Prerábka bytu a uskladnenie vecí

emein
13. jún 2021

Ahojte všetci🙂
Chceme s manželom prerábať byt komplet všetko to je : meniť jadro nová kuchyna ,elektrika nové stierky v celom byte . Byt 3 izbový 68 m2 maľovanie a ešte vymena dverí a zárubní.
Moja otázka teraz znie 😄😄😄
Prerabal už dakto takto byt , ktory je komplet zariadený máme tu všetky veci proste všetko , a nemáme to absolútne kde uskladniť nedá sa ani u rodičov ani nikde . Napadlo ma že možno prenajať si dáku garáž ale tak by som to riešila ako poslednú možnosť .
Preto sa pýtam má dakto podobnú skúsenosť a ako ste to riešili v takomto prípade ďakujem za odpovede snáď mi to trošku pomôže . Pekný deň .

kkovacovak
13. jún 2021

@emein moji rodičia takto prerábali. Presne ako píšeš prenajali si garáž tam dali čo bolo treba. Ostane veci poriadne zalepili a dali do veľkých sáčkov. Robotníkovi (známemu) odovzdali kľúče, išli na týždeň na dovolenku, prišli a bolo hotovo 😄 Prerábali kúpeľňu, wc, maľovali 3 miestnosti, menili zárubne v celom byte a tuším aj elektriku sekali. Osobne si neviem predstaviť že mám všetko v byte a nedajbože tam ešte počas toho bývam. Prach sa dostane skoro všade a potom bude treba úplne všetko umývať. Aby si s tým nemala potom len viac roboty.

emein
autor
13. jún 2021

@kkovacovak ďakujem za odpoveď takže pravdepodobne to aj my takto spravíme bojím sa strašne toho ale keď treba spraviť urgentne prerábku človek nemá moc na výber ešte raz pekne ďakujem 🙂

kkovacovak
13. jún 2021

@emein nie je za čo 🙂 s tými prerábkami je to niekedy o nervy...hlavne to dobre naplánovať

simca06022011
13. jún 2021

Všetko som natlačila do stredu jednej izby, čo sa dalo som zložila, a všetko sa zakrylo, detto veci v obývačke... Keď da robila podlaha to už bol viac menej koniec, čiže sa to už presunulo. My sme boli v hoteli 1,5 mesiaca. Oblečenie/ kozmetiku atď som mala so sebou. Malovaniy a stenam nabytok v izbách neprekaza, ani jadru a kuchyni...

dnld
13. jún 2021

Jednu izbu komplet prerobit vymalovat vymenit zarubnu nejak opatrne aby sa co najmenej prasilo. Potom vsetky veci co sa daju tak do tej izby a potom sa moze pokracovat zvysok, kupelna, kuchyna atd. My sme tak dokonca byvali. Prerobili sme jednu izbu v ktorej sme boli a potom sa robil zvysok ale bolo to o drzku.

lucka_ke
13. jún 2021

naraz to neurobíš bez vypratania bytu, čiže na etapy - jednu izbu prerobiť a tam dať veci, len či elektrikári budú ochotní to takto robiť

malva123
13. jún 2021

@emein v bytovom dome by m

malva123
13. jún 2021

@emein tak esta raz..opyat sa domovnika spravcu na spklocne priedtory..tie urcite v dome su...len...kto nimi disponuje...spolocne oriestory su aj vase...tak do toho.

lubka73
13. jún 2021

podla mna jedine vypratat, prenajat garaz, inak si to neviem ani predstavit ved ked ti bude niekto robit podlahu nebude ti chodit na 3 /4/ x po izbe ostatne to iste , my sme davali len 2kk prerabat a vsetko islo von sa buralo vyrovnavala podlaha, znizoval strop elektrika kuchyna kupelka , cele nakomplet a trvalo to viac ako mesiac

sari24
14. jún 2021

@emein aktuálne ideme prerábať jadro -kuchyna a kúpeľňa. Obývačku máme spojenú s kuchyňou takže všetko pôjde do stredu izby a izba sa prekryje od stropu po zem igelitom. Ďalšie veci pôjdu do spálne kde sa nebude robiť nič. Veľa nábytku našťastie nemáme. My sa vypratame do kamaratovho bytu ktorý tam nebýva a počkáme kým nám to všetko spravia 😁