Prečo chcú niektoré babky vnúčatá na noc?

7. sep 2022

Zdravím. Sú tu nejaké babky, ktoré mi vysvetlia načo chcú niektoré babky vnúčatá na noc? Bavíme sa o niekoľkomesačných bábätkách. Čo akože s nimi chcú v noci robiť? Lebo ja tomu nerozumiem. Alebo chcú babatko samé na cely deň? Načo? Pýtam sa vážne, zaujíma ma pohľad žien, ktoré už sú babky. Samozrejme môžu sa vyjadriť aj nebabky, ak máte nejakú teóriu.

babovka2321
7. sep 2022

Aby mohli rozpravat dalsim babkam v rade v kauflande, ako pomahaju 😅

pribinak
7. sep 2022

@babovka2321 🤣🤣

otvorena
7. sep 2022

@babovka2321 no tak to pasuje 😅

pribinak
7. sep 2022

To že chcú bábätko cez deň, tomu ešte rozumiem, chcú si užiť bábätko, vrátiť sa spat do svojej mladosti, možno chcú pomôcť, aby si mamička oddýchla, iné chcú machrovat pred kamoškami

Ale načo im je bábätko na noc? Tiež neviem

otvorena
7. sep 2022

@pribinak aby sa mama vyspala? No ja by som nespala ..keby ho nemám pri sebe

terezka1947
7. sep 2022

Tak napíšem ako potenciálna babka,že keď nebude bábätko kojene a budem sa na to cítiť,rada ho postrážim,aby si rodičia oddýchli.
Lebo ja sama cítim deficit takejto pomoci.
Ja som síce svokru už nezažila,mamka tiež zomrela skoro,ale kedze obe vychovali deti,mali skúsenosti,čiže nemala by som problém dať im dieťa.

sojorez
7. sep 2022

Pri kojenych netusim, ale pri krmenych um mozno chcu odbremenit mamu, aby sa mohla vyspat a oddychnut si alebo si uzit cas s manzelom. Potesit sa blizkostou vnucata, mozno pripomenut si nostalgicky tie casy, ked sa starali o vlastne deti.
Zas treba podotknut, ze okrem "babiek trhajucich deti z narucia placucej matky", su aj matky, co im vadi, ze babka/ nedajboze svokra, len pozrie smerom k dietatu.

pribinak
7. sep 2022

@otvorena píšem z pohladu babky, nie z tvojho

viestta
7. sep 2022

Lebo chcú mame pomôcť. Ú nás to bolo tak.

tomikejt
7. sep 2022

Ja mám mamu, stala sa babkou celkom mladá, mala 45 rokov. Berie si môjho staršieho od jeho cca 7 mesiacov na noc, najprv len občas, teraz má syn skoro 11 a s babkou veľmi krásny vzťah a chodí k nej každý víkend na jednu noc. Už je veľký, chodí sám, pešo to má asi 20 minút. Teraz mám mladšieho, má rok a pol, ale on sa v noci budil aj 10 krát, takže s tým som nechcela mamu trápit, ale teraz konečne začal lepšie spať a už spal u nej 2 krát. Ja jej ho dám kedykoľvek chce. Mne to absolútne nevadí, práveže som rada. Ja práveže nechápem keď niekto nechce dávať vnúča babkam.

annamivo
7. sep 2022

Ja nie som síce babka, ale za mňa keby som nekojila tak keby už naše deti majú okolo roka tak na jednu noc by som jej ich dala. Najprv by som tam spala tiež aby som vedela ako by tam dieťa spalo, nech si zvykne aj inde prespať a ak by to bolo ok, a jasné že by som musela vedieť, že sa o dieťa postarať zvláda, tak by som takúto pomoc využila raz za čas. Nám to napr veľmi pomohlo keď sme chceli ísť na ples a svadbu, že nám má kto povarovat. Ja som obe deti kojila do 2r takže tam bol trochu problém, ale bola so vďačná za pomoc a ochotu. V rodine sme mali posledné roky aj veľa pohrebov, takže aj cez deň som musela deti dávať k svokre na niekoľko hodín a som rada, že nepovie nie. Je fajn, ak je táto možnosť a chuť zo strany oboch starých mám. Celkom malinké bábo by som nedala, tam význam nevidím, Max pokocikovat.

