Priateľ mi vyčíta, že som falošná a neprirodzená

14. júl 2023

Priatel mi vycita ze som falosna a neprirodzena. No neviem ako to zmenit ani co to v jeho ponimani znamena.

olivia_c
14. júl 2023

To je skor otazka na neho, tak sa ho smelo opytaj.

0silvia0
14. júl 2023

Ved nech si najde prirodzenu a nefalosnu, preco si vybral teba? Ci ty si ho prinutila s tebou byt?

sense
14. júl 2023

A co tak sa ho ba to spytat

viestta
14. júl 2023

Tak nech si hlada nejaku prirodzenu

lucia13022023
14. júl 2023

Ľudia by mali pochopiť ze ak IM niečo vadí, je to ICH problém. Ak mu niečo vadí, zrejme bude problém niekde u neho a nie u teba ☺️

judit47
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadis
14. júl 2023

Povedz, ze nema gulu na nohe, moze ist. Ze radsej budes so svojou neprirodzenostou sama. Z takych reci si tazku hlavu nerob, ich cielom ta je zneistit. Najma nikoho nepresviedcaj, ze mas cenu. Mysli si to? No a co, moze si mysliet cokolvek. A toxickych ludi si drz dalej od tela.

guliver19
14. júl 2023

@lucia13022023 tak toto tak vobec nefunguje a nie je ani pravda. A ten kto sa tym riadi je vacsinou obmedzeny hnup

lucia13022023
14. júl 2023

@judit47 áno v tebe, lebo tebe ten bordel vadí nie jemu. Jasne mne by to tiež vadilo, a snažila by som sa rozprávať atď, ale ak on je tak spokojný 🤷‍♀️🤣 ale téma nebola o bordeli, či?

dadis
14. júl 2023

@judit47 Ja na to nikoho neupozornujem, naco?

thoughtfulweirdo
14. júl 2023

@judit47 Ja to vidím tak, že nie je mojou úlohou dospelého človeka vychovávať a prerábať. Keď je potenciálny partner bordelar, vyriešim si môj problém s jeho bordelom odplávaním do čistejších vôd 🙂 keď je bordelar niekto iný ako partner, tak sa s tým človekom stretávam mimo jeho domu.

lucia13022023
14. júl 2023

@thoughtfulweirdo ved presne ☺️😁

dadis
14. júl 2023
katka700
14. júl 2023

Testuje ťa koľko si ochotná sa kôli nemu zmeniť a čím viac sa budeš snažiť vyhovieť mu tým menej si ťa bude vážiť.

kvetinka75
14. júl 2023

@judit47 áno vtebe. Keď to jemu nevadí... Buď upraceš alebo jednoducho s takým človekom nebudeš. Voľba je na tebe.

judit47
14. júl 2023

@thoughtfulweirdo chapem tvoj pohlad.

Takze tu potom name zeny/muzov co okolo nich rodicia skacu po spickach a neupozornuju ak robia niekde chybu,dalej v zivote stretavaju ludi ktori im nic nehovoria lebo to nieje ich problema ten clovek sa realne nema kde dozvediet ze nieco co robi a ako sa sprava ,,nieje vhodne/spravne,,atd. Okej beriem😁

judit47
14. júl 2023

@kvetinka75 hovorime vseobecne kamoska/priatel/rodina len aplikovat model-nieco mi vadi je to moj problem…🙂

dadis
14. júl 2023

@judit47 A ty komu hovoris, ze je bordelar? Mat neporiadok je nespravne? Nie su na to jednoznacne nazory. Takze nie, mojim detom by som si nedovolila povedat, ze su bordelari. Raz maju poriadok, raz menej, upratuju si tak, aby sa v izbe citili dobre. Ja mam poriadok rada, ak nechali nieco v obyvacke, alebo v chodbe, odniesla som im to do izby. Uz nemusim. Respektuju moju potrebu nemat porozkladane veci, ja respektujem ich izby aj bez toho, sby sme museli ist do konfliktu a konfontacii, vo je spravne. Tu spravnost totiz nie je. A od roka boli nauceni si hracky po hrani upratovat, naucila som uch vysavat, prach utierat, dlazky umyt, okna vedia umyt a uz to nechavam na nich

