Premúdrelá švagriná

jaja018
12. sep 2012

Ahojte už neviem ako ďalej. Svagrina sa do vsetkeho stará. Furt musí vedieť kam ideme, co sme kupili, co varim. S manzel byvame 5 min od jeho roboty. Jeho šéf preto s nim kyve ako sa mu chce. Hoci kedy zavolá pod mi otvoriť dvere poliať trávu. Vcera povedal ze na 6 večer ma prist do prace no nic sa nerobilo tak do 7 cakal a potom odisel domov. O pol osem vola ze kde je, povedal ze tam cakal nic sa nerobilo tak odišiel, do race už nešiel. Svagrina sa pozná s jeho sefom (neviem či spolu nespavaju, ale to su len domnienky) a hneď robila cirkus preco nesiel do roboty. Som jej povedala ze on nieje na gumicke. A kebyze byvame inde či by mu takto volal aby prísiel. povedala mi ze to nemám riešiť co by bolo keby. Ze mám sa zacas spravat ako dospela a ako matka lebo ze každá koruna je dobra. Hneva ma ze šéf si robi z manzela cvicenu opicku a ze ona sa do vsetkeho stara. Ona ma 35 rokov bezdetna s dvomi vysokými školami, ciel kariéra. Co mam robit?

hajajanka
12. sep 2012

Po prichode z prace vypnut mobil. Ak ma sukromny, tak to je bez problemov. Ak ma sluzobny - ma aj pohotovost? Ak nie, dovi, dopo o 16.00 hod. vypinam sluzobny mobil.
So svagrinou pravdepodobne nezijes v spolocnej domacnosti, nezivi teba, ani tvoje deti a z toho mi vyplyva, je jej nic do toho, ci tvoj muz zaraba a kolko. Na tvojom mieste by som jej povedala jasne a strucne, co si o nej myslis a je pokoj.
Mne, ked sa nieco nepaci, tak to poviem jasne. Nemam problem to povedat ani vlastnym rodicom, ani svokre. Lebo ako si clovek ustelie, tak bude spat - tzn. ak si nechas s...t na hlavu, tak to budu vsetci robit. Takze omiest to, co mas na hlave a zadovazit si krytku na hlavu 😀 😀 😀

nice202
12. sep 2012

@hajajanka presne tak! vypnut mobil, popripade nedvihat. ak ma pracu od-do, dodrziavat cas. kaslat na svagrinu

jaja018
autor
12. sep 2012

@hajajanka
@nice202 ma len súkromný mobil a prácu od do. Lenže ma leniveho šéfa ktorý si sám nieje ani ryt schopny utriet a my bývame krížom cez cestu tak furt volá aj v nedeľu, že mu ma ísť manžel pozametať pokosit a tak. Ked povie nie jeho sestra robi cirkus. Ked jej alebo šéfovi nedvihame alebo vypneme mobil príde ona osobne a robí cirkus. Vyhráža sa tym ze co bude ked Ho šéf vyhodí z roboty.

korenbaba
12. sep 2012

@jaja018 nič už eln kupit zuriveho psa, zamkunut sa doma 😀 😀 srandujem. Poslat slušne do r. ti. Ked niekto nechápe kde je jeho miesto a odkial dokial su hranice jeho "právomocí" treba mu zrejme pomoct. Śef je šef..vypnut mobil. Ale sestra- svagriná musí pochopit že nie je pedgogický dozor. Ak nemá sovju rodinu, zrejme nechápe že niekto by rád aj s nou trávil čas. Treba si stanovit hranice. Rodina je ty, tvoj muž a vaše deti. Brat má už svoju rodinu a nepotrebuje inštrukcie od sestry.

hajajanka
12. sep 2012

Ale ked neurcite hranice, tak stale budete skakat, ako oni budu piskat. Aj nam raz volal muzov sef cez vikend velmi skoro rano s uplne stupidnou otazkou. Bolo mu jasne povedane a je pokoj 🙂
A co ked svagrina pride osobne? Ved nema kluce od vasho domu, ci ma? Neotvarat, kaslat na nu. A v krajnom pripade zmenit telefonne cislo. Ja som to urobila a mala som pokoj 🙂 A ked som chcela volat, tak som zapla "clear" a bolo vybavene.

