Preháňam?

3. jan 2022

Zdravím vás s priateľom sme spolu cez 5 rokov. Pred rokom sme si kúpili dom a mame 2 deti. Viem, že zásnuby hneď neznamenajú svadbu, ale myslím si ze je to posun vpred. Chcem sa zasnubit. Moje bezdrtne kamarátky,spolužiačky bývalé sa zasnubujú, niektoré sa už stihli vydať. A to len 1 z nich má deti. Hnevá ma to. Chceme spolu byť, ale on sa na tento krok stále necíti. Mrzí ma to. Bojím sa, že to nechce spraviť pretože v skutočnosti somnou ostať nechce... ja neviem... netlačím ho, ale par krát tu tá debata bola. Buď to dal pod koberec alebo povedal ze sa necíti. Chcem aby sme boli ako skutočná rodina, s jedným priezviskom. Len týmto tempom sa bojím ze to nebude
Deti majú priezvisko moje. Dohoda bola že kým sa začnú učiť mena už budeme svoji...akosi to potom padlo, a už sa necíti ani na zasnuby...čo robiť? Trápim sa zbytočne?

anjelicek26
3. jan 2022

Tak má ženu, dom, deti, čo by tou svadbou získal? Môj sa tiež rozhybal až po dvoch detoch, ale predchádzal tomu jeho škaredý rozvod, kde ho žena podvádzala, osklbala a veci tomu podobne... Mal des, že mu to ďalšia žena spravi zasa😅 ale už sme 11 rokov manželia, prišiel s tým sám o seba😘

777januska777
3. jan 2022

Podľa mna je veľmi smiešne, ak muž má so ženou dieta a povie, že sa necíti na svadbu. 😀 Zaujímavé, ze pre ľudí je strašiakom svadba, ale dieta to už akoze nienje záväzok 😀

martinka13
3. jan 2022

Je to celé postavené na hlavu. Ma ženu, deti a necíti sa na svadbu (záväzok)? Nechápem.

pribinak
3. jan 2022

Nechcem ti dávať nejaké “kapky” ale odísť od teba moze aj keď budete “svoji”
Vieš, keď ti tak na svadbe zalezi, tak najskôr ste mali byt “svoji” a až potom mat deti
No nič, teraz musíš asi zmeniť taktiku a otvorené mu povedať, že ani ty sa necitis byt na slobodnú matku a nech ti povie čoho sa boji

autor
3. jan 2022

@pribinak tak áno, opustiť ma môže aj tak, ale asi to nie je také jednoduché... možno sa mýlim... len on sa nevie ani vykoktat prečo sa necíti. Jednoducho sa necíti a z tou odpoveďou mam byt spokojná

janewithane
3. jan 2022

A načo presne sa necíti? Nemá obavy zo svadby akože z tej udalosti samotnej? Sú ľudia čo sú neradi stredobodom pozornosti plus rozne formality okolo..

elizabet173
3. jan 2022

bohužiaľ, riešiš to neskoro. Nemala si rodiť deti priateľovi, keď si túžila po svadbe a keď sa už pritrafilo, mala si deťom dať tvoje priezvisko, keď sa ti nepáči, že sa nevoláte rovnako. Povedz mu, že deti sú predsa oveľa väčším záväzkom ako svadba, tak nech tu nesplieta o tom, že sa na svadbu necíti. Že svadba je pre teba dôležitá. Na dve deti sa cítil a na svadbu nie? Ak nemusí ten cirkus okolo, sobáš môžete mať aj vo veľmi úzkom rodinnom kruhu. Na druhej strane, ty by si mala radosť zo svadby, do ktorej si ho dokopala?

zuzuliennka1
3. jan 2022

vy ste sa posunuli vpred detmi a domom, naco by si ta bral? postarane o neho je.. ked sa na toto ide takto “naopak”, v 9 z 10 pripadov svadba uz nie je… vynimka potvrdzuje pravidlo

autor
3. jan 2022

@elizabet173 práveže ho nekopem. Len pár krát sme sa o tom bavili. A keď vidím koľko ľudí sa zasnubuje tak ma to mrzí. Deti majú moje priezvisko, hnevá ma ze nemáme spoločne s partnerom. Mali sme dohodu, že v lete sa zasnubime a na jeseň svadba my, svedkovia q rodicia...len zrazu z toho padlo... zametene pod koberec. Lebo sa necíti.... nechápem tomu.

danka56
3. jan 2022

Pevne verím,že dom je na oboch písaný.
Ono tam ani tak nejde o priezvisko. Ale keď by sa nedajbože jemu niečo stalo.. Ja nechápem veru zmýšľanie tých chlapov.

