Prečo sa žena odmlčí?

tomasm_ba
6. mar 2023

Žienky, zaujímal by ma váš názor, nedá mi to spať:

Skoro rok som sa stretával so ženou, prvé mesiace sme len randili / spávali spolu, ja som sa nehrnúl do vzťahu, bral som to, že je nám spolu fajn a keď máme čas stretneme sa. Asi pol roka dozadu sa niečo zmenilo, zistil som, že ju mám rád a zjavne aj ona cítilila niečo ku mne. Nikdy sme si nepovedali, že sme oficálne spolu, ale správali sme sa tak. Dokonca som spoznal aj jej decká, ona moje. Volali sme si aj 3x denne, pomáhal som jej s novým domom, ona zas mne... Stretávali sme sa skoro každý deň...Vedela o mne všetko, ja som vedel všetko o nej. Vedel som ako to má s ex manželom, ona vedela ako to mám ja s ex a starostlivosťou o dieťa... Všetko pekne napredovalo a hovoril som si, že konečne pekná, normálna, samostatná žena... Nič nenasvedčovalo tomu čo sa stalo cca 2 mesiace dozadu.

Zo dňa na deň doslova prestala komunikovať, odpovedala ako keby som ju nútil do komunikácie. Jej správanie sa otočilo o 180 stupňov. Nechal som jej týždeň, nechcel som ju otravovať - nie som ten typ čo dobieza. Týždeň sa neozvala. Keď som to už nevydržal a napísal jej, povedala že sa nedeje nič... Napísal som jej, že cítim, že sa niečo deje, nech mi povie čo a že nech je to čokoľvek vyriešime to spolu... a už je to 2 mesiace čo sa neozvala...

Teraz sa mi nejedná o to, že už nie sme spolu, to som rozdýchal, ale zaujíma ma váš názor -PREČO SA ODMLČALA ZO DŇA NA DEŇ? V ničom som ju neklamal, dokonca vedela aj môj príjem, ja jej, nepodvádzal som ju, nechodil som na kávičky, drinky... Nedal som jej žiaden dôvod, žiadnu zámienku. 🙏 Mám pred 40, ona po 40.

deti95060810
6. mar 2023

1. našla niekoho iného
2. niečo sa o tebe dopočula - asi nič moc pekné...ak máte spoločných známych dobrák sa vždy nájde čo ti podkúri...
3. prevalcovali ju vlastné problémy starosti
4. sklamal si ju
5. všetko si v hlave zrovnala a vyšiel si ako nie moc vhodný kandidát .... nemáš dlhy? problémy s alkoholom, drogami?

mable123
6. mar 2023

čakala nejaký posun a keďže ty si sa na to nezmohol, našla schopnejšieho 🙂

lintu
6. mar 2023

- klebety
- nebolo vsetko tak, ako ti hovorila
- nieco vazne sa stalo
- zlakla sa vasho vztahu
- ......
Vyber si.

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@deti95060810 nemala sa čo o mne dozvedieť, nemáme spoločných ľudí a nič z toho čo píšeš... sôr mi vychádza 1 možnosť, aj keď neviem kedy by to stihla...

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@mable123 práveže posun bol pekný. ono celé to bolo pekné a išlo to dobrým smerom... preto nechápem...

dianka555
6. mar 2023

A čo si čakal? Že jej bude stačiť ti robiť matrac kde sa môžeš uspokojiť? Pokecáme, zatrtame a choď domov? Že k sebe cítime náklonnosť a nič viac. Na to sú ženy aj chlapi ktorí si zarábajú sexom. Ona si na sex nájde chlapa aj na pokeci, v krčme na ulici, kdekoľvek na Slovensku. Či si jej navrhol alebo chcel si jej dať viac? Jasné že nie.

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@dianka555 zle si to celé pochopila. hovorím, že sme mali našliapnuté na pekný vzťah, resp už sme vo vztahu boli, len sme si to oficiálne nepovedali 🙈

marseillefan
6. mar 2023

Našla si iného a nemá gule ti to narovinu povedať...

dianka555
6. mar 2023

@tomasm_ba a vedela aj ona o tom že chces d ňou vzťah či len tvoje tempo ti vyhovovalo?