jaja018
autor
12. sep 2012

@korenbaba lenže ona nechápe že niekdo chce byť aj s rodinou ona je cele dni v práci ma živnosť buď robí u seba v kancli alebo doma. Nikdy vážny vzťah nemala (neviem ci niekedy nejaky vztah mala) furt ona robí a ako oddych ide na kavicku s mm šéfom. Stale sa vyhraza tym že čo ked ho šéf vyhodi z rovoty, pričom jeho šéf vôbec nerieši prečo nezdvihol.

jaja018
autor
12. sep 2012

@hajajanka samozrejme ze nemá kluce ved to by bola samovražda. Ach jaj jak mozu ekzistovat taky ludia. No caka ma s ňou vážny rozhovor. Ked manžel si to s ňou nevie vyriešit lebo že nechce sa hadat.

malinkaaninka
12. sep 2012

zamykať braničku,švagrinu nepustiť dnu.vlastne pustiť.len raz.a jasne vysvetliť kto živí rodinu,kto je šéf a že sa má starať o vlastné problémy.pozvi si kamošku,sejmi ju pred ňou,nech sa hanbí že sa stará do cudzích vecí.

marecek1
12. sep 2012

@jaja018

ak je pracovné miesto tvojho manžela pre vás mimoriadne vyhovujúce, super, a je zrejmé, že jediný, kto má stále výhrady, je švagriná, tak by som s ňou "hodila reč", a teda poriadne ráznu. takýto človek mi nestojí za to, aby som s ním aj naďalej udržiavala kontakt. myslím, že v dnešnej dobe majú ľudia málo času sami na seba, a už vôbec nie na ľudí, ktorých "nemusia", a stretnutia s ktorými sú utrpením.

no a ak tá práca nie je ktoviečo, tak by som si asi radšej hľadala nové miesto.

sisaha
12. sep 2012

@jaja018 ak sef neriesi, preco nezdvihol, tak preco mate problem poslat svagrinu tam odkial prisla? Ak sa vyhraza jeho vyhadzovom, tak by som ju uzemnila, ze ak bude vyhodeny, tak budete vediet odkiall vietor fuka..a treba jej ukazat kalendar - sobota a nedela su dnami oddychu a pokial nie je nariadena praca nadcas, tak sa do prace nejde... No a ze chce pokosit a pozametat? Iba by som sa sefa spytala, ci bude postacujuce, ked zavolate najlacnejsiu upratovaciu sluzbu..., alebo si bude chciet priplatit a zavolate firmu s "menom".. A viac by som to neriesila...

skoricaxx
12. sep 2012

čo tam manžel vlastne robí???

jaja018
autor
12. sep 2012

@skoricaxx podľa zmluvy je mechanikom polnohospodarskych strojov. No poslednu Sony led so aeg zmysli tak je upratovac, zberači ovocia taxikár, samozrejme svojim autom. Všetko po pracovnej dobe samozrejme.

jaja018
autor
12. sep 2012

@marecek1 nieje to super práca ale tak zarobí toľko ze sa máme dobre. Raz chcel už dat vypoved mal dobrú ponuku ale.jwho sestra spravila taký cirkus ze stiahol ziadost o vypoved. Ale vtedy som ja do toho este nemohla moc zasahovať lebo vtedy sme spolu len chodili a to krátko

wieruss
12. sep 2012

@jaja018 posli milu svagrinu razne do prdele 😉 Nech sa stara inde a ked zacne vytahovat pracu tak sa jej spytaj, ze odkedy je sefom ona ?? A presne ako tu napisala @hajajanka ked sa neviete ozvat tak si kazdy robi co si zmysli s vami ...

korenbaba
12. sep 2012

@jaja018 Ja chápem, že takéto nezhody sa tažko riešia s rodinou. Ćlovek si nechce rozhádat rodinu na doživotie a zároven má všetkého plné zuby. Ked niekto nechápe je to tažko. Niekedy je problém ale aj v tom že človek len naznačuje a naznačuje, alebo proste len zatína zuby, prevracia oči, zúri a vskutnosti nikdy nič nepovie. Možno si jej to už povedala, jasne a nepochopila a možno nie. Ak nie, určite by som to povedala spolu s mužom. Aby si nemyslela že jeho može buzerovat a na teba pozerat ako na nekompletnú. Treba povedta spoločné jasné dost. ak nepomože....vidím to tak že jedine nnová práca. Ćo nie je lahké, ale možno časom... vyrieišli by sa dva problémy- šef aj svagriná čo vie o všetkom. Popravde možno je trochu problém v mužovi že si nechá takto dirigovat od sestry.

