Priateľ si zo mňa a z mojej rodiny robí srandu

13. dec 2021

Ahojte zaujíma ma strašne aj váš názor na toto drahé ženy. S priateľom máme dve detičky jedno má 2roky druhé 10mesiacov. Keď something otehotnela s prvým dieťaťom hľadali sme bývanie. No neúspešne keďže sme nemali dosť financií a priateľovi nevedeli dať dostatočný úver (zarábal vredy 700€) tak nám pomohli moji rodičia. Moja mama mu vybavila ten najlepší úver s najlepším úrokom. A spoločne sme aj s mojimi rodičmi išli nakoniec bývať do trojgeneračného domu. Čo je super pretože mama mi vždy pomôže ja pomôžem jej atď. A každý má svoje súkromie dóm je rozdelený do 3 bytov niečo ako v paneláku. No a teraz kameň úrazu. Priateľ zarábal 700€ doteraz ja materská 400€. Za celé dva roky čo tu sme som nevidela od jeho cent.
Moji rodičia platia všetky poplatky v dome. On ani raz nedal za nás mojím rodičom na energie. Mne to z materskej nevychádza nakoľko ťahám domácnosť aj všetko okolí detí. Teraz v septembri po dlhšom dohovarani celej rodiny konečne zmenil zamestnanie a zarobí aj viac. Ale on stále nič nedáva mne ani mojím rodičom. Stále sa vyhovára že je v debete atď pritom už zarobí viac. Ja už sa s ním o Tom rozprávať ani nechcem pretože vždy na mňa vyletí je agresívny a dvíha na mňa ruky hádže všetko o stenu. Ja už naozaj neviem ako ďalej. Pre info ja mám 24 on má 23

bosorka2302
13. dec 2021

a on ma ake vydavky?

janai1
13. dec 2021

Pobaliť veci a dovidenia...

soldi
13. dec 2021

@bosorka2302 on asi plati ten uver.

janewithane
13. dec 2021

Podaj si navrh na vyzivne a v ziadnom pripade si s nim neurob tretie dieta.
Jemu je sveta zit...

kate211
13. dec 2021

Esteze mas tu rodinu, inak neviem kto by sa o vas staral. Asi stat. To naco spis s niekym tak, ze mozes otehotniet, ked si bez byvania a jediny prijem okrem materskej je 700 eur plat?

Inak k otazke: naco by ta zivil, ked vidi ako krasne sa dokazu postarat tvoji rodicia. Vidi to - vyuzije to. Naco Vam rodicia zabezpecuju byvanie a platia energie? Vsak nech sa sam postara, chlapec.

autor
13. dec 2021

@bosorka2302 no on zaplatí úver 400€ paušál 20€ a to je všetko na cestu do práce už neminie má to blízko a ja stravu v práci má stravovaciu kartu takže to tiež nič

h2
13. dec 2021

Ty platíš domácnosť? Z materskej? Čo platí on? Len ten úver?

autor
13. dec 2021

@kate211 no bez mojej rodiny by sme asi ani nebývali nikde .. chodili sme spolu bábo sme ešte neplánovali len on a moji rodičia chceli aby sme si bábo nechali že nám pomôžu a teda pomáhajú už dva roky

autor
13. dec 2021

@h2 áno len úver a občas nákup obsahujúci šunku rožky a jogurty takže minimum

catherinah
13. dec 2021

Dom je na koho pisany?

deti95060810
13. dec 2021

môj otec by raz dva takého zaťa vypoklonkoval...

autor
13. dec 2021

@janewithane to už nehrozí po druhom ktoré on chcel a veľmi po ňom túžil som si dala teliesko pretože to je už moc dlho čakať kým sa niekto zmení

autor
13. dec 2021

@catherinah na moju mamu a na neho

kate211
13. dec 2021

Vsak ked chcel dieta - jedno, potom druhe, snad vie ze sa treba postarat nie? O tom s nim nehovoris? Ked ste isli do byvat do toho domu - ako ste sa dohodli na platbach ako je uver, vydaje na domacnost, vydaje za dieta? Hovorili ste niekedy o tom? Alebo vsetko zariadili rodicia?

