Prehnaná žiarlivosť, nízka sebadôvera verzus nedôvera v partnera

31. jan 2022

Ahojte, dopredu sa ospravedlňujem že dávam anonymný príspevok, ale je to tak lepšie aspoň pre mňa.

Mám veľký problém a ničí ma to už, potrebujem asi pomôcť. Neviem ani ako začať...s priateľom som skoro 6 rokov (v júli) z toho 2,5 roka už spolu žijeme. Na začiatku vzťahu asi prvé dva roky bol priateľ na mňa veľmi žiarlivý. Prešlo ho to, ale teraz posledné 3 roky som žiarlivá ja. Každým rokom sa to stupňuje. Nedokážem v noci spať keď nie je doma a viem že je na nejakej akcii z roboty. Inak nechodí po baroch a ani s kamarátmi na tvz. pánske jazdy. Mal robotu, kde robil obchodného zástupcu a samozrejme mali tam nejaké viac denné teambuildingy, chaty, spoločné firemné akcie atď. No skratka pre mňa to bola nočná mora. Nedokázala som zaspať keď bol preč, v hlave mi idú stále zle myšlienky a rôzne scenáre. Stále som mala potrebu mi písať čo robia , nech moc nepije, nech mi napíše ked si pôjdu ľahnúť a proste všetko možné okolo ako na výsluchu. A toto nechcem nechcem a ešte raz nechcem!!! Viem ze to môže zničiť náš vzťah, ale ja to neviem ovplyvniť. Poviem si, ze prestaň ale myšlienky sú silnejšie .Snažím sa to zastaviť, ale nejde to. Nedal mi nikdy dovod aby som mu neverila, alebo nikdy som nemala pochybnosti ze by ma podviedol. Miluje ma, sám mi to povie aby som za tým nič nehľadala, že keby nechce tak so mnou nie je. Ja tie noci mám také že je mi do plaču, nemôžem spať.....zlepšilo sa to trošku, ale aj tak neviem sa vyrovnať respektíve popasovať s tými negatívnymi myšlienkami, že čo ak....Posledné 5 dní je to najhoršie čo som mala. Priateľ mení robotu. Bude sa pohybovať v oblasti predaja alkoholu (nie ako krčmár ani nič podobne) ale ako obchodný manažér . Bol teraz na školení v Prahe 3 dni a samozrejme kedˇže je to alkohol, budú mať v máji veľkú akciu v Prahe kde budú rôzny ludia, influenceri. Hneď ako mi to povedal chytila ma panika, plač. Povedala som mu že si neprajem aby tam išiel, že keď tak iba so mnou, že to nezvládnem a podobne. a zase plač a rôzne scenáre v hlave. Už len ten pocit že pôjde nejakým party busom na akciu na 2 dni do Prahy a bude sa tam zabávať ma zožiera. Viem, že toto bude jeho práca a budem sa s tým musieť nejako vyrovnať ale ja to nezvládnem. V noci som si musela dať neurol aby som zaspala, nemohla som zase kvôli tomu spať keď mi to povedal. nechcem takto žiť, nechcem aby sa pokazil náš vzťah. Prosím POMOZTE MI!! :( ...povedal mi, že on si túto prácu vybral, že sa na to teší. Ja si ale neviem predstaviť že bude chodiť na školenia do Prahy na 2-3 dni, bude chodiť po podnikoch v noci (kontrolovať či správne robia drinky a podobne). Proste nedám to....čo mám robiť?? Viem že je to mnou a nemôžem to takto brať. Zle znášam aj keď len dá follow alebo lajk nejakej inej žene na instagrame, hneď za tým hľadám niečo iné....sledujem dokonca aj koho si pridal, čo lajkom. chcem sa z toho dostať. Neviem či je to nedôvera, nízke sebavedomie alebo čo to môže byt? Máte nejaký rady? Fakt sa chcem z toho dostať aj keď viem ze to bude beh na veľmi dlhu trať, ale za ten vzťah mi to stojí. Inak mame všetko dokonale, až ma moju žiarlivosť. Mala som pár online sedení so psychológom ale nepomohlo to.

Ďakujem za vašu pomoc.

autor
31. jan 2022

.

sima338
31. jan 2022

Odborná pomoc...žiarlivosť v takejto miere neničí len váš vzťah, ale predovšetkým TEBA! pokračuj v sedeniach

deedol
31. jan 2022

myslim, ze ked si na tom az takto, ze nemozes spat a musis brat neurol, inak ako s psychologom to nepojde. skus si najst ineho, ked ti prvy nepomohol, mozno ti len nesadol.

liljana
31. jan 2022

Ked ho budes neustale dusit, je iba otazkou casu, kedy sa to nazbiera a ten druhy ta znenavidi. Toto naozaj chces? Dokonca tym dosiahnes opak a nazenies ho tym nakoniec do narucia nejakej normalnej ...

