Priateľka môjho exmanžela príšerne žiarli

dazdovka
8. jan 2013

Je otrasne žiarlivá a manipuluje s exmanželom tak, že ho vydiera slzami. On ju bohužiaľ vníma ako svojho záchrancu, po našom stroskotanom vzťahu sa rok-dva túlal naprieč ženskými náručiami, až táto ho zdrapla a nepustila. Presvedčil sám seba, že je jeho záchranou, dala mu pocítiť, ako veľmi na ňom závisí, jej láska je taká ohlušujúca, že nepočúva nikoho z rodiny o tom, že jeho nová žena ho manipuluje. Ona nemá pekné slová o nikom z rodiny, exmanželovi to neprekáža, on je prispôsobivý, stačí mu jeho milá. Kamaráti exmanžela ju poznali už predtým ako sa dali dokopy, chodila s bývalým frajerom do krčmy, sedela pri ňom a vyrevúvala mu tam. Na môjho exmanžela to platí dokonale, on bol ten, kto mi chcel dať vo vzťahu okovy, pod rúškom lásky, takže jej slzy a ponosy na to, aby bol len s ňou ho len utvrdzujú, že ho miluje a milovať bude tak, ako nikto na svete.
Môj problém je v tom, že exmanžel mi kvôli nej nemôže dvíhať ani telefón, lebo by to nezniesla, strasne by kvílila a musel jej sľúbiť, že už so mnou nebude komunikovať. Takže sa nemôžem s ním vôbec porozprávať o výchove našej dcéry, všetko rieši cez ňu (dcéru). A teraz tá harpia umrnčaná začala štvať aj na naše dieťa, síce vždy si to všimla dcéra, keď je tam, tak robí hentá nána scénky, vyrevúva, lepí sa na exmanžela, keď sa rozpráva s našou dcérou, hovorí mu ňuňuňu JA SOM TVOJE DIEŤATKO, ja som tvoj zajačik (28 ročná). A začala nás osočovať, že výživné, ktoré posiela exmanžel, míňam na seba a mladšiu dcéru, že by mal to výživné znížiť, aj tak dáva priveľa (až 80€) a kradnem. Exmanžel jej v ničom neodporuje, v ničom, ona je jeho záchrana, jej jedinej ide o jeho dobro, ona vie ako to vo svete chodí... Pritom je to nána z lazov (doslova), chodí s exmanželom na dovolenky v zime, lete a naše dieťa si vezmú raz za tri mesiace na predĺžený weekend (po troch - štyroch dňoch ju už posielajú domov). Pri rozvode bola dcéra daná do výchovy mne, manželovi bolo udelené stretávanie sa s dcérou každý druhý weekend.
Čo s tým, viete mi poradiť, čo robiť, aby som nejako otvorila exmanželovi oči, že tým osočovaním ubližuje našej dcére, že ona vidí ako ňou manipuluje, že to dieťa mi doma plače, že svojho otca ľúbi, vidí že aj on ľúbi našu dcéru ale vidí, ako sa tá harpia snaží vyradiť dcéru z jeho života. Prosím, poraďte čo s tým.

sissy27
8. jan 2013

@dazdovka prvé čo ma napadlo - dať jej takú po papuli, že by mala konečne dôvod na tie potoky sĺz - nič to nerieši, ale asi by sa mi strašne uľavilo 😝
nepíšeš, koľko rokov má dcéra - ale ona by mu nemohla povedať, že chce byť IBA s ním, bez nej, nech idú spolu niekam, kde ona nie je, na rovinu mu povedať, ako sa cíti v jej prítomnosti?

tatiana7777
8. jan 2013

V prvom rade by si mal ex zložiť ružove okuliare, jeho dcera by mu mala byť najviac a to, že jej toto dovoli a chova sa ako ona povie, je hnusne! Nech žije s kym chce, dieťa je prvorade, mlada bude žiarliť a myslim to dlho nevydrži. Že mu robi sceny keď mu volaš !OHLADNE VYCHOVY DCERY! a jej to vadi neni Tvoj problem, natvrdnuty je joj.

