Priateľ mi veľmi hrubo nadáva

trisha72knr
7. sep 2021

Ahojte, zaujíma ma váš názor na nadávky bo vzťahu.
Partner mi veľmi hrubo nadáva, v zmysle že som debilka pi*a, psychopatka, chorá na hlavu a posledne aj chudera.
Dlhodobo mu to tolerujem, nakoľko mám niečo ako úzkosti, respektíve nie priamo fyzické prejavy, ale proste po niektorých udalostiach som ostala dosť taká uzavretá a bojím sa trošku chodiť medzi ľudí a on občas po mne chce veci, ktoré sú úplne normálne, ale mám s nimi problém a kvôli tomu mám aj problém ho rešpektovať a urobiť niekedy niečo čo po mne chce, lebo je aj mojím šéfom v práci. Má to so mnou veľmi ťažké a preto som úplne chápala, že mi nadáva. Ospravedlňovala som mu to, nakoľko sa bojím, že niekto iný by dávno nado mnou zlomil palicu a našiel si radšej niekoho "normálneho". Avšak aj dnes som mala s niečím problém urobiť, lebo opäť to chcelo sa premôcť a nemal trpezlivosť a strašne mi začal nadávať, že som chudera a debilka a chorá na hlavu. Veľmi ma to bolí a rozmýšľam, že by som ten vzťah ukončila.

denden77
7. sep 2021

@trisha72knr nerozmyslaj, ukonci...

pribinak
7. sep 2021

@trisha72knr tento vzťah mal byt už dávno ukončený, tu nie je nad čím premýšľať.

sisa_s
7. sep 2021

"Má to so mnou veľmi ťažké a preto som úplne chápala, že mi nadáva" no vyborne...natolko ta psychicky tyra, ze este ty sa citis vinna a ospravedlnujes sa mu...zena, zacni si vazit samu seba a odid, toto nie je normalne

kikus_96
7. sep 2021

@trisha72knr takto sa milujúci partner nespráva. Odid lebo ťa psychicky zničí.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trisha72knr
autor
7. sep 2021

@kikus_96 on už ma zničil.

kikus7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leyla1675
7. sep 2021

Odíď. Ešte že to je len priateľ. Keby to bol manžel je to komplikovanejšie.

kikus7
7. sep 2021

@trisha72knr Čudujem sa, že partner už nie je expartner. Nikdy by som nechcela mať partnera za šéfa. Riadim sa heslom "Co je v domě, není pro mně". Aspoň potom človek nemusí riešiť takéto komplikované situácie. Lebo ak sa s ním rozídete, isto Vám bude robiť peklo v práci, pravdepodobne Vás vyhodí. Ak sa nerozídete, budete stále zažívať jeho urážky... V príspevku zhadzujete samu seba, neveríte si, nevážite si samu seba, preto Vám on ubližuje, lebo mu to Vy dovolíte, tolerujete...

deti95060810
7. sep 2021

odísť od neho zo vzťahu aj z práce...

trisha72knr
autor
7. sep 2021

Kedysi som bola silná, možno ako vy, len slobodná. Neverila som, že by som ja mohla byť jedna z tých. Našiel moju achilovú pätu. Sú ňou úzkosti. Otázka je, či by boli, nebyť jeho.

trisha72knr
autor
7. sep 2021

Ale čo keby on napíše príspevok o tom, ako ja mám svoje stavy a nezvláda to so mnou. Možno i jemu by niekto radil, aby sa so mnou rozišiel, nech mi to netoleruje. Ak je chyba na mojej strane...Ja sa vždy viem zmeniť. Mám dobré srdce, úprimne ho milujem a nikdy mu neublizujem schválne. A zase úzkosť nie je schizofrénia. Dá sa to vyliečiť. Tiež mám kopec vecí, za ktoré by sa mohol so mnou rozísť. Napríklad chorobná žiarlivosť.

makova333
7. sep 2021

@trisha72knr milujuci partner nepodraza nohy cloveku s barlami. A ten kto to spravi, je totalnu chrapun a uboziak. Naozaj si myslis, ze tento typ ti pomoze dat sa psychicky do poriadku?

yollanda
7. sep 2021

Treba z neho urobit ex priatela

anjelicek26
7. sep 2021

Tie psychicke problemy mas pravdepodobne aj z neho...

yollanda
7. sep 2021

@trisha72knr okrem iného máš uzkostnu poruchu. Frajera kopni do riti a ty chod k psychiatrovi

trisha72knr
autor
7. sep 2021

@makova333 Toto bolo výstižne. Tiež mám pocit, akoby ma kopal niekedy na zemi. Každý niečo má, s niečím bojuje. Teraz sa trocha bojím socializovať a nadáva mi, že nikdy nebudem mať kamarátky. Keď budem tehotná, bude mi nadávať, že som nebodaj tučná? Môj problém je že som neskutočne sebakritická.

trisha72knr
autor
7. sep 2021

@yollanda Ďakujem, že mám uzkostnú poruchu som potrebovala počuť 😂
Mám úzkosť z toho, že sa bojím, že mám uzkostnú poruchu, lebo som si ju do veľkej mieri nahovorila. Mojim cieľom je uveriť, že ju nemám a že nemusím so všetkým bežať k psychiatrovi.

