Priateľ začať kupovať a meniť Pokémon kartičky

29. máj 2023

Ahojte, moj priatel ma 32 a cez vikend si kupil pokemon karticky a dnes cez obed ide za kolegom ze si ich idu pomeniť. Ostala som kukať ako puk, ja som myslela ze pokemon karticky zbieraju deti do 10 rokov alebo tak cca, su moje vyhrady opravnene alebo nie? Pride mi to detinske a ze by sa miesto toho mohol venovat niecomu zmysluplnejsiemu.

zejdlikova
29. máj 2023

myslím si, že to je normálne možno si tým zaspomínajú na dectvo 🙂 sú aj dospelý chlapi, ktorí čítajú komiksy zbierajú takéto kartičky hrajú hry...a sú úplne normálny :D je to taká zábavka...napríklad Joe Trendy stand up komik ak poznáš...ten myslím, že si ide komiksy 🙂 dokonca tie pokémon kartičky vedia byť aj celkom drahé, vzácne... :D

bessie12
29. máj 2023

A moj muž hra hru pokemon go a jeho dcéry, taktiež už dospelé tiez hrajú tu hru a zbierajú aj kartičky. A ja si to tiez obcas zahram 😀 Však ho nechaj nech si to zbiera, ked ho to baví. Nájdi si aj ty nejaku záľubu.

negymama
29. máj 2023

vzdy lepsie ako zaluba v poldecakoch. Chlapi su vecne deti.

galganka
29. máj 2023

...radšej, miesto blbej témy mu kúp pekný zakladač na ne.

rurutiax
29. máj 2023

Veď ho nechaj, lepšie ako keby mal chlastať. :D Pokémon kartičky ľudia zbierajú a nielen deti. Je to zberateľstvo ako každé iné.

autor
29. máj 2023

Dobre, ďakujem za reakcie, prehodnotim svoju reakciu a budem tolerantna 😁

negymama
29. máj 2023

inak by ma zaujimalo, co by si ty povazovala za "zmysuplnejsie"?
aky je rozdiel medzi zberatelstvom karticiek, a napr. su chlapi co zberaju znamky, stare bankovky, mince, retro artefakty a kadeco. Moj muz ma kolegu co chodi do zbernych surovin a zbiera kadejake stare stroje. Jeho zena sa chyta za hlavu, lebo pivnica, velky dvor, povala , schodisko, milion kolni a pristreskov... zahadzane kadejakymi starymimi polnohosp. strojmi sekacky mlatacky, kosacky, sijacie stroje ani nepocita, 2 vetriesky /este funkcne/, stare nabytky, knihy, vela veci ma aj vysoku hodnotu akurat ze toho maju strasne vela a on aj za to dava dost penazi, Je schopny ist az do ciech ked nadabi na bazari na nejaku vec co silou mocou chce. Proti tomu mi pripadaju skladne karticky ako uzasna zaluba...

diewcatqoo
29. máj 2023

Ono tie karticky maju aj nejaku hodnotu. Daju sa predavat, niektore aj za 2000 Eur a viac. To som sa dozvedela od pubertalnych neteri a synovcov, lebo syn tiez zbiera. Googlili sme to a fakt.

negymama
29. máj 2023

velku cenu maju aj speci lego serie, hlavne kusy co sa uz prestali vyrabat, to sa tiez vymiena a predava za vysoke ceny.

domiklik
29. máj 2023

Keď ho to prestane baviť, len mu ten album pekne odlož a uchovaj... O 10 rokov si za to možno kúpiš auto 🙂

h2
29. máj 2023

Najprv ma prekvapil samotný úvodný príspevok, ale ešte viac následné odpovede. To vážne?! Môj syn má 11 rokov a Pokémon kartičky ho prestali baviť minimálne pred 2 rokmi. Dospelý chlap sa s týmto zabáva???

zuzanna33
29. máj 2023

Presne muži sú stále ako deti aj keď to hrajú na svaly vždy nás potrebujú a hľadajú druhú "mamu" len ich treba chváliť a podporovať to čo robí tvoj je úplne v pohode...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zejdlikova
29. máj 2023