renca3
12. sep 2012

@jaja018 - to je zaujimave, preco svagrina tolko trva na tom, aby jej brat tam pracoval. zjavne ide po jeho sefovi a pcha sa mu do zadku. keby brat dal vypoved, obmedzili by sa jej stretnutia so sefom? o co jej ide?

betina1984
12. sep 2012

@jaja018 srat na svagrinu. Ja tiez s mojou svagrinou nevychadzam, prehodime len nutne... Raz som jej napisala siahodlhy mail, co si o nej myslim a odvtedy mam pokoj... Ona je taka, za vsade bola, vsetko vie... Ako napisali baby, po pracovnej dobe a cez vikendy nedvihnem telefon ani bohovi...

palomka
12. sep 2012

v praci je zamestnanec, doma je manzel a otec. myslim, ze je to strucne a jasne. treba zakazdym povedat, ze uz ma program a hotovo lebo to nikdy neskonci

lili_mia
12. sep 2012

čo napísať, ak manžel odmietne šéfovi pokosiť v nedeľu trávnik a švagriná ho ešte sprdne? 😀

ak mužov šéf fakt nerieši, že muž nedvíha mobil, tak treba uzemniť švagrinú .. nevpustiť na pozemok a byť sviňa, vybaviť si súdny zákaz priblíženia 😀 😀 😀 tam fakt dobré slovo nepomôže, ani arogancia či ignorácia

nech ten trávnik kosí ona 😅 (toto je už mierne dvojzmyselné)

nela82
12. sep 2012

myslim,ze problem je skor ta svagrina,ako sef,mylim sa?? 😅 Asi jej musis prehovorit do duse 😉 Ak pochopi..budete mat pokoj...no ak nepochopi....

p.j.jacky
12. sep 2012

Ja by som jej razne povedala,ze jej brat je dospely clovek,nech mu da ona pokoj a ked chce niekoho dirigovat nech si chlapa ulovy svojho(ak ho nema),ak ma tak nech sa stara o svojho.Nedaj jej na javo ze sa jej bojis,alebo ze sa drzis v uzadi.Ukaz ze si vies stat za svojim,inak bude do teba ryt stale,lebo si to nechas.Muz(jej brat) ako toto cele jej chovanie vnima?

andrejta
12. sep 2012

@jaja018 a ako sa k tejto situácii (hlavne k svojej sestre, ak som to správne pochopila) stavia tvoj manžel?

atomica87
12. sep 2012

v prvom rade by si mal postavit hlavu tvoj manzel, je chlap, tak sa musi vediet postavit k situacii ako chlap. Ak je to jeho starsia setra, tak sa necudujem ze sa stara, aj ja som starsia sestra, a o mladsich surodencov sa staram...ale len po tial, pokial mi to moji mladsi surodenci dovolia 😀 😀 😀 ja to robim s vedomim, ze im chcem pomoct, ona to mozno tiez mysli tak...

jaja018
autor
13. sep 2012

@renca3 neviem či by sa jej obmedzili stretnutia s jeho šéfom len ona tvrdi ze táto firma neskrachuje, ale ujo súkromník je zadlžený kam sa kukne.

@betina1984 ta moja svagrina je presne taká ista. Vsetko vie vsade bola vsetko robí najlepsie, zozrala culuuuuu mudrost sveta. Nehovoríme o tej istej? 🙂 🙂 😀

@lili_mia no ale to neni zlý nápad povedať jej na otázku preco si to nrsiel spravit? Nech to ide poslusne spravit ona.🙂