anjelicek26
7. sep 2021

@trisha72knr prave ze mas s tym ist k psychiatrovi, aby sa tie problemy neprehlbili... budes este lutovat, ze si nesla skor... ja nechapem, co dodnes maju ludia s psychiatra nejake "fobie", ako keby to bola hanba ist sa niekomu vyrozpravat...

makova333
7. sep 2021

@trisha72knr smer dobry psychoterapeut

trisha72knr
autor
7. sep 2021

@anjelicek26 Chodím k psychologičke a nemyslí si, že potrebujem lieky. Neprehlbuje sa to, zlepšuje sa to. Ibaže musím viac chodiť medzi ľudí a nadväzovať kontakty. Nie je to fóbia, je to nezvyk a úzkosť, ktorú má každý, ibaže ja momentálne v zvýšenej miere, neznamená to, že hneď sa musím ísť dať sfetovať.
Ale nič proti tebe, aj tvoj názor je názor a ja ho akceptujem a vo všeobecnosti máš 100% pravdu. Ja tiež nechápem, prečo ľudia robia z toho také haló. Mala som psychiatra veľmi blízkeho človeka, on ale zomrel. Mám na psychiatriu iný pohľad vďaka nemu. A aj vďaka nemu viem, že som zdravá, lebo trochu týmto veciam rozumiem. Ale áno, mám problém. Lieky pomôžu, lebo ho potlačia.

marseillefan
7. sep 2021

@trisha72knr si taká sebakritická, až je to veľmi veľmi zlaté... každopádne, partnera kopni do zadku a čo najskôr. Pravidlo číslo jeden je - nebuď s človekom, ktorý ťa nerobí šťastným. Načo je vzťah, ktorý ti zhoršuje sebavedomie? Musíš byť v tomto smere sebecká a myslieť len a len na seba..

janetinka27
7. sep 2021

@trisha72knr kym budes s nim, nedostanes sa z toho. sebavedomie ti nestupne, budes sa obvinovat za to, ze si len clovek. ked sa zbavis toho balvanu, budes sa moct nadychnut a uz sa nebudes citit tak "uzko". drzim palce

trisha72knr
autor
7. sep 2021

@marseillefan že som zlatá počúvam často kvôli výzoru, lebo vyzerám trochu ako dieťa ževraj, ale kvôli tomuto, to mi ešte nikto nikdy nepovedal 😂

zafir01
7. sep 2021

@trisha72knr toto nemoze byt laska .. s mojim muzom sme spolu 15 rokov . prezili sme si velmi vela. mozno viac ako polovica parov, co su spolu cely zivot.
pohadame sa, pokricime na seba. mame nervy. mame aj vybuch hnevu .
ale nikdy sme si nepovedali takto skaredo. raz zo mna vyletelo, ze je debil . hned ma to aj mrzelo, lebo moji rodicia sa velmi vulgarne vedeli oslovovat a nechcem tak dopadnut .
on mi povedal najhorsie slovo Krava .
nie je to o tom, ze mame potrebu sa vyjadrovat slusne. je to o tom, ze si jeden druheho vazime a nechceme ho zranit . co sa nie vzdy podari a v navale hadky a v zlosti obcas povieme, co nechceme, ale vzdy to ma svoje hranice .

zacni si vazit samu seba a zahod takyto chory vztah daleko za seba

verca888
7. sep 2021

priatel nech sa spamata a ty odid a najdi si niekoho, kto sa bude k tebe spravat normalne 🙂 nerozumiem preco zeny, ak teda nemaju zavazky ako dieta a tak, ze je to zlozitejsie, sa v takychto vztahoch nezoberu a neodidu hned.

linda117
7. sep 2021

Neviem si predstavit ze by som tak vulgarne hovorila osobe ktoru milujem... a to sme si s manzelom presli vselijakymi tazkymi "hadkami", ale nikdy sme si vulgarne nenadavali. Podla mna si ovela silnejsia, nez si myslis a asi aj vies co mas robit, uz len nabrat odvahu a zacat si verit 🙂 stoji ti to za to byt s clovekom co si ta nevazi? Aj keby to mal s tebou neviemako tazke to ho neospravedlnuje, nadavkami ti nepomoze, hlavne ked pises ze je to uz dlhodoby problem

alexk12
7. sep 2021

@trisha72knr akože prepáč chceš si o tom len písať lebo keby títo nevyhovovalo tak ako to je už dávno si preč, a nepýta sa na koňovi ztie sprostosti typu že ho ľúbiš sú úplne postavené na hlavu resp predpokladám ze ta živí a nemáš kam ísť tak potom ostaň tam kde si a nech ti nadáva do...a nepýtaj sa na koňa co máš robit🤦🏻‍♀️

kammik
7. sep 2021

jój, poslala by som ho do kelu hneď, ešte ťa aj psychicky deptá, toto nevyzerá vôbec dobre pre teba, ja by som sa osobne veľmi trápila, keby niekto mi len nadáva a nič dobré by nevidel :/

katkati
7. sep 2021

@trisha72knr A prečo ho obhajuješ, keď ťa už zničil?