Prestávam si veriť

stastnablcha
9. dec 2016

ahojte.. asi sa potrebujem len vyrozpravat... neviem co sa mi deje.. uplne som si prestala verit. kedysi som bola celkom dobra v praci, ale mala som rok pauzu a teraz som sa zas dostala tam kde som bola.. len to uz nejde tak lahko. niesom si ista ziadnym rozhodnutim, vsetko prilis prehodnocujem, kazda malickost sa ma strasne dotyka a hlavne si prestavam verit v tom ze nieco zvladnem.. zvycajne byvam stredom pozornosti, ale poslenu dobu som radsej v uzadi a vadi mi humbuk.. prestali ma baviť t veci co ma tesili..a trva to uz nejaky mesiac.. skusala som prehodnocovat co sa mi deje a vyslo mi ze sa bojim.. vsetkeho.. co bude ako bude ci zvladnem co bude... nechapem tomu smutku v dusi.. a potrebovala som to asi nejak len dostat von...

natalym
9. dec 2016

@stastnablcha Čo si išla do roboty od dieťaťa?

stastnablcha
autor
9. dec 2016

@natalym to s tym asi nesuvisi.. sa citim vrcholne neschopne.. kvoli praci

jenny_m
9. dec 2016

@stastnablcha aj ti realne v praci niekto vycita volaco, pripadne sa citis pod tlakom? Alebo tento pocit je len v tvojom vnutri?

natalym
9. dec 2016

@stastnablcha Súvisí. Ak teda je to tak. Si matka hodnotíš, zvažuješ, máš strach. Je to normálne. Či?

stastnablcha
autor
9. dec 2016

@jenny_m keby vycita.. je to len v mojej hlave.. dokonca je mozne ze su so mnou spokojni vsetci.. ale ja mam haluze

jenny_m
9. dec 2016

@stastnablcha Mozno vam chyba len pocut tie slova ocenenia a uistenia ze robite veci dobre a spravne. Alebo snad je to len tym obdobim teraz sposobene. Vonku je tak pochmurne, clovek ide do prace je tma ide z prace je tma...aj ked sa to nezda ono to ma vsetko na psychiku vplyv. Snad to prejde casom. Kebyze nie, alebo by sa to nedajboh este stupnovalo tak potom treba radsej vyhladat odbornu pomoc, lebo nase rady tu na fore mozu byt uplne odveci (aj led ich mienime dobre) kedze nie sme odbornici

bluka2
9. dec 2016

Ja som to tiez mala po navrate do prace a nebola som doma ani rok, ale povedzme, ze po roku som sa zacala zas snazit (predtym som bola upne mrtva z dojcenia, vstavania v noci a z prace); veci nad ktorymi som sa nikdy nezamyslala som zrazu nedokazala suverenne automaticky vyriesit bez rozmyslania. Trvalo to dalsi rok a myslim, ze teraz som schopnostami tam kde som bola a mozno aj dalej. Pred tyzdnom som zvladla celkom narocnu podiovu diskusiu, aj ked s tremou, nabuduce tam uz budem hadam ako ryba vo vode. Som presvedcena, ze to chce len cas. Nestresuj sa vysokymi ocakavaniami a daj tomu volny priebeh. Bude sa to samo zlepsovat, aj tym, ze noci su coraz lepsie, s dietatom vsetko lahsie (zhruba tak 😉 )

syringa
9. dec 2016

@stastnablcha Prečo máš pocit, že materstvo s tým nesúvisí? Stala si sa matkou, a zmenila sa aj tvoja psychika, rozmýšľanie, správanie, veci čo robíš sú iné ako predtým. A keď ťa tvoja práce neuspokojuje, a stále cítiš smútok v duši, možno by si potrebovala inú prácu, zmenu aj v pracovnej sfére. Ja som sa tiež po materskej nevrátila na pôvodné miesto, už som nejako cítila že toto ma nebude uspokojovať, treba sa posunúť inam.

