Prejavujú vám manželia vďaku za bežné veci?

3. dec 2021

Žienky,
prejavujú Vám manželia vďaku za bežné veci ktoré doma robíte na materskej?
Ja chodím s malou (2roky) doobeda von na 2hodinky,poobede na 2hodinky, snažím sa aby sme mali vždy čisto, každý deň varím čerstvy obed, 2-3krat týždenne pečiem, teraz vybavujem všetko ohľadom Vianoc, takže darčeky pre celú rodinu, výzdobu a ďalších x veci. Véď to každá z Nás pozná🤷‍♀️
Nepotrebujem aby ma denne chválil, ale keby aspoň raz za čas, tak mam z toho všetkého väčšiu radosť.

nelca84
3. dec 2021

Ja nic take nevyzadujem. Tiez manzelovi nedakujem, ze pokosil zahradu alebo odpratal sneh spred domu 🤷‍♀️

zuzubb007
3. dec 2021

Jasne, ze nedakuje a tiez robim vsetko, ja mu tiez nedakujem, ze chodi do roboty alebo ide na nakup

dskjhfdlkdjhl
3. dec 2021

Ty mu tiez dakujes, ze sa o vas stara? Ci on nerobi nic? Ja taketo slova vdaky nepotrebujem ani hovorit, ani pocuvat, to sa vsetko da vyjadrit aj bez slov.

maciatkolulu
3. dec 2021

Toto naozaj? A ty mužovi ako ďakujem, že každý deň maka, aby ste mali čo do gagira a kde bývať? Ja neverim....

ella_price
3. dec 2021

A čo sa ti má zakaždým poklonkovať na červenom koberci? Aj malé gesto ako pusa, malý darček, alebo to že ti napríklad spraví kávu je prejav vďaky.

maciatkolulu
3. dec 2021

Polovica, ak nie viac sveta je už dávno v práci. A ty teda zvládaš vianočné darčeky pre celú rodinu🤣🤣🤣🤣a muž ta ma chváliť, ja naozaj neverím. Dúfam, že vychytam normálnu nevestu

dskjhfdlkdjhl
3. dec 2021

Inak, to co zakladetelka robi, ja osobne nepovazujem za nic vynimocne, k comu by bolo treba cerveny koberec-ale chapem, ze pre niekoho to moze byt nieco, co robi s vypatim poslednych sil😝

hederamonstera
3. dec 2021

Podakuje vzdy ked zje, co som navarila. Dakujeme si normalne, ked si nieco podame alebo urobime o co druhy poziada a pod. Ale inak nie.
Povie mi, ze ma lubi, ze som uzasna a ja tak isto. Proste robime veci v domacnosti(ja) a okolo domu (on) tak, aby sme boli obaja spokojny. Kazdy mame toho dost.

sarain
3. dec 2021

My si dakujeme navzajom a dame obcas pusu praveze aj za taketo bezne veci a to sme spolu 20 rokov. Mame sa radi, uvedomujeme si,ze kazda cinnost stoji toho druheho energiu a vazime si,ze sa snazi a venuje rodine/domacnosti,ze mysli na druheho. Pre mna je velmi fajn citit ,ze muz ma vie ocenit a neberie ma ako automaticku opatrovatelku a domaci spotrebic a plati to aj opacne.

zuzanaete
3. dec 2021

Dakujeme si navzajom napr. za pripravu jedla, upratanie, ked jeden poriesi deti, aby si druhy odychol. Nedakujeme si za vsetko, ale dost casto. Pre mna to znamena, ze ten druhy neberie veci automaticky a da najavo, ze vnima, ze niekto vynalozil cas a energiu urobit nieco pre rodinu. Aj detom dakujeme za pomoc a ucime ich dakovat.