autor
31. jan 2022

@liljana veď práveže to nechcem. Viem že on ma lubi, ja ľúbim jeho. Sám sa mi to snaží pekne vysvetliť. Len ako píšem, moje myšlienky a pocity sú niekedy silnejšie. To som myslela že som už ok, ale zase nejako posledný týždeň sa to vracia….

lindusss2016
31. jan 2022

Najdi si ineho psychologa, terapeuta. Ale v prvom rade sa zacni pohybovat medzi zenami, ktore ti ukazu, ako byt skutocnou zenou - bohynou. Dnes uz v kazdom meste sa poriadaju zenske kruhy a pod. Neviem, odkial si, ale zacni tam chodit, zacni verit sama sebe. Sebadoveru obnovuje aj esencialny olej borovica (ale musi byt kvalitny 100% esencia), ten si mozes davat do difuzera, ale v tych tazsich chvilkach su ucinnejsie kupele, do kelimku slahackovej smotany 10 kvapiek borovica a vyliat do teplej vane.

autor
31. jan 2022

@deedol nedávam si ho stále. Mala som ho 2x asi . Lenže psychológ mi zase povie to iste podľa mna, že sa mám zamerať na seba, hobby koníčky, zamestnat hlavu , začať sa mat rada. Fakt neviem či chcem zase do toho investovať. Skôr mi pomáha keď ti niekto napíše niečo čo by možno moju žiarlivosť alebo čo to mám zmenilo

autor
31. jan 2022

@lindusss2016 áno ja si myslím že to môže byt spôsobne aj tým že z roboty idem rovno domov a opačne. Som vyslovene pripútaná iba k priateľovi. Nechodím nikde, nevenujem sa sebe.

deedol
31. jan 2022

no ale to je o tebe. neviem, ci by som ako psychologicka odporucala konicky a podobne, skor by som patrala po pricine, preco mas take nizke sebavedomie, ake si mala detstvo, vychovu, co od teba rodicia ocakavali, ako si naplnala ich predstavy a pod. je to o sebahodnote, nie o konickoch (je to len moj nazor a ja nie som psychologicka). nejde o potlacenie tych myslienok, ale o najdenie a vyriesenie ich priciny.

ckocka
31. jan 2022

No veď ti tu píšu čo by ju zmenilo - psychológ.

lindusss2016
31. jan 2022

Ale nic ine tvoju ziarlivost nezmierni, len tvrda praca na sebe. Zensky kruh, alebo kruh vedomych zien nie je len konicek, je to miesto, kde sa mozu vsetky zeny citit bezpecne a kde kazda pride na to, aka je krasna a uzasna vo svojej podstate. Ja som bola tiez takto sialene ziarliva kedysi. Presne ako opisujes... Teraz mi je to uz tak vzdialene, ze si to ani nedokazem predstavit, ze toto by som robila...

kjll
31. jan 2022

Keď vieš , že ťa ľúbi tak mu musíš veriť a hovoriť si ,že sa nič hrozne nemôže stať. Určite si nájdi iného psychológa . Skús obmedziť aj sociálne siete keďže aj to robí veľké problémy keď kontroluješ stále jeho profil . Alebo keď je preč skús myslieť na niečo iné , napríklad choď von s kamarátmi alebo niečo čo ťa baví , prechádzka, šport , kreslenie hocičo čo ťa baví aby si nemusela myslieť stále na to čo robí , kde je , s kým je

autor
31. jan 2022

@lindusss2016 a viete mi nejakú takú skupinu odporučiť? Som z BA

lindusss2016
31. jan 2022

Joj tam ich iste bude dost. Ak mas FB, pridaj sa do skupiny Kruh sesterstva a tam daj otazku, urcite ta baby rady nasmeruju. Ja zial nie som odtial.

panelacikova
31. jan 2022

autorka: nájdi si iného chlapa.... napíšem narovinu, mne by vadil partner, ktorý by mal takúto prácu. proste vadil.

lindusss2016
31. jan 2022

@panelacikova ale tu si autorka uvedomuje, ze problem je v nej a to, ze tebe by takyto chlap vadil, nie je dovod, aby ona menila partnera 🤷 ved nie je gigolo 🤦 ja som robila nieco podobne pred otehotnenim, cele leto smr pracovne chodili po festivaloch a prespavali sme po hoteloch, nikdy nikto nepodvadzal svojho partnera, co bol doma...

lucia7933
31. jan 2022

ja ti rozumiem...ako keby som citala o sebe...ja som mala podobny problem s priatelom (stale to neni uplne ok,ale uz je to o dost lepsie),..vela veci sa vsak zmenilo..vyslovene som mu povedala co mi prekaza a uz to nerobi ..a tiez sme spolu takmer 6rokov, myslim ze ta komunikacia spravila vela

panelacikova
31. jan 2022

@lindusss2016 ja som robila obchodníčku 8 rokov. môj súčasný manžel cca 16 rokov. obaja vieme, čo sa tam vie diať. nepíšem, že každý, ale je tam toho mrte. a teda obdivujem ťa, že ty dáš za každého človeka "ruku do ohňa". vraj nikdy nikto nepodvádzal svojho partnera 😀 zrejme si si chodila v príjemnej nálade ľahnúť na izbu a myslela si si v dobrej viere, že takto to robí každý z vás. no vieš..... nerobí 🙂 nájdu sa takí a je ich fakt dosť, čo tieto akcie vedia parádne zúžitkovať.