lumarque
8. jan 2013

@dazdovka fskt neviem. velmi neprijemna situacia. je to ukazkova macocha ☹

sisaha
8. jan 2013

@dazdovka nieco podobne ma doma aj moj ex...Len s tym rozdielom, ze jeho ma 36 rokov (vychovavana v detskom domove, hoci ma VŠ). Neskutocne sceny mu robila ak som mu telefonovala. Takze teraz mi vola iba z prace, aby nahodou nevedela, ze sme nieco riesili. Tak sa radsej s nim rychlo zasnubila, aby ziskala "istotu", aby nahodou nedostal napad, ze by sa chcel vratit. Dceru, ktoru si predtym braval na vikendy a dovolenky si uz neberie. Vezme si ju max. na pol dna a prespat u neho nemoze, lebo v JEHO byte (2 izbovom) nie je pre nu vraj miesto... Ja osobne to uz neriesim, len sa na tom smejem.. Moje dieta to uz pochopilo o co tam ide. On aspon na nu posiela 240 eur..

selisel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaha
8. jan 2013

@selisel ale nie je chore komunikovat s druhym rodicom dietata iba vtedy ak nie je pritomny jeho partner? Ved on ma problem, nie ona...On ma sice nejaky zivot, ale aj to dieta ma urcite naroky a prava...a kvoli zakomplexovanej krave ich vlastnemu dietatu odopiera..

dazdovka
autor
8. jan 2013

@sissy27 presne tak sa zda vhodne travenie spolocneho casu i mne, aby boli len sami dvaja bez nej, len ono sa to nejako neda, aj teraz, chystali sa na snowboard, vsetci teda a harpia sa zdula, vliezla do izby s teatralnym vystupom, ze "vy ma tam nechcete..." Pritom sa chystali vsetci traja spolu. Otecko utekal za nou (harpiou) do izby, citil sa previnilo, ani nemal za co vlastne, lebo si sama vyfabulovala, ale hodinu ju uistoval, ze ju miluje. Dieta cakalo oblecene, kym to vyriesia.
Snad mu bude mat dcera moznost povedat ako sa citi v jej pritomnosti, ale to si skor myslim, ze si bude branit svojho "zajacika" ako svoje dieta, lebo dcera je v puberte, je obcas drza a leniva, to on neznasa (ked to vidi jeho harpia, hned nakyda na nasu dceru to najhorsie, otecko si povie presne tak, lebo tak zle ju vychovala jej mater - akoze ja)

dazdovka
autor
8. jan 2013

@tatiana7777 uz im to takto drzi skoro 5 rokov, ona je jeho "zachrana", tak ju vidi on, postavil si ju na piedestal, stratil svoju osobnost, uplne ako nesvojpravny vsetko robi tak, aby sa harpia nemala preco rozlutostit.
@selisel musim byt s nim v kontakte, lebo dcera ma nejake zdravotne problemy, o ktorych on ma pravo vediet a tiez citim, ze ma aj podiel na tych jej zdravotnych problemoch
On so mnou moze telefonovat, len na hlasity odposluch a reprodukovat to, co mu ona husti, co by mi mal povedat... Aj vcera ked volal s dcerou, mal ju na hlasity odposluch a harpia mu diktovala co ma dcere odpovedat.
Okrem ineho, snazim sa aby boli medzi nami zdrave vztahy, ked bola harpia prec, niekedy v auguste, viezol ma moj exmanzel 100 km, potrebovala som odvoz a prave siel tam, kam som potrebovala a fakt som sa s nim citila dobre, ze ma chape... ale to keby jej nezatajil, ze ma viezol sam v aute, to by mal strasny pruser, tragedia, scenky cely tyzden alebo nieco pod...

