Priateľ a alkohol

zdenus35
2. okt 2016

Ahojte. Neviem čo robiť, som úplne zúfalá. Priateľ pije ja sama a tehotná nemám kam ísť

tinapa
2. okt 2016

Ahoj..ak nemôžeš k rodičom, tak do krízového centra... Ale to by som sa pozrela..najprv na muža a za triezva s ním rozprávala..otvorene. Ako si to ďalej predstavuje?...či vie, že týmto len rozbíja rodinu?..atď.. Prehovorila mu do duše.. Dá sa?

vydrnik
2. okt 2016

@zdenus35 skus pozriet krizove centrum pre zeny,kde bys mohla ist,inac neviem ako poradit

zdenus35
autor
2. okt 2016

@tinapa mama mi vo februári zomrela , žijem v rodičovskom dome a otec tiež pije ešte viac,áno prehovorila som mu do duše tisíc krát ale nič si s toho nerobí a da si aj z otcom, nemám už nikoho

zdenus35
autor
2. okt 2016

@vydrnik nad tým som tiež rozmýšľala

vydrnik
2. okt 2016

@zdenus35 nezavidim Tvoju situaciu,a ked este do toho pije aj Tvoj otec,do takeho prostredia by som mala strach priviest babatko,nrchaj tych 2 pijanou tam a Ty sa pobal a chod do krizove centra,tam Ti bude lepsie

tinapa
2. okt 2016

@zdenus35 Máš to ťažké, keď aj otec..asi je zronený zo straty manželky..
Úprimnú sústrasť príjmi.
Vieš, s nimi moc nezmôžeš, musia si sami uvedomiť, čo robia. Sú dospelí obidvaja.
Ty sa zariaď po svojom..hlavne kôli pokoju v tehotenstve, toto bábätku neprospieva. Odíď, iné ti nemôžem radiť..obráť sa na alexisporadňu.sk, funguje tu na Koníku. vraj je dobrá. Držím moc palce.

zdenus35
autor
2. okt 2016

@vydrnik ale to neni len tak

zdenus35
autor
2. okt 2016

@tinapa ďakujem skúsim

tinapa
2. okt 2016

@zdenus35 Prečo neni len tak?

mima4
2. okt 2016

@zdenus35

v prvom rade sa rozid s frajerom, ktory je alkoholik. Bud rada, ze si to zistila este teraz, kym nie ste manzelia.
v druhom rade snaz sa dotiahnut svojho otca na liecenie.
a v tretom rade vyhladaj inych rodinych prislusnikov, priatelov, urcite ti pomozu, treba len otvorene hovorit, co sa deje.

zdenus35
autor
2. okt 2016

@tinapa odísť nemám kam otec nesmúti on pil aj predtym

obsadenemeno
2. okt 2016

@zdenus35 no mozno pije od stastia, ze cakate babo....ved pocitam, ze keby pil tak aj predtym, tak by si s nim neotehotnela, ze?

tinapa
2. okt 2016

@mima4 Lenže ona je tehotná, čo sa má čo naťahovať s otcom, ktorý si zjavne ASI nedá povedať? Alebo s frajerom, ktorému dohovárala 1000-krát. Skôr si to uvedomia obidvaja, keď odíde...uupss, nie je tu...to bude fakt zlé s nami. No- želajme si to, že im to docvakne.

vydrnik
2. okt 2016

@zdenus35 najdi si na netu krizove centra kde by ta mohli zobrat,niesi prva co toto riesi,my zme poradili,Ty se rozhodni,ale to nenarozene babo nemoze za to akeho bude mat otca?ja by som s takym chlapom nezila ani den,ani ked kvoli babu sa nezmeni a zrejme ani nechce

zdenus35
autor
2. okt 2016

@mima4 ja som si myslela že priateľ zmení keď som po 2. rokoch ledva otehotnela,ale otec ho dosť kazí. Núka mu stále. Tato na liečenie nepôjde nikdy už sa v minulosti snažila o to aj mama aj jeho a nepodarilo sa a v treťom prípade inú rodinu nemám áno priateľov

zdenus35
autor
2. okt 2016

@obsadenemeno ale ja som myslela že sa zmení úplne prestane piť ved vyše 2 roky sme plánovali bábo

tinapa
2. okt 2016

@zdenus35 Máš kam odísť...len vnútorne sa nastaviť skús a pripustiť si tú myšlienku, že inak to nejde. Kôli sebe, kôli dieťatku..kôli krajšiemu plnohodnotnejšiemu životu..

