Priateľova reakcia ma zarazila

27. apr 2023

Ahojte,
potrebujem počuť názor nezainteresovanej osoby. Zomrela mi babka (boli sme si veľmi blízke prakticky ma prvé 4 roky môjho života vychovávala). V nedeľu je pohreb volala som s mamkou no tá je po operácii a tato má covid takze na pohreb ísť nemôžu, ja tam samozrejme chcem ísť. Je to 3 hodiny cesty autom od mesta kde žijem. A tu nastala situácia, priateľa som sa spýtala či pôjde na pohreb so mnou ( s babkou sa síce nepoznal, no vie ako mi na nej záleží) a jeho reakcia bola že to nie lebo zabije celý deň a navyše sa dohodol s jeho otcom ze idu čistiť studňu. Ostala som ako obarená mám sto chutí mu zbaliť veci a nech si ide ta. Poraďte baby som precitlivená alebo by sa vás takáto reakcia dotkla tiež?
Ďakujem za každý názor

medyna
27. apr 2023

pravdupovediac, dosť necitlivé od neho, mňa by sa to tiež dotklo, takého veci ja veľmi prežívam a záleží mi na nich

pribinak
27. apr 2023

Uff dosť blbá odpoved. Ale aspoň vieš na com u neho si. Že podpory sa ti asi veľa neostane

kristinapetronela
27. apr 2023

Pobal ho a nerieš viac .je to bezcitný človek

anjelicek26
27. apr 2023

Tak otec snad v nedelu uz ziaden covid mat nebude a na pohreb nech ide.

No a priatel co dodat, je jasne, kde ma priority, ked ho do buducna budes potrebovat. Ak teda na nejake do buducna vobec chces mysliet...

struhanka
27. apr 2023

Pre mňa je samozrejmosť stáť pri partnerovi, keď zažije takúto stratu. Byť mu oporou pri rozlúčke s niekym, koho mal rád, miloval. To je to najmenej, čo možno urobiť. Rovnako mne bol partner oporou pri strate blízkych. Hovorí sa tomu empatia.

janinah
27. apr 2023

Tak vidíš ako tá bude podporovať v ťažkých situáciách ...chlapi sú z marsu.zeny z Venuše a berú isté veci rozdielne.... niekedy pomôže povedať polopate ako sa cítiš...niekedy ani to nie.

nnnuuunnn
27. apr 2023

A pôjdeš sama autom? No nudil by sa tam chudáčik a na Tebe mu až tak nezáleží. Sebecký je trošku a aj v takýchto situáciách sa to dá vidieť. Aby keď budeš na materskej si vedela čo Ťa čaká, budeš v horúčke a on dieťa neprebalí, lebo bude mať svoj program, ktorý nebude kvôli Tebe meniť.

oriesocek
27. apr 2023

prepac, ale teda mal by stat pri teba. toto nie je situácia, ze Ta niekto nastve, alebo mas zlú náladu. Je to veĺká osobná strata a partner s ktorým plánuješ spoločnú buducnost by mal stát pri tebe.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
27. apr 2023

Hlavne nic neocakavaj ked mu raz slubis "v dobrom i zlom".

lavender273
27. apr 2023

Tak toto je dost bezcitna odpoved. Zasnem.

maranco
27. apr 2023

K priateľovi sa radšej nevyjadrujem.
Pre mamku a otca môžeš urobiť to, požičať si stojan na foták s držiakom na mobil a urobiť im live stream z pohrebu. Ak nemáš dostatok dát, zakúpiš si denný balíček.
Urobil som tak v covidovej dobe na jednom pohrebe.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
27. apr 2023

@maranco to je velmi dobry tip, jednemu z jej rodicov bola babka mamou... neist tam je velmi zly pocit.

babulkomale
27. apr 2023

Kamoska potratila druhe dieta a ked prisla domov z nemocnice, jej manzel pozeral hokej a ani sa o nu neobzrel.
Uz chapem ako to (mozno) zacalo.
Chvalabohu su uz dlhsie rozvedeni.

rebrambora
27. apr 2023

Si si ista, ze naozaj vie, ako ti na nej zalezi?

vkatush
27. apr 2023

Kamoš zrušil celú dovolenku s frajerkou, len aby boli na pohrebe dedka.
My sme posúvali dedov pohreb na poslednú možnú chvíľu, lebo všetci mali vtedy covid v rodine.
Pre mňa sú to výhovorky, brala by som Max mamku po operácii.

A priateľ by mal zbalené kufre. To potom čo môžeš od neho neskôr očakávať?

