Práca a škola

8. apr 2023

Ahojte, mám 23 rokov, pracujem fulltime s tým že do prace dochadzam hodinu tam a hodinu spat. Popri tom si robim VŠ, mám individuálny studijny plán. Nezvladam školu, nestíham chodiť na prednášky ani na skusky. Zimný semester som prešla na B,C,D a dve skusky som si preniesla. Ale tento letný semester je tazky, mám veľa matematiky, statistky a informatiky. Sú to predmety, ktoré bez prednášok tazko zvladnem. Myslim si, že do ďalšieho rocnika ani neprejdem, a tak ma to strasne mrzi. Snazim sa ucit sa po ceste z a do prace, ale nestačí mi to a bývam aj veľmi unavena. Máte nejake rady prosím? Ako mat pracu aj školu? Zijem sama, nemozem byt bez prace a pracu bližšie si nemozem najst. Nič v okoli dobre platené nie je.

jan510
8. apr 2023

Skusala si poziadat aj o soc stipendium? Pokial sa jedna o denne studium, prip si vybavit individualny studijny plan alebo prejst na externu formu ale ta je uz spoplatnena

slavomira236
8. apr 2023

K socialnemu jej pokial viem treba dokladovat prijem kedze pracuje ak by nepracovala prijem rodicov

zorkahorka
8. apr 2023

Je jedno, na akych známkach prechadzas, nikto sa na ne nebude pizerat. Musis byt v praci kazdy den? Musis z niecoho upustit. Skus si najst semtam ubytko na intraku, kde 2 dni prespis, ked bude treba a uc sa tam.

sajmonka_1216
8. apr 2023

Zo spoluziackinej skúsenosti viem, že jej individuálny plán bol oveľa viac nabitý ako mali denní..
Prestúpila by som na externe štúdium… alebo druha možnosť, že možno je tá škola na teba ťažká.. každopádne takto zrejme nevydržis fungovať až do konca štúdia, keď už teraz prenasas… v ďalšom semestri budú ďalšie skúšky, možno viac predmetov plus tie dva ktoré prenasas a bude to ešte horšie..

jozef11111111
8. apr 2023

@sajmonka_1216 😂 dva predmety prenasam aj ja ale ten rok to zdavam...

eva8
9. apr 2023

Splziakov asi nepoznáš. Skús si vybrať dovolenku v problémový deň, ísť do školy a poprosiť i h, či by ti nepreposlali prednášky a cvičenia s vypočítaný mi príkladmi, prípadne, či by ste sa cez víkend nemohli stretnúť, aby ti vysvetlili, čomu nerozumieš. Aj za nejaký poplatok
Je to na teba vela

modrykonik33
9. apr 2023

To sú naozaj veľmi náročné predmety, ja som chodila na doučovanie ale inak musíš pracovať? Neviem ako si na Tom finančne, ale mne stačila popri škole len brigáda

lujza123
9. apr 2023

Niekedy nemôže mať človek všetko hneď a naraz. V tvojom prípade dobre platenú prácu aj školu.
Nájdi si lacnejšie ubytovanie, intrak, izbu v zdielanom byte s ostatnými študentami. Šetri kde môžeš. Požiadaj o študentskú pôžičku, sociálne štipendium zisti si možnosti.
Prácu takú aby si stíhala školu, v lete chod niekam do zahraničia zarobiť viac a z toho ži.

Teraz sa sústred na školu, dobre platenú prácu si nájdi potom. 2 hodiny cesty denne je veľa, to mas 10 hodín týždenne, 40 hodín za mesiac. Čiže v podstate keby tie hodiny niekde odpracuješ máš týždennu výplatu navyše. K tomu cestovné náklady, jedlo (pri dochadzani toho zješ viac, jedlo na cesty je drahšie, proste obložený chleba stojí viac než doma varená polievka).... Možno keby si to všetko zratas zistíš že ten plat nieje až taky super