Priateľka nechce pracovať. Mám sa s ňou rozísť?

17. jan 2024

Ahojte, mám čerstvý, niekoľko mesačný vzťah. Obom nám je pred 40. Obaja máme deti. Trávime spolu čas sami, ale aj s deťmi. Všetko klapalo super, až som si nedávno uvedomil, že priateľka odmieta pracovať. Aktuálne je "umelec" na voľnej nohe, zarobí sotva 200 eur / mesačne. Žije s mamou (všetky náklady na byt a stravu ťahá mama), ktorá stále pracuje. Jej príjem sú vlastne len alimenty (nie veľké) + rodičovský príspevok a sem tam si stovku - dve zarobí. Ja ťahám 2 práce - som manažer v korporate a ešte rozbieham podnikanie. Jej deň vyzerá tak, že ráno vstane, zanesie dieťa do škôlky, ide domov a napríklad pozerá filmy / seriály, trochu uprace, je na sociálnych sieťach... a to je všetko. Ja cez deň neviem čo skôr, lietam z meetingu na meeting a večer ma čaká šastokrát ešte moja firma. Cez víkendy mám syna.

Pár krát som túto temu "či sa nechce zamestnať" otvoril, vždy ma odbila, že to chce skúsiť rozbehnút súkromne. Nič tomu však nenaznačuje... Ide ma rozthnúť keď mi o 11tej doobeda napíše, že akurát dopozerala film a ja neviem čo skôr. Najnovšie mi začala vyčítať, že veľa pracujem a nemám na ňu toľko času. To bola posledná bodka.

Chcel by som nestranný názor žien, prípadne aj mužov, či tomu dať šancu, alebo to ukončiť kým je čas.

zuzanna822
17. jan 2024

Ukoncit kym je cas

brezza
17. jan 2024

A nie je na rodicovskej dovolenke?

dzejny656
17. jan 2024

Keď píšeš ze jej príjem je rodičovský príspevok ona je ešte na RD?

vevebono
17. jan 2024

ja by som to nezniesla 🤷ak pozrieš do budúcnosti, vidíš ako ju živíš, šatíš a aj tak budeš mať denne výčitky, lebo madam sa nudí

autor
17. jan 2024

@brezza nie, jej dieťa bude mať 5 rokov... myslel som ten klasický príspevok ktorý dostavajú rodičia na deti...

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. jan 2024

@vevebono presne k tomuto sa schyluje...

viera27
17. jan 2024

@chodec15 co ty vies aka je v posteli? Mozno sa oplati 🤣

autor
17. jan 2024

@brezza nie nie je. ma 5 ročne dieťa, má živnosť ale reálne nepracuje len si platí zdravotku

vevebono
17. jan 2024

no a bude sa to stupňovať, ty budeš naháňať peniaze a ona si aj tak nájde niekoho s kým sa nudiť nebude.
prepáč, takýmto ľuďom jednoducho neverím

bluka2
17. jan 2024

Obaja ste na opacnej strane spektra.... ideal je niekde v strede, pracovat, ale zas nie cely den a aj vecer. Chapem, ze to nepasuje tebe a ani jej. To iste, len presne naopak. Takze sa v tomto k sebe velmi nehodite

maminkadeticiek
17. jan 2024

Rozchod.

autor
17. jan 2024

@vevebono veď práve. žiť spolu nežijeme a ani si neviem predstaviť žiť s niekým čo je len tak doma a všetko by som ťahal ja...

lexie321
17. jan 2024

Ak nie si stotožnený s takým fungovaním dlhodobo, skús sa s ňou o tom ešte porozprávať a ked nenájdete kompromis tak to radšej ukonči. Máš toho veľa ako píšeš a zbytočne si budeš ešte pridávať stres z nešťastného vzťahu.

vevebono
17. jan 2024

a ešte prídeš domov roz... bitý a aby si si sám aj neupratoval a nevaril 😁😁

lexie321
17. jan 2024

@vevebono presne...

autor
17. jan 2024

@lexie321 nie som samozrejme. skúsim ešte posledný krát

liv1
17. jan 2024

Chcelo by to pred rozchodom vazny a pravdivy, otvoreny rozhovor. Nemas co stratit. Ak sa napr. do 2-3 mesiacov nic nezmeni, tak vies co mas robit. A jej mamu uprimne lutujem. To je riadna prizivnicka.

lucysl
17. jan 2024

Odhliadnuc od praktického aspektu jej nezamestnanosti, frustrovalo by ma žiť s takýmto človekom. Nie je to mladé dievča, takto už asi funguje nejaký čas a zjavne jej na tom nepríde nič v neporiadku..🙄

koniarova
17. jan 2024

Tu ti žiadny rozhovor nepomôže. Má 40, nie 17. Tam už by mala mať životné smerovanie utrasené.

liv1
17. jan 2024

Vlastne ona niekedy v zivote pracovala?

katka700
17. jan 2024

V čom presne pani podniká? Vieš jej pomôcť, poradiť ako to jej podnikanie rozbehnúť? Daj tomu ešte 1-2 mesiace a keď sa nebude k ničomu mať asi lepšie to ukončiť. Už to že sa nechá živiť mamou je red flag.

lelelienka
17. jan 2024

Ak to nie je vymyslene ako protipol k prispevkom, kde sa autorky stazuju na nemoznych chlapov, tak utekaj, kym s nou nemas zavazky…teraz vyuziva rodicov, potom zacne teba.

autor
17. jan 2024

@liv1 Pracovala ale nikde vlastne dlho nevydržala čo mi hovorila. Potom bola na materskej a už nenastúpila nikde. Otvorila si živnosť, ale reálne jej len živnosť beží a zarobí 100 - 200 eur / mes.

autor
17. jan 2024

@lelelienka nie nie je to vymyslene. žiaľ real. čo ma mrzí je, že si v ostatných veciach rozumieme, priťahujeme sa... len toto je red flag obrovsky

macatt
17. jan 2024

Tak ju skús podporiť v jej živnosti, možno sa naozaj rozbieha.. alebo nech ti pomáha v tvojej živnosti.. treba sa jej spýtať či jej to takto vyhovuje, alebo ju to trápi.. keď v nej nevidíš potenciál tak ho neuvidiš ani keď bude zarábať viac ako ty a budeš tu písať opak😅

autor
17. jan 2024

@macatt rozbiehanie vyzerá inak ako pol dňa pozerať filmy a seriály... Mam 39, ona má 38, mala by mať trochu rozum

rosavia
17. jan 2024

Tak to by kludne mohla robit popri praci, nie?

Skus sa,s nou este porozpravat, ale ano, to by vadilo asi kazdemu (teda mne urcite).

autor
17. jan 2024

@rosavia presne tak, mohla by to robiť popri práci

macatt
17. jan 2024

Mňa by tiež v celku nas*alo ak by niekto kto ma ani nepozná sa staral a hádzal mi polená pod nohy.. aj ja som začínala..