sissy27
8. jan 2013

@dazdovka no tá puberta možno v tomto prípade nebude tak na škodu - juniorke možno raz rupnú nervy a pekne od srdca im povie, čo si o nich myslí a možno sa ocinko spamätá 😉 a keby bola menšia, asi by to ani nechápala, takto aspoň vidí, ako to naozaj je, aj keď o to viac to asi bolí, že na ňu vlastný otec kašle kvôli nejakej pichne... asi by som si podebatovala s dcérou, nech sa nebojí mu povedať pravdu do očí, aj pred tou herečkou, samozrejme nie nasilu, ale keď jednoducho bude mať potrebu mu niečo povedať, nech sa nebojí a vie, že v tebe má podporu...

dazdovka
autor
8. jan 2013

@sisaha dik moc za reakciu, velmi som cakala co mi ty na to 🙂
Ja si nedovolim o nej povedat, ze je zakomplexovana krava, lebo sa mi fakt ulavilo, ze byvaly nasiel niekoho, kto sa onho postara (ja som to s nim fakt nevedela vydrzat) som stastna ze ju ma, len uz mi je aj luto, ze chudak stratil moznost urobit nieco bez jej zvolenia, alebo povedat svoj nazor bez toho, aby bol deformovany jej videnim. A ked ma uz aj zacinaju osocovat, hustia do nasej dcery, ze kradnem (to vyzivne, ze nejde na dceru), ze mam ist na psychiatriu, lebo som ju zle vychovala a take podobne...

sisaha
8. jan 2013

@dazdovka tak ked ta uz ohovaraju je to zle.. No ty si musis s dcerou sadnut a vysvetlit jej niektore veci. A mozno aj ona by mu mala medzi 4 ocami povedat, ze si taketo reci nepraje a ked sa mu zda vela 80 eur, tak nech ju skusi z tych penazi vychovavat on sam

dazdovka
autor
8. jan 2013

Ked je dcera unho, jeho draha sa na neho lepi neustale a pred mojou dcerou mu pri tom (harpia) hovori: JA SOM TVOJE DIETATKO.
Je toto normalne, prosim vas?
@sisaha jasne ze to dokaze, ved on sa vie uskromnit, lebo s dcerou ani na dovolenku nejde ked je unho, on len zo svojou milou ide letecky k moru a cez zimu do Alp...

sisaha
8. jan 2013

@sissy27 len vies, aj ked pubertaci dokazu riadne papulovat, tak vacsinou u matky...u otca si nedovolia...a nerozumiem tomu, preco tam si nepovie svoj nazor, ale mne ho doma prezentuje bez problemov..

sissy27
8. jan 2013

@sisaha ja viem, nie je to ľahké, a myslím že aj pre juniorku, možno v nej niekde drieme aj nejaká obava, že ak by si predsa len ústa otvorila, tak otec sa urazí a stratí ho navždy... len ma to napadlo, že možno 😉 ale fakt pri takomto chlapovi (?) je každá rada drahá, keď on si nevidí na koniec nosa cez nejakú pindu...

lujza123
8. jan 2013

@dazdovka a skusala si sa rozpravat priamo s Harpiou? Niektore zenske vedia byt patalogicky ziarlive na vsetko ex (staci si pozriet tu forum a ostava rozum stat) a harpia bude zrejme jedna z nich. Idealne by bolo zapracovat aj na tvojho ex ze dceru ma len jednu a nieje spravne ju odstrkovat, ved sa to da pekne sklbit aj partnerka aj dieta, mozno keby ju on viac zapoji do vsetkeho by pomohlo, harpia by sa citila dolezitejsia a bol by zrejme pokoj, ona je jeho mozog, general vsetko takze ked bude mat pocit ze ma dostatocnu moc a prehlad o vsetkom teoreticky by mohlo byt lepsie (ona zrejme bojuje s tym ze zrazu nieje najdolezitejsia ona, ze jej milovany uprednostnuje dceru, ze sa zbytocne vykecava s ex)...no to su len moje idealisticke predstavy, v realite s takouto situaciou asi clovek moc nepohne

