Priateľ je lakomý

scarletka34
2. aug 2022

Ani neviem ako začať. Mam ročný vzťah a mam pocit ze priatel je dosť lakomi. Bývam prenájme zozaciatku mi chcel priatel prispievať na nájom. Neprijala som to povedala som mu ci byvam sním alebo bez neho platiť budem rovnako. Ale môže kupovať potraviny ved aj stým mi dosť pomôže. No ale nakupuje občas zozaciatku kupoval trosku viac ale teraz fakt len maličkosti. Stále sme u mňa k nemu ani nechodíme a to býva na dome. Minule som mu povedala ze by mohol kúpiť napr toaletak ze ho viac mina ako ja a kúpil malé balenie 4 kotulky 🙄 a teraz nedávno som mu povedala ze by mi mohol zaplatiť aspoň jedno nájomné keď sa mi tak dávnejšie ponúkal. Povedal ze to bolo iné ze vidí ze to dávam a ešte si viem aj dopriať ze si stále niečo kupujem. A teraz najnovšie budem robiť oslavu a budeme si grilovať a ponukol sa ze mi nákupi, že mi dá potom blocik a že mu to vyplatím. Aj za mali kyblik na grilovanie bol schopný si vypýtať 7 € To ze sa u mňa sprchuje všetko naje aj to stojí peniaze dojal ma ze si dokáže vypýtať sprosých 7€ no hlavná vec vraví ako ma ľúbi ale asi sú to len slova. Láska podľa mňa vyzerá asi trosku inak. Ani nechodíme po restauraciach boli sme za ten rok vážne len pár krát možno len 5x. Aj to mi povedal ze by som ho mohla niekam už pozvať aj ja onemela som. Myslíte že toto je normálny vzťah na to ze on ma 35 rok

deti95060810
2. aug 2022

veď to je príživníííík, pošli ho kade ľahšie...
u teba sa naje , osprchuje a u druhej zas prespí?

terka402
2. aug 2022

To není priateľ, ale chrapúň, ktorý ťa využíva. Nedaj sa, maj rozum!!!

emily_666
2. aug 2022

Zaved pravidla, zije u teba? Tak pol na pol. So vsetkym.

scarletka34
autor
2. aug 2022

@deti95060810 Keď mám voľno spi stále u mňa. U seba je len keď mám nočnú a to je každý druhý deň. Už som sa sním 2x rozišla kvôli hádkam a vypisoval mi ako ma ľúbi ako ho to mrzí. Už sa nehadame ale tieto veci mi vadia. A ta moja oslava ma pekne dorazila keď si vie vypýtať hlúpich 7€ zvlášť keď mina moju vodu, zubnú pastu toaletak všetko...taketo veci on za ten rok nevie kúpiť a není mu sproste si vypýtať 7€ to mne by bolo blbe

cocolino234
2. aug 2022

@scarletka34 keď je človek hlúpy, tak nech platí. Ty sa nevieš zbaviť príživníka a naletíš mu na každú slzu ako 15 ročné dievča, tak plať. Tu naozaj nie je čo iné napísať.

heleninamama
2. aug 2022

@scarletka34 Celý minulý rok si tu riešila v diskusiách neverného zúfalca, pre ktorého si si nabrala pôžičky a on Ti zato platil podnájom (a spával s inou). Tohoto druhého chlapa si opisovala ako úžasného muža , s ktorým si poznala skutočnú lásku a šťastie. 😂
Je načase naučiť sa fungovať sama, bez parazitav mužskej koži, naučiť sa sebaucte a sebaláske a energiu venovať napr. práci, dieťaťu...

