Priateľ žiarli na biologického otca môjho syna

lenula57
24. feb 2015

Ahojte baby nemám prosím vás skusenosť že priateľ vám žialil na biologického otca mojho syna ked mi napísal ako sa ma...a nemám v plane sa s ním dať dokopy..

sissy27
24. feb 2015

@lenula57 tak toto tu naozaj nevyriešiš... to musíš doma, sadnúť s priateľom a vysvetliť... ak je chorobne žiarlivý, tak nevysvetlíš nijako... buď pochopí, že dieťa má aj otca ktorý našťastie má záujem a ty si natoľko inteligentná, že s ním dokážeš aj po rozchode slušne komunikovať... ak nepochopí, tak bude asi rozumnejšie vrátiť sa z kratšej cesty ako sa trápiť...

barnica
25. feb 2015

Skús si s ním sadnúť alebo ak o tom nechce rozprávať tak mu napíš sms on si to prečíta a pochopí. Povedz mu že aj keĎ tvoje bábo má iného otca v rámci jeho vývinu správneho emocionálneho musíš komunikovať slušne s otcom dieťaťa alebo odpisuj otcovi dieťať v prítomnosti priateľa aby videl že sa nemá vážne čoho báť. Otec dieťaťa má právo vedieť ako sa drží syn a naopak priateľ má právo vedieť že ho miluješ a neplánuješ sa vrátiť k bývalému. Daj mu to najavo povedz mu že ho miluješ a proste s otcom svojho syna musíš komunikovať ale že mu len oznámiš stav dieťatka a podobne a neriešite nič osobné. Vyhni sa aj odpovediam bývalému na otázky ako sa máš ty a podobne. proste mu píš len o synovi a priateľ si uvedomí že si jeho poklad a nemieniš mu pretiecť ako voda pomedzi prsty a ukľudní sa.

lenula57
autor
25. feb 2015

@barnica dakujem ale ked henten mi napise ahoj vcera som na vas myslel ja som myslela ze Palina roztrha od jedu..ale potom som mu napisala ze nanho palino ziarli tak uz mu sisi lebo on ma priatelku a ju lubi ale s prepacenim za vyraz kurevnik zostane kurevnikom..

moonlight1210
25. feb 2015

@lenula57 tak mu odpis: diky, a ja som zas myslela na palina.
A palino sa ukludni a ex pochopi ze pisat take veci je zbytocne, lebo mas take smsky na haciku hned vedla dazdovky. 🙂

ivca88
25. feb 2015

Je to normálne 🙂 myslím že aj každa zena by ziarlila na byvalu s ktorou ma jej muž dieťatko 😀 😀 😀 😀 😀 rada ? svojho muža postískaj 😉 vybozkávaj 🙂 nech vie ze je vsetko v poriadku 🙂 chlapa treba niekedy uistit i ked to je nad slnko jasnejsie 😉

barnica
26. feb 2015

napísala by som mu asi že je fajn že myslí na svojho syna ale že ja už mám svoj vzťah kde som spokojná a šťastná a že ja teda už na minulosť nemyslím

nela1916
26. feb 2015

Z tvojho príspevku som nepochopila, ako presne s tvojím bývalým funguješ, či sa ti akože ozval po sto rokoch, alebo medzi vami existuje pravidelnejšia komunikácia. Akokoľvek, verím, že ono je to čelindž začať si vzťah s človekom s minulosťou, resp. so ženou s dieťaťom, poznám páry, ktoré to nezvládli, ja by som s obdobnou situáciou tiež mala problém, lebo, no, lebo tisíc vecí. Tak by som k tomu povedala len toľko, že by podľa mňa bolo celkom férové, ak by sa ten "človek s minulosťou" zbytočne nehral s ohňom a nedával druhému príčinu na žiarlivosť. Pre niekoho možno tak trochu kontroverzný názor, ale ja teda veľmi nie som za také tie "povinné kamarátstva" so svojimi ex, teda ak tí dvaja spolu nekomunikujú naozaj povinne, o výživnom, vzájomnom odovzdávaní detí a takpod, ale aj tu už je komunikácia na úrovni slušnosti hornou hranicou. Tvoj terajší priateľ má byť pre teba prioritou, hlavne ak nevieš, čo sa odohráva v hlave tvojho bývalého. Takže nijaké "chodenie po hrane", veď "je to len kamoš". Toť môj názor.

lenula57
autor
27. feb 2015

@nela1916 ozyva sa po sto rokoch..a ved este mi neplati vyzivne lebo je navyske..

barnica
27. feb 2015

tak to máš ťažšie