zdenka11081983
3. dec 2021

No si dostala pochopenia od zien na modrom koniku 😁😁😁 tu ani nic ine necakaj. Ja Ti poviem len tolko, ze aj ja mam take dni, kedy si poviem, ze sa nemam kedy ani vycurat a tiez by som brala take akoze uznanie ako to dobre zvladam 😁 chapem ta co si chcela prispevkom naznacit. Ja si to tak vecer s kamoskou, ona 2 male deti, ja 4 deti napiseme, ze ake sme vecer dodrbane, zaroven sikovne, pribrate... Vyzalujeme sa, podporime sa, a ideme k nasim muzom ktoryh milujeme aj ked nam nedakuju ake sme fajnove 😁

ayanamirei
3. dec 2021

aj u nas je podakovanie normalne aj za tie "bezne" veci. Vsetko stoji niekoho nejaku namahu, nie vzdy sa ti chce, niekedy ti nie je ani dobre a premozes sa... to obycajne DAKUJEM padne kazdemu obcas dobre - ci uz nam dospelym alebo aj detom.

casavina
3. dec 2021

My si ďakujeme pohľadmi, posielame pusinky a možno preto nepotrebujeme ďakovačky...vieme že to čo robíme je pre nás spoločne...tak niečo urobím ja, niečo manžel alebo práca okolo domu spoločne a potom si dáme čaj 🙂

hipuska
3. dec 2021

Môj podakuje ak mu chutí obed. Taktiež ak mu operiem veci do roboty. Za upratovanie nie, to on nevidí vôbec rozdiel. Preňho máme furt poriadok 😀. A výzdoba ho tiež nezaujima. preňho to je zbytočnost, takže keď chcem mať, musím si urobiť a aj potom spratat sama.

leskovael
3. dec 2021

Poďakuje vždy za jedlo, pochváli že bolo chutné.... Keď upracem doma tak viac, fakt ze každý kút tak nepoďakuje ale ocení ze oooo ako si upratala, dnes si si mákla 😅 Takisto takto konštatuje viacero maličkostí, pochváli výzdobu, pochvali keď niečo urobím..

bikarbona
3. dec 2021

Si príliš aktívna, aby ťa tuniekto pochválil. Ja vôbec nerobím toľko, čo ty. Obdivujem, že to dávaš. My si ďakujeme s manželom za všetko. 😁

petamich
3. dec 2021

fakt nechapem preco ste sa do autorky tak pustili - ved tym dakujem od manzela zrejme chce, aby si vsimol, ze vsetko stihne a zvladne a ocenil ju ako manzelku a matku a co je na tom zle? my si doma dakujeme - za uplne bezne veci a nie nedakujem manzelovi za to, ze chodi do prace, ja som doma na materskej s nasim dietatom a tiez mi za to nedakuje ;) a pre manzela je bezne, ze podakuje, za jedlo, ze som mu nieco oblubene upiekla, pripadne priniesla z obchodu oblubenu sladkost atd. rovnako ako ja mu podakujem, ze siel na nakup, vysypal smeti, ....a zaroven autorka tiez som pol dna s dietatom vonku a nachodime kilometre a pridem domov pekne unavena a potom uz rozhodne nevarim, nevypekam ako ty, lebo na to nemam energiu alebo sa mi nechce alebo oboje a upratujeme a starame sa o domacnost spolu atd. mozno by to chcelo nesnazit sa byt superzena

nikpa
3. dec 2021

Prepáč ale nerobíš nič extra ani navyše čo nerobí väčšina žien na materskej 🤷 samozrejme chápem, že každá ma iné potreby ale v tomto prípade to treba komunikovať manželovi. Možno ani nevie, že také niečo by si od neho rada počula.

evica17
3. dec 2021

Ja dakujem muzovi bezne za nieco co urobi, pochvalim ho, ale u nas to bolo zvykom. Onnebol taky, u nich ani prosim, ani dakujem, ani nic a teraz sa akoby naucil, podakuje za jedlo, za ine, pochvali...skus zacat od seba a uvidis zmenu

miskakyska
3. dec 2021

Sme spolu 24 rokov a ďakovanie za každý prd je bežnou súčasťou života...asi nie sme normálni🤷

ella_price
3. dec 2021

Ach áno, to by nebolo ono keby si tu ženy nezačali popisovať, akých dokonalých a úžasných manželov čo im za všetko doma ďakujú vlastne majú 😆😆😆 a presne tie, čo najviac vykrikujú to doma majú presne naopak 🙏🏻😂😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
3. dec 2021