Ja som s mojím mužom bola len pár týždňov, keď sme riešili jeden pohreb v rodine a on nemal problém si zobrať voľno v práci a obehať so mnou rodinu, kvetinárstvo, pohrebníctvo, vybaviť, čo bolo treba... Nehovoriac o tom, že na pohrebe osoby, ktorú ani nepoznal, stál pri mne a pomáhal, čo bolo treba. A stojí stále.

Máš doma vadný kus, podľa mňa 😑

A úprimnú sústrasť....

maxalla
27. apr 2023

Ano, dotkla.

babulkomale
27. apr 2023

@anjelicek26 ako vies ze jej otec nebude mat v nedelu covid? Ved niektori ludia maju tazky priebeh.

dilino
27. apr 2023

S takým človekom by som ani nepočitala so budúcna ked ešte ste len spolu a už ma iné priority.Budete mať dieťa a všetko bude na tebe a ked povieš že odvez nás k lekárovi povie nemám čas.Toto sa ukazalo že nie je to vhodný partner.Presne tak môžeš byť chorá a ON sa pozbiera a pôjde preč lebo má svoj program.Partner by TI mal byť oporou a zvlasť v takej chvíli ak je pohreb to nie je len tak planovane.Presne tak zbaľ mu veci a nech si nájde nejaku inú ktorá mu to tolerovať.Ukazal sa ešte predtým než by ste boli manželia bud rada žiadnu oporu by si v ňom nemala.Studňa môže jeden deň počkať pohreb však nepočka.Pekne chod jeden deň aj vopred a po pohrebe ked je byt tvoj by mal veci zbalene s odpovedou aby išiel čistiť studňu.

autor
27. apr 2023

@rebrambora hneď ako mi mamka volala čo sa stalo tak som plakala a plačem už druhý deň, povedala som mu aký sme mali vzťah aj ze na ten pohreb určite chcem ísť nemám problém odšoférovat 300km tam a 300 späť ide mi len o to ze ma zarazila jeho reakcia

anjelicek26
27. apr 2023

@babulkomale tak prve vlny covidu, ale posledny rok nepoznam nikoho, kto by bol pozitivny viac ako 5 dni... keby je to moja mama, nemam uz priznaky, dam rusko a idem... ale tak to som ja... covid doma sme mali 7x, vacsinou pozitivita 1-2 dni cely minuly rok...

iwesska
27. apr 2023

Moj muz sa s mojou babkou tiez nepoznal poriadne - par krat sa videli a aj tak na pohreb so mnou isiel.

autor
27. apr 2023

@babulkomale
@anjelicek26
Je štvrtok a oco má vysoké horúčky neviem či sa dá do nedele do poriadku.

bessie12
27. apr 2023

v utorok bol pohreb priatelovho otca a ked mi povedal, ze mam tam ist s nim, tak ma to zarazilo. Nebolo mi 2x po chuti tam ist, ale nakoniec som isla a cely cas som sedela pri nom.

babulkomale
27. apr 2023

@anjelicek26 ona nepise o pozitivite, ale o chorobe 🤦 keby mal chripku tiez ju v nedelu mat nebude? Alebo anginu, zapal priedusiek?
Jaj aha vlastne ty poznas kazdeho, tak ok.

anita6666
27. apr 2023

Pre neho je to cudzí človek,je pochopiteľné,že ako cudzí človek asi nebude mať veľa pochopenia voči takejto udalosti a preto ja by som sa nepýtala,či niekto pôjde so mnou,ale jednoducho oznámila,že tam a tam idem vtedy a vtedy a je na každom ďalšom človeku,ako sa k situácii postaví. Buď ti navrhne,že pôjde s tebou,alebi nenavrhne nič a vybavené. Chybou bolo pýtať sa a ešte očakávať,že automaticky pôjde s tebou.

babulkomale
27. apr 2023

@bessie12 co ta zarazilo? Ked spolu zijete, tak jeho otec je uz relativne blizky clovek.

ivkasolteska
27. apr 2023

No urcite by som sa mu neprosila,ked tak zareagoval.Clovek sa vyfarbi v tazkych chvilach.Na pohreb by som sla sama a potom uvazovala co dalej. . .

anjelicek26
27. apr 2023

@babulkomale nie si nejaka zbytocne rozbehnuta? Sanca, ze bude fit je...este by som to uplne neodpisovala

A autorke drzim palce, nech sa da doporiadku, obcas to zlepsenie prijde rychlo. Bude ako bude, ked bude fit, pojde, ked nie, tak nie.