autor
13. dec 2021

@kate211 tak my vtedy s tým že sme prerábali nám pomáhali rodičia no ale odvtedy ako by utalo.. a pred tým sa to zdalo fajn pre prvé dieťa kupoval výbavičku od postieľky po vecičky on ale od prerábky ho ani nehlo že treba niečo zaplatiť

h2
13. dec 2021

Prečo nie si spoluvlastníčkou domu aj Ty?

kate211
13. dec 2021

Popravde ja by som ani nechcela byvat v dome a splacat uver na dom, kde som sice polovicny vlastnik, ale druhy vlastnik je svokra. Ked uz raz zriadim byvanie pre rodinu, tak pred rodinu. A nie napoly bohvie s akym clenom rodiny od partnera.

jamatkaroka
13. dec 2021

V prvom rade ma zaráža že jeho plat vnímate ako jeho peniaze a ty máš rodičák. Ty predsa nemôžeš pracovať, prišla si o možnosť mať príjem kôli dieťaťu ktoré je vaše spoločné, takže by všetky príjmy mali byť spoločné. My teda máme jeden účet a je to tak super. Ďalej nechápem na čo míňa tie peniaze. Nemá nejakú závislosť?
Myslím že by mu tvoji rodičia mali vystaviť účet za energie, nech je to férové. Inak budú vzťahy vypäté

autor
13. dec 2021

@h2 pretože som sa bral pól na pol a naši svoju polovicu domu vymenili za byt tam sa spravila iba výmena no a on si bral úver takže dom je na mamu a na nho s tým že ja tú druhú polovicu po mojich rodičoch dedim so sestrou potom

autor
13. dec 2021

@kate211 áno ale bez toho by sme bývali asi pod mostom a jeho prijmom alebo v nejakej chatrči bez prerábky keďže natu by neostalo no

autor
13. dec 2021

@jamatkaroka ja som tiež toho názoru. Máme spoločné detí spoločnú domácnosť. Lenže on mi ani nepovie že mu prišla výplata že poďme na nákup alebo niečo.. nemám ani prehľad čo sa deje na neho účte. Hovorila som mu že by sme mali mať spoločné peniaze po správnosti ale nereaguje nato ani.

A kde ich míňa netuším chodí iba do práce a domov nič viac. Hovorí že je v debete 300€ každý mesiac

desore
13. dec 2021

Aky ma v sucastnosti prijem? Nech ratam ako ratam, pri povodnych 700E - 400E uver, 20E pausal. Z takehoto platu zostane 280E, tvoja materska 400E. Spolu mate 680E a nedokazete dat rodicom ani euro?

autor
13. dec 2021

@desore momentalne má príjem do tých 900€ . No nie keď mi vždy povie že je v debete 200-300€ a začne mi pocitat tie mini nákupy v jednote čo som spomínala vyššie...to mi povie každý mesiacov už 2 roky

autor
13. dec 2021

@desore ja som nevidela reálne ani euro z jeho výplaty ako tu bývame

desore
13. dec 2021

Ja ti nedokazem pomoct, skus sa obratit na svokrovcov.

vler
13. dec 2021

s takymto neschopnym nasilnym kretenom mat dve deti...tych je mi luto. Autorka, on Teba a Tvojich dobrackych rodicov vyuziva, nebude to lepsie... Lepsie by vam vsetkym bolo bez neho

beronsche
13. dec 2021

typek financne nezabezpecuje vlastne deti, je agresivny, dviha na teba ruky, hadze veci o stenu..
Suhlasim s nazorom, ze lepsie vam bude bez neho.

