja kôli zdravotným problémom nemôžem pomáhať u nich v záhrade.. žiaľ...o to je tahsie tam ísť,keď viem že všetci budú robiť a ja len sedieť a pozerať sa..a gratulovala som aj poslala darčeky pár krát,ale nebolo mi to vrátené,preto to už nerobim

cyberk
27. mar 2022

a co jej na to "rozidenie" povedal tvoj partner a celkovo aky mate teraz vztah? vela zien musi hrat herecky pred svokrami, tak ako svokri hraju pred nevestami...
ake az zdravotne problemy? chodis do prace alebo vas zivi on? - npr. moj brat si narazil taku, co sa vyhovara, ze nemoze pracovat kvoli zdravotnym problemom, samozrejme ze sa to nikomu nepaci z nasej rodiny kedze ona si zrejme mysli, ze sa vo svete pracuje len manualne a ani nema zaujem si najst pracu na doma prip. vyuzit volny cas na nieco produktivne (samovzdelavat sa, makat na sebe - ucit sa jazyky a pod..).
Na druhu stranu sme radi, ze si nasiel niekoho koho lubi a ona lubi jeho.
PS: zahradu okopavat by som ani ja nesla pomoct a to som zdrava, kto nema energiu sa o tu zahradu starat ten by ju nemal mat.

autor
27. mar 2022

@sissy27 vieš ja som tam chodila rok a pol,boli vždy usmiati, tvárili sa,že má majú radi..až raz tam priateľ išiel bezomna pred pol rokom a kôli nedorozumeniu malému,ktoré sme medzi sebou mali.mu mama hneď povedala,nech sa so mnou radšej rozíde,že načo je so mnou,on hej hneď povedal,že ma ľúbi,a že chce byť so mnou .ona mi na to len povedala,že sa nestará že ako chce...ale odvtedy už nič žiadna komunikácia...a ja som tam naozaj chodila vždy za rok a pol každé dva týždne s priateľom len oni prišli len raz.

autor
27. mar 2022

@cyberk ja pracujem áno... neživi nas on...bývame v mojom dome. ..ktorý prerabame....zarábam toľko skoro čo on

tykat
27. mar 2022

Coho sa tykalo to male nedorozumenie? Tebe sa moze zdat prkotina a im zablikala kontrolka.
Btw. Prerabate tvoj dom? Aj z jeho penazi? Ako to mate osetrene do buducna?

diamond007
27. mar 2022

Joj to ma mrzí že nemáš nikoho. Ani tetu / uja/ sesternicu?
Alebo dobrú kamošku?
Buď tam chod s ním, ak ťa pozvú (aj keď nemajú v láske) alebo kašli na nich a choď si na nákupy, uprac dom ..
Svadba je najmenej, vzali by ste sa len vy dvaja na by skôr v budúcnosti trápilo dieťa mať s ním. To ti vezme muž týždňové či mesačné dieťa na návštevu k svojim rodičom? Alebo ta pozvú, budeš aj tak navyše a dieťa si len vezmú a pomaly ti ani nedajú?

autor
27. mar 2022

@tykat mám jednu kamošku,ale tá sa práve rozchádza a stále je v práci ,vždy keď mám voľno ja,ona nemá atď..je to ťažké ..mám brata v Čechách ten chodí k nám tak dva krát do roka na týždeň na návštevu. Inak nič...kamošku inú žiaľ nemám ,nedá sa mi veľmi hľadať popri mojich problémoch ..no áno je to môj dom,ktorý som mala predtým ako som spoznala priateľa...on investuje do neho dosť peňazí. Ošetrené to nemáme nijako,asi mi veri...neviem ...a oni ma nepozyvaju to je to....ja ich áno .ale neprídu..tak to nechávam tak....tiež mi robí starosti,keďže pracujeme na bábätku,ako to bude .priateľ povedal ,že mu tam stačí chodiť raz za dva mesiace a že to nejak zvládneme...

autor
27. mar 2022
autor
27. mar 2022

@tykat to nedorozumenie sa týkalo,že jeho sestra sa opila strašne a ja som len povedala,že na svoj vek keďže má 29 by mala sa chovať vyspelejšie...no a odvtedy ma neznášajú..lebo ja nepijem alkohol

nelca0510
27. mar 2022

Tak vieš no,nechcú tá do rodiny. S tým v podstate nič neurobis. A oni vedia,že niečo plánujete do budúcnosti?

