Povedal mi, že som zlá matka

28. aug 2023

Baby, manžel mi dnes povedal, že som zlá matka, že nemám nervy na dieťa a čo majú povedať také, ktoré majú tri deti. Áno, máme len jedno, som úplne vyhorena za posledné dva roky, vďaka manželovej chorobe, pre ktorú bol dva roky PN, čiže som ťahala ja, otcova choroba o ktorého som sa starala na smrteľnej posteli minulý rok + robím si výšku a domácnosť. Variť manzel nevarí, občas umyje riad a občas vysaje. Malú od narodenia nezobral sám nikde, ani kočíkovať, na prechádzku dnes prvý krát v živote, aj to prišla s rozbitými kolenami a má 6 rokov. Ja pracujem z domu, dcéra je na baterky, od rána do večera rozpráva. Nonstop sme spolu od jej narodenia, občas ju vezme babka na víkend, niekedy sestra, inak som na ňu viac menej sama každý deň, kým nepríde muž z práce.. Je pravda, že večer už ju nedokážem počúvať a občas po nej skriknem, nech je už ticho, nech prestane v kuse rozprávať, že chcem kľud. Muž je s ňou tak dve hodiny denne, keď príde a kým ide mala spať a tiež ju okrikuje, nech toľko nerozpráva. Dnes som jej v aute neodpovedala, keď mi v kuse niečo rozprávala a za to som dostala ocenenie, že nie som dobrá matka. Ja len revem.. nevládzem takto.. toto bola príšerná rána od manžela..má niekto ako on právo má takto vôbec označiť ? 😢

zuzinka888
28. aug 2023

To nie, je pravda a ty to vies.

pribinak
28. aug 2023

Mala si sa opytat ako sa hodnotí on ako otec a následne ho dať do obrazu
Zajtra mu dať dieta na pol dna von a keď sa vráti tak skritizovať čo sa sa

anjelicek26
28. aug 2023

Nemozes Si Brat takto k srdcu jednu hlasku vynervovaneho muza v aute.. nikto nie je dokonaly a chapem,ze to pre teba Bola posledna kvapka, kedze toho robis AZ AZ.. sadnite Si v klude a preberte Si to, potrebujes aj oddych a cas pre Seba,inak Budes mat coskoro burn Out. A to nie je dobre pre nikoho. Nie pre dieta, nie pre muza... Lebo skola praca dieta domacnost naraz je proste zahul moc...

ema22270
28. aug 2023

Ty nie si zla matka, asi bude on zly otec... vsak to je aj na kona vela, co si vymenovala.

zmrzlinka2021
28. aug 2023

Za celé tie roky:
- si zabudla na psychohygienu, vlastne konicky, relaxaciu, proste veci, ktore su nevyhnutne k zdravemu fungovaniu organizmu a psychiky
- a hlavne od zaciatku vasho vztahu velmi zle nastavene fungovanie v domacnosti. Mala ma 6 rokov, cize aspon 7 rokov spolu byvate s muzom. Od zaciatku ste si mali prace v domacnosti delit, nie ze ty budes otrok domaci... pri chorom otcovi a manzelovi sa ti to vypomstilo.

jan510
28. aug 2023

ale to je len jeho nazor, ktory sa vobec nemusi zakladat na pravde 🙂. Ked pride z prace, daj dieta jemu na starost a chod von na prechadzku,nakupy, kavu alebo sa zamkni do inej izby a tam si citaj. Potrebujes vypnut. Ja chodim 3x tyzdenne vecer na jogu o siedmej do osmej a parada ti to je. Neriesim nic, len sama seba vtedy je moj cas a takych matiek sa tam zijdeme viacej uz pri prvej relaxacii nas chytaju driemoty 🙂 lektorka to uplne chape, potom sa vykecavame par minut a pridem ako znovuzrodena, nabita energiou. POhlaldaj v okoli nejake aktivity, ved to musi byt o drzku sediet len doma a len rodina, dieta

autor
28. aug 2023

Baby zabudla som ešte dodať m, že vďaka okolnostiam bojujem s panickou poruchou bez antidepresív, len s psychológickou a teda, bola už za mnou, bolo mi fajn, no zas je to späť.. ona ma ale naucila mať čas pre seba, hodku večer strávim počúvaním hudby a behaním na páse

