Prehnaný kontakt s mamou

16. máj 2023

Dobre rano. Ako by ste riesili keby sa vam zdalo ze vasa polovicka to prehana v kontakte so svojou mamou? Dva tri razy denne si volaju co ma kto nove, xkrat jej o niecom povie a mne uz zabudne a potom sa tvari ze ved som ti hovoril, dva tri razy do tyzdna tam chodi na navstevu, kazdy den od rana do vecera smskuju. Velakrat uprednostnil napr odvoz mamy do mesta pred nasim planom, resp. nas plan sa mohol realizovat az potom. Zda sa mi ze je toho coraz viac a ked som povedala moj postreh napriamo, ze sa mi zda ze je v kontakte s mamou tolko akoby s nami uz zila, ked ju mame kazdy vecer na telefone, tak sa to nestretlo s pochopenim a vraj to je este nic, ze ini s rodicmi vedia aj byvat v dvojdomoch, aj chodit na dovolenky, aj sa navstevovat kazdy den, no neviem, aj ja zavolam rodicom kazdy den na chvilu ako sa maju a co maju nove ci je vsetko v poriadku, ale aby som volala 3x do dna a 3x do tyzdna tam este aj chodila vysedavat, tak mi to pride dost, a to este ani nemame deti. Videla som tu uz mnoho podobnych prispevkov ale nikde som sa nedocitala ako ste to vyriesili a ci sa to zmenit vobec da.

blancheporte
16. máj 2023

Rozhovor.....buď pochopí alebo nech sa zbalí a ide k mamičke.Alebo ešte možnosť, že si na to zvykneš.

silviatko
16. máj 2023

By ma ..ebl.o😆🤦neexist...nechapem naco este cakas a som zvedava aka s nim ostane toto ziadna by neakceptovala 😆

autor
16. máj 2023

@blancheporte rozhovor nepomohol, trva na tom ze miera toho kontaktu je v poriadku a argumentuje tym ze nechodi po noci po krcmach, nepije, nehra automaty, takze vlastne nic zle nerobi a nema mi to preco vadiť. zvyknut si nechcem, ked som si za dva roky nezvykla tak si podla mna ani nezvyknem, uz som na to vyslovene alergicka, tak neviem co robit. v predoslych vztahoch som nemala problem, navstevovali sme sa sa aj spolocne medzi rodinami, aj so starymi rodicmi z jednej druhej strany, tam som prave ja pripominala expartnerovi nech zavola mamke ze uz 2 dni nezavolal tak sa nech sa ozve, nevadilo by mi ani keby volal kazdy den ako sa ma ci netreba s niecim pomoct atd ved to je samozrejmost sa zaujimat ale toto co ma nastavene on je podla mna cez, podla neho ale nie, lebo vraj hranica neexistuje a kazdy to ma podla toho ako mu to vyhovuje,

autor
16. máj 2023

@silviatko no vraj ja by som si uz ziadneho nenasla lebo nikto by mi netoleroval ze takto chcem obmedzovat kontakt s vlastnou mamou.. pritom ja nechcem nic zakazovat, obmedzovat, len aby to malo nejaku zdravu mieru co 3 telefonaty denne podla mna nie su, tolkokrat som ani ja nevolala mamke zo skoly v prirode v 2. rocniku ZŠ

blancheporte
16. máj 2023

Koľko má rokov?

denisah6
16. máj 2023

Pre každého je zdravá miera niekde úplne inde, napríklad ja som schopná ísť na na výlet a nezavoláš domov týždeň 😃 my síce bývame spolu v jednom dome, zvlášť vchody, ale sem tam sa stane, že ich nevidím dva-tri dni, že práca nedovolí alebo iný harmonogram, ale nejak mi to vyslovene nechýba. Takže v tomto som asi fakt divná a preto mi príde divné, že tvoj partner toľko vypisuje rodičom. Na druhej strane, ja so švagrinou si píšeme každý deň, veľakrát za deň, napriek tomu, že sme každý deň aj v kontakte. Tak neviem.
To že si volajú/píšu by mi asi nevadilo, skôr to čo si písala potom, že sa vaše spoločné plány menia/odkladajú kvôli nej, ti by mi asi vadilo viac 🤔

autor
16. máj 2023
autor
16. máj 2023

@denisah6 opravím ťa, nevypisuje rodičom, s otcom zavolá raz za 3-4 dni ak vôbec a niekedy sa vidia po 3 týždňoch, on má už inú partnerku