@nela82 problém je hlavne svagrina. No ona ked jj

betina1984
13. sep 2012

@jaja018 asi nie... 🙂 , to je priatelka manzelovho brata

lujza123
13. sep 2012

@jaja018 nie je to skor problem tvojho manzela? Keby sa nauci razne povedat nie segre aj sefovi tak mate po probleme. Neviem ci s tym ty dokazes nieco spravit. Svagrina nezmizne s povrchu zemskeho a sef ked si zvykol ze niekto skace ako on piska tak iny nebude. Ale verim ti tiez mam doma to iste...sef zapiska tak hned sa skace, nezaujem ze na wikend sme mali ist na vylet, roboticka vola. Pritom sa staci vyhovorit nejdem nemozem, mam rezervovany hotel v tatrach, mam horucky, nedvihat telefon alebo jednoducho narovinu povedat nemozem wikend nie je moja pracovna doba a hotovo......cokolvek ...lenze ked si niekto vychova sefa tak ze bez reptania splni kazdu slahnutu poziadavku tak cesta spat neexistuje.

adkoalauri
13. sep 2012

Treba sa aj tvojho manžela spýtať, s kým sa oženil. Lebo ak s tebou, tak po pracovnej dobe ty mu môžeš dávať príkazy, robiť mu program a nie jeho šéf, alebo sestra. A švagrinej kľudne povedz, že ak bude toto robiť, tvoj manžel dá výpoveď a ukončíte aj s ňou všetky vzťahy. Raz si sadni a píš každú hodinu, čo nie je doma a robí inde a potom vypočítaj jeho hodinovú mzdu. Lebo aj keď dobre zarobí ale toľko robí, tak to ani nie je taká výhodná práca. A ja si hocikedy nastavím telefón tak, že mi môžu volať len tí, ktorí sú v zozname. A pre ostatných som obsadená. Sprav to 2x, dvere neotváraj a buď sa zobudí,alebo sa nahnevá. Alebo sa rovno spýtaj švagrinej, aké služby poskytuje jej šéf tvojho muža, keď ho tak veľmi zastáva. Źe jej spadne sánka, to mi ver.

jaja018
autor
13. sep 2012

@nela82 ked sa jej pekne hovorí ona nechápe

@p.j.jacky no chlapa nemá a nikdy ani nemala lebo taký chlap čo by jej vyhovoval este neexistuje. @andrejta @atomica87 no môj muž sa k tomu stavia tak že doma si na ňu ponadava a jej nič nepovie lebo sa nechce s ňou hadat. No je to staršia sestra ale nemá právo sa do vsetkeho starať. My máme vlastný zivot a ked sa ona nudi to je jej vec.

@lujza123 plne súhlasím len dúfam že toho šéfa od toho odnaucim. Manžel by mu aj povedal ze nejde alebo nezdvihol no ale potom robí cirkus manzelova sestra

p.j.jacky
13. sep 2012

@jaja018 podla mna sa musite s manzelom dohodnut a posadit si jeho sestru a razne jej obaja povedat,ze sa vam nepaci a neprajete si ,aby sa vam miesala do zivota.Inak sa nepohnete z miesta.

jabadaba
13. sep 2012

a to ma tvoj muz prosim Ta co za zamestnanie, ze mu sef po skonceni prac. doby este vyvolava, aby mu siel otvorit branu ci polievat travnik? Robi v rodinnej firme? Neviem si totiz predstavit, ze so mnou niekto takto cvici, to uz ma svoj nazov a vola sa to mobbing! Pokial tvoj muz nema v naplni prace otvaranie brany ci zalievanie travnika a ine hospodarske ukony, tak sa pan sef musia skludnit. Zrejme ide o slaboducheho magora, ktory sa domnieva, ze tymto sposobom sa riadia ludia. Sestra tvojho muza bude z podobneho sudka. Vsak nech skace do prace po veceroch ona, ak nema vlastny osobny zivot.

Takze pokial sa veci maju inak a tvoj muz ma diametralne odlisnu prac. napln od toho co po nom vyzaduje jeho sef a jeho sestra mu kontruje, tak add. jedna nech sa tvoj muz ohradi a sefa posle do patricnych miest a add. dva nech uzemni svoju sestru. Sama jej muzes od pluc povedat. Mozes jej odpovedat rovnako, ze tvoj muz je praveze dospely jedinec, ktory uz nema za potreby si nechat skakat po hlave, tak od sefa ako aj od nej a ze pokial nechrape so sefom, nech sa do toho laskavo nestara a hladi si vlastneho osobneho zivota.