olimuc
28. aug 2023

Mala si mu povedat, ze je zly manzel a bol by ticho. Nemas preco revat, zena dokaze utiahnut viac ako somar a on nic iba usta otvarat. On vyuziva, ze si doma a on ma v robote pokoj .. ty si na HO + dieta … to je na palicu. Zajtra je volno, dieta tatovi a ty si urob den pre seba

autor
28. aug 2023

@anjelicek26 no práveže keď sme prišli som ešte spravila kávu, on si šiel ľahnúť ja som ju sama píla na terase, keď sme šli na nákup som sa tvárila neprítomne, oznámila som mu, že vari zajtra on. Stratil v obchode malú, ja som vedela kde je, ale teraz chudatko chodila medzi regále a hľadala nás .. hneď ostal oduty a niečo mi utŕžil, neviem už čo, ale spýtala som sa ho, že ako sa teda správajú zle matky, keď nie takto.. a na to mi doma znova povedal, že som proste nemala mať dieťa..

milanemila
28. aug 2023

No podla toho co pises sa jej muz nevenuje skoro vobec, doma tiez nic nerobi a este si sa o neho pocas 2 rocnej PN starala. Ja by som mu na to rovno odpovedala, ze chuda nase dieta doteraz malo iba na hovno otca ( a ty zleho manzela) a teraz jej este aj zla matka pribudla 🤷🏼‍♀️

autor
28. aug 2023

@zuzinka888 viem, veď každá matka robí pre svoje dieťa maximum.. len od neho som to nečakala, lebo inak máme fakt pekný harmonický vzťah..

autor
28. aug 2023

@pribinak on veľa krát hovoril, že je zly otec, vždy som to negovala

autor
28. aug 2023

@ema22270 on sa tak niekedy cíti, no nikdy mi neprišiel, ako zlý otec.. vie sa s malou aj zahrať lego.. resp. len lego.. občas prečíta knihu

autor
28. aug 2023

@zmrzlinka2021 áno, sme spolu 10 rokov ak bývame 10. Koníčky máme spoločné, chodíme po horách, spoznávame pamiatky.. on svoj koníček nemá žiaden sám, ja vždy večer hudba a bežecký pás na hodinu..

pribinak
28. aug 2023

Tak mu to povedz ty. To je iné ako led to vyhladí sám o sebe

A aj mu povedz to čo si tu napísala, že jeho pomoc je 0 bodov, že zoberie decko raz za uhorský rok von a aj to sa vráti s krvavými kolenami

Aby vedel ako ho vnímaš

autor
28. aug 2023

@jan510 mám aj to svoje, ako som písala aj dole...je pravda, že dnes som sa zobrala ako mi to povedal voziť sa v aute, ale teda bezcieľne.. aspoň k sestre som chcela ísť, no zrovna nebola doma, inak moc kde nemám..

autor
28. aug 2023

@olimuc máš pravdu, zajtra si musí poradiť sám, pôjdem k mame na celý deň 💪

autor
28. aug 2023

@milanemila nechcem takto ostro, to u nás vôbec nie je zvykom, preto nechápem aj to, čo povedal on.. na jazyku by som to aj mala, no toto nie je náš štýl .. len som prekvapená, že má aj videl revat a ani neprišiel ospravedlniť sa, alebo čokoľvek..

zmrzlinka2021
28. aug 2023

Autorka,

tvoje spravanie k dietatu je nasledok toho, ze si extremne vycerpana, vyhoreta a smutna osoba. Najdi lasku k sebe, nebud ludom "po ruke", dopraj si priestor na seba a hlavne ries svoju diagnozu aj so psychiatrickou.
Chce to cas, liecbu a hlavne zmenu tvojich zivotnych postojov. Ked ty budes pokojnejsia, stastnejsia, aj tvoje reakcie v rodine budu ine.

autor
28. aug 2023

@pribinak len ja som ho naopak nikdy nevnímala ako zlého otca.. toto vedel vždy, že mi chýba napríklad že zoberie malú von kým budem upratovať.. boli sme teraz v Betliari v kaštieli, on fotil a mala mi tam zas hovorila, ťahala ma od jednej pamiatky k druhej, všetko ju fascinovalo, no ja som si to chcela v kľude užiť, a zas som ju mala ja.. aj toto som mu splechla a na to sa hneď osopil, že som mu to mala povedať.. no ja som mu znova zopakovala, že to proste odmietam stále opakovať dookola..

