Precitlivenosť verzus nedostatok sily

5. okt 2023

dobry den zaujima ma nazor mamiciek, neviem ci ja som precitlivena alebo uz nemam sil, pred mesiacom som mala dievcata rok a tri roky chore, horucka sopel kasel a vsetko s tym tahalo sa to skoro 2tyzdne..preslo super konecne zdrave, presiel ani nie mesiac a svokor sa nam dotrepal vnucke gratulovat zasopleny a so zatiahnutym hlasom, nedalo na seba dlho cakat, starsia do tyzdna horucky mladsia tri dni nato, tak sa pytam ako by ste reagovali??? uz len z principu ked mi neni dobre nedotrepem sa na oslavu gratulovat ku malym detom ale sedim doma, samozrejme najhorsia som ja lebo deti chcem chranit a aj tak furt budu chore...no neviem napiste mi daco nato

autor
5. okt 2023

o svokre pomlcim... ta ma vysmiala ze to tak budem mat s detmi ale ked mi treba pomoct nema kto

milanemila
5. okt 2023

Podla mna je vrchol primitivizmu prist na navstevu k detom chory 🤷🏼‍♀️ manzel by to mal svojim rodicov vysvetlit, ak teba svokra vysmiala. A ak zdiela nazor, ze je to ok, tak nech je on doma s 2 chorymi malymi detmi aspon tyzden a nabuduce to uz urcite prehodnoti.

elenka.k
5. okt 2023

tak si im to mala pekne povedal, vysvetliť im , že si to nepraješ .... alebo povedz mn. aby na to upozornil svojich rodičov
nabudúce, keď sa budú ohlasovať - tak sa ich spýtaj, či nie sú chorí ....
A áno, tiež by sa mi to nepáčilo, keby niekto prišiel chorý k mojím tak ťažko vyzdraveným deťom.,

nikpa
5. okt 2023

Muž ich mal medzi dverami rovno otočiť, keď nemaju rozum, treba im dohovoriť. Bolo by mi jedno ako by som vyzerala, zdravie detí mi je prvoradé. Nechápem kto sa trepe po návštevách chorý kde su ešte k tomu malé deti 🙄

deti95060810
5. okt 2023

stalo sa mi to v rodine-...s brušnou chrípkou...
jedna dcéra som bola rada každému deku čo pribrala a .... švagriná sa na návštevu k svokre dotrepala s rodinou a len tak medzi rečou utrúsila že majú brušnú chrípku...
odsrali sme si to 4 zo 6 ...

tanyag
5. okt 2023

K nám prišla švagrina so synom na kávu a asi po hodine z nej vyšlo, že sú pozitívne na covid 🤦‍♀️ ale že môže kašlať na karanténu, veď oni to tiež museli niekde chytiť...poslala som ju hneď preč, keďže mám 5 ročnú dcéru...samozrejme, že sme to chytili aj my dve...to bolo cca 3 týždne dozadu

majlo1234
5. okt 2023

Ludia otupjevaju

autor
5. okt 2023

@majlo1234 veru asi tak dakujem vam vsetkym takze nabuduce sa inak zariadim lebo toto primitivne spravanie svokrovcov a lahke zmyslanie je na zaplakanie urcite 20 rokov dozadu by si svokra tiez svoje male deti chranila no vekom uz zabudla cotoje mat male a este aj chore deti😵‍💫

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. okt 2023

@ninka297 svokor je taky ze aj ked mu nieco je nepovie a je ticho on nepozna choroby, vedeli sme ze pridu a vyzeralo byt vsetko v poriadku az kym neotvoril usta a pocula som zatiahnuty hlas a vyberal vreckovku, a na to vsetko povie ze dieta musi nabrat imunitu no povedzte nieco takemu cloveku ked toto urobi a ako argument toto povie

janickacrazy
5. okt 2023

Ono v podstate má aj tak trochu pravdu. Moja sestra má 4 deti a ja 3. Keby som mala čakať, kým sú všetky zdravé a bez sopla, tak sa nestretneme asi ani 2-krat za rok. Keď pôjdu do škôlky, bude horšie.

brankova
5. okt 2023

No nič, nabudúce dôjdeš s chorými detmi k nim na návštevu ty...

weva0188
5. okt 2023

Mňa by tiež naštvalo takéto správanie. Mám tri deti, z toho 2 choré, preto sme včera nešli gratulovať k svagrovcom. Darček pre ich syna(6 mesiacov)som nechala na parapete a ušla som 😆
Môj 10 mesačný syn vždy chytí sopeľ od trojročného syna, tak si neprajem aby k nám chodili chorý, keď im akurát nič nieje.

autor
6. okt 2023

@janickacrazy z principu mal sediet doma.. ja som doma s detmi sama muz je na tyzdnovkach a ked potrebujem niekam ist nema mi kto ku detom dojst postrazit lebo aj oni chodia do roboty ...viem ze budu chore ano budu si imunitu budovat ale ledva rocne dieta nemusi byt co mesiac na atb a za druhe cotoje za charakter prekrocit prah domu ked sa necitim dobre...

autor
6. okt 2023

@weva0188 tak vidite matka viacerych deti pochopi 😊

mysiarka
6. okt 2023

toto podla mna nastve kazdeho a nech mas jedno dieta alebo viacej. sama tiez nemam rada, ak k nam pride niekto chory. zakazdym sa da predsa navasteva prelozit a ani my nikam nechodime, ak sa niekto z nas neciti v pohode

danyelia
6. okt 2023

Ahoj, na jednej strane máš pravdu, aj mne by vadili návštevy chorých rodinných príslušníkov u nás doma, pár krát som slušne odmietla chorú sesterku s antibiotikami, ktorá sa chcela prísť práve ,,pohrať,, ku mojim 4 zdravým deťom...ale zase na druhej strane, Tvoje deti sa mohli kľudne nakaziť aj od niekoho iného, nie len od svokra. Resp. aj o týždeň či mesiac môžu zase niečo chytiť v škôlke, v obchode, na ihrisku, vo výťahu od susedov...tomu sa asi zabrániť úplne nedá, noo. Jedine ich slušne poprosiť (keď im teda netrkne, že sa dovalia chorí na návštevu) aby nabudúce prišli, keď sú zdraví...