S vlastnej skusenosti viem ze deti vedia byt pekne nabrusene(ci ziarlive?) voci partnerom svojich rodicov. Normalny clovek s troskou empatie to chape, neberie si to osobne a snazi sa k tomu dietatu si najst cestu...skor ci neskor sa to podari. No pokial vie o detskej psychike velke ho... tak to vsetko berie tragicky, ze dieta je to zle a matka ho len stve , ze rodic to dieta uprednostnuje a blablabla

Fakt v tomto a mnohych pripadoch asi niet rady, ...mozno akurat poslat postou harpii presny zoznam poloziek co kolko na vasu dceru stoji..skola, strava, najom, energie, kruzky, vreckove,oblecenie...isto to bude spolu viac nez 200 spolu s poznamkou ze 80 e je staale malo spolu s poznamkou ze nech si svoje nazory na teba povedia v sukromi nie pred dietatom

sirinka
8. jan 2013

@dazdovka neviem kolko ma tvoja dcera rokov, ale ty uz nemas ziadne pravo zasahovat do jeho vztahu a ani mu otvarat oci a tak podobne.... Je to jeho zivot. Takisto ani on ti nemoze nijako zasahovat do tvojho noveho partnerskeho zivota.
Druha zena mojho otca bola- je tiez pekna mrcha. Chodili sme k nemu iba raz za rok na jeden mesiac letnych prazdnin.... Vacsinou nam ani raz nekupila zmrzlinu, lebo jej maly syncek je chory, nekupila melon, lebo ved otec za ten mesiac poslal vyzivne, ktore si uziva nasa matka, nezobrali nas viac ako jeden krat na siravu plavat, lebo ona nevie a co by tam robila. Otec iba potajomky nam daval darceky, lebo inac by mal doma pruser.... Keby ma mama zo slusnosti nenutila tam chodit, tak k nim nebudem chodit vobec, v case ked som sla na strednu uz som si postavila hlavu a vac som nesla az kym som nebola dospela. Neustale pred nami nasu mamu ohovarala, pritom fakt nemala najmensi dovod....
Myslim, ze aj tvoja dcera dospeje do stadia, kedy sa sama vzoprie voci takemuto pristupu od otca... Jedine ona ho moze donutit prehodnotit svoj postoj a ked nie, tak sa zariadite podla situacie....

aamina
8. jan 2013

Nečítala som, čo ti radili baby, tak ak tu podobná odpoveď už je, ospravedlňujem sa 😉 . Čo ak by si mu preposlala túto tému? Ja som z nej krásne všetko pochopila...a možno by aj jemu pekne zaklaplo.... 🙂

digysa
8. jan 2013

@dazdovka Prepac, ale mat zakaz volat exmanzelovi to je co za chujovinu? Co nema mobil? Co nema email?
Ziadne oci mu neotvaraj, je to jeho zivot....takto si ho zariadil. Ale jednu vec si musis vydobit a to je- normalna komunikacia s tvojim exmanzelom. Vy mate spolocne dieta, tym padom budete musiet byt vzdy v styku.- cize, treba si vytvorit urcitu prijatelnu formu komunikacie.
Dcera sa o chvilku zbada...ja by som ju takto vobec nedrazdila.... Ona tam chodi rada, alebo tam MUSI chodit?
Preco toto muzovi nenapises? Ako sa citi, ako jej to je neprijemne? Sposob, ako s nim komunikovat sa musi najst.

