Priateľova matka ma neakceptuje, ako mám reagovať ?

19. jan 2020

Dobrý deň , ahojte
Viete dámy mám taký problém
Možno nie problém ale taký zvláštny pocit
Mám priateľa už pomaly 4 roky, obaja už máme po 25. Ale jeho matka ma stále nazýva *jeho kamarátka*, nie priateľka, ale kamarátka.
Ďalej keď niečo nakúpim alebo uvarím, tak nepovie že "Erika navarila, nakúpila, upratala..." Ale "Lukáš navaril, nakúpil, upratal..." Prišla návšteva a pýtali sa, že kto nazbieral toľko veľa húb (sú v dozach vedľa chladničky) a ona povie že "Noo ja a Lukáš ..." Pritom som väčšinu nazbierala ja a priateľ, akože ona tiež , ale.... No príde mi to divné, prepáčte ak je to podľa vás banalita ale celkom ma to trápi, potom to vyzerá že keď prídem tak nič nepomôžem, nenavarím, nenakupim....

hastrmistr
19. jan 2020

Treba sa ozvat, nikdy nenechaj svokru zasahovat do vas....ked je priatel spokojny s mamou a prisvieca jej tak chod od neho kym nemate deti lebo aj tie si bude vychovavat podla seba....takze sa ozvi ked povie ze ona ci len on...pardon patrime k sebe a bud to budete akceptovat ok ak nie tak k nam nechodte....ked si neurobis poriadok v rodine teraz , tak uz nikdy...netrap sa

autor
19. jan 2020

@hastrmistr povedala som mu že je to dosť blbé aspoň pre mňa a on že či žiarlim 🤦

snehulienka8
19. jan 2020

taky parik bol minule v sudnej sieni..mamicka to a mamicka ono a nevesta/manzelka bola ta druha, ta zla, ta navyse...narob si poriadok, kym sa da a ak sa neda..hladaj zdravsi vztah

hastrmistr
19. jan 2020

To ti nezavidim, moj muz nastastie drzi somnou a vzdy sa ma zastal......ja by som na tvojom mieste nebola v takej rodine, teraz sa trapias a co bude dalej? Privedu ta do blazninca? V lepsom pripade skoncis na lexaurine.....si prilis mlada aby si sa trapila ....zenu si muz musi hyckat a ochranovat

cacianka
19. jan 2020

Ona žiarli a aby sa urobila za lepsiu tak si privlastnuje tvoju pracu.
Pekne sa ozvi - teta to ja som nakupila za tasku, nie Lukáš...

maminuska
19. jan 2020

Pre mňa je to osobne banalita , to sú také žabomyšie vojny.
Nepovažuje ťa za nič trvalé , preto kamarátka . Obetovať kvôli tomu vzťah by som neobetovala. Treba sa ozvať , normálne , ľudsky ...a tak však teta však aj som čosi prispela k tým hubám , Lukáš nevaril , varila som ja ..bez nejakého emočného náboja . Nepovažuje ťa ani za vážnu súperku , ver že to by jednala ďaleko razantnejšie.

tenerifka
19. jan 2020

Ked sme boli s mojim ex asi rok manzelia, moji rodicia nam kupili byt, moji rodicia nam pomohli zariadit ho( bolo to velmi davno, boli sme velmi mladi a urobili tak pre sestru aj brata), a ex svokor ked prisiel prvykrat k nam zahlasil "Jozko, pekne to tu mas"🤣

0silvia0
19. jan 2020

no ako sa ja poznám, ja by som išla ironicky do tvojho "kamaráta" a povedala mu, milý môj, upeč koláč, uprac a nakúp, veď keď robíš všetko iba ty, tak to vieš najlepšie, ja tu aj tak nič nerobím. Malo by mu docvaknúť, aby si ťa pred svojou maminkou nabudúce zastal...
Inak v rodine môjho muža mali zasa zaužívané, keď niekto mal prísť na návštevu, tak sa povedalo, že príde Jožo, Fero, Mišo a pritom prišla celá rodina aj s deťmi. Ale oni menovali len toho ich pokrvného príbuzného, ostatní ako keby ani neexistovali a nemali prísť. Alebo povedali, že bol tu u nás Fero, pritom tam bol aj so ženou, aj s deťmi... Ja som si už z toho potom robila srandu, v niektorých rodinách sa ten nepokrvný člen akosi naschvál podrypávačne ignoruje.

tenerifka
19. jan 2020

Chcem ti len povedat, ze mozno sa to nezmeni, ani ked budete manzelia, aj tak ta bude prehliadat, proste primitivzmus

autor
19. jan 2020

@snehulienka8 našťastie to u nás nie je takéto prehnané, že mamička 😂 ale aj tak ma to niekedy urazí, že nakúpil si 🙄 mala som už raz chuť povedať že áno, on kúpil, ale ja som zaplatila!😂

autor
19. jan 2020

@hastrmistr on je k tomu taký nestranný, príde mu to ako hlúposť a smeje sa na tom, mňa ide poraziť 🧝

autor
19. jan 2020

@cacianka ďakujem 🙏 toto som si myslela aj ja, niekde v podvedomí ale bála som sa to povedať nahlas. Aj naposledy "prala som, vešala prádlo, urobila obed..." Pritom som ja dala prať, aj som ožehlila, poskladala a obed? Urobila iba ryžu, zbytok som spravila ja... Ale privlastnila to sebe 🤗 nech ju ľutujú aká je dorobená.

