Priateľka môjho ex je super

marianella
19. apr 2016

čaute maminky, zaujíma ma Váš názor. Som rozvedená, bude to teraz 5 rokov. Mojho terajsieho manžela som spoznala pred necelými 4 rokmi /máme dcerku Majku 1,5r./ a o niečo neskor si našiel priateľku aj moj exmanžel, s ktorým mám 8 ročného syna Peťka. V poslednej dobe sme sa začali viacej stretávať, kedže som sa odstahovala 100km od povodného bydliska a malého si predávame každý druhý víkend, vždy ked prídu, idu ku nám na navstevu a opačne 🙂 petko hovorí, že Maroško je jeho náhradný ocino a jeho ocino je nahradný ocino Majky 😀 😀 😀
moj ex si našiel skvelú babu, je síce o 10 rokov mladšia ale rozumná a milá. skamarátili sme sa 🙂 každý sa tomu čuduje a vacsinou sa to zdá ludom nie normálne... mám mať predsudky a radšej určit hranice sama v sebe a medzi mnou a nou, alebo možme byť ozaj kamošky? naši chlapi to berú športovo 🙂 ja by som v pohode s nimi aj na dovolenku išla, malý by bol určite celý bez seba. a ona zbožnuje aj našu dcerku Majku. má velmi rada deti. som za otvorené vzťahy bez predsudkov, ale neviem prečo, mám tentokrát v sebe taký drobný rešpekt...

sissy27
19. apr 2016

@marianella prečo riešiš, čo si o tom myslia druhí? ja skôr nechápem, prečo by si ju automaticky mala nenávidieť... očividne nebola príčinou rozpadu vášho vzťahu, ty s exom ste vysporiadaní po všetkých stránkach, tak prečo by tam mal byť nejaký problém? 🙂
v dnešnej dobe plnej nenávisti a predsudkov by to síce bolo "normálne" neznášať ju, už len z princípu, ale môj osobný názor je, že takto je to oveľa lepšie 🙂 hlavne pre deti 🙂
Inak kamoška to má podobne ako ty 🙂 s jeho novou ženou dobre vychádza a deti tiež vezme kľudne aj exove na výlet 🙂

dazdovka
19. apr 2016

@marianella gratulujem, mas to idealne, velmi by som priala môjmu bývalému muzovi, aby si nasiel skvelu zenu, hlavne kvôli nasmu spolocnemu dietatu, v dobrom ti zavidim a blahozelam 🙂

rhiannon
19. apr 2016

Idealna situacia, svedci o vasej vyspelosti. Vobec by som neriesila nejake potencialne ohovaracky.
Spolocna dovolenka? Preco nie... Bude to pre deti super.

zuzkabeno
19. apr 2016

no tak kvôli dieťaťu sa to dá, ved na tej dovolenke nemusíte byť stále spolu, aj ked pre niečo ste sa asi rozviedli. Ale na dovolenke to človek berie asi trochu ľahšie.

vejula
19. apr 2016

@marianella hihi tak ty si lepšia jak ja. Mne sa ludia čuduju, že sa kamaratim s bývalou priatelkou môjho manžela. Dokonca je krstnou našej dcere, ja som ju o to požiadala. A teda vôbec by ma nenapadlo riešiť čo bolo 15 rokov dozadu 🙂

belllinka
19. apr 2016

@marianella Ja som na tom tom uplne rovnako. Priatelka mojho ex je skvela, fakt kriveho slova na nu nemozem povedat a je mi sumafuk, co si kto o tom mysli... Ked este byvali tu, tak sme chodili aj vecer na vino my dve 🙂 Ziadny problem.

amajlik
19. apr 2016

nerieš čo si myslia druhí....asi Ti len Ticho závidia,lebo nevedia čo so svojím životom 😉 ak sa všetci cítite spolu dobre a hlavne deti tak prečo nie aj spoločná dovolenka 🙂

marianella
autor
19. apr 2016

díky baby 😉 tak ja sa teda len zasmejem každému, kto mi povie, že to neni v poriadku a nebudem riešiť 😎 😎 😎 dôležité, že Peťko je šťastný a verím, že mu týmto správaním aj dáme veľa do jeho budúceho veľkého života 😵

markovieklaudia
19. apr 2016

@marianella presne tak, kašli na druhych, hlavna vec ze vy ste stastny a citite sa dobre 🙂

miku1
19. apr 2016

@marianella Ak si rozumiete, tak čo riešiš 🙂 Mne sa raz stalo, že sa mi ozvala na inzerát ohľadom predaja hračiek jedna pani, ktorá prišla kúpiť hračky pre dieťatko svojho exmanžela. Áno, najprv som čumela jak puk, keď mi vravela, pre koho to chce, ale potom som si uvedomila, ako ľahšie by sa ľuďom na svete žilo, keby sa vedeli takto povzniesť nad bývalými vzťahmi 🙂

dominika6
19. apr 2016

@marianella
v prvom rade je pohoda detí aby nemali depky v dospelosti,čiže hrať nejakú ,,formu,, lebo je to priateľka ex je blbosť a ked sa budete dobre cítiť vy,bez pretvárky aj deti budú šťastné a tie prechody od jedného k druhému budú bezbolestné a bez následkov rozvodu...

