Priateľ ma ponižuje, ale on si to nemyslí

17. mar 2022

Ahojte mám problém prišla som si po radu čo robiť ako sa zachovať... mám priateľa sme spolu 5 rokov keď sme sa spoznali bola som štíhla podľa mňa až príliš teraz som pribrala ale nie som tučná a páčim sa sebe samej oveľa viac aj ľudia v mojom okolí mi hovoria že vyzerám lepšie lenže priateľ mi už pár krát naznačil ako keby sa mu to nepáčilo ale minule to prehnal a povedal že chce aby som bola sexi a že mám začať cvičiť len tak to na mňa vyhrkol pritom nie som typ ktorý leží doma v teplákoch ale starám sa o seba a cítim sa dobre pokiaľ on nezačne niečo takéto hovoriť vtedy mám sebavedomie na bode mrazu a cítim sa otrasne na sex nemám chuť lebo sa cítim zle aj som mu to hovorila ale jemu ako keby nedochádzalo že mi to robí zle...ja sa cítim dobre a nemôžem za to že on je asi na ženy bez prs a zadku...ja viem že sa mužom páčim a páčim sa aj sebe ale tie jeho reči má ničia a neverím si a vždy keď vidím ženu ktorá sa jemu ževraj nepáči aj keď viem že je to jeho typ chce sa mi plakať... Čo by ste na mojom mieste robili?? Ako ho vyprovokovať aby žiarlil ? Aby mu došlo že sa mužom páčim a nie je jediný a aby prestal s tými rečami?? Ale ako sa zachovať??

ckocka
17. mar 2022

Našla by som mu v najbližšom okolí nezadanú ženu presne podla jeho predstáv a zoznámila ich spolu. Kufre by nasledovali za ním.

0silvia0
17. mar 2022

pošli ho niekam a ty si nájdi takého, čo sa mu budeš páčiť.

777januska777
17. mar 2022

Keď ste sa spoznali mala si inú postavu a teraz máš inú, podla mňa sa mu teraz nepáči tvoja postava. Asi by ste sa mali spolu o tom normálne porozprávať. Ty sa neurazaj a nechaj nech ti vysvetli co sa mu nepáči a ty sa rozhodni ci to chceš zmeniť a ak nie, tak vás vzťah ukončite.

lulana79
17. mar 2022

len raz by mi povedal nieco v takom zmysle, ze mam so sebou nieco robit... len raz... pre mna je kazdy chlap, co toto svojej partnerke povie, uboziak

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. mar 2022

@777januska777 je to podľa teba fér? Že ja sa starám o domácnosť snažím sa aby mu nič nechýbalo snažím sa vyzerať dobre aby sa za mňa "nehanbil" a on mi toto povie? A ja sa mám meniť? Ja sa cítim dobre cítim sa sexi ale jeho reči mi znižujú sebavedomie. Inak nám vzťah funguje super keď sa pochytime hneď vytiahne moju postavu

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
17. mar 2022

Ja to bežné mužovi hovorím, žeby schudol, lebo stále len priberá.. 😀 A nerobí okolo toho scény.

autor
17. mar 2022

@zoro9836 veď somnou nemusí byť keď sa mu nepáčim ja ho nedržím na reťazi.... podľa mňa je sexi žena ktorá si verí a nie žena ktorá sa cíti škaredo...ja si teraz verím a cítim sa dobre a do 150kg mám ešte naozaj veľmi veľmi ďaleko

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7miriam77
17. mar 2022

Ach jaaaaj, tito chlapi. A nie je to tak, ze teraz si sebavedomejsia a sama sa citis dobre a vyzarujes istotu a to mu vadi? Mozno, vlastne ziarli a snazi sa ta zhodit aby si taka sebavedoma nebola...no neviem...ale aj to je jedna moznost...A zasa nemyslim si, ze si sa zmenila zo dna na den, ci?? A on je stale rovnaky?? Lebo chlapi maju tiez tendenciu priberat...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. mar 2022

@7miriam77 nie veď to počas nášho vzťahu a zas som ani nepribrala 50kg pribrala som tak aby som sa cítila dobre a na váhu si pozor dávam ibaže jemu sa asi páčia ženy ktoré sú podľa mňa podvyživené preto je pre neho každá "tučná"

7lenka11
17. mar 2022

inak toto isté povedal manžel kolegyni - že keď sa spoznali, vyzerala inak a aj preto sa do nej zaľúbil.. a že teraz keď má o 10kg viac, tak by mala na sebe zapracovať 😨
nechápem niektorých mužov.. ako keby muž nestarol, nepriberal, nemenil sa na výzore... len žena stále musí byť dokonalá.. byť tebou si to s mladým pánom narovinu vydiskutujem, na čom je váš vzťah postavený, či je s tebou len kvôli postave a zovňajšku.. ak áno, tak by som išla rýchlo preč, lebo roky pribúdajú, ľudia starnú a teda je pravdepodobné, že podobné nemiestne pripomienky bude mať čoraz častejšie

kittykat22
17. mar 2022

mozno by nebolo na skodu sa z jednej jeho poznamky doslova nepos***. Pokial mas pocit, ze robis doma vsetko pre rodinu, si pekna a mas dobru postavu, tak by sa na neho mala pozriet a povedat mu, co si to dovoluje mat taketo reci. Dufam, ze tvoj frajer vypada minimalne ako hornych 10% muzov ktori chodia do fitka a aj dobre zaraba, ze si na teba otvara usta. Dufam, ze ti doma pomaha, ze mas cas na seba a dostavas primeranu cast jeho penazi, ze si dovoluje ti diktovat ako mas vyzerat. Nesmies sa nechat zozrat jednou poznamkou. Podla mna nie je riesenie balit kufre. Riesenie je vysvetlit partnerovi ze ty niesi opica na spagate, ktora bude skakat ako on bude tlieskat.