sojorez
7. sep 2022

A za mna prudko osobne - kym rodicia na cakacke dostali byt, byvali s otcovymi rodicmi. Mama po porode nemohla kojit, mala poporodnu depresiu, starala sa o mna babka, teda jej svokra. Dodnes mama s vdakou spomina, ako so mnou, placucou, babka sedela v kresle a snazila sa ma uspat, lebo mama jednoducho nemohla. Ak sa pomoc ponuka, treba ju s vdakou prijat.

afrodizi
7. sep 2022

@tomikejt mam to rovnako, len to ma k babke len 5 minut 😁

h2
7. sep 2022

Možno chcú ďalšie vnúčatko a myslia si, že keď budú mladí v noci sami, tak sa skôr podarí. 😁
Myslím, že chcú pomôcť mladej mamičke, hlavne, ak sa im napríklad sťažuje, že sa v noci nič nevyspí.

zoeeoz
7. sep 2022

@sojorez to je krásne🙂 bodaj by každá žena mala šťastie na takú svokru 🙂

terezka1947
7. sep 2022

@zoeeoz niektoré by mali dať máme a svokre šancu a mali by😉

zoeeoz
7. sep 2022

@terezka1947 aj také sú.. a potom sú aj také ktoré s tým nič nenarobia 🙂

petamich
7. sep 2022

ty asi este nemas dieta a narocne dieta alebo dve tri, lebo ked by si mala, tak by si asi zistila, ze to, ze ti niekto vezme dieta na 1/2 alebo cely den, aby si si mohla vylozit nohy a nic nerobit, v klude sa vykakat, vypit TEPLU kavu, precitat si casopis alebo knihu, nalozit sa do vane a cokolvek ine...je na nezaplatenie 🙂 takze dakujem za to, ze mam svokru a svokra, ktori bezne pridu (alebo ked my sme tam) a vezmu mi dieta na cely den na zahradu a robia to tak odkedy mal par mesiacov, najskor len 2-3 hodiny kocikovania okolo nasho domu a teraz v pohode idu na cely den na zahradu a ano predstav si aj na noc by ho svokra chcela, nas sice ma uz cosi vyse roka a nie je babatko, kym som ho kojila, tak svokra ho samozrejme na noc nepytala a teraz uz mesiac trenujeme, aby u nej na noc mohol zostat a my s muzom ideme na svadbu dobrym kamaratom - tak napr. preto ta moja hnusna svokra chce to moje decko, aby nam dopriala vecer a zabavu s manzelom bez dietata 🤷‍♀️

a mozno dieta mas a zle som si vyfabulovala, v tom pripade skus nan nebyt taka upnuta a dat mame/svokre sancu, nie nechcu ti to dieta ukradnut, vo vacsine pripadov chcu len pomoct

mamickalisticka
7. sep 2022

Moja svokra si brala malého cca od deviatej do štvrtej keď mal 2 mesiace.. bola rada za to že si ho môže užiť ( prvý vnucik po ktorom túžila) a ja som si to užila tiež, oddychovala som.. vzala ho von pomojkala pohrala... A tiež ho pýtala na noc od cca 10m ale som tom nedovolila.. 😂

saxana000
7. sep 2022

Podla mna chcu dalsie vnuca...

babababka
7. sep 2022

A prečo by nechceli?Ak ti to nevyhovuje nedaj,ak vyhovuje poďakuj.Svoje vnučky mám tiež v noci už od periniek.1.pomohla som mladým ,aspoň trochu si oddýchli,2.ak mali nejaký zdravotný problém,3.aj keď som bola v noci hore,tak mi to dalo neskutočne veľa.Teraz sú už väčšie/8 a 6r./,ale min.3-4x za mesiac spia u mňa .Debatujeme,hrajeme sa,vankúšová vojna,čítame a papkáme pukance/ak nás mladí s tým vybavia/dlho do noci.Neviem si predstaviť nič lepšie.

