Pozeranie telky počas návštevy

lukihomamina
20. jan 2015

Ahojte,velmi by ma zaujimal Vas nazor na pozeranie televizie pocas navstevy. V poslednej dobe sa mi casto stava, ze ked pridem niekde na navstevu ....predovsetkym za ucelom, aby sa deti pohrali, tak tam hostitelia maju pustenu telku. Casto sa dokonca stretnem s ponukou adresovanou detom, ze ved kukajte telku, my sa zatial porozpravame. Naposledy, ked sme mali na navsteve jednu kamaratku, tak mi dokonca povedala, ze ci deckam nemozem pustit telku a ked som povedala, ze nech sa radsej idu hrat s hrackami do detskej....dost divne na mna kukla. Neviem teda, ci len my s muzom sme divni ale podla nas je vrchol neslusnosti pustena telka pocas navstevy a este to pouzivat pri detoch ako kompenzaciu hraciek??? Sme divni my alebo mate na to podobny nazor...vdaka...

natuska87
20. jan 2015

Stopercentne mas pravdu...Je to vrchol neucty k navsteve a krivenie vkusu dietata...

nyusika
20. jan 2015

doma si rob, ako uznas za vhodne..pokial ti to tak vadi, nechodievaj na navstevy.
nemozes od iných chciet, aby sa spravali tak, ako si ty predstavujes.

mnhe sa tiez nepaci ke4d deti vkuse cumia na telku, ale nemozem inym zakazat pustat detom telku, a ked pridem so svojim na navstevu, kde je telka pustena, hold, co uz, tak moje decko bude hodinku cumiet na telku. urciote z toho neosprostie, to sa zas nebojim.

mima4
20. jan 2015

@lukihomamina
ja som na navstevbe slusne povedala, ci by nemohli znizit hlas na minimum, ze ma to rusi.
My telku doma nemame... a pripada mi to unavujuce venovat sa ludom a este aj pocuvat dristy, co idu v TV. Detto je to neslusne voci navsteve....

nyusika
20. jan 2015

mozmo sa vam tym hostitelia snazia nieco naznacit 😀 zartujem.

ved tu telku ignorujte, ide to

axaris
20. jan 2015

Ahoj. No ja toto zazivam hlavne u svokrovcov a ide mi to poriadne na nervy. Prideme predsa aby sme sa porozpravali a nie pozerat telku...casto krat musime poriadne kricat aby sme ju prehlusili. Uz od malinkeho babatka malu chranim od televizora, doma Tv pozeram az ked spi a cez den sa jej snazim naplno venovat. Nepaci sa mi ked moje kamaratky daju rocne dieta pred Tv...vraj aby si mohli navarit, alebo mali nachvilu pokoj...Tak kazdy robi ako chce. Ja by som mala vycitky svedomia ze dcerku zanedbavam. Ona je tiez zive striebro no vie sa pohrat aj sama. Moji svokrovci napriek mojim namietkam telku nikdy nevypli...vraj som zla mama co jej vsetko zakazuje...Tak pre kazdeho je dolezite nieco ine. Pre niekoho rodina pre druheho serial...alebo sa boja ze by nastalo trapne ticho? Ze si nebudeme mat co povedat?

lukihomamina
autor
20. jan 2015

@nyusika samozrejme, ze nikomu nediktujem ako sa ma spravat alebo co ma robit.....respektujem kazdeho domacnost ....mne len pride hrozne divny tento zvyk....a potom vlastne nechapem naco takyto ludia volaju navstevu a este vyslovene za ucelom, aby sa deti pohrali.....chapes?? o toto mi ide......ze som len bola zvedava, ci je to podla vacsiny normalne alebo ako.....ale zas musis uznat,ze uz ked niekto pride ku mne a este sa mu nepaci, ze nepustim telku,tak to je uz trosku moc....ci ?

lukihomamina
autor
20. jan 2015

@mima4 fakt si im povedala, ze Ta to rusi??? klobuk dole ja som zatial nenabrala odvahu takto to povedat....ale urobila si dobre

nyusika
20. jan 2015

@lukihomamina ja ti rozumiem, mne sa to tiez neoaci. ale ludia sme rozni, nabudúce tam uz nepojdes.
a u mna doma to bude tak, ako to vyhovuje nam. ina by bolo, ak by ma kamaratka poziadala, ze kvôli niecomu konkrétnemu chce pustit telku, napríklad nejaka sprava, ci take nieco.
ale detom by sim telku na zabitoe casu nepustila.