autor
28. aug 2023

@zmrzlinka2021 psychiatricku netreba, až tak zle na Tom nie som.. mám len fyzické prejavy našťastie a priestor pre seba a povedať nie som sa už naucila vďaka psychologicke.. je naozaj výborná, len chýba je asi tá, že som tam dlho nebola, lebo som bola ok.. to bol čas len pre mňa doobeda..

kristinka92
28. aug 2023

on si o sebe mysli že je vynikajúci otec? lebo prepáč, ale za 6rokov ju zobral prvýkrát von…?? mal niečo s nohami vtedy na PN? lebo inak sa môže hanbiť. a hneď zajtra na sviatok nech sa páči nech sa začne starať, dcéru nech berie na celodenný výlet

riyadh
28. aug 2023

Ze zla matka, vsak ty si superzena, by ta mohol na rukach nosit. A ja si stazujem ako sa mam a po it ze nic nestiham, pritom manzel aj uvari uprace, od narodenia deti okolo nich beha, skratka plnobodnotny rodic ako ja. To ja sa mam pohodlne proti tebe. A inak s tym, ze sa jej usta nezavru mam doma, dcerka 11r.a uz do toho nastupila aj puberta🤔😂nepotesim ta tie baterky tam budu stale.

autor
28. aug 2023

@kristinka92 na záhradu ju zoberie občas, keď niečo ide robiť a ona sa hrá v piesku alebo tak.. von som myslela mimo domu úplne..

autor
28. aug 2023

@riyadh ako zas keď bola bábätko, ja som nekojila a budila sa v noci len raz, tak ju nakŕmil napriek tomu, že ráno vstával do práce a ja som spala celú noc. O domácnosť sa veru moc nepostara, ako som písala, občas umyje riad, vysaje. Máme aj ovce, sliepky a hus a psa a o tie sa stará výlučne on. Len okolo malej moc nie teraz..

elmivelmi
28. aug 2023

Vas problem je,ze mate jedno dieta a vlastne prepac ,z coho ste obaja vycerpani?Ja nechapem co vlastne riesite,ok splechol ti somarinu,ale aby si pri jednom decku bola takto vycerpana?Neries veci ako to mal urobit on,zasa som ju mal a pod,ved ma 6,nie 6mesiacov,pri nej by ste si uz mali obaja odychnut a nie sa handrkovat kto co urobil alebo neurobil.Ako keby ste mali 5 derti a statok v mastali.

elmivelmi
28. aug 2023

on sa stara onstatok a malu nevhajte samu.Nech sa to nauci ved nema 6mesiacov alw 6 rokov.Povinne na bodinu by som jej rozkazala nech ta neotravuje,inak ste si ju pekne naucili pozornosti.A ked sa jej nepaci nech sa ide vyzalovat ovciam,ved aj s nimi sa moze vyhrat.Ako cel den by mohl byt pri vasom startku sama bez teba,ty si mozes robit veci a kukat na nu z obloka ako sa sama hra so psom,sliepkami a je samostatna.Joj strasnw tito jedinacikovia nemozni.Prepac.Ale problem vidim v tom ze ste si ju vychovali tak ze je uplne nesamostatna v hre a bohuzial nema surodenca na hranie.Tak ju musite naucit ju to nevhat samu aspon hodinu denne sa hrat.

petkavka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. aug 2023

@elmivelmi samostatná je dosť, vie si nachystať raňajky (okrem krajania chleba s nožom), bežne chodí vyberať vajcia ku sliepkam, dať in jesť, vodu. Na dvor sama chodí aj hrať sa vie sama, ona len veľa rozpráva.. ona sa hrá a pol hodiny mi dokáže opisovať, ako obliekala bábiku napríklad. Trochu z cesty píšeš 😊

petkavka
28. aug 2023

Ja popravde nerozumiem tomu dnesnemu trendu: 1. byt perfektna matka 1. byt dokonaly otecko 2. starat sa perfektne o domacnost a deti 2. Zabezpecit financne rodinu(otec) 3. mat vztah plny lasky, porozumemia a bez hadok .....ved to je fakt nerealne psycho a rovno na prasky ....Takze si v hlave najskor zrovnaj, ze ano obcas si zla matka, ano otecko je obcas na pi.., ano- obcas pokasles vychovu ty aj otec a ano robis chyby a si predstav, ze rodicia sa aj hadaju .....prestan zit slnieckovy zivot na modrom koniku a vrat sa do reality