@h2 ako tu už niektoré písali...niektoré tie kartičky môžu mať hodnotu niekoľkých stoviek až tisícok eur skús pogoogliť možno ťa to prekvapí naozaj je veľa ľudí - dospelých, čo sa o to zaujímajú 🙂 môj dedko zbiera pol života známky...nevidím v tom veľký rozdiel 🙂
a teda aj keby majú kartičky bez hodnoty a len ich vymieňajú noa? :D je aj kopa dospelých čo stavajú lego atď. veď to je zábava ako každá iná,..určite to neberú smrtelne vážne a len sa na tom zabávajú

negymama
29. máj 2023

@h2 lebo syn chce byt teraz "velky" a karticky povazuje za znak detskosti. Ale ked vyrastie na dospeleho, zisti ze dospela serioznost uz nie je taka zabavna ako sa mu v 10 rokoch zdalo...a mozno opat zatuzi po destskych radovankach. Ktovie.

h2
29. máj 2023

@zejdlikova Veď ja to nikomu neberiem, len ma to teda prekvapilo. A keď si to cez víkend kúpil a dnes si to idú s kolegom meniť, tak to mi veľmi ako investícia nepripadá, skôr ako zábavka.

rurutiax
29. máj 2023

@h2 A čo je na tom? Starí chlapi zbierajú autíčka, mince, poštové známky, rôzne figúrky, komiksy, niektorí sú fanatici do hier alebo filmov, tak prečo by dospelý chlap nemohol zbierať kartičky? Ja v tom nevidím žiadny rozdiel.

galganka
29. máj 2023

@h2 veru! Poriadny dospelý chlap má mať milenku!!! 😂😂😂🫡

zejdlikova
29. máj 2023

@h2 jasne chápem každý to vidí inak

h2
29. máj 2023

@negymama Ale houby, za žiadny znak ich nepovažuje, proste ho prestali baviť. Plyšáci sú oveľa viac detskí a tí ho baviť neprestali. On sa ešte nehrá na dospelého.

janulik2008
29. máj 2023

Není na Tom nič zle podľa mňa. Veď bežné dospeláci skladajú aj Lego. Máš aj lego pre dospelých ja mám sama Lego kamión 😀
@zejdlikova niekedy sa zbierali vreckovky tuším a tie také papieriky z takých bločkov či ako sa to volá 😀😀😀

h2
29. máj 2023

@galganka Nie, nemá mať milenku. Ale ani Pokémon kartičky. 🤦🏻‍♀️

domiklik
29. máj 2023

@h2 tak každý sa zabáva inak... Jeden mení kartičky, iný prekacuje poldecaky...

kitycat
29. máj 2023

Jeho vekova kategoria zazila najacsi boom pokemonov, nic na tom nie je.

h2
29. máj 2023

Baby, pri všetkej úcte, to akože podľa vás chlapi buď zberajú kartičky, alebo majú milenky a chlastajú?! Nič medzi tým?

zejdlikova
29. máj 2023

@janulik2008 látkové vreckovky? :D a asi myslíš výmienky aspoň tak sme to volávali...také farebné papieriky s obrázkami a tak že :D aj nálepky... :D

galganka
29. máj 2023

@h2 pri všetkej úcte, keby ti manžel ukázal kôpku kariet, že ide s kamošom kúpiť/ meniť/predať, tak by si ho vysmiala a vysvetlila mu, že je decko? 🤔 Ty si vážny a seriózny dospelák, bez miesta na zábavu?

h2
29. máj 2023

@galganka No veľmi, naozaj veľmi, by ma prekvapil, keby s niečím takým prišiel.
Nie, nie som len seriózny dospelák bez miesta na zábavu. Len ma prekvapuje tento druh zábavy u dospelého chlapa. Ja mu to neberiem, má právo sa zabávať, ako chce. A ja mám zase právo sa tomu čudovať.

galganka
29. máj 2023

@h2 ale to nebolo čudovanie. Ty si ostala úplne zhrozená. Lebo to je decké a nie vhodné dospelého chlapa. Ako dôvod zaznel tvoj syn, ktorého to omrzelo. Veľmi čudné merítko. A pritom som si istá, že aj ty máš niečo, čo robíš, alebo trebárs kupuješ a mňa by to ani nenapadlo.

ankare
29. máj 2023

Preboha, to vážne? To sa zasekol na prvom stupni ZŠ? Detinské riadne. Ale ak je toto jeho jediná zvláštnosť, tak to prijmi s pochopením asi. 🤷