autor
3. jan 2022

@zuzuliennka1 myslíš? Tak ja som si myslela, e svadba môže prísť hocikedy. Jeho rodicia veľmi pobozny a neriešia že žijeme v ,,hriechu"

autor
3. jan 2022

@danka56 a to je ďalšia vec... keby sa niečo stane. Tak sme pred úradmi len 2 cudzí ľudia, ktorí mali spolu deti.

zuzuliennka1
3. jan 2022

nemyslim, viem a je tu milion podobnych tem, snad kazdy tyzden jedna… v rovnakom duchu…. tak rodicia s tym nemaju nic, ci riesia ci nie, je to vasa vec… ale v takychto pripadoch sa chlapom do svadby uz proste nechce, naco… hold 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

elizabet173
3. jan 2022

sorry, teraz som si všimla, že deti majú tvoje priezvisko, dom je písaný na koho?

janinah
3. jan 2022

V okolía mám prípad..dve deti.rozostavany dom..a muž 30 tnik zomrel..kopa vážnych problémov pre tu " priateľku"
Ako už písali riešiš to neskoro a nedokopes ho k tomu nikdy.Ma všetko.len manželku mu netreba.Tak sa akože necíti.

mayami
3. jan 2022

Tak opačne ste začali, nechápem, čo ľudí k tomuto vedie, mať najprv spolu deti a potom si spomenúť, že aj svadba by nebola na škodu. Z čoho má strach? Žijete spolu, máte dve deti, po svadbe čo sa zmení, že bude mať záväzok voči tebe, to mu vadí? Ale máš odvahu mať dve deti s chlapom, ktorý nie je tvoj muž a ani nechce byť. Nedajboh by sa mu niečo stalo, čo potom?

lacibo
3. jan 2022

Zvlastne ze ani to nechcel aby mali deti jeho priezvisko..na otcovstvo sa citi??🤣

mayami
3. jan 2022

Ak by bol problém u neho v tom, že mu svadba nevonia ako taká, ale zobrať by si ťa chcel, tak nie je problém, na vlastnej svadbe ani nemusí byť. Ak by nevadilo tebe mať takýto neštandardný svadobný deň, tak sa to dá riešiť aj takto.

lesana25
3. jan 2022

A prečo by si ťa bral, servis má, deti si s ním bola ochotná tiež plodiť bez svadby, btw na to sa cítil hej 😂 len ti skrátka nechce povedať, že zabudni na to.

pribinak
3. jan 2022

Dom je spoločný? Je zapísaný v RL deti ako otec?

mila23
3. jan 2022

no mila autorka, naco by sa teraz zenil? ma doma full servis, aj o deti postarane....naco by sa zenil? to si mala poriesit pred detmi..deti su vacsi zavazok ako svadba,nie? ci teraz,ked nie je zenaty, tak by mohol len tak odist? ze vsak nema zavazky?
Dom mate ako porieseny? a Financie?

autor
3. jan 2022

@lacibo teraz už vymýšľa ze im dáme prepísať na úrade za poplatok. Ale z tým ja nesuhlasim

autor
3. jan 2022

@mila23 v LV je písaný len on. Prerabali, zariadovali sme spoločne. Financujeme domácnosť spoločne.

pribinak
3. jan 2022

Fuuuu, to prečo je na LV len on?

elizabet173
3. jan 2022

a ty si prečo doteraz so všetkým súhlasila? Na kúpu domu išli aké financie?

pribinak
3. jan 2022

To že vy dvaja nemáte spoločne priezvisko či to že deti majú priezvisko po tebe nie je taký problém ako to, že dom je písaný na neho a ty nemáš NIČ

pbra40
3. jan 2022

Najhorsia kombinacia 😪 ach jaj zienka moja, ty tlac skor na prepis na LV ako na svadbu

koniarova
3. jan 2022

Prepáč, ale si naivná a hlúpa.

mila23
3. jan 2022

tak to je asi este vacsia chyba ako to ze ste nemali svadbu...preco je dom iba naneho? Platil ho cely? alebo dostal? toto by som riesila viac ako svadbu....lebo nakoniec Ta vyhodi z domu s holym zadkom.....ani rozvod nemusi riesit.....
dom ani svadba neporiesi,kedze ho ziskal este pred svadbou...zostal by aj tak jemu....
rychlo to poriesi mila autorka....nie ze on bude detom priezvisko menit......porieste ten dom,nech mas aj Ty nieco...kedze si prerabku financovala aj Ty

xena0
3. jan 2022

Toto ja nechápem fakt... Tiež by ma to hnevalo...ale ja by som mu neporodila 2 deti... Deti má ale svadba je pre neho príliš 🤔🙄 no čo, už asi nechce načo.... Veď ma všetko, načo papier