0kristina0
16. máj 2023

Ty si sem uz pisala, ze?

autor
16. máj 2023

@0kristina0 zatiaľ nie 😊

autor
16. máj 2023

@0kristina0 teda ano, ale v tejto teme pišem prvy raz

janetinka27
16. máj 2023

ahoj, tazko posudit mieru - ty si hovorila, ze volas kazdy vecer vasim, co maju nove a to by zas inemu chlapovi mohlo tiez vadit. a tiez si pisala, ze si byvalemu hovorila, aby zavolal mame, ze uz 2 dni nevolal. takze aj tvoja miera kontaktu by mohla byt pre niekoho uz privela. moj muz vola rodicom raz do tyzdna a ja volam mame kazdy vecer.

denisah6
16. máj 2023

A jeho mama má niekoho teraz? Pracuje? Či sa doma nenudí a preto spolu toľko vypisujú, chápeš ako to myslím.

domkakvet
16. máj 2023

Aj podla mna je to prehnane.

mandzula
16. máj 2023

Je to prehnane v pripade, ze vam to narusa plany, vtedy, ked mamu uprednostnuje a vtedy, ked jej nazory uprednostnuje pred tvojimi, pripadne sa s nou nadmieru radi v nejakych vasich partnerskych veciach. Zvysok je velmi individualny, kazdy mame tu normu niekde inde. Podla tej mojej by to bolo prehnane, nemam rada tieto vecne sa dojciace typy.

ali12377
16. máj 2023

mamanek, precitaj si o tom..... ja neverim, ze sa zmeni, proste nedozrel, aby mal vlastnu rodinu... hierarchia -ty, on a deti - nikdy nebude,,,, , bude len mamicka na piedestali

mandzula
16. máj 2023

@autor je to jedinacik?

ali12377
16. máj 2023

a pozor tu ani nejde o to kolko vola s nou, nech vola s nou kazdy den, ale ak partnerske a vase rodinne zalezitosti riesi v prvom rade s nou, to je problem, radi sa v prvom rade jej radami a musi mat vsetko potvrdene a odsuhlasene nou, lebo vnutorne tak citi... toto robi problem... je to neschopnpst fungovat ako samostatna jednotka, neschopnost fungovat v partnerskom rovnocennom vztahu

dkethe
16. máj 2023

Cadto krat je manzelka za cudnu, ak "vyzaduje" alebo jej chyba, ak jej muz pocas prace 1-2 raz nezavola.
Tvoj muz vola mame tri raz denne. Podla mna je to sialene vela, nezdrave, cudne. Svadbou, vnucatkami sa to ZHORSIIII ⛏️⛏️

danica2711
16. máj 2023

nepíšeš, či ste manželia a či len spolu žijete, ale akokoľvek, predtým, než ste začali spolu žiť si si musela tiež všimnúť, že chlap je maminkin tretí cecok. Napriek tomu si do toho išla, počítam, že ťa nikto do toho nenútil, tak máš, čo si chcela. Ale ak takto funguje v 32 rokoch, tak sa to už ťažko zmení. Každopádne si budúcnosť s ním premysli, kým ešte nemáte deti