mima4
20. jan 2015

@lukihomamina
ja neviem komunikovat, ked mi huci telka, radio, hudba... proste zacnem mat pocit, ze aby ma bolo pocut, musim dost zvysovat hlas... a to ma vysiluje, unavuje...
Ak pre niekoho je dolezitejsi dementny televizor a tie dementoviny co tam idu (pre mna uplny kentus), tak nech ma nepozyva na navstevu.

lukihomamina
autor
20. jan 2015

@axaris ahoj, tak velmi dobre Ti rozumiem.....to co opisujes, ze sa stava u svokrovcov to sa presne deje aj u nasich svokrovcov ....ide tam mozno 3 alebo 4 krat do roka, tak by som ocakavala, ze sa budu venovat jedinemu vnukovi....ale presne to co pises ....od rana do vecera tam ziape telka a svokor este krici na maleho, aby bol ticho ked idu spravy a to ma maly tri roky....mna vtedy chyta taka zurivost, ze az .....a maly kedze neni zvyknuty na telku je potom z toho az nervozny....a ked im muz povie, ze nam to vadi...tak to ignoruju ale pritom nas stale volaju na navstevu....

bonaqa2013
20. jan 2015

No ja tiež keď prídem ku svokrovcom, tak všade hrá tel. v kuchyni, v obyvačke, v izbe. nikto tam nie je, ale tel. hrá.
prídem ku švagrinej a to isté. Nikto nie je v miestnosti a tel. veselo hrá. Prídeme na návštevu ku bratrancovi a tam sa tiež prekrikujeme s tel. tak ja toto nepochopím.

danieli
20. jan 2015

my sme vzdy mavali telku pustenu, odkedy mame dieta a priatelov s detmi, schovavam ovladace a vytahujem satelitne karty, skoooda telka je pokazena, nas je maniak, kludne bude pozerat ako zhypnotizovany na cokolvek, ak sme u znamych a maju pustene rozpravky tiez to beriem tak, ze za tu chvilu mi z toho neosprostie, ale pokial pozeraju nejake detektivky, poprosim vypnut alebo zmenit program

lukihomamina
autor
20. jan 2015

viete baby...mne je z toho v podstate az smutno, ze ako sme dopadli.....jednoducho uz nevieme komunikovat....musime si pustat televizor, aby nebolo ticho alebo aby sa deti nenudili....ja mam velmi rada spolocnost a ludi a preto aj chodievam s malym co najviac medzi ludi alebo volam k nam.....ale tento fenomem nakoniec sposobi, ze ludia ako taki ostaneme izolovani....najviac ma to mrzi kvoli tym nasim krpcom

zitaje
20. jan 2015

My doma telku nemame a mna telka strasne rusi (teda u niekoho na navsteve). Moja mama ju mava zapnutu, ked pridem k nej, ja ju vypinam, lebo mi lezie na nervy. Ja nemam rada ani radio pustene a rozne take sumy, ked si chcem pustit hudbu, tak si ju pustim a pri tom napr. strikujem alebo tak, ale ten vseobecny sum, len aby nebolo ticho, nemam rada.

@lukihomamina takze ja s tebou uplne suhlasim, ze je to divne a tiez by sa mi to nepacilo...

nyusika
20. jan 2015

@lukihomamina nezovseobecnuj 🙂
jasne, ze vieme komunikovat. to, ze niekomu vyhovuje iny styl zivota neznamena, ze to tak robia vsetci.

treba sa stretavat s ludmi vyznávajúcimi podobne hodnoty, ako vyznavam ja a bude vsetko fajn.

a taketo zdvorilostne povinne jazdy (vyssie spominane huciace telky|) neprezivat viac, nez je nutne.

zitaje
20. jan 2015

@lukihomamina mna sa raz jedna mamina opytala, co robia moje deti vo volnom case, ked nemame telku 😀 Chvilu som rozmyslala, kedy by sme tu telku vlastne mohli pustat, aj tak nestihaju vsetko, co by za den chceli stihnut. Mladsia sa potrebuje po skole pohrat v ramci relaxu, starsia cita alebo si brnka na gitare. Telka, ako keby sa bez nej nedalo existovat...