autor
27. mar 2022

@nelca0510 vedia jasné,už mám jeden potrat žiaľ za sebou...a reakcia jeho mamy bola nijaká...ani je mi to ľúto,ani nič...v ten deň mu zavolala,on jej to oznámil a ona že no čo už ..a hneď vzápätí sa spýtala či príde na oslavu...akože nemusím ich už ani ja vôbec...keď sa tak chovajú ...ja si myslím,že som im nikdy nič neurobila. Ich syn býva u mňa..starám sa o neho ,snažím sa nech sme šťastní,ak to oni vidia tak,.. že im nesedim ..asi sa s tým musím len zmieriť

sissy27
27. mar 2022

Akože nehnevaj sa, ale robíš z komára somára. Že mama povedala synovi, keď sa jej sťažoval (a to nevieme čo a ako jej povedal), že radšej nech sa s tebou rozíde, nie je žiadna tragédia. Čo mu mala povedať - veď je to jej syn, ktorý jej tam fňuká, že nie je spokojný v relatívne krátkom vzťahu. K tvojmu potratu - zareagovala tiež normálne. Čo ti mala kondolovať v čiernom závoji? Zrejme si potratila na začiatku tehotenstva - to bez urážky, ale to prežíva naozaj len žena a jej partner, možno ešte tvoja mama by z toho bola smutná, ale iných ľudí sa to naozaj netýka. Navyše krátka známosť, asi aj neplánovane, aspoň oni zrejme nevedeli, že plánujete rodinu v tom čase, bez zázemia…
A aké vážne zdravotné problémy máš, že nemôžeš aspoň záhony popolievať alebo akékoľvek jednoduché práce pomôcť? Si kvadruplegik?

autor
27. mar 2022

@sissy27 asi si nečítala ,že som tam chodila keď ma volali,aj pomáhať atď...ale odkedy už má nevolajú tam nechodím....🙂 No o dieťa prišiel aj jej syn nie len ja...malo by jej to byť aspoň trošku ľúto..a nebolo to na začiatku ale v polke tehotenstva ..takže tak....no nemôžem sa namáhať mám s chrbticou vážne problémy a momentálne nosím golier na krku ,nemôžem ani nič teraz nič moc dvíhať

kitycat
27. mar 2022

co sa jeho rodiny tyka, mala by si sa prekonat aj ty aj oni. Darceky im na Vianoce ozaj nemusis posielat.

A ako sa budes starat o dieta ked nemozes dvihat tazke veci? Nad tymto si premyslala?

lavinis
27. mar 2022

No a budes to mat tak cely zivot s nimi. Ako rovno ti vravim, ze toto dobré nebude a ovplyvni to aj tvoj vztah s muzom.

sissy27
27. mar 2022

Veď možno jej to aj bolo ľúto, ale fakt čo si očakávala? Moja mama napríklad vôbec nijako neprežívala moje tehotenstvo (ani ja 😂), ani raz sa ma nespýtala či je všetko v poriadku - logicky keby nebolo, tak poviem. A to je moja vlastná mama, ja jediné dieťa, máme normálny vzťah, len proste takéto veci nedramatizuje.
S golierom na krku by od teba nikto nechcel žiadnu robotu, ale na návštevu by si celkom isto mohla. A pozvánku celkom isto nepotrebuješ. Oni zrejme rešpektujú, že tam nechodíš, prosiť sa ťa nebudú. A teda neviem, tvoj priateľ ťa nevie vziať so sebou? Nikdy si domov nezavolal kamoša bez toho, aby ho rodičia pozvali?
Mne pripadáš ako stelesnenie sebaľútosti a všetci ostatní sú zlí a ty tá chudinka ublížená. Upeč koláč a nabudúce choď s priateľom na návštevu, pekne pozdrav, usmej sa, ponúkni koláč, že teda v záhrade nemôžeš momentálne pomôcť ale tak snáď aspoň takto potešíš. Opýtaj sa ako sa majú, čo nového, usmej sa, povedz o niečom čo sa ti podarilo… proste keď chceš zmenu tak treba začať od seba. A ak to proste nepôjde tak aspoň budeš vedieť, že si urobila z tvojej strany maximum. Ale naozaj z toho čo píšeš mi nepríde, že by ťa vyslovene neznášali, len si k sebe neviete nájsť cestu.

