Priateľ fajčí a nemáme poriadne ani čo jesť

13. dec 2023

Idem sa tu asi len vyrozprávať alebo skôr poradiť lebo už ma to naozaj nebaví…moj priateľ fajčí..veď okej ja to akceptujem..ale nepríde mi normálne vždy na konci mesiaca už nemáme poriadne z čoho kúpiť jedlo ja som si ani tu kozmetiku nekúpila a odoprajem si veľa iných veci, aby sme mali čo jesť, a on si každý deň kupuje krabičku cigariet, a potom vyplakáva, že nemáme peniaze..povedala som mu, že nech to aspoň obmedzí, že napr každý druhý tretí deň nech si kúpi..povedal mi, že na cigarety musí mať vždy € a nemám sa do toho starať..asi sa nesnaží dačo urobiť..povedala som mu, že ja som si odoprená už 3 mesiac kozmetiku a on mi povedal, že však no a čo nemám na tom míňať peniaze, že to nepotrebujem …ale som žena a tiež potrebujem daku kozmetiku a nestojí majlant peňazí..som mu povedala, že za tie € čo minie na benzinke by mal aj kávu s hotdogom..nasrata som a zúfalá zároveň

79viktoria79
13. dec 2023

tak mu nevar,nech sa naje z cigariet

sense
13. dec 2023

No tak predpokladám ze ta priateľ nezivi, tak nech si on mina zo svojich na cigarety a ty zo svojich na kozmetiku
A ak ho Zivis ty, tak ho prestaň živiť. Nákup sebe, navar sebe

koniarova
13. dec 2023

Hľadaj lepšieho pre život.

gemerka17
13. dec 2023

Si polož základnú otázku, či by si bola schopná s týmto človekom mať deti a zostarnut. Zbytočne stracaš čas so sebcom, hulvatom a finančné negramotnym človekom. Ak ostaneš ďalej vo vzťahu a ešte sa aj niečo pritrafí (dieťa) budeš nešťastná a vyplakavat. S nim môžeš tak na pokraji chudoby žiť. Utekaj dievča!

marianarem
13. dec 2023

Tak vela fajciarov to takto ma. Je to zavislost ako kazda ina, pri zavislostiach je droga vzdy na prvom mieste. Mozes skusit mu nevarit, ako radia baby vyssie. Ale tazko povedat, ci sa potom radsej nevzda aj teba (hoci mozno by to bolo.lepsie, lebo inak mozno raz da prednost cigam aj pred plienkami).
Moj svokor bol zase alkoholik a tiez na jedenie si kupil tu rozok, tam vrecko ryze, ale zato dat za flasu whisky problem nemal.

zmrzlinka2021
13. dec 2023

Reálne takto si predstavuješ manžela a otca svojich detí? Už dávno si sa mala snim rozísť. Toto je obrovské red flag.

mimimoje
13. dec 2023

No a predstav si, že nebudeš mať na liek proti horúčke pre dieťa, alebo na krém proti zapareninám. Jasná stopka, otočka a odchod od neho.

ivik4
13. dec 2023

No vidis,chvalabohu vies aky je nezodpovedny skor nez s nim mas rodinu, tak utekaj z kratsej cesty

autor
13. dec 2023

@gemerka17 kladiem si celý čas otázku prečo som stále s ním..vraví mi, že jeho nebaví živoriť, že odíde robiť do Nemecka..ale pre mňa to tým pádom nemá zmysel mať takého chlapa čo nie je pri mne len kvôli € na tie sa ja môžem kašlať

sense
13. dec 2023

Tak do nemecká môžes ísť s ním a zarobiť si aj ty. A bude aj na cigarety aj na kozmetiku

zojkaaa
13. dec 2023

Mam v okoli jednu mladu rodinu, prislo dieta, vypadol 1 plat, chlap samozrejme pivko a cigu mat musi, kazdy tyzden pred vyplatou sa vadia jak psi lebo nie su peniaze….ale take skarede hadky….dieta v tom vyrasta…isla by som z kratsej cesty…

autor
13. dec 2023

@sense heh on chce ísť so svojim ocom a na mňa nemyslel

anjelicek26
13. dec 2023

Tazko povedat, ked nevieme celu story za tym? Zivi ta on? Ty nepracujes? Preco si nezarobis na tu kozmetiku sama? Kde je problem? Ked vam to nevychazda (cigarety by proste lamat rozpocet nemali), treba niekde pridat - on to zahranicie alebo brigada cez vikend, ty brigada cez vikend alebo do prace, alebo oboje, inej cesty niet. Ono sa lahko vyplakava a ukazuje prstom na "problem", ale hlavny problem nie su cigarety a jeho urcenie priorit, ale to, ze proste mate ako rodina prilis nizky prijem.. Riesenie ma v rukach tak on, ako aj ty. A fajcit prestat pre mna za mna nemusi a ani to nie je dovod sa pre to hadat, treba najst sposoby, ako zarobit viac. Ked to rozratas, aj keby nefajcil, tak si financne asi moc nevyskakujete, ze? To je len nieco, do coho sa vies zadrapnut, ze to "nie je nutny vydavok"

sense
13. dec 2023

Tak potom ta ma v paži a mala by si ho mat aj ty

autor
13. dec 2023

@anjelicek26 zarabame obaja..ibaže on už Pottom nemá € na konci tak ja dávam € moje ktoré som si “odložila” kvôli takémuto prípadu

vieraz
13. dec 2023

Hladaj lepsieho, tento povahou, nazormi, zodpovednostou nestoji za nic.

