Potrebujem nestranný názor na vzťah s manželom.

didi255
1. apr 2020

Ahojte nezvyknem sem chodiť ale nechcem týmto zaťažovať nikoho a potrebujem jednoducho nestranný názor. S manželom sme spolu dlhých a krásnych veľa rokov občasne hádky ktore sú zvyčajne vyvolané mnou nakoľko som dosť žiarlivá a momentálne ešte aj mame babatko ktoré je úžasne ale tým, ze ja som doma s malinkym stále plus teraz ešte aj ten hlúpy vírus ide mi to na mozog. Manžel chodí do prace a je vyťažený to uznavam ale mam pocit ze tým ako je vyťažený zabúda na mna hovori mi ze ma miluje aj to všetko okolo sexu zial mame menej sme obaja unavení mame ešte aj psíka ktorému sa treba venovať a o toho sa viac teraz stará on (psik je aktívny a je vonku) no a ja mam pocit, ze mi malo pekných veci hovori ze si ma tak nevšíma viem ze toho ma veľa úplne tomu rozumiem len je mi to ľúto, lebo keď som sa nahnevala a povedala som mu to tak hneď ze nemá na nič čas ze príde domov a hneď aby som si ja niečo porobila sa venuje malému... lenže aj ja mam s malinkym toho doma veľa a on si to neuvedomuje ze niekedy nemám čas sa najest napiť... nezazlievam mu nič len mi chyba ze si nenájde čas na to aby ma viac vnímal aj ako zenu a nie iba mamu a manželku... nahnevala som sa včera, lebo kolegyni povedal ze ako jej prospieva práca ze vyzera viac než dobre a ze je to slabé slovo... mne to prišlo nesmierne ľúto lebo po pôrode mi vypadalo strašne veľa vlasov ktoré mi teraz dorastajú a vyzera to zle nedá sa to upraviť hlavne keď mam vlasy v cope vyzerám ako na krátko ostrihaná z predu.. minule som sa pekne doma nalicila aj keď sme len doma teraz ale chýbalo mi upraviť sa prišiel domov a nič si nevšimol... ja viem ze ma miluje cítim to z neho aj to vidím ale toto mi chyba... mam pocit akoby som ho nepritahovala alebo co... ja neviem ci sú to len moje domýšľavosti a ci materská dokáže robiť take veci so ženami ze si začnú namyslat začnú byt paranoidne a oduvat sa na všetko... ja od kedy som na materskej veľa sa oduvam všetko mi príde ľúto a som taka vztahovacna. Manželovi som napísala správu ze ma mrzí ako povie inej babe ze vyzera pekne a manželke tieto veci zabúda vravieť častejšie ze ci si nevšíma ze mu začínam vädnúť a ze kvet sa ma polievat aby kvitol a aby ho to raz nemrzelo ze je taký.. neodpísal lebo uz večer keď som mu to povedala, išiel spať oduty ešte predtým ako som mu povedala, co cítim som bola taka ticha nemala som chuť sa snim baviť a chytil mi ruku ze ani sa k nemu nepritúlim.. Vraj ma uz plne zuby toho ze ziarlim ze nikdy mi neublížil ani neublíži a ze ho štve aká som a uz ho to nebavi.. ja ho chápem ale keď on mi dá toľko krát dôvod na to aby som sa odula keby si premyslel skôr ako niečo povie alebo urobí keby popremyslal ze niečo mi nemusí byt prijemne ale to on uz ani nepočúva keď mu poviem lebo uz mu to ide na nervy...tak ja uz neviem...

777januska777
1. apr 2020

Prepáč, ale dobre som sa zasmiala na tom akú SMS si mu poslala 😀 Si po pôrode, tak je pochopiteľné, že si trošku citlivá, ale bolo by dobré keby si si to aj uvedomila, lebo takýmto tempom mu z teba prepne 😀 chápem, že potrebuješ od neho asi nejaké slová uznania a tak, ale podľa mňa to prehaňaš. Už nie ste pubertiaci zalaskovaní, už máte aj iné starosti ako si každú voľnú chvíľu vyznávať lásku. Myslím si, že problém máš v hlave a to si sama musíš uvedomiť a prestať mu za každú blbosť robiť scény 😀 A hlavne ti poradím ak chceš aby si chlap všimol, že si si kúpila niečo nové alebo si sa nalíčila, tak ho nato upozorni, že: "Zlatko ako vyzerám?" Keďže veľmi málo chlapov si také niečo všimne 😀 a hlavne sa snaž byť spokojná sama so sebou a keď budeš ty sama so sebou ok, aj tvoj manžel si to všimne.