sissy27
19. apr 2016

@marianella v poriadku nie je to, že sa do vašich vzťahov stará niekto, kto nemá 🙂 hlavne že ten / tá dotyčná má doma všetky vzťahy tiptop s kostolným poriadkom ako sa patrí 😀 😀 😀
stretla som sa tu už aj s názorom, že za ex spred manželstva (a vlastne aj celým životom pred manželstvom) treba spáliť všetky mosty, žiadne fotky, spomienky, kontakt, nič... no ja som asi priveľmi liberálna ale nevidím dôvod tváriť sa, že som sa zrazu teraz tu vyskytla a doteraz som žila v bubline ďaleko od civilizácie a nikoho tu nepoznám 😀
dôležité je, ako sa cítia deti a vy štyria - všetkým ostatným to môže byť srdečne jedno 🙂 a ja vám strašne fandím, bodaj by ľudia vedeli po rozchode / rozvode spolu vždy aspoň slušne vychádzať 🙂

bonaqa2013
19. apr 2016

vždy lepšie ako my, čo si s ex nevieme prísť na meno ani po 20 rokoch od rozvodu. a tiež máme syna....takže by sme sa ja mali o čom, ale nejak to nejde....

tova
19. apr 2016

pekne ze sa viete dohodnut a milo spravat. Ale podla mna vsetko ma svoje hranice, od do. Ja by som ziadne hostiny, dovolenku spolu neorganizovala. Na tieto veci je mnoho inych kamaratov. Pre dieta by bolo dobre aj keby ste vsetci 4 dospeli zili pod jednou strechou aby mal aj mamku aj ocka aj nahradnych ockov .... pri sebe. jedine by som pristala na spolocnu oslavu syna, ale prilisne kamaratenie sa moze zvrtnut skoro a pre dieta to moze byt horsie.

misel0806
19. apr 2016

@marianella mas dobre srdce.... Si clovek ktory nema rad iba sam seba a takych je malo... Drzim palce nech vam tieto pekne vztahy ostanu aj nadalej😊

lauricka
19. apr 2016

@marianella uplne v pohode, je uzasne vidiet, ze ludia vedia este mat aj dobre vztahy niektori, ziaden problem nevidim

janinah
19. apr 2016

Je to síce pekné,ale bola by som opatrná a vôbec nie preto,že ktosi cudzí čosi vraví.Sama píšeš,že máš v sebe "drobný rešpekt".Ako tu už písali,pre niečo ste sa rozišli. Akože pozvanie na kávu áno,ked si odovzdávate dieťa,ale spoločné dovolenky? to už hádam nie,a určite nie hned,nech sa to všetko nejako utrasie.

saurian
19. apr 2016

neviem sice dovod preco ste sa rozisli, ak tam neboli nejake hrozne veci ale skor "rozum" ze to nefunguje a bude to tak lepsie.... a je logicke ze kazdy idete svojim smerom, svojou cestou ale kedze mate spolocne dieta tak stretavat sa budete. a v podstate to, ze ty mas spokojny zivot, vlastnu rodinu tak nie je dovod aby si "automaticky" nenavidela exovu priatelku. naopak, mne pride logicke ze taketo dve zeny by si mali rozumiet, vybral si ich predsa ten isty chlap, takze v niecom si podobne pravdepodobne budu. je skvele, ze mas z nej dobry pocit - najma kvoli dietatu je to super. to, ze ti svieti akasi "kontrolka" je normalne, ale asi by som kaslala na predsudky, pokial nemas dovod mat voci nej negativne emocie tak ich nemaj len kvoli tomu ze je s tvojim exom.
aj ked spolocne dovolenky vyzneju trocha cudne, ak sa citite "pokope" vsetci prirodzene, tak preco nie.
napr expriatelka mojho mm - sice sa s nou nestretavam "navyse", ale spoznala som ju, a tiez mi pride ako fajn baba, mame vela spolocneho, mozno keby sme byvali v blizkosti tak by sme spolu travili aj viacej casu. s mm su v sporadickom kontakte, jej rodicia mu obcas zavolaju ci napisu na sviatok prianie smskou. mm a jej rodicia sa dodnes stretavaju, a tiez je to na prvy pohlad cudne asi ako ze vy by ste isli na dovolenku, ale ja v tom osobne problem nevidim.
zariad sa podla seba ci sa v jej (ich) pritomnosti citis ty aj tvoj mm v pohode, prirodzene, ak ano tak neries minulost, a potom - bude travit cas s tvojim synom, nie je na skodu ju poznat, mat s nimi dobre vztahy - jednak z praktickych dovodov ale aj kvoli malemu, aby sa on citil dobre, spokojny.