autor
31. jan 2022

@panelacikova týmto mi vôbec nepomáhate . Ja viem že môj priateľ taký nie je

lindusss2016
31. jan 2022

@panelacikova tak ja nepisem, ze tam nikto s nikym nic nemal, ved boli tam niektori ludia slobodni, pisala som o tych zadanych ☺️ kedze nas bolo na izbe po 3-4 ks, chybajuci spolubyvajuci boli lahko odhaleni 😁

ckocka
31. jan 2022

Aj keby si partnera vystriedala 50x, tvoja žiarlivosť zostane stále s tebou.

diamond007
31. jan 2022

Toto je vekom, myslím že tvoj prvý partner.
Ja som podobne cítila pri jednom bývalom partnerovi, mal kapelu a každy mesiac chodil na koncerty ( niekedy viac, niekedy menej). Kde som nemohla ísť, neprespala som celú noc, ako píšeš, odkedy mi povedal že niekam ide, vnútorne som mala paniku a na iné nemyslela. Rozdiel je, že môj ex mal rád pozornosť žien, užíval si to a ženy miloval, predomnou bol ochotný ich obchytkávat. Ja som na to teda mala dôvod, aj som sa rozišla s ním že takto ďalej neviem fungovat. No katastrofa, ešte ja som vždy bola na vine.
Musíš si povedat a pomenovať, čo ti na tom vadí. Ak je to verný, plánujete spolu budúcnost, musíš sa cez to povzniesť v hlave

autor
31. jan 2022

@lucia7933 my sa veľmi veľa o tom rozprávame, som potom aj kludnejsia ale nemôžem od neho chcieť aby ma stále prehováral a presviedčal ma ako ma miluje. Veď to každého raz prejde :( jeho to tiež mrzi že som takáto a neverím mu. Lenže fakt moje myšlienky a predstavy su mega silne. Čo pomohlo Vám?

roja01
31. jan 2022

Tam, kde je pociatok napr. ziarlivosti (ale i úzkosti, depresie a inych tazsich stavov) tam je vzdy aj riesenie. Ak pri prvych atakoch tychto myslienok clovek nespozorni a nezabrzdi myslienky, tak sa zacnu nabalovat a koncentrovat. A potom to dopadne tak, ze uz sa ich nevie zbavit. Len silni jedinci to dokazu tym, ze sa naucia obchadzat dotierave myslienky a trebars aj umelo v tej chvili zacnu mysliet na pozitivne veci. Vkladaju pozornost inym, pozitivnym smrom. Ked uz je v tom negatívnom človek dlho, je to tazke a preto je dolezita pomoc psychologa.
A skutocne sa treba zamerat na vlastny rozvoj a svoje hobby a priatelov, celospolocensku pomoc a pod.

lindusss2016
31. jan 2022

Ani to necitaj, ak ti on nedava dovod ziarlit a vies, ze problem je v tebe, tak ho ries. Na co by si sa kvoli tomu s tymto chlapom rozisla, ak by ti do zivota prisiel dalsi, na ktoreho by si ziarlila? V tom nie je ziadna logika. Problemy treba riesit od korenov. Vymena partnera nikdy nic neriesi, pokial nezacnes od seba

panelacikova
31. jan 2022

autorka: on by mohol urobiť isté kroky, ktorými by si ty postupne nadobudla väčšiu istotu... ale tie kroky sú už len a len na ňom.

panelacikova
31. jan 2022

@lindusss2016 však ona už začala od seba. a nepomohlo nič. jej pomôže buď zmena chlapa alebo že chlap zmení prácu alebo že chlap zmení svoj prístup k nej...

ouwecka
31. jan 2022

Určite odborna pomoc,problem je v tebe ze mu neveris a dovod ti pomoze odhalit psychoanalýza..nic zle na tom nie je..dr krause ma aj profil na instragram a venuje sa profesionálne roznym veciam.. skús..hlavne sa nehanbi,kazdy mame nejaké boje

ckocka
31. jan 2022

@panelacikova No isté kroky by urobiť mohol a mal, vykašlať sa na ňu. Pretože partner žiarlivca je ten objekt na ktorý sa žiarli, nie je schopný žiadnym správaním zmeniť dynamiku vzťahu. Jediným riešením je preňho útek ak žiarlivec nie je ochotný svoj problém riešiť.

autor
31. jan 2022

@panelacikova ale ja chlapa meniť nechcem. Milujem ja jeho a on mna. Toto nie je vôbec riešenie. Do tento novej prace nastupuje až teraz, neviem ako to všetko bude. Viem že budú mat aj akcie, večierky ale verím že nie každý mesiac. Ale ja nechcem byt stíhačka a domýšľavá. Chcem sby sme mali normálny vzťah , aby mohol odísť bez toho aby som robila scény