natuska87
20. jan 2015

@nyusika Pri navstevach asi plati nejaka etiketa...

natuska87
20. jan 2015

@mima4 Samozrejme, ze je to neslusne...Niekto môze byt " nad vecou" a tvrdit, ze , nechodievaj na navstevy /???/ Ak chces niekomu ukazat svoje , prepacte, az hulvatske spravanie, radsej mu rovno povedz do tvare, ze Ti na nom nezalezi...Tak s i to vysvetlujem ja.Ale sme vselijaki...Takze, suhlasim s Tebou!

levma
20. jan 2015

@lukihomamina pre toto nemame doma telku 🙂 a je sranda sledovat kolko navstev je u nas v rozpaku...ze nevedia ani kam sa maju pozerat ked tu ta telka nie je...akoze rozpravat sa s nami??? 🙂 🙂 🙂 a ked sme u niekoho na navsteve a povieme ci by sme tu telku nemohli vypnut, ze nas zbytocne vyrusuje, tak tiez mnohi pozeraju na nas ako na zjavenie 🙂

mima4
20. jan 2015

@natuska87
no aspon ja to tak vnimam. Keby navsteve u mna nieco prekazalo (čojaviem napr. ze chovame v obyvke v klietke potkana), tak sa snazim si veci prisposobit tak, aby navsteva sa citila OK...
Pre mna proste ludia maju vacsiu hodnotu ako primitivne serialy a pod.

mima4
20. jan 2015

@levma my tiez telku nemame ani sme nemali (ja a muz)... pre mna zbytocny kus nabytku a este aj drahy

staronova
20. jan 2015

ked ku nám dôjde návšteva a máme pustenú TV okamžite ju vypíname. Naproti tomu som si už X-krat povedala, že nepôjdem ku sestre, lebo ona mi zo dva - tri razy povedala, že vydrž....ja toto chcem dopozerať....Aj minule som bola a televízor išiel, oči mala na obrazovke, nervozna som bola....kadejaké stupídne seriály, kde jeden diel vôbec nechýba, keby to vypla....neviem ale mne sa zdá, že ľudstvo už nevie byť bez mobilu a tv...NIE, NIE STE DIVNY

mata95
20. jan 2015

tak my ked ideme napr. k sestre, bratovi, k svokre tak tam mi telka nevadí,ved sme si svoji a väčšinou maju zapnuty nejaky hudobny program alebo spravy, tak ked ide niečo zaujimave aspon mame očom kecať... ked ideme ku kamaratom tak väčšinou je zapnuta hudba, a tak isto aj umna, ked mam navštevu, radšej zapnem hudbu (samozrejme nie na hlas) a tak kecame.... mna viac irituje ked či už sme na navšteve alebo je navšteva u nas, tak stale čumia do mobilu 😒 ...to ma vie nasrať ..........

svetluska82
20. jan 2015

@lukihomamina u nas ked pride navsteva( segra) tak donesu svoj film( nikoho sa nepytaju), pustia a cumia. Ak chceme pokecat tak nas okriknu, že ci nas to nebavi, taky dobry film. Film skonci a potom sa zdvihnu, že idu domov. 😀 😀 😀
Ked ideme k svgrinej, tak svokra( chodi stale s nami) musi mat pusteny tenis, a ako naschval ten tenis vzdy ide. Tiez sa nemozme ani porozpravat, lebo telka huci a ju to neskutocne rusi. Tak sme na Vianoce neboli ani svagrinu kuknut. CO sa tyka deti svagrina ma 2. 13 rocne dievca, 4 rocneho chlapca a ja 13 rocneho syna,. Idu sa hrat akoze do izby a tam to vyzera takto: Moj za PC, svagirnina dcera za tabletom a maly na notebooku. Hraju po sieti hru. 😠 😠 😠 Ked som namietla, že to je uz vrchol tak deti 2 hodiny fnukali, ze co maju robit a po mne kukala cela rodina( svagrovci, jej rodicia, svokrovci). Blba doba. U nas mame PC za odmenu a sledujeme cas kolko syn travi za PC.

