Prečo ľudia závidia?

10. máj 2023

Čoraz častejšie vidím v okolí že ľudia závidia.Neviem prečo.?Ja som typ človeka že doprajem si ,keď niekto niečo má alebo darí sa mu tak sa teším s ním.Mam jednu blízku kamarátku čo mi závidí úplne všetko.Ze mám auto,pritom podporila som ju nech si spraví vodičák že to v pohode dá ale že jej sa nechce.No stále ma volá keď niečo potrebuje odviezť.Zavidi mi prácu že som si našla takú kde ma to baví.Jej sa v práci nedarí a dala si výpoveď.Je doma a nehlada,čaká kedy čo jej padne do lona.Zavidi mi keď niekam idem na výlety s deťmi.Ona musí čakať a doprosovat sa manželovi aby ich niekam zobral na výlet.Kedze nemá auto sama nikam nemôže.Ked jej poradím nech ide aj na vlaku na bus,to sa jej nechce.Uplne z nej ide závisť,keď na to narážam že čo není spokojná s ničím.Tak povie že ona nezavidi.To už fakt ľudia nevedia si dopriať jeden druhému len závidieť?

viestta
10. máj 2023

Moja skusenost je taka, ze najviac zavidia ti neschopni nemozni. Ked tak citam tvoj opis kamaratky, je neschopna, nesnazi sa o nic, len sa vyhovara ale zavidi tym, ktori sa snazia.

dskjhfdlkdjhl
10. máj 2023

Myslim, ze nepotrebujes zistit, preco zavidia, skor sa to nauc ignorovat a nedaj si kazit radost zo zivota.

liv1
10. máj 2023

Podla mna sa zacni stretavat s inymi ludmi, rovnymi tebe. Resp rovnakymi. Ja takych ludi ako opisujes v okoli ani nemam.

petulka2021
10. máj 2023

Pretože máš to čo oni nemajú, šťastný človek, vyrovnaný, spokojný so životom nemá čas závidieť.

stanulienkat
10. máj 2023

Prečo si myslíš, že závidia? V dnešnej dobe, keď niekto niečo okomentuje, tak si dotyčný hneď myslí, že mu každý závidí. Je to detinské. Pochváli ťa?-závidí. Skritizuje ťa?- závidí.

lilyianka
10. máj 2023

Ani nemyslim,že závidí,ale skôr je zatrpknuta a neschopná, nič sa jej nechce nič ju nebaví

barborachors
10. máj 2023

lebo su nestastni a so zavistou sa im pohodlnejsie ventiluje ich nešťastie akoby mali dopriať a nezavidiet

maxalla
10. máj 2023

Neviem... ja sa so zavistou velmi nestretavam v zivote. Asi mi nie je velmi co zavidiet 😅

0silvia0
10. máj 2023

Pises o jednej zenskej a pytas sa vseobecne preco ludia zavidia. Ved sa spytaj svojej kamosky...

autor
10. máj 2023

@stanulienkat Lebo ani raz nepovie že jej teším sa s tebou.Vzdy povie že ty sa máš aj ja chcem to a to a podobne reči.A to vidím aj výraz tváre že závidí.

babulkomale
10. máj 2023

Tiez sa nad tym pozastavujem. Mne ta moznost nikdy nenapadne, lebo ja nezavidim, ale uz som sa naucila to vnimat.
Uplna topka bola, ked mi sef zavidel nove auto 😂😂😂

toskanka
10. máj 2023

Na toto je jednoduchá odpoveď: Aké si to spravíš, také to budeš mať.

marianarem
10. máj 2023

Tak zaviist je podla mna sama o sebe neskodna a v podstate prirodzena, je to prejav toho, ze clovek nie je s niecim vo svojom zivote spokojny. Mrzi ho, ze inemu sa nieco dari a jemu nie. Potialto je to v poriadku. Ak to clovek zaregistruje ako pocit a ten ho napr. posunie k tomu, aby u seba urobil nejake zmeny, tak je to aj uzitocne. Alebo ak je to nieco, co sa neda zmenit, tak je v poriadku byt z toho proste smutny (napr. zene, ktorej sa nepodarilo nikdy otehotniet a uz je po prechode, moze niekedy prist luto, ked vidi inych s detmi, vnucatami).
Horsie je, ked niekto tieto svoje pocity riesi tak, ze sa snazi druhym ich uspechy znechutit, znevazit, pripadne zacne skodit, ohovarat alebo nieco podobne. Alebo ked niekto kazdy uspech druheho zvrtne na reci o svojom vlastnom trapeni. To uz v poriadku nie je. Ludi k tomu vzdy motivuje vlastne nestastie a nejaky pocit krivdy.
Pripada mi to tak, ze kamoske sa mozno nieco dolezite nedostalo uz v detstve, z coho vznikol celkovy pocit ukrivdenia.

diaszoky
11. máj 2023

Zavidia, lebo su nenazrani. Netreba zavidiet lebo vsetko co clovek dostane je od Panbozka.

chiarisimo
11. máj 2023

Ja sa začala takýmto ľuďom nenápadne vyhýbať, a v podstate som aj ja šťastnejšia...takého človeka nezmeníš

kristinapetronela
11. máj 2023

Vieš čo ,veď ju zober na výlet aj ty .určite sa poteší .ja ju chápem bez auta je to ťažké v dnešnej dobe .nezavidi ti vôbec. Len aj ona by chcela ísť preto sa ti zdá že závidí a ty sa teda nevyvysuj a zober aj ju .

bylinka25
11. máj 2023

Ťažko povedať, prečo.
Mne moja kamarátka závidela, že som sa zasnúbila, teraz že som vydatá.

autor
11. máj 2023

@kristinapetronela Ja som ju volala neraz niekam na výlet aj s deťmi žeby sme išli.No nechcela nikdy ísť.