autor
19. jan 2020

@maminuska ďakujem pekne, že nič trvalé. Nie sme kamaráti polroka ktorí spolu raz za čas spia a navštívia sa, to by ona sama mohla za ten čas vidieť.

autor
19. jan 2020

@tenerifka 😂😂😂😂🙉 poteší.

autor
19. jan 2020

@0silvia0 asi si to beriem príliš osobne, ale nahnevalo by ma to 🙄 takisto ako ma vytáča táto jej ignorácia. Alebo, Lukáško chceš polievku??? 🙂 A vedľa Lukáška sedím aj ja 🙉

autor
19. jan 2020

@tenerifka ja si myslím presne to isté, a tie deti si v budúcnosti spraví sám, aj si ich porodí 🤷

hastrmistr
19. jan 2020

Mal by sa za teba postavit a nenechat mamu rozpravat hluposti....

autor
19. jan 2020

@hastrmistr ona ako celkovo nie je zlá, akurát ma vo veľa veciach prehliada a pripisuje zásluhy sebe alebo jemu. Potom to vyzerá divne, že nič neurobím alebo neviem variť a musí sa o mňa starať on.

maminuska
19. jan 2020

jednoducho si pre ňu dočaska, zajtra si a pozajtra byť nemusíš. Takto to vníma ona.
Neberie ťa vážne, syn je pre ňu mladý aby sa vážne viazal . Záleží aj ako ťa prezentuje partner ak je s mamou sám .

maminuska
19. jan 2020

a dá ti nakoniec tú polievku ?

autor
19. jan 2020

@maminuska dobre, ale myslím si že nikomu by z pusy neodpadlo keby ma nazve priateľkou, ale o tom potom. 🙂 Chlap po 25 je príliš mladý? Potom sa nečudujem , že niektorí sú u rodičov aj po 30 😂 spolu sa o mne nebavia, teda aspoň nie vo význame čo my a budúcnosť. Nemyslí si, že by jej mal vešať na nos aký máme vzťah

autor
19. jan 2020

@maminuska ale áno 😂

0silvia0
19. jan 2020

no dievča, ale keď raz budeš v pôrodnici, tak nebude môcť povedať, že Lukáško porodil, aspoň jedna zásluha sa ti ujde 😂

autor
19. jan 2020

@0silvia0 aspoň niečo, keď je na všetko chudák sám 😂😂😂😂😂

maminuska
19. jan 2020

ani pre mňa nie je 25 ročný chlap mladý , ale pre mnohých na vážne viazanie mladý , dokonca niektorí o sebe vyhlasujú že sú ešte vlastne deti . Vidíš to tu aj na MK .

No dôležitý je efekt , polievku si dostala 🙂, ver tomu že u niektorých by si nedostala . A tie kecy ja by som vypustila z hlavy ak chceš zostať s priateľom .

0silvia0
19. jan 2020

Inak odporúčam robiť si z toho žarty, aj keď ťa to štve, vo vnútri sa z toho smej, fakt je to banalita...

eliska13
19. jan 2020

Moja suseda má 45 r muža a chodí k nim často svokra zo stredného Slovenska, keď je tu navari synovi, ale iba jemu neveste a vnúčatám nie😀

autor
19. jan 2020

@maminuska ďakujem, ste zlatá že sa s vami dá normálne komunikovať, niektoré by ma tu zniesli pod čiernu zem. 🙏
Nedá mi nespomenúť jednu situáciu , ktorá sa stala asi pred pár mesiacmi. Priateľovi niečo spadlo do oka, nejaká trieska alebo čo. Mal to deň krvavé, zapálené, slzelo to, k doktorovi ani za boha až som ho nakoniec zlomila, síce s nadávkami ale išiel. Zaviezla nás na pohotovosť moja sestra, lebo jeho brat mu radšej radil babské triky akože mlieko na tampón nech si dá a priloží 🤦 nie že by ho zaviezol k doktorovi. Nakoniec to jeho mama vylíčila tak, že išiel sám na pohotovosť , sám hádam aj šoféroval 😂😂😂😂 no komédia. Úprimne mi to prišlo ľúto že nebola natoľko charakterná aby uznala že som spravila dobre a hádam mu aj zachránila oko. Ešte to okomentovala tak že však brat by ho bol zaviezol tak o čo ide ? 🙂

autor
19. jan 2020

@0silvia0 už sa iba smejem, dnes som mu povedala že Veď ja som varila, ty by si to tak dobre nenavaril🙂

autor
19. jan 2020

@eliska13 tiež taký prípad 😂😂😂🤦