Predsvadobný stres

luvika
24. mar 2014

Pomoc...moja sestra sa bude v auguste vydavat a prave mi oznamila, ze kazdy den premysla nad tym, ci sa vydavat alebo nie. Vraj sa boji, nie je si uz ista, ci to chce. Podotykam, ze s tym svojim su uz par rokov spolu, maju spolocne takmer 4 r.dievcatko a ziju spolu uz viac ako 6 rokov. Jej snubenec je fajn, lubi ju a ich malu neskutocne, urobil by pre ne snad vsetko. Je pravda, ze obcas nerozmysla, a mina peniaze na hluposti ako stavkovanie, ale nie ze vsetko a rodina nic nema. Na co sa ona strasne hneva a su hadky. Nikdy vsak k nej nie je zly, nezvysi na nu hlas, nema na nu skarede slovo...ona moze po nom vrieskat kolko chce a on pohodicka, usmeje sa a "klidek, milacku" 😀 tolko o tej svadbe hovorili a zrazu ona zacina vymyslat. Snazila som sa jej dohovorit, ze je to fakt len stres, a uz dost peniazkov do svadby aj minuli, uz aj saty ma, miestnost atd., ale ona dnes je uplne ako keby mimo...nevie a asi nechce...ako jej pomoct??

magic08
24. mar 2014

@luvika a nemoze v tom byt nieco ine, co ti nepovedala? ja teda, som pred svojou svadbou taketo myslienky nemala...

demether
24. mar 2014

@luvika spytaj sa jej, ci sa chce s nim po pripadnom zruseni svadby rozist nadobro. ak nie, tak je to len stres z predsvadobnych priprav. ked uz aj dieta je vo vztahu.
treba ju ubezpecovat, ze je to v poriadku. ze ved doteraz ked s nim vydrzala a maju uz rodinu, tak to asi nie je take zle. ppripadne sa este spytaj, co presne jej teraz vadi, preco cuka.
skuste jej s pripravami pomahat. nie nasilne, nie vnucovanim svojich predstav, ale ked jej nieco este chyba, treba sa spytat, co chyba, co konkretne chce a vybavit namiesto nej, lebo privela povinnosti sposobi skor odpor ako radost. mozno sa aj bduuci manzel malo stara, malo angazuje, tak jej pomoz nejak ho do toho dotiahnut.
a ak maju este casu dost, nech si da na cas pauzu od planovania. mozno sa jej nieco nedari, mozno ma urcitu predstavu a partner jej zrovna v tom nepomaha.
a hod rec aj so svagrom. ako sa citi on. nejak nenapadne. vysonduj trochu viac 🙂

dazdovka
24. mar 2014

@luvika moze to byt zle tusenie, ktore sa moze vyplnit, ja by som ten jej zly pocit nepodcenovala.. Hlavne ak chlap stavkuje, to je v podstate lahsia forma gamblerstva, nech sa nevydava ked ma pochybnosti, aby ju este ten chlap nedotiahol nejakym zatajenym dlhom na financne dno...

luvika
autor
24. mar 2014

@magic08 myslim, ze nie...sice byvame od seba daleko, ona zije v Cechach, ale prave preto mame k sebe este blizsie, takmer denne si piseme, obcas volame, je pre mna zaroven tou najlepsou kamaratkou, a vsetko si vravime. Takze nemyslim...ale je pravda, ze sa pred tyzdnom dost pohadali, lebo sa bola korculovat s kolegom a nepovedala mu to, no a ked to zistil, strasne sa nahneval a pohadali sa. Ked som sa jej pytala, preco mu to tajila, tak ani nevie, o nic neslo, on nebol doma, mala bola u babky a segra mala volno, tak ked jej kolega zavolal, ci nejde, sla. Kolega je o 9 rokov mladsi, takze fakt z jej strany absolutne o nic nejde, len sa doma o tom nezmienila, lebo ked prisiel uz snubenec domov, ani sa nejak nebavili o tom, co dnes bolo atd, tak nechcela rozpitvavat a stvat ho, no on sa to dozvedel a bum, bola hadka...ale zeby toto zmenilo cely pohlad na svadbu??

luvika
autor
24. mar 2014

@demether pytala som sa, nechce sa rozist, len si nie je ista, ci sa este chce vydavat...normalne tresla vetu "nechcem si hladat nikoho ineho, ale co ak mi bude s malou samej lepsie?"...nerozumiem tomu, ved tu svadbu obaja tak chceli..

magic08
24. mar 2014

@luvika no asi by som hladala dovody v tej vete... nezmenili sa jej city? nevmiem, osobne si mylsim, ze sa v nej nieco diat musi, nieco, co nepovedala ani tebe, mozno sa hanbi, je jej to trapne, mozno si mysli, ze ju odsudis... neviem, skusaj sa pytat, prip. jej povedz, ze ti moze povedat vstko ( ved to vie) nech sa deje cokolvek...