dazdovka
autor
8. jan 2013

@digysa v telefone ma nastavene bez vyzvanania ked mu volam ja, email ma, ale neodpoveda mi, som si takmer ista, ze ma hodil do spamu, alebo ked mail uvidi, hned vymaze. Este vsak neprisiel na to, ze moze nastavit aj na FB blokovanie, ak ho obtazujem spravami... Cca raz za 3 mesiace mu dam na fb vediet, ake akcie, napr. den otvorenych dveri na zamku, co sa deje cez weekend ked eventuelne bude mat u seba dceru... nedonutim ho dvihnut mi tlf, alebo odpovedat na spravu nijako... da sa to nariadit sudne? Neviem teda, ani nedodrziava ten harmonogram stretnuti, ako bolo sudom nariadene, nikdy ho nedodrziaval a ja som nechcela aby dcera bola ukratena o nejake stretnutia s nim, tak som ju tam netlacila nasilu, no teraz posledny rok-dva je velmi neiniciativny v ich stretnutiach. Dcera ma zachvilu 13 rokov, je mu povahou velmi podobna, maju sa radi, lubia sa, ale on sa strasne nemoze postavit proti svojej domine.
Boze keby ste vedeli aka je zvlastna, ma doma asi 100 plysovych zajacov, stale sa s nimi mazne, hovori mojmu exmanzelovi maznavym hlaaaskom, ze je jeho zajacik a ked je tam moja dcera u nich, hovori mu, ze ona je jeho dietatko, uplne sa mu podlizuje, aby si nevsimal dceru, ale ju. Uraza sa ako 5rocne decko, ked jej hereckym vystupom nevenuje dostatocnu pozornost.
Dcera ho ma rada a plakala mi doma kvoli tomu, ze jej ho je luto s akou zmijou zije. Nic nemoze bez nej. Ale podla toho, ako si ju strasne brani pred kazdym, ani inak nechce ☹
@sirinka spravne, ja nemam pravo zasahovat do jeho vztahu, ani nechcem, ale uz ma to strasne serie, ked vidim ako dcera je v pozadi jeho zaujmu aj v case, ked sa ma venovat jej, lebo sa medzi nich driape henta nána.

sirinka
8. jan 2013

@dazdovka no otazka je, ci skutocne jeho nezaujem o dceru prameni iba z toho dovodu, ze mu potom oartnerka robi peklo zo zivota, alebo jemu samemu to tak vyhovuje.... Trosku mam pocit, ze si sa na nu az prilis zamerala a jeho obhajujes ale naco je tvojej dcere takyto vynuteny vztah s fotrom? Ver mi, ze nanic... A navyse ked sa v jej veku musi divat na take patologicke spravanie dospelej zeny akoje jeho priatelka, myslis, ze to pre jej zdravy vyvin je nevyhnutne?
Poropravaj sa s dcerou otvorene, nech ti povie, ci sa uotca dobre citi a ci tam chce za takychto okolnosti chodit, alebo ako by si to redstavovala a potom mu tlmoc.
Ale z toho co pises, si myslim ze ani on primarne nema nejaky extra zaujem o vas.....

dazdovka
autor
8. jan 2013

@sirinka mas pravdu, moze sa zdat, ze nema o nu zaujem.. vsak co viem od dcery, ze ked tam ide, rozumeju si viac oni dvaja (tatko s dcerou), ako on s hereckou.
Priklad spred par dni.. bola rozpravka o nejakom zajacikovi, museli pozerat, aby mala herecka radost, dobre pozreli si a on skonstatoval, ze to bola infantilna rozpravka a nepacila sa mu, potom isla Tisicrocna vcela, moja dcera to pozna zo sountracku co si pustame, pacilo sa jej to a jej otec tiez ten film ma strasne rad. Herecka ponadavala aka je to blbost, zdula sa a on ju bezal previnilo ofukovat, hodinu sa jej podlizovat, lebo sa mu to pacilo viac ako xujovina o zajacikovi. Dcera to videla a bolo jej z toho zle.

Inac vcera vecer som volala byvalej svokre a povedala som jej, ako odmietam, aby k nemu dcera chodila, ze jej to neprospieva, aj ked ho lubi a mne je to luto, no v takomto prostredi, nechcem aby travila ani den.. K ex-svokre som rada ked ide, aspon pookreje, je to uplne ina kultura ako my tu, kupia jej nieco na seba, ide s nimi aj do kina, proste fajn...

