Priateľ ide bezomňa na svadbu svojho kamaráta

janulka311
28. mar 2014

Ahojte baby, niekomu sa to mozno bude zdat ako banalita, ale chcem sa spytat, ako by ste reagovali vy....Mam priatela 3 roky, on ma kamarata s ktorym sa kamaratil este dlho predtym ako sme sa dali dokopy, no my dva sme si vobec nesadli a mali sme medzi sebou aj konflik , takze sa viac jeden o druheho nezaujimame, mam pocit ze ten pritelov kamos zacal ziarlit, ze si vlastne moj priatel dovolil najst niekoho a nemal na neho uz tolko casu, ale chvalabohu si medzi casom nasiel tiez niekoho a teraz sa ide zenit, no a otazka je ta, ze ten jeho kamos pozval na svadbu len jeho ,priatel mi to povedal a povedal ze na svadbu celu nepojde, ale vraj s chalanmi s ktorymi hravali futbal tam pojde pozriet, mne to je luto pretoze on vie, ze som bola trochu proti tomu aby siel, viem su kamarati roky, ale ja by som keby to je opacne reagovala asi tak, ze by som kamoske isla tak na obrad do kostola, zapriala ,dala obalku do ruky a sla prec, a kamoske potom povedala, ze sa to nehodi, aby som sla bez svojho priatela alebo tak, on stale argumentuje tym, ze mohol pozvat vela chalanov ale pozval len jeho jedineho, no ja mam pocit, ze on vedel co tym sleduje , ked ho takto zavola, neviem ci ma nejaka z vas pochopi, mozno som ja sebecka, neviem ale je mi to cele luto a vo vnutri ma to sklame , ak priatel pojde, prepacte ze sa tu rozpisujem, potrebovala som to tako dat von zo seba .Za kazdy Vas nazor dakujem.

marse
28. mar 2014

@janulka311 neries to, nech tam ide aj bez teba, nakolko ako pises teba ten kamarat nezaujima, priatel nech ide, medzi vami sa tym predsa nic nepokazi. chlapi su v tom to niekde inde, oni nase argumenty nepochopia. a my zeny si len zbytocne derieme panty na ustach 😀 za 11 rocny vztah som uz prekusla hocico,. pred dvoma rokmi mal brat MM svadbu, polovicka tam isla sama s detmi nakolko ja s jeho rodinou nekomunikujem, a vsetko bolo v pohode 😉 prenes sa cez to.. HLAVNE ZE VY DVAJA STE OK!!! 🙂

stefka33
28. mar 2014

@janulka311 Je to neslušné, máš pravdu. Hlavne ak vie, že má partnerku. Je jedno, že ste si nesadli. Ak ťa nechcel pozvať priamo, mal mu dať pozvanie na jeho meno + jedna. Takto je to obvyklé. Ak bol pozvaný sám, je od neho správne ak takéto pozvanie odmietne. Minimálne je to ohľaduplné voči tebe. Toľko môj subjektívny názor. 😉

janulka311
autor
28. mar 2014

@marse Dakujem pekne za odpoved, vies ked ja som taka citlivka, ze mna to bude mrziet dlho ak pojde a nedokazem sa tvarit ze je vsetko ok, ked som vo vnutri z neho sklamana, ach keby mi je radsej vsetko jedno a prilis sa nicim nezaoberala.

petraxy6
28. mar 2014

@janulka311 môj názor: pusti ho - medzi jeho kamošom a tebou nastal "konflikt" a nesadli ste si. Tvoj priateľ za to nemôže. Mohli ste si to s tým kamošom vydiskutovať a situácia by bola iná...zjavne ani jedna strana nechce. Robíte sa "prieky" - kamoš sa ti "pomstil" tým že pozval priateľa a ty sa chceš pomstiť tým, že priateľa nepustíš. Prijmi to a pusti priateľa a nerieš 🙂

janulka311
autor
28. mar 2014

@stefka33 Aj tebe dakujem, ze si si nasla cas a napisala svoj nazor, ja to tiez nejako takto citim a bude ma mrziet ak pojde, ale nechcem mu to dookola omielat o tom, svadba je za mesiac.On mi tiez povedal ze co ma robit ze sa citi ako medzi dvomy kamenmi, mne je luto ze mu bude prednejsi on ako moje pocity. ☹ , aj ked ako vravi pojde len vecer poziet s chalamni .