natuska87
20. jan 2015

@mima4 tak potom, je to v absolutnom poriadku.Ludia, ktori Ta navstivia, citia, ze sa z ich pritomnosti tesis a zalezi Ti na nich!

tvorivachalupka
20. jan 2015

my žijeme bez telky už vyše 10 rokov a vôbec nám to nechýba. Nie je nič krajšie ako ked sa deti samé hrajú v izbe, komunikujú a učia sa medzi sebou aj riešiť konflikty - ustúpiť tomu druhému, prispôsobiť sa, predýchať prehru a pod. toto ich telka nikdy nenaučí. My si s mužom sedíme v kuchyni a pijeme kávu - rozprávame sa, ako sme sa mali počas dňa. Pri návštevách nám pustená telka hrozne vadila. Tak sme sa naučili - prišli sme na návštevu - pre nás to znamená porozrápávať sa, zasmiať sa, vyžalovať sa... ak sa niekto nechce vzdať telky počas našej prítomnosti, tak mu za to asi nestojíme. Ale väčšina sa prispôsobila. Manžel príde, vypýta si ovládač a slušne sa opýta, čí môže vypnúť. Už keď má v ruke ten ovládač, málokto povie, že nie. Vedia o nás, že sme bez tv, a kto bez nej nevydrží ani k nám nechodí - napr. môj otec - ale potom ti vzťahy vyzerajú tak ako vyzerajú a ani nevie prísť na meno vlastným vnúčatám.

bellamafia
20. jan 2015

Pozeranie telky pocas navstevy je neslusne,snazim sa venovat navsteve......s tym s vami suhlasim ale pokial ide o tie somariny nie kazdy pozera stupidne telenovely....napr ja si rada pozriem animal planet kde davaju zivot v prirode...o zvieratach krajinach zvykoch....este su tam aj nejake naucne programy pre maminy gazdinky .....pozriem si co mna zaujima a je mi jedno ako sa podaktore na to budete pozerat....a kupila som si plazmu 😀

mk22
20. jan 2015

Televízor je súčasťou dnešnej modernej doby, ak by mi to vadilo ako tebe, tak na návštevy nechodím🙂 Lebo ak vstúpiš niekomu do bytu, domáci je tam pánom a keď majú pravidlo, že televízor ide stále a nemajú naň vyhradený čas, tak ty im do toho asi nebudeš dirigovať🙂-môj názor. Ako poprosiť môžem o stíšenie ale aby ho vypli preto, lebo som prišla ja a mňa to ruší..neviem..každý má svoj názor..

adri266
20. jan 2015

@lukihomamina ked pride navsteva k nam, televizor nezapinam. Ked prideme k svagrovcom, maju ho zapnuty non stop a tiez ma to otravuje. Tam ale nepoviem nic, ale citim sa blbo, ked kazdy miesto rozpravania cumi na telku. Nastastie dcerku to nezaujima, ona sa hra v izbe. Ale ked prideme k nasim, a oco, zavislak, preklikava telku, pekne ho poprosim, nech bude taky laskavy a telku vypne. Aspon na pol hodinu to spravi 😉

lukihomamina
autor
20. jan 2015

@mk22 samozrejme, ze kazdy mame svoj nazor....ale vysvetli mi prosim, preco clovek , ktory sa nevie vzdat telky vobec pozyva na navstevu??? ved tak ked chcem pozerat, tak nech pozeram a nevolam ludi. Ja nikde nikdy nejdem bez pozvania....takze ja to chapem tak, ze kedze ma niekto pozve....tak mu ide o stretnutie so mnou....ci??? ja nie som proti telke ako takej vo vseobecnosti /aj ked aj na to mam svoj nazor/ ja tu len hovorim o pozerani telky pocas navstevy.....ked niekoho pozvem, tak robim vsetko pre komfort pozvaneho...vazim si ho a nie ze cumim na telku alebo pripadne mobil /ako to bolo vyssie spomenute/ .....takze ja nemam snahu menit niekomu jeho zivotny styl...len som bola zvedava, ci to rusi aj inych ludi.....a ano kedze si vazim svoju rodinu a seba, tak uz k ludom, ktory nevedia byt bez telky ani nechodime alebo to obmedzujeme na minimum