stastnablcha
autor
9. dec 2016

@syringa lebo mam uz viac deti. Prvy krat som mala pauzu 5 rokov a slo to omnoho lepsie ako teraz...ten smutok tam nebol... a tesila som sa na dalsi den. Teraz ho chcem len nejako prezit...

syringa
9. dec 2016

@stastnablcha Ja mám tiež viac detí, a po poslednom som zostala hrozná citlivka. Čo mňa všetko rozhodí, to by jeden neveril 😉 Možno je toho na teba veľa. Skôr by to asi chcelo dovolenku a riadny oddych. A pomoc niekoho.

salome51
10. dec 2016

@stastnablcha ja som sa ešte ani nevrátila od detí do práce a pri pomyslení na návrat mäm normálne strach. Nedávo som čítala tak na rýchlo odborný článok týkajúci sa mojej profesie a riadky ktoré som čítala akoby mi boli cudzie. Normálne som sa vydesila a položila si v duchu otázku či vôbec dokážem byť v práci opäť taká dobrá aká som bola pred tým ako som odišla na MD. Niekedy mám pocit že som doma s deťmi "ohlúpla". Jediné čo sa momentálne odmňa očakáva je aby som sa postarala o deti a domácnosť. Väčšinou sa stretávam s inými mamičkami a o čom sa adi tak rozprávame ak nie o deťoch, domácnosti či manželoch. Narodenie každého dieťaťa ťa zmení. Je jedno či ich máš 2 alebo 5. Posledné takmer 3 roky sú moje dni ako cez kopirák. Samé plienky, kojenie, kašičky, plač atď.veď to všetky mamičky poznáte. Takže hlavu hore. Je dobré, že o tom rozprávaš aspoň takto na fóre. Skús sa porozprávať napr.aj s manželom alebo kamarátkou. Musíš úplne inak naladiť svoje myslenie. Dopraj si relax, popremýšľaj a samú seba presvedč že je všetko tak ako má byť a že si v tom čo robíš dobrá. Tiež si myslím, že ti chýbajú slová uznania. Ja by som tiež tak rada občas počula pochvalu či uznanie i keď len za to že som stihla upratať cd byt, navariť, ožehliť prádlo a "vyvenčiť" deti, len okolie to berie ako samozrejmosť. U nás stačilo pred mužom utrúsiť poznámku že ma nikdy nepochváli a teraz ma chváli aj za to čo som neurobila 😁. Verím, že sa opäť budeš cítiť sebavedomo 👍

alicka850
10. dec 2016

Mne sa to stalo po prvej dcere a isla som od nej v 15m. Neviem, ci ta potesim, ale u mna sa to nezlepsilo. Jednoducho v mojej profesii s detmi sa neda drzat krok s bezdetnymi kolegami a muzmi. Nehovoriac o tom, ze moje deti velmi zle spia a uz 7 rokov som nemala ani jednu noc, kedy by som nemusela vstavat k detom, cize moja mentalna vykonnost oproti povodnemu stavu isto klesla. Asi to chce cas, nabehnut znova do toho, ale u mna to trvalo viac rokov a v najlepsom som isla na druhu matersku ☺ Uz sa pomaly chystam do prace, tak uvidime ake to bude. Drz sa.

lenulka111
21. máj 2018

❱❱ MÁTE SVOJU BÚTLAVÚ VŔBU? ❱❱ CÍTITE SA NEVYPOČUTÝ? ❱❱ POTREBUJETE SA VYROZPRÁVAŤ?
❱❱ Pomáham uvoľňovať nahromadený stres tým, že hovorím s ľuďmi, ktorí cítia nedostatok ľudskej konverzácie vo svojom živote, ​alebo nemajú s kým hovoriť o svojich problémoch a tažkých životných situáciach.
❱❱ Špecializujem sa na klientov, ktorý sa potrebujú IBA vyrozprávať a tým odstrániť stres a negatívnu energiu, ktorú pocitujú.​​
❱❱ https://butlava-vrba.weebly.com/