ivuska027
13. dec 2023

Len si s ním pre boha nesprav dieťa 🤦‍♀️ To, že on je zadubeny debil, prepitujem, to je zrejmé, ale ty asi tiež nie si úplne finančne najgramotnejšia, keď namiesto cigariet si ma kúpiť kávu a hotdog na benzínke. Asi ani jeden z Vás nemá pojem o hodnote peňazí a nakladaní s nimi.

anjelicek26
13. dec 2023

Ako mozete obaja zarabat a nevychadza vam to, nerozumiem. Ze nemate co jest, kozmetiku, reziu. Niekde bude chyba v rozpocte, uz ste sa o tom vobec niekedy rozpravali? Dat si vsetky vydavky na papier za mesiac, pozriet, kde to viazne? Mate nejake velke dlhy, uvery, pracujete obaja za minimalku? Alebo? Opakujem xy ludi fajci a jest maju co... sadni si s muzom a bez vycitiek si pozrite vydavky a ak nie je inej cesty, ako zvysit prijem, tak to zahranicie nie je zly napad. Ale mozno staci menej vyhadzat penazi po vyplate za blbiny, casto to tak je 🙄

autor
13. dec 2023

@ivuska027 to som mu povedala obrazny príklad..minút na jedlo je oveľa lepšie ako na cigarety a alkohol

autor
13. dec 2023

@anjelicek26 on ma dlhy, a so mnou sa moc nerozpráva vždy mi povie, že ho nemám zaťažovať a nechce sa o tom rozprávať

markaterka
13. dec 2023

A načo ti je taký chlap? Či len aby bol nejaký chlap? Prosím ťa, odíď od neho, hneď ti bude lepšie, aj po finančnej a ľudskej stránke.

anjelicek26
13. dec 2023

Takze on splaca (alebo mozno aj nie) dlhy, uroky a do rozpoctu neprispieva resp. s neho este taha, takeho niekoho fakt doma nepotrebujes 🙄 Hlavne ked o tom nie je ani ochotny komunikovat.

rorino
13. dec 2023

Takže mu vlastne prispievas aj na cigarety,dobre ti radia,prestaň mu variť,veď ma cigarety,nech sa s tých naje

mimikarol
13. dec 2023

A to to je načo taký frajer?

gemerka17
13. dec 2023

Utekaj, utekaj, utekaj. Mrhaš čas aj peniaze. Nie je to partner do zivota. Využiva ťa na to, aby si ho živila, on mal na cigarety, robila mu slúžku - variť, prať, upratovať. A ešte ma aj pravidelný sex. Čo on ti dáva naspäť vo vztahu ?

0silvia0
13. dec 2023

ku koncu mesiaca jednoducho nevar. Kúp len sebe niečo alebo sa choď niekam najesť. Ak máte spoločné peniaze, tak si sumu, ktorú on prefajčí odlož bokom a nemíňaj.

patus_2
13. dec 2023

Utekaj. Uvidíš ako dobre ti bude bez neho...potom keď si spomenieš, tak si budeš nadávať, prečo si neodišla skôr.

monikkatt
13. dec 2023

1. ty nemozes mat vsetkych 5 pohromade ked si s takymto dementom
2. nech si zere cigarety ked si ich kupi miesto jedla

beata_k
13. dec 2023

A toto chces po zvysok zivota? Z ruky do ust ako chuderka? Ved ho posli do papa...

petra_bororo
13. dec 2023

Myslim si, ze by si ho mala poslat do haja....predstav si, ze nahodou sa podari babo, z nejakeho dovodu nebudes moct mozno kojit, tak radsej si kupi cigarety a dieta bude bez umeleho mlieka, pripadne prikrmov, plienok atd?
Ked uz teraz si neuvedomuje ako hospodarit z financiami a radsej uprednostni svoju zavislost nez by pre vas kupil jedlo a ine a musite si odopierat vselico, co potom ked budete raz rodina? Ako budete zit?
Nema taky vztah perspektivu......este asi nedozrel a svoje vlastne potreby su pre neho viac ako to, aby vam ako paru ci neskor ako rodine nic nechybalo (ci jedlo, ci peniaze a ine...)