zdenus35
autor
2. okt 2016

@vydrnik veru sa nechce zmeniť a je agresívny inak je to s nim dobre keď nepije nič.. Ja sa tých krízových centier bojím

moni244
2. okt 2016

@zdenus35 no tak si pekne doplatila na svoju naivitu. Co uz, dieta je na ceste, tak jedine krizove centrum. Alebo ostat a znicit dietatu zivot

zdenus35
autor
2. okt 2016

@obsadenemeno práveže pil ale myslela som ze sa zmení

obsadenemeno
2. okt 2016

@zdenus35 no mozno si mala najprv pockat, kym sa zmeni a potom sa pokusat o babo.... uz si videla takeho, co sa koli tehotnej partnerke vzdal chlastu?

Boze, baby, kazdy den to iste, ostavate s debilami a este sa aj stazujete. Ako si ustelies, tak budes spat. Teraz uz tazko s tym nieco narobis. Bud budes lamentovat a dufat, ze pride zazrak a on zo dna na den prestane popijat, alebo sa na nich oboch vykasles a budes hladat ine cesty....sama....ked mas aspon troska ucty k sebe samej a k tomu nenarodenemu stvoreniu.

a len taka rada na zaver: zazraky sa deju vacsinou len v rozpravkach....v realite je to na tebe....tvoj zivot, tvoje rozhodnutia, tvoja buducnost.

zdenus35
autor
2. okt 2016

@tinapa to je pravda uvedomili by si to obaja keby som odišla preč hneď bych šla ale kam???

vydrnik
2. okt 2016

@zdenus35 tak ked sa bojis ako inac Ti mame radit,zrejme cakas na zazrak a zijes v nadeji ze on prestane pit ked sa babo narodi,a co ked to bude este horsie,alebo pit neprestane,to chces v tomto dieta vychovavat

zdenus35
autor
2. okt 2016

@obsadenemeno ale on nepije často doopatroval mi mamičku. Bol aj sám na materskej zo svojimi deťmi, pomohol mi v živote veľmi len ten alkohol

tinapa
2. okt 2016

@zdenus35 Zdenka, neboj sa..ja neviem, aké podmienky sú v krízovom centre, ale horšie ako u vás doma asi nebudú. Alebo- keď budú obidvaja triezvi, riadne im vynadaj...len za tv. stavu by som to ja osobne nerobila. Jednoducho zobrať sa a ísť.

zdenus35
autor
2. okt 2016

@vydrnik ale pije tak raz za mesiac a keď bol už sám na materskej s troma deťmi verím že tu zodpovednosť úplne nestratil

zdenus35
autor
2. okt 2016

@tinapa šla by som aspoň na pár mesiacov niekam ale nie do krízového centra

tinapa
2. okt 2016

@zdenus35 Kam, kam, kam len ísť????? Ty nechceš ísť nikam...čítam to medzi riadkami. Už ho obhajuješ. Teraz neviem, koho? Otca, či priateľa? A kto je agresívny? Ak priateľ, musí preč z rodič.domu. Otcovi na tebe nezáleží? Skús ho konfrontovať...zahrať na city. Ale asi si toho za svoj život pozažívala s ním- otcom- už dosť..až príliš.

vydrnik
2. okt 2016

@zdenus35 neviem co Ti mam na to povedat,to ze sa postaral o 3 deti este z neho vzornaka nerobi,pytala si rady u zme Ti dali,zrejme sama nevies co chces zkus sa poriadne zamyslet co je najlepsie,pre Teba a babo

tinapa
2. okt 2016

@zdenus35 Tak ako je to? Pije, či len raz za mesiac?