scarletka34
autor
2. aug 2022

@emily_666 on povedal ze u mňa nebýva. Ze ja mam viac ako on lebo on si ešte robí na dome dvor a ten stoji dosť peňazí ze ho plot stal 2000€ ale vravím to si robíš pre seba nie pre mňa. A to ti stúpa na hodnote domu. Jeho posledný nakúp bol melón 2 radleri a nanuky veľa 😁

petricka22
2. aug 2022

@scarletka34 tak tych 7€ je pekne trapnych. No co na to povedat… len si polozit otazku, ci chces v buducnosti vsetko tahat sama a platit mu este aj za plienky, ktore kupi vasim detom?
Ja neznasam zgrlosov, vypocitavcov a prizivnikov…

natalienka12
2. aug 2022

@scarletka34 Koľko si necháš, toľko si k tebe dovolí...opýtam sa inak, to je posledný chlap na zemeguli, že si sa na neho ulakomila?

zmrzlinka2021
2. aug 2022

@scarletka34 a prečo si s ni vobec vo vztahu?

cocolino234
2. aug 2022

@natalienka12 skôr prvý, ktorý sa jej po rozvode ponúkol ako tak čítam diskusie.. takto to potom vyzerá. 🤔

natalienka12
2. aug 2022

@cocolino234 jáj, nuž, zúfalé ženy robia zúfalé veci

nerya
2. aug 2022

Najprv mu povieš, ze nechceš. Spolu vlastne nebývate a každý mate svoje. Ty mu na dom neprispievas, mam pocit ze do budúcna spolu nerátate vôbec 🤷🤦to aký je vzťah, nijak ste sa nedohodli len tebe to teraz vadí

marca12
2. aug 2022

@scarletka34 viac by som ho u seba nenechala. S takymto musis natvrdo zatocit. Bud sa bude podielat a nakupovat alebo nech prespava a stravuje sa doma

scarletka34
autor
2. aug 2022

@heleninamama hmm bývali mi tu pôžičku platí vďaka bohu🙏 Tento bol zozaciatku OK keby sa sním stretávam vonku a neriešim ako je domácnosť nákupy tak by som nezistila dodnes aký je. Nie som jasnovidec. A každý sa ukáže až odstupom času aký skutočnosti je. Nikto z vás predsa neskončil do prvého vzťahu a nezostal sním navzdy. Učíme sa celý život...

marsmykkok
2. aug 2022

Ved normalne ho konfrontuj a povedz mu čo píšeš sem, že ako to cítiš, ako to vidíš a uvidíš výsledok. Ak sa uvedomí tak fajn, ak nie tak dovidenia.

scarletka34
autor
2. aug 2022

@natalienka12 není som zúfalá som sebestacna. 😊 Len som chcela pokecať ze aj takýto sú muži. A buducnost u tohto chlapa nevidím.... Není som na život ako on ponúka zvyknutá

viestta
2. aug 2022

@scarletka34 on je pijavicu, nielen finančná ale aj emocionálna. Treba ti živiť takého chlapa? Máš odvahu si s ním zakladať todinu, keď ani ten blbý papier na svoj zadok nevie kúpiť? Vieš si predstaviť, že budeš s dieťaťom na rodičaku, fakticky bez príjmu a budeš zobrať aj o peniaze na plienky?

dilino
2. aug 2022

Lakomi ved to je držgroš ako vyšity a TY si tiež urobila chybu načo si mu povedala že platiť prispievať na nájom nema musi ved býva všetko je drahé, voda, plyn, elektrika a TY mu povieš hlúposť aby neprispieval ine je platiť za jednu osobu myslim réžiu a ine je zasa platiť pre dvoch.Aj ja si myslim pol na pol.Ale kedže ja lakomcov neznašam nikdy by som stakým nebola.Mala by si to s nim skončiť.Dostaneš sa do situácie že pôjdeš na matersku úspory pomináš a bude ti vydeľovať peniaze to TI treba nikdy by som to nepripustila.Načo s ak nemu vrácať čosi ked ste sa už rozišli zo slova milujem ťa ani nič nekúpiš nenaješ sa a nezaplatiš nič.Jemu to tak vyhovuje.Komu by nie nič skoro neplati žije a býva zadarmo tak čo aspoň TI povie že ťa miluje ved aj to je niečo.Nevracaj sa k nemu načo.Bude starši a bude ešte horši to mi ver.Neni o čo stať si sebestačna časom si niekoho normálného nájdeš.Jasne že ťa miluje sa chce vratiť navarene mal, oprate tiež, umyť a spať mal kde, najesť sa mal hoci čoho
nemusel nič platiť tak komu by to nevyhovovalo.ON miluje ten komfort a nie teba aj ked možno áno ale nechce sa mi veriť.Skôr ho hneva to pohodlie že stratil.Si odkazana na taku pijavicu a chudáka ani nie.Ukonči to kým nemate deti neni o čo bojovať.