thoughtfulweirdo
14. júl 2023

@judit47 Prečítaj si môj komentár ešte raz, cielene som v ňom použila slovo "dospelého". Výchova detí je úplne iná záležitosť a pochopiteľne nemajú chodiť rodičia okolo svojich detí po špičkách 🤷🏻‍♂️

thoughtfulweirdo
14. júl 2023

@judit47 Inak teda, vybavili sa mi dvaja ľudia z blízkeho okolia, ktorí majú doma značné množstvo porozkladaných a neodložených vecí a už mi prebehlo viac krát hlavou, že ja by som z takého domu bola nervózna ako pes 🤭 neviem si ale ani vo sne predstaviť, že by som im len tak povedala, že by si mali tie veci odložiť. Však sú svojprávni, príčetní, vo vlastnom dome, aké právo ja mám ten dom komentovať? Veď to je hrozná drzosť. Ja sa môžem akurát rozhodnúť, či mi ich dom vyhovuje na trávenie času alebo nie.

judit47
14. júl 2023

Nepochopili ste vobec moj komentar takze este raz lebo tu uplne otacate a vyberate len co sa hodi.

Vseobecne u partnerov ci rodiny nikdy nikomu nehovorite co vam vadi ale zmierite sa s tym ze su taki ci onaki?

To mi pride uplne scifi ze ste stretli partnera ktory bol taky dokonaly ste mu ani raz nemuseli povedat ze vam nieco vadi lebo to je vas problem?ze absolutne nic vam nevadilo a prijali ste ich taki aki su.
Ked robili rodicia nieco s vasimi detmi s cim ste nesuhlasili(sladkosti ,jedli apod)tak ste sa neozvali lebo to ze s tym nesuhlasite je vas problem nie ich a uz str ich tam nedali😄

Ok respetujem ze su aj take zeny🙂

lucia13022023
14. júl 2023

@judit47 môžeš to odkomunikovat, no ak sa ti nedostane spätná väzba, nechať tak.. Nehovorím o deťoch aby nedošlo k nedorozumeniu... Ak ty hovoríš niekomu co ti vadí, a ten človek to nezmení, on je asi spokojný, a chyba je v tebe, ty sa s tým musíš vysporiadať.. Ak je to vzťah, bud to skončíš alebo sa naučíš to rešpektovať. Ak ti vadí bordel, dá sa veľmi rýchlo prísť na to ci je človek bordelar alebo nie

simca06022011
14. júl 2023

Tak na čo je s tebou?

dadis
14. júl 2023

@thoughtfulweirdo Ja som z toho tiez nervozna, ale viem, ze to je moj setup. Ja aj na pracovnom stole mam okrem pc len salku. Jednoducho by som sa nevedela sustredit, kuchynsku linku musim mat vzdy prazdnu, ako dieta som nevedela zaspat, ak nebola izba upratana (takze si vies predstavit ten neporiadok po suflikoch, v skrini ci pod postelou 🙈)..tiez mi vadia pootvorene dvierka na skriniach a rozne ine nepodstatne chobotiny, no pomozes si 😄😄..ale snazim sa respektovat druhych, ze to potrebuju mat inak a kolegom napr. neupratujem pracovne stoly, aj ked tam maju mesacnu zasobu zaschnutych salok a neviem co este.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
14. júl 2023

@dadis @elizabet173 My by sme mohli mat spolocnu kancelariu😀 Ja sa hlasim k tymto monkovskym prejavom😉

dadis
14. júl 2023
0silvia0
14. júl 2023

@dadis
@dskjhfdlkdjhl
@elizabet173 ste ma inšpirovali, idem si upratať. Ja sa hlásim k bordelárom😎

domkakvet
14. júl 2023

Tak si najdi ineho.

autor
14. júl 2023

viete ked sa ho pytam, ze v com som falosna, tak povie ze niekedy nanho zle pozeram ze mam v ociach nenavist a aj tak mu dam pusu.
A proste taketo hluposti vymysla a mna to velmi zranuje, lebo ho uprimne lubim.