autor
27. mar 2022

@kitycat to je dočasne,neboj ...ono za pár mesiacov,týždňov budem ok...len teraz je taká situácia🙂

autor
27. mar 2022

@sissy27 je rozdiel neprezivat tehotenstvo a rozdiel povedať osobe ,napr svojmu synovi je mi to ľúto aspoň...neviem ako ste vy zvyknutí,ale ja aspoň pekne poviem,že mi je to ľúto ,ako slušný človek ..nie neľutujem sa,..len píšem ,čo má trápi

danieli
27. mar 2022

Na tvojom mieste by som dvihla zadok a sla s priatelom na navstevu k jeho rodicom, s dezertom a velkou kyticou a slovami, ze citis, ze vase vztahy nie su prave idealne, ale zelas si dobuducna, aby ste spolu vychadzali aspon formalne korektne, zivot je prikratky, aby sa rodina hadala, uvidis kam to bude smerovat, na sviatky by som vsak vzdy zapriala najmenej sms-kou/hovorom a Vianoce Velku noc zas prajnym pozdravom kludne postou hoci s cokoladou vnutri, milovat ta nemusia, ale urcite by som sa neurazala a nepalila mosty, je to rodina, nech je aka je, ale vychovali tvojho muza, aspon tolko ucty si zasluzia

jana_eyre_2
27. mar 2022

Mňa fakt zaráža že sa pri podobných témach vždy hľadá chyba v autorke, aj keby hoc čo napísala, vždy sa to zlahci a ešte ona robí malo.. aj ja poznám ľudí ktorí iných ľudí neznášajú a dajú im to pocítit a nemajú na to žiadnu príčinu.. (nejde o mňa, ja som len pozorovateľ) považujem to za úbohé správanie, ale ľudia sú vseliaki.. len mi je ľúto, že diskusie sa obracajú často jednostranne.. ale tak čo s tým narobím, je to len vsuvka..

autor
27. mar 2022

@jana_eyre_2 áno všimla som si to aj ja...a bála som sa sem preto napísať...ale tak rešpektujem druhé názory...no žiaľ...ja som naozaj robila všetko,priala som po tom nedorozumení k narodeninám,posúvala som jeho rodinu k nám...bola som na nich milá...ale keď sa mi to polroka nevracalo...prestala som s tým..ono je ľahké tu povedať akonohe ženy,že je to moja vina...a mala by som zdvihnúť zadok a ísť k nim ..lenže keď som tam bola...bolo ticho,neprijemne a videla som,že som není vítaná...takže radšej zostávam doma

limoncino
27. mar 2022

Ja nechápem, načo si komentovala, že sa priatelova sestra opila. My sme partia 40+- a vždy sa niekto opije a akože čo teraz? Všetci pracujeme, podnikame, staráme sa o deti a nie sme o nič horší ako ty, čo nepijes. Tak neviem, prečo si držala kazanie dospelej žene. A ešte si oduta a ublížena.

jana_eyre_2
27. mar 2022

@limoncino no dobre a to kvôli jednej blbej poznámke sa teraz akože môžu tváriť urazene pol roka? Nevšímať si ju a byť necitlivi keď stratí dieťa v polke tehotenstva?
A vravieť synovi nech sa s ňou rozíde..

@danieli takže ona má dvihnúť zadok a skúsiť sa pchať do druhých, ale oni pre nápravu vzťahov nemusia nič.. no ja som asi z divného sveta, ale v mojej rodine sa snažia vždy obe strany..

autor
27. mar 2022

@limoncino lenže ja som sa nestarala do nej ,ale bola som tehotná a ona opitá prehováral môjho priateľa,nech ide s ňou piť...tak ma to naštvalo,lebo mne bolo zle,že som iba povedala,že nech sa chová dospelejsie...že ja by som rada bola s priateľom večer ,lebo mi není dobre a nechcem byť sama...prišlo mi to dôležitejšie...ako je mne keď som tehotná,ako jej pitie 🙂

autor
27. mar 2022

@jana_eyre_2 presne,môj brat je na priateľa so svojou ženou úplne milý a stále sa snaží s ním vychádzať,pretože rešpektuje,že je to môj priateľ....ale jeho rodina má už pol roka ignoruje ako nejakú len docasnu jeho známosť..preto ma to trápi,cítim to ..že jednoducho čakajú na nás rozchod a oni len prilievaju svojim chovaním olej do ohňa...ja vždy keď som sa s nimi začala baviť, tvárili sa,že tam ani niesom......ja som dosť silná sebestačná žena,ale toto ma ubíja....hlavne keď chceme veľmi bábo a iné problémy ako s jeho rodinou nemáme....máme kľudný pekný život a nechcem aby sa to kôli tomuto pokazilo. Teraz prišiel priateľ od rodičov a je taký zlatý,že vždy klame,že má pozdravuju...aj keď viem,že to tak nie je....ale chudák aspoň sa to snaží zachrániť....

lenka_matko
27. mar 2022

Podľa mna by to mal vyriešiť tvoj priateľ. Bud im povie, že ta budú rešpektovať a správať sa normálne k tebe alebo tam prestane chodiť on sám . Takto to do nekonečna nejde.