7miriam77
17. mar 2022

...tak to mi pride tak, ze nemiluje teba ale tvoju postavu...ktoru uz nemas a bude teraz vecny stazovatel...Nedokazala by som zit s clovekom o ktorom viem, ze sa mu nepacim...to ako chce od teba aby si mala postavu 16 rocneho dievcata do staroby???

0silvia0
17. mar 2022

možno táto veta je kľúčová: Že ja sa starám o domácnosť snažím sa aby mu nič nechýbalo snažím sa vyzerať dobre aby sa za mňa "nehanbil"
Príliš sa snažíš a on si v klude vyslovuje hodnotenia na tvoju osobu. Aj on sa tak snaží? Čo tak snažiť sa menej, budeš mu vzácnejšia... obskakujúca kométa snažiaca sa splniť čo komu na očiach vidí nie je ani vzácna, ani si to nikto necení...

modry1985
17. mar 2022

Koľko máš prosím ťa rokov ? Odstavec : " Ako ho vyprovokovať aby žiarlil ? Aby mu došlo že sa mužom páčim a nie je jediný a aby prestal s tými rečami?? Ale ako sa zachovať?? " nemože napísať emočne vyzretá žena. Ak sa ti nepáči jeho kritika - ukonči to.

autor
17. mar 2022

@kittykat22 nechce to hneď skončiť vzťah nám inak funguje pokiaľ sa nepochytime a on nezačne riešiť moju postavu priznám sa že pár krát som si na to spomenula a bola som z toho dosť smutná...preto chcem aby si uvedomil čo hovorí a to že nie som nejaká tučná pretože nie som a cítim sa dobre a chudnúť určite neplánujem 😊

ckocka
17. mar 2022

A on chce aby si si ty uvedomila že máš schudnúť. Daj potom vedieť kto vyhrá.

7miriam77
17. mar 2022

@7lenka11 fuuha a co na to kolegyna? Ako to skoncilo?

autor
17. mar 2022

@ckocka ja som s ním spokojná a aj so sebou a keď on je nespokojný vie kde sú dvere ja sa meniť nebudem keď sa cítim dobre konečne veď vonku je veľa žien😊

ckocka
17. mar 2022

To je to čo ti tu hovoria všetci.

7lenka11
17. mar 2022

@7miriam77 veľmi sa jej to dotklo, hovorila nám to so slzami v očiach... ale jasné, že sa netrápi žiadnymi diétami, má aj zdravotné problémy a to sa jej podpisuje na váhe.. s mužom je stále a ako to medzi sebou vyriešili, to neviem...

simsalabim
17. mar 2022

Vdaka Bohu za mojho manzela, ktory taketo veci neriesi. V necelych 52 rokoch uz urcite nie som taka, ako som byvala, ked sme spolu zacali chodit na gymnazium. Pridruzili sa zdravotne problemy, hlavne klby, kebyze sa bohvie ako snazim, nedovolia mi vratit sa do mojej gymnazialnej podoby. Mam uz problemy s dlhsou turou ci dlhym bicyklovym vyletom, tak riesi nie mna, ale elektricky bicykel. Z mojho pohladu je problemom zla hygiena, spinave oblecenie, nevychovanost, hrubost a nie to, ze niekto trochu pribral.

miadi
17. mar 2022

Tak mu povedz ze mà maleho a mal by stym nieco robit Lebo mas pocit ze sa scvrkava. Rozist sa nechces paci sa ti rici cici ..jemu nie ., tak co ti poradit? Nehodite sa k sebe. Aby si sa mu pacila s kuskom extra masa nasilu nedosiahnes ked vyslovene sa mu paci iny typ tela. Vasa laska nie je extra hlboka ked povrchnosti su problem.

panelacikova
17. mar 2022

autorka: nechala by som ho. opustila by som ho. nech si nájde chrta a nech žije s chrtom. Ak si ty sama so sebou spokojná, ba dokonca si si vedomá, že sa mužom páčiš, nestrácaj čas s človekom, ktorý si myslí, že si "tučná", hoci všetko nasvedčuje tomu, že nie si. ono je fakt rozdiel pribrať z 55 na 65 (napríklad pri 175 cm) a rozdiel zo 75 na 85. neviem, ktorý prípad si, v každom prípade opäť platí predchádzajúce. človek sa musí páčiť predovšetkým sám sebe a tešiť sa zo života. ak je toto u teba OK a vnútri si vyrovnaná, tak sa potom nezapodievaj ním. každá, ktorú si narazí, časom priberie nejaké to kilo (alebo aspoň 95% žien určite áno), čiže každá sa mu asi prestane po čase páčiť. držím palce, aby si sa dobre rozhodla. mne by ale vadilo pokračovať vo vzťahu s vedomím, že sa mu "nepáčim".

lenkakravcova
17. mar 2022

@zoro9836 :D tak to si aspoň nemáte čo vyčítať.
Ja tomu môjmu tým chudnutím pílim uši asi dosť často (a pevne dúfam, že počas pôstu aspoň 2kg dá dole, snáď :D ). On mi na to stále len odpovie, že mu musím variť viac zeleniny, a menej sladkého. V reále ale veľa zeleniny jesť nechce a keď ju navarím, tak pomaly hľadá únik niekam do reštaurácie :D

zmrzlinka2021
17. mar 2022

@autorka
Pokial nie si stastna s frajerom, odid od neho. Este nie ste ani svoji a uz vidis, ze je debil. Myslis si, ze o par rokov bude mensi debil? Ja tomu neverim.