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@marseillefan tiež si myslim. len mi to príde celkom nefér a zbabelé. úplne by som to chápal, keby mi povedala na rovinu...

moonlight1210
6. mar 2023

Casto za tym byva ako prve, ze si niekoho nasla. Mala ho popri tebe, pisala si s nim a volala. Stretla sa, a ked to zacalo byt vazne, tak to s tebou jednoducho utala. Lebo nechce nic vysvetlovat (nebolo by to ani prijemne, lebo co ti povie? Uz par mesiacov sa vidam s inym, a teraz som sa rozhodla, ze chcem byt radsej s nim, prepac.) a zaroven si hovori, ze ste spolu nezili, tak sa ti nema z coho spovedat.
Kludne ten niekto moze byt jej exo. A ak predtym bola nespokojna s tym, ako sa rozisli a tak sa o nom aj vyjadrovala, teraz jej pride hlupe ti povedat, ze napriek vsetkemu mu dala dalsiu sancu. Ze bude vyzerat hlupo pred tebou.

Ale moze za tym byt kadeco ine.
Mohla sa napriklad dozvediet, ze je chora. Vtedy sa niektory clovek stiahne do seba. Hlavne, ak je taka povaha, ze je nauceny vsetko zvladat sam. Nechce, aby ho lutovali, ani aby zazil starostlive spravanie, ustarostene pohlady kedykolvek si vzdychne, atd.

Alebo sa napriek vsetkemu mohla dozvediet klebety o tebe. Natolko pre nu znepokojujuce, ze sa rozhodla to radsej ukoncit. Nechce to diskutovat, nechce byt presviedcana, ani vysvetlenia, mozno dopredu vie, ze by ti ich aj tak neverila.

A rozne ine veci, ktore mozu byt pre teba bagatel, ktory by sa lahko vysvetlil a pochopil, ale niektore veci pre niektorych ludi su proste nevyslovitelne. Radsej "utecu" a odmlcia sa.

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@dianka555 vedela. všetko šlo pekne a prirodzene...

viestta
6. mar 2023

@tomasm_ba nikdy ste si nepovedali, že máte vzťah, teda bolo to nezáväzné stretávanie. Tak tu nezavaznost ukončila, lebo nevidela zmysel v tom pokračovať.

amiaja
6. mar 2023

@tomasm_ba kasli na nu. Ocividne sa nieco stalo a nechce ti to povedat. Maj hrdost, nepros sa jej. Ber to ako fakt ze s tebou nechce byt, ona sa tak rozhodla. Pride ina.

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@viestta nepovedali sme si, že spolu chodíme. niekedy si toto ani netreba hovoriť, proste sa tak človek správa a obe strany vedia ako to je...

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@amiaja preto som sa jej už nepýtal. hrdosť mám. a dokonca sa objavila aj iná žena pred nedávnom. len ma zaujímalo názor žien.

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@moonlight1210 exo urcite nie, ale niekto nový, prípadne z jej minulosti kludne...

danulicek
6. mar 2023

možno začala mať obavu zo vzťahu, zo záväzku, ku ktorému to možno spelo a cítila to aj ona z tvojej strany. tak vycúvala. nie najmúdrejšie, ale časté riešenie nielen u žien - radšej sa stiahnuť ako komunikovať na rovinu. človek má pocit, že si to tá druha strana "vyveští" a pochopí sama.

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@danulicek aj toto som zvažoval. 1. prišiel niekto nový 2. zľakla sa keď to žačalo byť vážnejšie

gabika0825
6. mar 2023

@tomasm_ba Zrejme to že vás vzťah sa nikam neposúval, tak si povedala že to asi nemá zmysel a stretla niekoho iného, s kym má rovnaké tempo. Vieš, pekne že si to nechcel ponáhľať ale ona má po 40 ako pises a asi jej nevyhovoval vzťah typu že dojdes ty za nou a vyspite sa spolu, zoberiete deti na zmrzlinu a tam to konci. Asi chcela niečo viac, niekam to posunúť. Myslím si že ste sa vzájomne nepochopili, každý z vás očakával niečo iné a viazla komunikácia. Ale ona sa mohla tiež zachovať inak a nie sa odmlcat a ani ti nič nepovedať. Každopádne by som to nehala už tak, keď sa neozvala už 2 mesiace, je s niekym novým a ty sa skús cez to preniesť