Temu som zalozila, lebo som chcela poznat nazor na vec od vas, ci sa i taketo nieco stava a ako sa to moze vyvijat, ci je mozne nejako sudne dosiahnut pravidelnost stretnuti, resp. komunikaciu s rodicom.

sirinka
8. jan 2013

@dazdovka sud mu sice nariadi ako casto by sa mal s dcerou stretavat, ale nedonuti ho nijako.... A comoznost, ze by sa stretavali u tvojej ex svokry?

dazdovka
autor
8. jan 2013

Este jedna vec je pre mna nova, toky informacii v tej rodine idu takto:
Akakolvek vec z rozhovoru, informacia zo zivota, hocico co sa tyka nepriatela c.1 (cize mna) je hentou nánou pretransformovaná a zveličená ako strašná vec, podaná ďalej ex-manželovi ako fakt, prednesená ex-svokre, ktorá veľa domyslí, dokreslí a zveličí, prekonzultovaná s ex-svokrom, ktorý ju ďalej rozšíri do rodiny.. A v takomto prostredí sa moja dcéra napočúva, ako som nevkusná, zlá matka, nevychovávam ju dobre, lebo má výbuchy a je lenivá (má takú pohodlnnú a impulzívnu povahu), nedávam jej jesť (vyžiera sladkosti) a celkovo ju nemám rada, potrebujem sa jej zbaviť.
Ďakujem za túto radu od @sissy27 "asi by som si podebatovala s dcérou, nech sa nebojí mu povedať pravdu do očí, aj pred tou herečkou, samozrejme nie nasilu, ale keď jednoducho bude mať potrebu mu niečo povedať, nech sa nebojí a vie, že v tebe má podporu..."

dazdovka
autor
8. jan 2013

@sirinka super, to je tiez fajn moznost, na toto by som pristupila 🙂 Snad sa to bude dat, totiz svokrusa tiez vidi, ako je jej syn manipulovany, tiez jej to neni jedno, ale je rada, ze sa stara sam o seba, chodi do prace, celkovo si zije dobre, ona sa neangazuje v ich vztahu, veri synovi, ze je vsetko pre jeho dobro, ked je on s tym spokojny...

mamavera
8. jan 2013

@dazdovka nenapísala si, aký má k tomu postoj tvoja dcéra, ten je totiž najpodstatnejší, o ňu ide. Písala si, že je drzá, možno by nebolo zlé využiť to a nechať ju, aby po príchode k otcovi pred jeho priateľkou povedala - veľmi som sa sem tešila, aké divadlo bude dnes? Je to psina, že sa dospelá žena chová ako rozmaznané decko a ty ju utešuješ, aj keď vieš, že to, čo robí je choré....len mám obavy, že by to otočili tak, že si ju ty nahuckala. Inak ja ako pubertiačka by som si na nej zgustla 😀 😀 😀 😀 .Možno by som si tie jej výjavy nahrala na mobil a pustila u babky, aby bola v obraze - s tým, že otca veľmi ľúbim a je mi ľúto, akého pajáca zo seba robí... Neviem, aký prínos majú tieto návštevy pre tvoju dcéru...

