Priateľ nesúhlasí s mojou prácou

xddddoxxxx
31. júl 2024

Ahojte, píšem tu zasa ja. Ide o problém že som bola sním na pohovore ale poslala som si žovotopis aj do inéj práce.
Prišla nám smska že nás prijali máme isť na lekársku prehliadku atď atď. On povedal aj za mňa že áno idem aj ja pracovať aj ked som mu povedala že čakám kedy sa mi vyjadrá aj s inéj práce. Povedala som mu že za mňa on nerozhoduje som svojprávna osoba. Práca je DHL mám to 100km cesty ale že by som jazdila sním. Medzitým mi zavolali z práce ktorú mám cca 5 kilometrov od domu na rannej smene je to pošta. Tak som mu povedala prepac ale idem tam kde to nemám tak ďaleko a za taký istý plat ako tam. No on si trvá na tom že mám ísť sním pretože mi to tam vybavil, pretože bude za debila ked mi to vybavil a tak dalej. Príde urazí sa a ide preč keď poviem že mám už inú prácu ktorá mi vyhovuje.

andreakotesova
31. júl 2024

Nechápem, prečo ti frajer vraví, čo máš a čo nemáš robiť.... ber tú prácu, ktorú máš bližšie.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca84
31. júl 2024

@xddddoxxxx povedala si mu, ze si svojpravna, tak sa toho drz.

sense
31. júl 2024

On povedal za vás áno bez toho si sa ty vyjadrila či to chces či nie? Určite by som nejazdia do práce 100km tam a 100 späť keď môžem mať prácu Do ktorej môžem na bicykli alebo pešo a za rovnaký plat

som_realistka
31. júl 2024

je sklamaný, že ťa nemá pod kontrolou🙂? prečo odpovedal za Teba a ani sa neopýtal? Vôbec mu nemusíš hovoriť "prepáč". A ak máš dve práce rovnako ohodnotené, jednu 5km a druhú 100 no tak asi ktorú si vyberieš? je to pako

tenerifka
31. júl 2024

@som_realistka suhlasim

koniarova
31. júl 2024

Čo ti šibe? 100 km a 5 km za ten istý plat? Každý normálny si vyberie poštu. A na pošte máš aj 100x lepšiu pracovnú dobu.

xddddoxxxx
autor
31. júl 2024

@koniarova ved toto a poobedna v DHL je od 3:00 do 23:00 akoze ja ked som to pocula ze co ti šibe? Som si povedala. Inde je poobedna do pol 10 napr. TESCO

amelie2017
31. júl 2024

A ked bude priatel chory, ako pojdes 100km do prace? Jasne, ze tu, co mas pod nosom.

doriiis
31. júl 2024

Tak poobedne môžu byť rôzne.Ja mám od 14:00 do 2:00.Ale tak určite si si vybrala rozumnejšie a praktickejsie

januska12323
31. júl 2024

Za debila, že ti to vybavil? Veď nič nevybavil boli ste normálne na pohovore a ty si sa rozhodla ísť do inej práce.

xddddoxxxx
autor
31. júl 2024

@januska12323 presne tak ale on to ocividne inac chape

xddddoxxxx
autor
31. júl 2024

@januska12323 že nam vybavil smeny rovnako aby sme dojíždali spolu

maminkadeticiek
31. júl 2024

Ak si toto muz dovoli za slobodna okamzite by som sa s nim rozisla.Naozaj.Ak ma taketo nazory,potrebu rozhodovat za teba a rozkazovat ti kde budes pracovat fakt rozmyslaj aky bude tvoj zivot.

lilka5566
31. júl 2024

100km dochádzať každý deň ??😲

olimuc
31. júl 2024

Zober robotu 5 km … a rozmyslaj, ci on naozaj debil nie je, ked Ti uz hovori do zamestnania .. red flag, bola by si sprosta, keby si len kvoli frajerovi odchadzala na smeny a este k tomu 100 km

sasa1310
31. júl 2024

@xddddoxxxx a na wc môžeš ísť bez jeho dovolenia?

isis234
31. júl 2024

Ak bude na PN, alebo súrne bude musieť odísť z práce, ako budeš ty cestovať? Spýtaj sa ho na to.
Zober prácu bližšie. Za rovnaký plat. Menej dáš na cestovné.

luccija
31. júl 2024

@xddddoxxxx bez debaty si vyber prácu, ktorá nie je na smeny

xddddoxxxx
autor
31. júl 2024

@wolf_ jeho predstava je nereálna... Do práce mi nemá čo hovoriť je to moja vec kam pôjdem hlavne že budem pracovať.

3009
31. júl 2024

@xddddoxxxx no už by bol môj bývalý!!!

sissy27
31. júl 2024

@xddddoxxxx ja by som ani neuvazovala o praci 100km od domu. Prepac, ale priatel si spocital, kolko mesacne prejazdi?? Lebo asi nejde na manazersku poziciu, tak aby pri dnesnej cene phm nebol este v minuse…

koniarova
31. júl 2024

@sissy27 nebol by zrejme v mínuse, keby jazdili dvaja. 😉😉 Takže asi dobre počítal. 😁

30katrusa40
31. júl 2024

@xddddoxxxx ber prácu čo máš bližšie a priateľ keď. Chce už teraz za teba rozhodovať tak by možno bolo dobré spraviť z neho bývalého. Lebo toto by si mala s ním celý život

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlonos
31. júl 2024

@wolf_
to vieš ze sklamalo, keď si pred tým spočítal cenu phm a vie k9lk9 bude platiť sa, jasne ze zúri.

lujza123
31. júl 2024

Aj ja jazdievam do prace, niekedy je to tam a spat aj 150 km. Ale teda vyuctujem si dopravné náklady, ktoré mi pokryjú nielen benzín, ale aj opotrebovanie auta a čas strávený za volantom.
Lebo takáto diaľka v prepočte tyzdenne znamená aj cely pracovný deň navyše strávený šoférovaním. Ten by mohol v inej práci kusok od domu stráviť nadčasmi a mať ho zaplatený

Neviem co za super pozíciu našiel ale podľa ponúk na profesii DHL ponúkajú za pracu v sklade 1100 eur.

Teraz si odrataj mesačne náklady

20 x 2 hod šoférovania, spolu 40 hodín mesačne x priemerná hodinová mzda 7€ = 280 €
20 x 100 km x 0,35 € ( cestovné náklady benzín a opotrebovanie auta ktoré je pri 2000 km mesačne dosť výrazne) = 700 €

spolu 980 €

V realite zarobí 120 € 🤦‍♀️😂😂😂 Big business here

Matematika bol užitočný predmet, fakt stačí aspoň základne počty aplikovať do života

svetlonos
31. júl 2024

Autorka a co bude ten dilino robiť s tebou keby so ostala tehotna a potom 3 roky doma? On by ta "zivil" a ty by si musela drzat hubu a krok.
S novou prácou na poste by som zacala aj nový život - bez obmedzeneho blbca!

mamutka
31. júl 2024

@xddddoxxxx vysvetlil ti nejak tu záhadu, prečo berie prácu, do ktorej bude dochádzať 100 km? To nie je normálne, iba ak by mu ponúkli extra super podmienky, teda služobne auto, skvelý plat a žiadne blbe poobedne šichty do noci.

lujza123
31. júl 2024

@mamutka jasne ze nie, len si nevie spočítať 2+2. Vidi len výplatu ale nie svoje náklady čo ho bude dochádzanie reálne stáť.