marse
28. mar 2014

@janulka311 ty teraz musis zachovat pohodu a klidek, lebo by si z toho mohla vyjst ako ta najhorsia, postvat si priatela koli cloveku s ktorým si si nesadla a nezaujimate sa o seba to zato nestoji.

stefka33
28. mar 2014

@janulka311 Ja som ti len písala, že je to neslušné, čo urobil a nie že sa tým máš trápiť. 🙂 Normálne pusti priateľa nech ide. A vôbec to nerieš, ty vieš že sa zachoval nesprávne, priateľ tak isto. Kde je problém? Nech ide priateľ a ty buď veselá a nedávaj najavo, že sa ťa to dotklo. Vieš čo by som urobila ja? Ja by som večer, keď priateľ pôjde pogratulovať s kamošmi, išla s nimi a pekne mu zablahožela, vyboskala, nevestu vychválila, zožrala zákusok, vypila poldeci a nech praskne. 😀

marse
28. mar 2014

@stefka33 to by bol svadobny dar ,,ze podme zakopat vojnovu sekeru ,, 😀 😀 😀

lyzzy
28. mar 2014

@janulka311 ...ano,pride mu to sebecke.Ked tam ty nechces ist lebo toho kamosa nemas rada tak nechod ale preco by nemohol ist tvoj priatel ked on s nim konflikt nema?.....to su zeny naozaj az taketo jesitne???????
Podla mna sa nestavaj medzi dvoch davnych kamosov lebo sa to neskor otoc proti tebe.
Sorrry ale mne takto veci pripadaju ako z 5.B na zakladnej.
Z coho sa citis sklamana...z toho ze sa ta frajer nezastane?....boze ved to je smiesne

janulka311
autor
28. mar 2014

@lyzzy Treba si lepsie precitat prispevok, on zamerne pozval len jeho, ide o to, keby pozval obidvoch a ja tam nejdem lebo nechcem, tak by som sa tu na fore asi bab nepytala na ich reakciu .

luba28
28. mar 2014

@janulka311 no mne by sa to nepacilo tiez,..ved vy ste uz par a tak by mal aspon zo slusnosti ta pozvat,....

janulka311
autor
28. mar 2014

@stefka33 Dobry napad 😀, toto by ma teda nenapadlo, by padol na zadok asi 😀

lyzzy
28. mar 2014

@janulka311 ...jezis tak pozval len jeho.Proste ta nema rad...musis sa s tym zmierit.Nemoze a nemusi ta mat kazdy rad.
Ty sa hnevas na frajera ze chce ist na svadbu svojho kamarata ktoreho pozna dlhsie ako teba.....lebo rani tvoje city....to nie su city ale hrdost.Je to len jeden den...JEDEN DEN
Sorry ale mne to uz naozaj niekedy pride uuuplne mimo co vsetko od muzov niektore zenske chcete

lyzzy
28. mar 2014

@janulka311 ...ano od toho kamosa to bolo neslusne ze nepozval aj teba....ale ani ja by som nepozvala na svoju svadbu ludi ktorych nemusim a oni nemusia mna
A urcite by som sa preto na frajera nehnevala.....lebo takymto stylom si ho len odohnavas od seba

janulka311
autor
28. mar 2014

@lyzzy Pozri kazdy sme ini, ine povahy ine zmyslanie, kazdy ma ine predstavy o veciach, ale dakujem ti aj za tento nazor.