Preco ste prepisovali na idiota polovicu domu?
Pozhanat pravnika, nech vam pomoze s majetkovym vysporiadanim a panko nech si ide kade-lahsie.
Toto nie je ani dobry partner , ani dobry otec a ver mi, ze sa to bude len zhorsovat!

judar
13. dec 2021

Vysmar ho pred ulicu....lebo zjavne ti klame takze byt tebou mu capnem tabletku na spanie a kym by drichmal by som prekutrala vsetky jeho veci cez mobil a pocitac lebo aby takto neprispieval a tvrdil ze je v minusoch neustale je ale ze totalne podozrive....

mandarinka555
14. dec 2021

Gambler ako z učebnice....prachy v prdeli a nevidíš začo utráca....

tomas2802
14. dec 2021

Takto ja to skusim bez servitky. Mila slecna, ak Vasi mali byt/dom a vymenili ho za generacny dom + priplatok, tak rozhodne nemala byt napisana polovica domu na matku a druha na vasho druha. Je to nelogicke nakolko teraz keby ste sa rozisli tak on moze pozadovat vyplatenie jeho casti z nadobudnuteho majetku. Predpokladam, ze asi 1/2 je pisana na oboch (matka a druh) a to je ta absolutna blbost. Ked tak, tak to malo byt, ze 1/2 Matka s otcom a druha 1/2 vas druh a predsa vy. Deti budu mat 3 roky pojdete do prace, stale budete platit domacnost zo svojej mzdy a druh len uver a on bude mat potom nasetrene peniaze vyplati vasu sestru z 1/4 a jemu budu patrit 3/4 a Vam 1/4? Pritom realne ste pocas zivota davali do domacnosti minimalne rovnako ak nie viac ako vas druh?
Pritom druhym dychom dodavate, ze je podla vasich slov pravdepodobne len obycajny asocial, ktory len vyceciava Vas a vasu rodinu a inak je bez akehokolvek ineho majetku a hotovosti a teraz by kludne mal ziskat polovicu veskereho nehnutelneho majetku, ak by ste sa rozisli?
Za dalsie, ak je stale ako tvrdite na karte v debete, tak nemoze vybrat peniaze viac ako zarobi. Tym padom nemoze vyberat credit ( v preklade pozicku). Znaci, ze bud skreckuje peniaze, alebo ich vsetky rozhadze po senkoch, automatoch alebo na lahkych zenach.

Kazdopadne nekomunikovat s nim len medzi 4 ocami. Komunikovat s nim za pomoci tvojej rodiny. Pripadne aj jeho rodiny ak ma. Sadnut si za jeden stol, povedat, ze naklady na prevadzku nehnutelnosti su take a take a ze rodicia to doteraz tahali sami, ale nakolko uz zarobi viac naklady sa od tohoto mesiaca zacnu rozdelovat rovnym dielom. Preplatok/nedoplatok tiez rovnym dielom. A to myslim vsetko, voda, elektrina, plyn, dane, smeti.
Okrem toho si treba pred rodicmi zaziadat o 200€ na deti. 100€ na kazde, ze si tu sunku a tie jogurty kupis aj bez jeho frflania. Takto kazdeho napr. 10. Den po vyplate tu prides a donesies peniaze na vsetky tieto veci ak tu chces nadalej s nami byvat. Tiez mu treba povedat, ze ak nie tak sa pojde k notarovi, prepise sa uver na rodicov ako aj cely generacny dom. Bud sa chlapec uvedomi alebo pojde z domu. Ak sa popravi tak to nejako vydrz s tym, ze si odsleduj co robi, ci netravi cas na socialnych sietach, ci neesemeskuje s neulozenymi cislami, kedy je vonku, na ako dlho a podobne.
Ak sa nepopravi, tak to pravne dajte dokopy u toho notara a jeho kopni do prdele.
V takom pripade treba potom okamzite poziadat o vyzivne.
Cosa tyka toho majetku, tak ked to budu mat vasi naspat tak ak to utiahnu tak nech bojuju. Ak nie rychlo do mensieho a ten co najvyhodnejsie kupit a tento co najvyhodnejsie predat, aby ste sa odbremenili od uveru.
Na vyzivne treba pozadovat na kazde aspon 200€, ale to uz bude zalezat na sudkyni co odklepne.
Ked bol taky hrrrrŕŕŕ do tych deti, tak nech sa stara.
A nic mu nedaruj, ziadne meskanie, ze nevychadza mi to z tejto vyplaty a podobne.