lucinka12356
16. máj 2023

Tak ono tam je možno iné pozadie, píšeš ze s otcom sú od seba a on ma priateľku možno sa mama po rozchode s otcom upala na syna a on jej takto pomáha aby nebola osamelá.. A je jedno ci ma súrodencov alebo nie, ak jej on pomáha tak možno nechce zaťažovať aj iné deti. Ja nevidím nič zlé ak sú v kontakte koľko chcú, ale ak sme na niečom dohodnutí a zruší to alebo zmení kvôli mame a nie je to dôležité alebo nečakaná situácia tak by to hnevalo aj mňa. Ale ťažko povedať keď nemáme to vyskúšané na sebe. U nas je to opak zvykli sme chodiť ku svokrovcom každú nedeľu alebo teda raz za víkend a posledne roky sa môjmu mužovi nechce (bývajú len 5min od nás) skôr som ja ta ktorá ho tam vola. Alebo ja si vola am častejšie s jeho mamou ako on...

bessdonna
16. máj 2023

Kazdy moj priatel boj taky a teraz aj manzel😑oni si nevolaju ale chodi k nej kazdy den, pisu si cely den, foti jej malu a posiela kazdu chvilu aj ked na chvilu sa jej ma venovat fakt kym sa vycikam, a par drobnosti, tak do 7 minut. Vraj ju vobec nepocuva a ona ho neovplyvnuje, pritom uz velakrat sme sa hadali kvoli blbostiam a vzdy to bolo kvoli nej. Napr ohladom mojej dcery a jej vychovy. Potom ked este nasa dcera nebols na svete tak chcel kameru na postielku, pytal sa ma co na to poviem, vravim jasne, mozme a vycital mi, ze ma to nezaujima, pritom len ja sama od seba povazunem ine veci za dolezitejsie. Viem, ze nosim, kojim, nebude moc cez den mimo mna a v noci kameru netreba. No a raz sedim u svokry a vravi mi, ze ja som mu povedala, zr mala potrebuje monitor, kameru.... Proste ona davala napad a nejako sa to otocilo proti mne. A je vela takychto. Napr ze moja velka dcera na mne visi, ze moja mama nebude tak lubit malu ako tu moju velku. Vsetko od nej a on ti ide tvrdit ze vooobec, mama nikdy. Fu baby citim sa taka osamotena. Moja mama vzdy trpels kbvoli svokre. Dodnes. Ja nechcem

rebrambora
16. máj 2023

@autorka vraj by si si uz ziadneho nenasla? PROSIM? Ved on ta ma za samozrejmost. Po tejto vete by som zbalila bud seba alebo jeho a veruze si niekoho nasla!

milanemila
16. máj 2023

Zena utekaj od takeho 🙏🏼 v tomto vztahu nebudete nikdy 2, ale 3 a ked pridu deti bude to este horsie ak nedajboze budes mat iny nazor na vychocu ako tvoja svokra, tak takyto muz sa prikloni k mamicke 🙈

siska53
16. máj 2023

Rozchod. Jeho polovicka je jeho mama, nie ty!

cacianka
16. máj 2023

Ja by som ho spakovala a vrátila mamicke. Ušetrí benzín, čas aj mobilné dáta a ja si nájdem chlapa ktorý bude viac komunikovať so mnou, plány na program meniť iba so mnou, telefonovať v norme s hocikým .
Nemám záujem o tretí cecok cudzej ženy

ali12377
16. máj 2023

@bessdonna ty netrpis kvoli svokre, ale kvoli manzelovi, ktory sa za Teba nepostavi, a tvoje nazory neberie neprijima, prijima prioritne matkine.... svokra moze byt akakolvek, ked manzel sa ta zastane..... ked nie tak len trpis

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
16. máj 2023

Po 2 rokoch vidis, ze ho to drzi a nezmeni, tak uz pred rokom a pol si mala byt prec. Ty si volas s mamou kazdy den, to nie je vela?
A co mas co diktovat aby volal mame iny, ze sa jej uz 2 dni neozval?

bessdonna
16. máj 2023

@ali12377 ale on ich prijima tak, ze o tom ani nevie😂je pod jej vplyvom. Obcas jej povie nekecaj do toho a predsa urobi ako ona povie alebo sa na mna oduje