stefka33
28. mar 2014

@janulka311 No jasné. Jeho nasereš a priateľ si pomyslí, že akú ja mám skvelú a tolerantnú priateľku. 😉 Musíš z toho vyjsť ako morálny víťaz. A ak vám to s priateľom vyjde, tak ho ešte aj so ženou na svadbu aj na hostinu pozvite. 😎 Nech je za debila on. 😠

v_alika12
28. mar 2014

vravis,ze ste si VZAJOMNE nesadli.Tak naco chces ist na jeho svadbu? A navyse je normalne,ze vecer ide partia gratulovat bez partnerov. Ja by som z toho vedu nerobila a urcite sa nepichala nasilu tam,kde ma nechcu. Je to detinske...

lyzzy
28. mar 2014

@v_alika12 ....ona nechce ist na jeho svadbu....ona chce aby nesiel jej frajer,lebo to rani jej city...chapes?
5.B...suviks 😀

nice202
28. mar 2014

ja teraz nechapem, ako co cakas, co chces od koho? Ze priatel tam nepojde? ze bude trucovat ako ty? ze sa bude citit dotknuty z kamaratovej strany na jeho vlastnej svadbe, alebo, aby ta dodatocne pozval? Neries, nechaj ho nech ide, je to jeho priatel, kamarat od malicka. Nenechaj sa rozladit, ked on nema v sebe kusok chochmesu, aby pozval aj teba...

v_alika12
28. mar 2014

@lyzzy 😀 no dik za objasnenie 😀 ale aby sa @janulka311 neurazila,ze sme ironicke,tak rada pre teba janka: nechaj priatela zit si aj svoj vlastny zivot,lebo len potom bude ten vas spolocny stastny 😉

marse
28. mar 2014

janka ak ho nepustis budes za totalneho prepac za vyraz debila, v ociach priatela co ma doma za puritanku a precitlivenu nezrelu zienku, a ten kamarat bude mat z toho len radost. KOMU TO PROSPEJE? ver ze by vyhral len on, teraz mas celkom peknnu sancu byt nad vecou a zachovat si normalny postoj 😉

afrika
28. mar 2014

@janulka311 myslím, že by mal ísť kľudne aj sám.. 🙂 🙂 on za vaše konflikty nemôže..

lyzzy
28. mar 2014

@v_alika12 ..tym so ti nechcela povedat ze si nechapava.
Len sa mi normalne tlak dvihol ze ake pic....y uz riesia zeny.Nestacilo by im keby s nimi muz travil 26 hodin denne.
Slova ako kompromis a tolerancia tu zakladatelke asi chybaju v slovniku.
A potom sa cuduju ked muz povie pá pá....nie je tu kyvajuci smajlik 😕

janulka311
autor
28. mar 2014

@v_alika12 Ja som sa vobec neurazila, som rada za kazdy nazor a z kazdeho si aj nieco zoberiem 😉

maca_p
28. mar 2014

@janulka311 nebud upipana a daj frajerovi priestor.

janulka311
autor
28. mar 2014

@marse Ako sa rozhodne, tak bude ja som mu to nezakazovala, len mi to prislo proste luto trochu, tak som sa tu rozpisala. 😉

guinevre
28. mar 2014

Ja by som na tvojom mieste ho nechala nech ide, ale na nasu svadbu tiez pozvat iba toho kamosa a povedat mu aby prisiel bez priatelky :D

marse
28. mar 2014

@janulka311 ja ta chapem ja som tiez zenske stvorenie co je od prirody potrebujuce problem rozoberat, ale casom a hlavne skusenostami som sa naucila rozlisovat ktore pocity riesit a ktore len eliminovat a nevenovat im pozornost, to pride a tento tvoj radim do svojej druhej kategorie 😉

sashabb
28. mar 2014

@janulka311 v prvom rade si zapamätaj, že chlapi su sebci a rozmyšlaju uplne inak. Ty by si sa na svoju kamošku vykašlala a radšej by si zostala doma s chlapom. Chlap ale urobí opak, pôjde radšej za kamarátom, akoby mal sedieť doma s tebou 😎
A v neposlednom rade, to že ste teraz spolu neznamená, že musíte všade chodiť spolu.
Tak sa nad to povznes a dopraj priatelovi zábavu aj bez teba.

macademia
28. mar 2014

@lyzzy a tebe zase chýba slovník slušného správanie, ale veď všetci máme svoje chyby, že 🙂