pininka1
1. apr 2020

Vitaj v klube dlhšie vydatych žien. Uvedom si,ze manžel sa stará o teba a dieťa nie o kolegyňu. Česť vynimkam,ale chlapi keď uz majú doma.isto málokedy prejavujú také veci a kazdy predsa vie, že si absolútne nevšímajú veci ako nový účes, makeup a pod. Viem že je to ťažké ale je na tebe uvedomiť si čo všetko a ako pre teba manžel robí a či je ozaj problem len a tým že je nevsimavy. Možno to chce len otvorenú debatu. Ty si teraz doma,.všetko ti lezie krkom,.čo chápem, keby si chodila do roboty nemáš ani čas vnímať také veci

vyrobky123
1. apr 2020

@didi255 ahoj, som presne taká ako ty a normálne keď som to čítala, mala som nervy že ako môžem byť taká dzignutá. 🤷 Nevadi🙂 Ja síce manžela nemám, ale sme spolu už 3 roky a beriem to ako také malé manželstvo (žijeme spolu). Musím povedať, že už nikdy to nebude také ako na začiatku. Čas beží, ľudia si na seba zvyknú, už nemajú potrebu si hovoriť nejaké prehnané komplimenty aby zbalili jeden druhého. Síce my si povieme, že aký si pekne oblečený, pekne voniaš a podobne ale už to nie je také intenzívne ako kedysi. Dnes už letia komplimenty typu Dobre si navarila😂 aj keď určite rozumiem tomu, že ťa to hnevá keď dokáže povedať takéto veci kolegyni. Mňa by to teda naštartovalo riadne 😂 prosím ťa nabudúce mu nehovor tie klišé veci s kvetmi, lebo ti jeden kvetináč hodí do hlavy. Môj to tiež nemá rád, skôr ho tým naseriem ale skús mu normálne vysvetliť že ti to občas chýba alebo začni sama , povedz mu ako dobre vyzerá, pekne vonia, hocičo. Možno sa chytí

0silvia0
1. apr 2020

@didi255 akoze kazdu by nasralo, ked pochvali kolegynu a nie vlastnu zenu, skus pochvalit aj ty nejakeho fesaka v telke miesto toho vyplakavania a oduvania sa. Zmen taktiku, oduvacia u vas nefunguje🤔

fiona203
1. apr 2020

Ideš na to podľa mňa zle. Takéto vynucovanie ma podla mňa opačný efekt,ako by si chcela. Ak si krátko po pôrode, môžu to byť hormóny, ale to časom prejde. Muž si ta bude vážiť viac, ak príde domov, bude tam pohoda. Skus zmeniť taktiku z precitlivenejsej na sebavedomejsiu. Vezmi si, že ako by to bolo, keby ti to každý deň robil muž keď prídeš z roboty?

vyrobky123
1. apr 2020

A inak aj k tej kolegyni by bol po čase taký 🙂 zrejme ona nemá dieťa, chlapa a podobne tak preto je ako mechom praštený. Všetko raz pominie, aj tie prehnané komplimenty.

1gabriela13
1. apr 2020

@didi255 ja nechápem no. Mňa môj muž pochváli každý deň. A nemusím byť nalicena ani neviem ako extra upravená. Stačí len keď som v kratasoch a tope a idem cvičiť. Tak už hádže komplimenty. Bud to ma muž v sebe alebo nie.

dankanka
1. apr 2020

@1gabriela13 a keď to nemá tak ho treba tak brat.. Súhlasím. A autorke odkazujem, že väčšina žien si tím prejde, že muž nechápe ze aj my máme doma toho veľa. Oni vidia to ze sme doma. Aj hormóny ešte pracujú a robia svoje. Kľud. Bude dobre.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
1. apr 2020

@pininka1 no..ide ti to na mozog.. ked ste doma, snazis sa aj nejak upravit? Aspn napr.cez vikend, ked idete niekam?
Ja som to riesila tak, ze cez tyzden som.sa nemalovala, nic, ved dieta, neskôr deti, vela roboty okolo toho, ale cez víkend, ked bol aj on doma, tak ak sme sli von, namaľovala som sa a pekne obliekla. A peknu bielizeň som mala vzdy na sebe ( teda.. prve mesiace, ked clovek krváca, nie) a obcas som.sa popremavala. Dost to pomohlo, aj ked ja po sekciach som nemohla mat hned styk.. ale bolo to celkot fajn. Treba si spravit poriadok ako taky, aj pri babatku sa da najest, umyt.. vsetko.. zvlast, ak je dobrucke.. ja som.ano pri druhom kolikovom na to nezabudala, ved chvíľu si poplace, potom som spat a venujem sa, ponosim.

Pomaha ti onak aspon trochu doma?? Moj sice nevtedy nie, ale prve bolo fajn, tak sa to dalo postihat, aj ked malo spalo, pri druhom uz chodila mama pomahat.

Skoda, ze sa ti neda do kadernictva, mne tiez (kazdej) vypadavali vlasy, dala som si ich upravit na kratsie a bolo dobre

pininka1
1. apr 2020

@siska53 asi si to chcela autorke napísať, že?