dazdovka
autor
8. jan 2013

@mamavera dcera bola svedkom tych scenok odzaciatku ich vztahu, len nepripadalo jej to divne, pomyslela si, ze macocha je taka detska, hrava, zasmiala sa na tom, lebo to bolo aj trosku srandovne. Teraz je v puberte, je precitlivela, vsetko vnima intenzivnejsie a odmieta sa pretvarovat. Totiz otecko chce od nej, aby preventivne kvoli scenkam, co by herecka vyrabala, tak aby dcera obcas nieco zaklamala, ze napr. neboli spolu tam a tam, ze nerozbil pohare, ze ma neviezol autom a kopu inych veci...
Lu je rada s otcom, otecko s nou dokonca aj spal v izbe, spal vedla nej na podlahe, ked sa teraz bala byt u nich sama v izbe, bo pozerali horor. Som z toho uzasnuta, krasne od neho 🙂 Ma ju rad, ona ho tiez velmi lubi. A tiez vidi, ako na druhu stranu on bezhranicne miluje tu svoju umrncanu okovu, ako jej robi mopslika a vsetko, co jej na ociach uvidi... Je to smutne. Ona je citliva a kvoli tatkovi plakala, lebo vidi ako s nim ta herecka maaava.
Skvely napad nahrat tie scenky 🙂 volala som s jeho mamou, neviem ci vsetko pochopila, co vsetko vlastne bola ochotna pocuvat, vyrozpravala som trosku co mam na srdci, aj s dcerou volala... nemyslim si, ze sa stane zazrak, skor predpokladam uplne odcudzenie sa otca s dcerou 😒 ale uz sa toho nebojim, fakt je lepsie, ak tam nebude chodit, ak ma zazivat tie divadelne predstavenia

mamavera
8. jan 2013

možno by stačilo poslať ju tam s kamerou, s tým, že sa vždy celá trieda na tom bavia, keď opisuje, čo stvára jedna 28 ročná žena....že si ju natočí....

dazdovka
autor
12. jan 2013

@sirinka aj ste sa s otcom o tej druhej zene, ze vas chce vystvat z jeho zivota, otvorene bavili? Ake su vase vztahy teraz?
Ja co pocuvam od priatelov byvaleho, od jeho rodiny atd, ona mu chce nahradit vsetkych ludi na svete, vystrnadila z jeho zivota kamaratov, neznasa jeho rodinu... Ona je doslova schopna si sadnut mojej dcere na hlavu a prekricat ju, ked sa s otcom prave rozprava a vtierat sa mu stylom "ja som tvoje DIETATKO"!!! On to vidi, ale ju ospravedlnuje, dodatocne po telefone hovori nasej dcere, ze jej (herecke) bolo trosku zle, tak ved no...

janinah
12. jan 2013

@dazdovka prečo mám pocit,že dotyčnú "nánu" priveľmi riešiš? kašli na ňu,vyzerá to,že aj ty žiarliš....ide o vzťah otec-dcéra a aký bude,to záleží od jej otca....čo si on zavesil na krk,to má,je to jeho vec....najlepšie dotyčnú na.erieš,ak sa začneš správať ako dáma,teda "nad vecou"...nevidím dcérin vek,ale maličká asi už nebude,nechaj,sama si urobí názor na otca i na macochu

dazdovka
autor
12. jan 2013

@janinah ide o to, ze nasa spolocna dcera (13r.) ma zdravotne problemy - 3 tyzdne pred Vianocami bola v nemocnici, teraz musi chodit 4x do mesiaca na terapie 20km odtialto, ja som prave doma s malym dietatom (1r.), moj sucasny manzel je na stazi v zahranici, nemam auto a teraz mam obe dcery chore (sople, kasel, bolesti v krku). Napr vcera som mala ist so starsou na terapiu, ona tu terapiu vazne potrebuje, ale nemohla som kvoli drobcovi. Jediny kto mi bol ochotny pomoct boli svokrovci, co nie su mojej starsej dcere nic, proste jej otcovi sa nedovolam a ked hej, tak ma hlasity odposluch a reprodukuje co mu diktuje henta... Nikdy sa so mnou nebavi bez toho, aby mu ona nediktovala co ma hovorit, ak potrebujem s vychovou nieco prediskutovat, alebo teraz pomoct, tak sa nedovolam pomoci. Nie je to ziarlivost, len citim zufalost, ako niekto nema moznost realizovat vlastne rozhodnutia, mat vlastne nazory, alebo moznost slobodne sa rozhodnut ☹ ☹ ☹