kiwi3
19. apr 2016

viem o vztahu, kde si muz s jednym dietatom nasiel novu zenu a mal s nou dalsie dve deti. tieto zeny su kamaratky a chodia spolu na vylety, aj po smrti toho muza, napriek tomu, ze ta prva si uz ziaden vztah nenasla. deti sa aj v dospelosti k sebe spravaju ako vlastni surodenci. takze myslim, ze je to uplne normalne, povedala by som, ze pekne, netreba zatrpknut.

reni1512
19. apr 2016

nemas preco mat vycitky... ja som svojho ex-priatela dala za krstneho a so svojou terajsou priatelkou caka dvojicky... mame normlany vztah v pohode 🙂 a zije sa tak ovela lepsie ako nenavidiet sa a natahovat do konca zivota

lenbea
19. apr 2016

@marianella Ty tu riešiš nejaký problém? Aké predudky. ked si spokojná, tak bud aj nadalej a nerob si zbytočné problémy.

timea7
19. apr 2016

@marianella ja celkom nerozumiem prečo by ste nemohli mať spolu super vzťah, ak ste si sadli, tak nerieš okolie, je to osoba, s ktorou ti je fajn, ktorá tvoj život obohacuje a že náhodou jej partnerom je tvoj bývalý, no a? Veď sa s ňou spoznal v čase, keď ste boli rozvedení, nenašla si ho s ňou v posteli počas trvania vášho manželstva.

panidia
19. apr 2016

@marianella Toto sa mi velmi páči,ked sa udržiavajú priatelské vztahy a nikto sa nehnevá a nenadáva na toho druhého.Si užasná žena,ked toto dokážeš,ide z tvojich slov neskutočná láskavost a empatia.Všetko dobré ti prajem...

magmolatus
20. apr 2016

@marianella Prečo to riešiš, funguje to pekne, tak prečo sa trápiš tým čo si myslí niekto iný.

kiwi3
20. apr 2016

este by som dodala, ze aj z tejto diskusie vidno, ze ti, co sa dokazu vyrovnat s "prehrou" a dopriat, vedia mat vyborny dalsi vztah. a mozno aj lepsi, obohateny poucenim z toho byvaleho. vyrovnanemu cloveku sa skratka lepsie zije 🙂

falbala132
22. apr 2016

ja som tiez stretla svoju super kamosku tak, ze sme nahodne zistili ze chodíme (ano, chodíme!!!) s jednym chlapom 😀 😀 😀 isla som za nou s tym, ze jej vyskriabem oci alebo vykrutim krk a nakoniec to skoncilo tak, ze sa si neskutocne sadli, smiali sa na tom a sme dnes stastne bez neho 😀

ivec16
22. apr 2016

podla mna super ze si vychadzate, nevidim v tom problem ani nic nenormalne, vela zien ti len moze zavidiet ze v sebe nepestujes nezmyselnu nenavist ;)... s ex ste si asi vsetko vyriesili, nevidim problem fungovat dalej normalne, ved ste prezili aj pekne veci, tak preco sa nenavidiet a uz vobec dovod na neznasanie jeho priatelky hlavne ak vobec nebola dovodom rozpadu vazho vstahu... je len dobre a hlavne pre deti ze dokazete dalej fungovat ako priatelia

xevulax
22. apr 2016

@marianella podla mna jensuper ked mate dobre vztahy. Poznam vztah kde sa dala dokopy suseda so susedom obaja v manzelstve- rozviedli sa suseda zije so susedom jej manzel si nasiel inu zenu a vsetci sa spolu stretavaju,chodia na akcie,opekacky a podobne. Ja to obdivujem. Taktiez pre deti je taketo bezkonfliktne prostredie super.

cokololadka
22. apr 2016

U nas je to tak.....moj manzel tvoril par s byvalou priatelkou 8 rokov. My sme manzelia 4 roky a mame dve deti. Dlho som nevedela prekusnut ze su stale kamarati. No stalo sa to ze ja som sa s nou skamaratila natolko,ze mi isla za svedka na svadbe 😀 No svokor ked ju zbadal stat za mnou na svadbe,ten len kukal raz na mna,raz na nu.😀
No co , ved nemusime si hned vlasy trhat,ci nebodaj sa pobit. Ma rada aj nase deti,chodi s nimi aj na kolotoce,ci prechadzky. Ona ma vlastny zivot,vztah. Nepripada mi na tom nic nenormalne,ved sme dospeli ludia.

rawmamka
22. apr 2016

@marianella Ahoj, podľa mňa je to úplne super situácia - najmä pre deti. Málokedy počujem, že takto skvelo dopadli udalosti po rozvode a všetci sú spokojní (aj keď 100% spokojnosť je vždy tam, kde biologickí rodičia detí sa milujú, rešpektujú a ich deti cítia tú pohodu a prenášajú ju na ďalšie generácie + nemusia sa riešiť patchworkové situácie, aj keď tam nepanuje napätie).
Prečo si to kazíš už len úvahami o tom, či je to ok, čo na to kto hovorí a pod. ? Nevyrábaj problémy tam, kde nie sú, život je aj tak zložitý v iných situáciách, tam si tých problémov užiješ do sýtosti 😉. Teš sa z toho, že táto vec tak perfektne klapla 🙂.