ropucha6
2. aug 2022

@scarletka34 bohuzial je to drzglos, tym je povedane vsetko. Bud ti to nevadi alebo ti to vadi. Mne sa drzglosi hnusia.

scarletka34
autor
2. aug 2022

@dilino tak chcela som aby kupoval potraviny tie sú tiež pekne drahé no nevie poriadne nakúpiť ani to. To ho ani nepoznáte a vážne on je taky ze by vydeloval peniaze nedoprial by mi nič na výše. Viem ze to není muž do života. Neviem ako to rozumne ukončiť 😁

natalienka12
2. aug 2022

@scarletka34 A ešte ma zaujíma, ako to funguje? On k tebe chodí iba keď ho pozveš napríklad na trtkačku? Alebo si príde k tebe domov ako domov, otvorí chladničku, zje, čo v nej nájde, sám sa osprchuje, okadí záchod, narobí smrad...či ako to funguje? Buď spolu bývate alebo chodí len na tvoje pozvanie. Toto si ujasni.

gionella
2. aug 2022

@scarletka34 Joj súhlasím nie je to takto v poriadku. Predstav si že by si mala
Rodinu s ním. Už vidim ako by tebe povedal že ty s dieťaťom máš žiť z rodičaku a všetko platiť a on si bude skreckovat svoje výplaty. Nemá to budúcnosť s pochybujem že otvoreným rozhovorom by sa cosi zmenilo.

viestta
2. aug 2022

@scarletka34 ako rozumne? Viac nechoď, nepíš, nevolaj. Nechcem s tebou byt, nechcem aby si sa u mňa prizivoval. Pozbiera si svoje veci a vymaž si moje číslo z telefónu. Ja si vymaže. Tvoje. Bodka.

dilino
2. aug 2022

@scarletka34 normálne na rovinu to povadať nechcem s tebou byť žiť zbaľ si veci a odid.Ziadne že ťa miluje čosi jemu je dobrý len tvoj komfort nič viac jemu netreba.Zratal si to že keby mal všetko platiť možno viac ako pol vyplaty by minul tak neminie skoro nič.Na rovinu mu to povedz.

natalienka12
2. aug 2022

@dilino Ani mu nemusí nič hovoriť, stačí, že mu neotvorí dvere keď zazvoní. Kľúče od bytu mu hádam nedala. A veci nech mu pozbiera do igelitky a pošle poštou. Vybavené. Alebo mu napíše SMS ahoj zlatinko, tak od zajtra si okakanú riťku utieraš za svoje. Čau

scarletka34
autor
2. aug 2022

@natalienka12 to ste dobre napísali okakanu ritku si utieras za svoje 🤣🤣🤣 presne tak

scarletka34
autor
2. aug 2022

@gionella nie nie veru nezmenilo možno na 3 dní aj to som veľa povedala

scarletka34
autor
2. aug 2022

@natalienka12 no chodí keď sa vyspim po nočnej a presne otvorí chladničku zje co chce naprdi vykadi sa osprchuje a krásny život. Potraviny kúpi co sa mu zachce alebo umožní jeho peňaženka

natalienka12
2. aug 2022

@scarletka34 kľúče hádam nemá?