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@gabika0825 odosobnený som, dokonca sa niekto nový objavil aj u mna... len ma zaujímal nestranný názor

gabika0825
6. mar 2023

@tomasm_ba chápem, tak vidíš, už je asi najvyšší čas to zahodiť za hlavu

viestta
6. mar 2023

@tomasm_ba nie, isto netreba miestoprisazne vyhlásenie o tom, že máme vzťah s podpismi oboch zúčastnených strán. O tom, že sme vo vzťahu hovoria činy. Je veľmi pravdepodobné, že tvoje vyjadrenia neboli také, ktoré by ju o tom "oficiálnom" vzťahu uistili. Možno ti ona nepovedala, že toto je nezáväzné. Kto vie. Iste je, že proste to nevyšlo. Kde je príčina možno ani jeden z vás nevie, možno tušíte, možno viete ale ešte ste si to nepripustili

akiana
6. mar 2023

@tomasm_ba Neda sa to generalizovat na nejaky vseobecny dovod, preco sa kazda zena odmlci, ona konkretne mohla mat akykolvek dovod, aky by mozno ina z nas nemala. Lenze ked ti to ona sama nepovie, asi ti ostava len zmierit sa s tym, ze niektore veci sa proste nikdy nedozvieme. Mne tiez toto urobilo niekolko muzov, vo vela pripadoch dodnes neviem, co bolo vo veci.

tosomja
6. mar 2023

@tomasm_ba no vidíš, dva mesiace nie ste spolu, ty už máš inú na obzore a keď potrebuješ len potvrdiť, že môžeš začať nový vzťah, tak smelo do toho. Nikto nikomu nič nesluboval, nič nedlží. Nemaj výčitky 🙈

mk22
6. mar 2023

@tomasm_ba možno jej chýbalo počuť ze to myslíš vážne.. Proste zverejnit ten váš vzťah.. Nič si nepovedal.. Tak si myslela ze ste proste len kamoši a výhodami.. Myslela si ze to takto berieš a ďalej v tom pokračovať nechcela.
Môžes rozmýšľať dumat, treba sa pýtať.. Kto sa nepýta, ten sa nedozvie.. Samozrejme ak teda chceš vedieť od nej odpoveď.
Odmlcat sa je zbabele a dospelá žena by sa mala vedieť vyjadriť.
A možno ma zdr problémy, vážne a nechce ta zaťažovať.. Takto môžeš len tapat, že prečo.. Keďže ste to mali rozohrane a toto ta prekvapilo..

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@mk22 myslím, že som to dal dosť najavo, že to myslím vážne. dokonca som spoznal aj jej rodičov a predstavila ma ako priatela, ja zas s mojim synom, ona s jej... neboli sme kamoši s výhodami

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@tosomja ono trochu sa obavam, že sa stane niečo podobne. a netušim prečo. ja som nikdy nemal problem zbaliť ženu, nájsť si niekoho... len túto som si po velmi dlhom čase pustil do života a čo viem tak aj ona mňa a prišiel mi to ako podraz

mk22
6. mar 2023

@tomasm_ba tak potom.. Mohlo sa niečo stať zdr problém u nej, u detí.. Rodicia..
Alebo nový objav a nejak nemá gule vyjadriť sa.
To sa 8t neozvala?
Neodpovedá ti vbc?
A keď si zavolal, nezdvihla?
A nerieš novy objav.. Skus byt chvíľku sam.. Zase netreba skákať od jednej k druhej..

tomasm_ba
autor
6. mar 2023

@mk22 ako sa odmlčala tak som jej nevolal. nie som chlap čo sa doprosuje, vyzvedá, tlačí... poslednú správu má odomňa, mohla sa ozvať. a stále má tu možnosť... na whatsappe svietila často online...