....a potom sa čudujete,že detičky chodia,ako teliatka....nevedia poďakovať,poprosiť,pozdraviť....nemajú to odkiaľ vedieť.....
@ella_price vidíš tu niekoho vykrikovať?....ja nie

maciatkolulu
3. dec 2021

@miskakyska keď niekomu das obed, tak druhý poďakuje, to je normálne, ale ze na kúpiš darčeky a ideš von s dieťaťom, ja neviem no.... Ja som teda nevyzadovalo také niečo, to mi prišlo normálne. Ale skúsim si od sledovať, či mi decko teraz už poďakuje, že som išla s ním von, na ihrisko, sánkovať., plávať, prechádzka atď.... 🤣🤣🤣Pozerám na psa a začínam byt nasrdena, že mi dnes nevzdal vďaku, za to, že som ho vyvencila.... Ale babinec, zase s mierou noooo

janina112
3. dec 2021

Ja tiez varim denne, casto peciem, tiez ocakavam vdaku za to co uvarim, aj sa mi nastastie dostava.. Keby mi manzel nedakoval za jedlo tak by ma to mrzelo.. Za upratovanie mi nedakuje, to si ani nevsimne ze som nieco robila, ale to mi vobec nevadi.. Ja mu tiez podakujem, ked ide napr.povesat pradlo alebo postrazi deti, ci nieco vybavi

ella_price
3. dec 2021

@miskakyska Ako môžeš takúto tému okamžite otočiť na deti a ako sú vychovávané? 😃😃 Veď sa pozri na niektoré tie komentáre. Zas to ženské pomerovanie a akože moralizovanie 😆

prvosienka88
3. dec 2021

Ja teda nerobím toto všetko každý deň a môj manžel mi aj tak poďakuje za upratanie, navrátenie atď. Nevyžadujem to ale je to pekné a vidím že si ma váži.

marca12
3. dec 2021

Precitaj knihu 5 jazykov lasky. Vdaku ti vyjadri svojimi cinmi,naco prazdne slova? A mozno robis chybu v tom,ze robis vsetko a hrdis sa,aka si uzasna a on sa ti neklania. Mozno nevie,co to vsetko obnasa,co robis. Zdielate spolu nejake prace? Chodi s vami aj on von?

mamina0078
3. dec 2021

Nedakuje ani to nevyzadujem. Tiez mu nedakujem za kazdu domacu pracu, co urobi alebo nakup atd... Ale keby som mu za vsetko dakovala tak asi by mi to vadilo, ze on by mi to tiez slovne nevratil.

maximilie
3. dec 2021

Kedy to všetko stíhaš?😀 ved sa vymenme na týždeň a keď sa vrátiš, manžel ta bude nosiť a rukách 😅😅😅
Ja pečiem bábovku 1x za mesiac a varím na 2-3 dní... a čisto mame vždy, ale poriadok výnimočne, hlavne keď čakáme návštevu. Nas ocko bežné chytá záchvaty už v predsieni, keďže momentálne je všade mokro a blato. Ja stíham upratovať až keď je doma muž. Nech vidí, že sa všetko neurobí zázračné samo! Pomáha mi doma so všetkým. Ty si si muža na to naucila sama. Sú chlapi, ktorí sú za to vďační a potom sú tí druhi, ktorí to berú ako samozrejmosť, ba až ako povinnosť.
Skratka, ja som môjmu vysvetlila, že ak sa chcem na 280% venovať dieťaťu, tak na tip top domácnosť q denne čerstvý obed môže zabudnúť.
Co z toho máš? Načo sa snažíš byť dokonalá? A ešte si to ani nevazi....
Teraz ho veľmi ťažko od toho odnaucis. Skus sa začať sťažovať aký to bol ťažký deň a koľko úsilia ta to stalo všetko stihnúť. Naozaj obdivujem ženy, ktoré stihnú pri malých deťoch ešte aj piecť 🙈
Ja tu bábovku 1x mesačne aj to skončí cesto pomaly aj na strope, pretože dcérka chce robiť všetko so mnou.