Prečo sa to takto deje?

11. jún 2021

Ahojte, rada by som sa spýtala, ako to v skutočnosti v živote je. Že čím viac niečo chcem, tým ďalej to od nás je. Prečo sa to tak deje? Čo sa týka napríklad vzťahov (akýchkoľvek), ako ste prišli na to, že niečo robíte zle l, ak sa vám to opakovalo napríklad v kamaratskych vzťahoch? Stále je to pre mňa záhada, že všetko sa deje pre niečo a nič nie je náhoda. Zároveň ale je pre mňa záhadou aj to, že prečo, ak sa silou mocou o niečo snažíme (či v práci, či vo vzťahoch), niekedy to má opačný efekt...

kitycat
11. jún 2021

Pretoze nie vzdy sa veci deju tak ako by sme chceli...

elisebah91
11. jún 2021

Ako som prisla na to ze robim zle nieco? No ked sa mi to stalo 3a viackrat zamyslela som sa, zastavila a hladala nejake suvislosti a tak si urobila svoj vzorec co nerobit aby bol pokoj a klud

A preco sa deje to co nechceme? Vies plany su na to aby sa menili...trefne, je fajn mat svoj ciel, metu ale cestu uz neries do detailu...proste zivot ide raz s tebou raz proti tebe...zalezi aky mas zaklad a ako to ustojis...

savmebej
11. jún 2021

Treba sa opýtať priamo tej osoby vo vzťahu ze co jej vadí v com robíš chybu

janickacrazy
11. jún 2021

Tlak vytvára protitlak, čiže keď niečo silou-mocou chces, tak sa to nedarí. Treba to nechať tak a ono sa to vykryštalizuje samo. Ľudia často chcú to, čo nemajú. Keď máš prácu, tak sa ti tam nechce, frfles, že musíš skoro ráno vstávať. Keď ťa prepustia, tak nariekas, že si bez práce, atď.

marcellka32
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evita_g
11. jún 2021

Prečo nemám to, čo chcem? Lebo chcieť nestačí! Musíš byť ochotná pre to niečo urobiť. "Ak chceš mať niečo, čo si nikdy nemal, budeš musieť urobiť niečo, čo si nikdy neurobil."

0silvia0
11. jún 2021

Lebo vsetko ma svoj cas a pride to vtedy, ked to ma prist. Tvoje chcenie je irelevantne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janage
12. jún 2021

No vidíš a ja vôbec nesúhlasím s tvrdením, že nič nie je náhoda. Práve naopak, som dospela v živote k názoru, niektoré veci proste náhodné sú. Jednoducho sa stanú.
Tiež som dospela k tomu, že nie je dobré vždy "tlačiť na pílu" a niektoré veci je fajn nechať plynúť, tak ako flexibilne sa prispôsobiť situácii, či hľadať jej iné nové riešenie.
Ak myslíš na niečo opakujúce sa, ako napr. nevhodné vzťahy a pod., tam by som sa zamyslela, či to nie je reakcia na niečo co ja robím opakovane nesprávne.

miadi
12. jún 2021

Chybu robis ked sa snažiš silou mocou.. vsetko mà svoj postup svoj princip. Ty ked chces silou mocou otvorit zavaraninu a nejde to .. treba sa zamysliet ci tocis tym spravnym smerom.Chciet nieco silou mocou ako male dieta netrpezlivo nasilu.,mas sancu maximalne veci pokazit,

canany
12. jún 2021

Ja som zas prestala chciet, lebo kazdy moj sen, ktory som si splnila sa zmenil v nocnu moru. Ako 20 rocna som tuzila po laske, prvy chlap si zo mna spravil milenku, ked som to zistila skoro som sa zrutila, druhy je po 17 rokoch uz exmanzel. A take materialne tuzby, ked boli podmienky, ze si ich mozem splnit, tak to vzdy vypalilo zle a casom sa ukazalo, ze je to nocna mora a nie splneny sen. Preto uz nic nechcem, nic neriesim a idem dalej ako stroj a nic necakam. Len to zle sa mi deje stale.

makova333
12. jún 2021

Autorka: Kdesi som citala, ze ak nieco chces, vytvaras energiu "chcenia", akokeby tvojim cielom bolo to chcenie niecoho, nie to co chces. Je to ako ked si pes nahana chvost. Treba si vraj zadefinovat nieco v style "toto by bolo fajn", "takto by sa mi to pacilo" a viac sa tym nezaoberat a uvidis. Mne sa raz davno stalo, ze ma stale babka "otravovala" kedy si uz niekoho najdem. Tak som jej povedala, ze uz mam (nemala som), kvetnato som jej porozpravala aky, je, kde byva, co robi... Povedala som jej taku moju predstavu idealu, aky by mal byt moj partner. Babka, spokojna, ze niekoho mam, ja spokojna, ze uz mi da pokoj. Aj som na to hned zabudla co som jej natarala 😀 Sranda bola, ze o necely rok som ho naozaj stretla. Do dobky presne ako som babke povedala, aj s mestskou castou ked byval 😀

ivangeline
12. jún 2021

Ja ked sa snazim..tak mi to ide. ;) V 95% pripadoch urcite.

sszuzu8
12. jún 2021

Jednoducho som to začala vnímať a chápať. A už sa mi samovoľne ukazuje počas dňa co robím zle a co opraviť. Tento týždeň som pochopila ze mam sa definitívne zbaviť toxických ľudí lebo mi parazituju na pozitívnej energií a ja končím úplne vystavena. Aj ze nemám preberať negativitu od druhých. Nemám reagovať ak má niekto ide podrazit alebo oklamať nemám vybuchnúť.. Dosť veľa veci sa mi ukázalo. Aj to v ktorom momente v živote som začala ísť zlým smerom. To prečo si nevážim vlastného tela a mam problém so sebalaskou. Ale prekonávam sa vo veciach na ktoré by som si predtým netrúfla. Len začni a ono to pôjde

avalora
6. okt 2022

Pointa je nie chciet, uz si predstav, precíť, ze to mas a nahoda ta k tomu dovedie. Funguje to. Ale nie, kedy ty chces, neda sa urychlit veci, preto si predstav radsej, aky zivot chces prezit. Sme magnety a pritahujeme to, co vysielame. V klucovych veciach ano. Nie v drobnostiach. Zivot je z kuskov puzzle, ale obraz uz je dopredu vybraty, vyberas si ho sama ;)