luvika
autor
24. mar 2014

@magic08 dakujem, skusim...aj ked teraz, ked mi to hovorila, som sa snazila nejako ju povzbudit a trochu sa upokojila...ale tak mrzi ma to, mam ju rada a nechcem, aby si pokazila zivot ci uz tym, ze sa vyda a nebude stastna, alebo ze sa nevyda a bude lutovat

demether
24. mar 2014

@luvika skus patrat dalej. co ju nuti k tomu, aby mala pochybnosti? ci vie identifikovat nejaky moment, kedy zacala takto premyslat.

sissy27
24. mar 2014

@luvika no mne sa pri slovíčku "stávkovanie" rozblikali všetky kontrolky a pri tej žiarlivostnej scéne ešte viac... mne to tak pripadá, že je s ním len zo zvyku a kvôli malej...

klincek
24. mar 2014

@luvika vnutornemu "blbemu pocitu" ja teda verim, kludne to nazvime siestym zmyslom ci intuiciou..proste verim. a u sestry sa asi ozyva cim dalej, tym hlasnejsie..plus ten vyrok, ze mozno jej bude lepsie samej s malou..to mi nepripada ako vyjadrenie radosti zo svadby 😖
asi ti chce naznacit, ze nieco nie je v proiadku a ona sa preto boji vydavat. ak mate pekny vztah, skus sa jej na rovinu opytat, ake ma dovody na obavy, a uprimne to preberte. a predtym ju iusti, ze nech sa rozhodne akokolvek, moze s tebou pocitat 😉

adri266
24. mar 2014

@luvika ok, ist sa s kolegom korculovat nie je hriech. Ale vyslovene tajit take nieco pred snubencom ci manzelom. to je divne a zavana to vselicim. Ze je mladsi? No a? O to lepsie 😎
podla mna tam doslo k nejakej zmene, k ochladeniu citov, mozno sa jej zapacil niekto iny...v manzelstve je bezne, ze po par rokoch to uz nie je take vasnive, pridu problemy, deti...v manzelstve to vsak beries tak, ze to treba riesit a ist dalej. Ale ona je vlastne slobodna, LEN zasnubena... a ak prezivaju nejaku krizu, jasne ze premysla, ci vobec do toho ist.
Niektori ludia zvyknu mat pred svadbou zajacie umysly. Ja by som sestre poradila skocit na poradnu, sama alebo aj s partnerom, zistit, v com je problem, ale PREBOHA, nech sa nevydava, ak uz ma ineho, ak to nemysli vazne. Radsej nech to odlozi o rok, alebo zrusi vobec...

kiki68
24. mar 2014

po istom case je uz zbytocnost sa vydavat...potom clovek zacne moc uvazovat a to nie je dobre 😉
aspon mne to tak pride...to je ako ked spolu po par rokoch zacnu dvaja zit bez svadby,tiez to byva kamen urazu,lebo clovek zacne prilis uvazovat nad niektorymi vecami. Ale v tomto pripade,ak sa nic vazne medzi nimi nestane, ze by z toho fakt zislo, tak by som ju nejak podporila a dala jej istotu,ze je to ok a bude ok aj po celej svadbe. Dufam,ze si nenachystali na seba nejaku tradicnu veselicu s celym svadobnym stresom all inclusive...ja som teraz videla foto zo svadby o dvoch ludoch,ani rodicia,len svedkovia a nadherne...isiel z nich totalny pokoj...daleko od vsetkych len o nich dvoch...mozno takto sa vyhne clovek maleru. Ked do toho na dovolenke clovek nakoniec neprasti,tak stale to nebude ziadny trapas z ktoreho sa treba spovedat. Ona by si mala hlavne ujasnit,ze preco sa chcela vydavat, preco ho stale lubi a potom sa urcite vyda 😉

kaktusik007
24. mar 2014

@luvika z vlastnej skusenosti -- nezahovarat tieto myslienky ze je to predsvadobny stres, lebo ten to nie je... to je proste instinkt, ze to robit nema - tak nech to nerobi 🙂
pisem z vlastnej skusenosti, ak by mi co len jeden clovek pred svadbou povedal ze ak mam taketo myslienky tak ze sa vydavat nemam -- nevydala by som sa a potom by som sa teda logicky aj nerozviedla o dva roky neskor 🙂)) ale ja som nikoho takeho nemala, vsetci okolo mi iba do hlavy hustili ze je to predsvadobny stres.... no kaleraby to su 🙂

luvika
autor
24. mar 2014

No tak vidim, ze s nou asi naozaj hodim vaznu rec...lebo fakt netusim, co sa moze za tym skryvat...len mi to pride take cudne, ze doteraz bolo vsetko v poriadku a zrazu taketo reci.

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luvika
autor
3. apr 2021

@strapatapupava ahoj, áno, vzali sa. A teda za tie roky si prešli kadejakym obdobím (choroba jeho mamky, v jednom čase prišiel on o prácu a bolo všetko na nej atď.),ale ustáli to v pohode spolu a teraz už rok majú okrem svojej dcérky ešte jednu, vzali si ju ako pestuni, lebo jej zomrela mamka a inak by šla do domova. Je to z rodiny jeho strany. Takže ako vravia, majú dcérky teraz dve.