terka224
7. sep 2022

@tomikejt u nás tiež tak, mala chodí každý vikend k mojej mame na 1 noc. A už si pýtajú aj mladšieho ale hovorím, počkajte keď bude mať 1 rok a kľudne dám aj jeho na noc 😂❤️

janula12345
7. sep 2022

Podla mna s nimi chxu robit to, co robis ty 🙈🤷‍♀️ to je taka otazka. No dat ich spinkat a spat tiez. Nehladaj problemy, kde nie su. Mozno sa citis vycerpana alebo vyzeras..? A chce ti pomoct. Mozno je to prve vnuca, a chce si ho uzit, citit a pohrat sa s nim..? Skor podla mna ty specifikuj, preco ti to vadi, ocividne. 🙂

ankare
7. sep 2022

Asi aby si si oddýchla, spravila si s mužom pekný večer, mala čas iba na seba... Mne deti nikto nevezme ani na polhodinu, ja by som to brala. 🤷

natalala
7. sep 2022

Ja si myslim, ze je to fajn, ak rodicia takuto pomoc chcu, ale nie je fajn to vyzadovat nasilu, ak napriklad matka s tym nie je stotoznena. Kym som malu kojila nespala bez nas, teraz ma 2,5 a obcas prespi u mojej maminy. Chodi tam rada a mamina respektuje nas sposob vychovy a vsetko na com sa dohodneme. U svokry zial taketo stastie nemame a uz viac krat, ked bola s malou nas oklamala, na co som potom nahodou prisla, alebo mi to mala povedala (kedze u nas nemame ziadne tajomstva co napriklad nepovieme tatinkovi a svokra presne toto robi a to je pre mna neakceptovatelne navadzat este aj dieta, aby nam nieco zatajovalo) Takze v tomto pripade ju k svokre na noc nedam ani nahodou, mozno ked bude mat tak 6-7 a bude chciet.

mamickalisticka
7. sep 2022

@natalala toto presne! Môj syn síce chodí k svokre veľmi rád na noc/víkend ale neraz sa stalo že ona mu dala niečo čo nemala, (kofolu🤯🤯🤯 a zmrzlinu z ktorej ochorel 😩) a bolo také že to si nemal maminke povedať, to bolo tajomstvo.. no ale odvtedy sa ma pýta na všetko čo a či môže 😬😬😬 strašne som bola nasratá a zvozila som ju .. ale musím povedať že svokra k nám vždy prišla keď bol malý chorý a pomohla mi, poradila, častokrát aj na noc aby som sa nebála.. ale i tak neakceptujem takéto tajnosti a klamstvá

cervenaruza123
7. sep 2022

Podla mna jedna skupina chce pomoct, aby sa matka v noci vyspala a tak. A druha, podla mna vacsia skupina, sa nevie akoby este vzit do role babky a pokladaju dceru/nevestu za neschopnu a potrebuju mat veci pod palcom. Zazila som to neraz u viacerych rodin, ze ked prislo hlavne prve vnuca, babky mavali dlhsie problem sa naucit, ze neriadia vsetko, nemaju hlavne slovo a maju len vypomahat, nie sa primarne starat o dieta. Niektore to ani nepochopia nikdy

veronko
7. sep 2022

@cervenaruza123 svätá pravda.

sazumak
7. sep 2022

Ja napr. milujem bábätká, spať s nimi v jednej posteli, všetky naše dcéry spávali medzi nami. A keby mi sem tam dcéry nejaké to vnúča dali na noc, tak by som neprotestovala 😍😍😍 Samozrejme, keď budú mať 🙂 Zatiaľ si užívam ešte naše najmladšie 2 ročné 🙂

ja_bb
7. sep 2022

U nas mužova babka,cize maleho prababka,mala argument,ze vsak aj vnúčatá som strazila a ako dobre im bolo...ano,ale to bolo 20-25 rokov dozadu a ona takisto mala o toľko menej,ale....nevysvetlis :/