0kristina0
1. apr 2020

@didi255 dam ti radu, zmen myslenie a pristup k manzelovi lebo ho od seba odozenies k inej

didi255
autor
1. apr 2020

@777januska777 Dakujem za názor... som práveže uz 8 mesiacov po pôrode... takze neviem... asi je to pravda ze by som mala zmeniť seba... niekedy som hrdá a dosť sebecka... uz veľa krát som k nemu bola zlá... lenže keď ja nechcem aby chválil iné a mne nič nepovie... viem ze je to sebecké ale tak ma to štve...

didi255
autor
1. apr 2020

@0kristina0
@siska53
@perdulka7
@dankanka
@1gabriela13
@vyrobky123
@pininka1 Dakujem za vaše názory... máte pravdu mala by som to zmeniť... občas som sakra hrdá ale vždy sa ospravedlním aj napriek tomu... lenže uz vyššie som to spomenula ze ma to štve keď polichoti inej až priam tak zraní ze je mi to ľúto a až do placu... neviem sama ci bude ochotný pozhovárať sa o tom... mimo takýchto situácii mame doma vždy srandu ale ja to veľa krát pokazim veľa premýšľam o hlúpostiach.. niečo si zmyslím nahnevam sa je... predtým som taka nebola..

jajka71
1. apr 2020

@didi255 moze sa stat ze ked mu povies aby si vopred rozmyslel co povie alebo co urobi ci sa ta tym nemoze dotknut, tak vyhlasi dobrovolnu karantenu a izoluje sa od teba aby nahodku neurobil/nepovedal/nepozrel/neotocil sa/urobil/povedal/otocil s tam kam nema aby sa ta nahodou nedotkol. To nieje utok na teba ale strohy fakt vyrok jedneho 40r zenateho chlapa. Ak by mal uvazovat nad tym ci to co urobi neurobi povie nepovie pozrie sa nepozrie sa inak ako jeho zena ocakava, tak sedi v kute a caka kedy mu zena umozni ozvat sa.....ale aj to by jej vraj vadilo...nas zeny vraj nepochopi, lebo vzdy nam nieco vadi.

didi255
autor
1. apr 2020

@jajka71 v tom ma ale pravdu lebo naozaj nám ženám skoro všetko vadí... všeobecne... a ja som zial jedna z nich... a celkom ma to štve lebo Xkrat si hovorím "buď ticho nechaj tak" ale do vtedy to vo mne škrie kým to nepoviem a uz je zle... lenže ja som úprimný človek nedokážem predstierať, ze je všetko v poriadku keď nieje... no ale xy krát som na to aj doplatila...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didi255
autor
1. apr 2020

@zazvorka87 tak ako ja by som klamala keby napíšem ze mi nikdy nič pekne nepovie len je to malo krát teraz.. ale skúsim na tom ja popracovať

777januska777
1. apr 2020

@didi255 ja poznám taký vtip. Babka hovorí dedkovi: "A ty mi prečo niekedy nepovieš, že ma miluješ?" A dedko nahnevane odpovie: "Povedal som ti to raz a keby sa niečo zmenilo, tak ti dám vedieť!" 😀 a chlapi sú väčšinou takí, veľmi neradi hovoria veci čo sa im zdajú samozrejme 🙂

0silvia0
1. apr 2020

@didi255 a este jedna rada: neber vsetko tak vazne, skus sa trochu uvolnit a pochval sa aj sama, mozno mu docvakne. Povedz ked nieco urobis, pozri aka som ja sikovna, pozri aka som krasavica atd. Trosku humoru do toho zivota👍

777januska777
1. apr 2020

@didi255 a ešte k tomu čo si vravela o tom, že veci musíš povedať keď ťa hnevajú. To je normálne, povedz, ale nesmieš brať osobne, keď aj tvoj manžel niečo povie. U nás doma prebiehajú hádky asi tak, že si vykricime všetko čo nás štve a to je tak všetko, veci neberieme osobne. Nevravím, že sa ma niekedy nedotkne niečo a manžela tak isto, keď niečo poviem ja, ale tak nejako to neriešime. Lebo vieme, že ten druhý to nemyslel tak ako to nám možno vyznelo.

1gabriela13
1. apr 2020

@didi255 chvál aj ty pred ním iných mužov. Ved co ti v tom bráni? Nič. A keď budeš ignorovať to, že tvoj muž chváli iné, tak ho to časom aj omrzí a prestane s tým. Len podľa mňa vidí že ťa to štve tak podpichne. Mne osobne keď vadí niečo čo mi hovorí muž, ja to ignorujem a prestane s tým lebo vidí že ma to nezaujíma🤣najlepší liek je niekedy ignoracia.

le4
1. apr 2020

Ja ti napisem opacny nazor, chyba nie je v tebe ale skor v tom, ze muz by mal byt pozornejsi. Co ma zena z manzelstva, ked je chlap chladny a pochvalit vie viac cudzie zeny (aj ked ti tiez poradim, ze si tie koplimenty neber az tak k srdcu. Pokym nejde o vacsi flirt...). muz ma byt zamerany na svoju zenu a mal by chapat, ze stylom nepozorneho manzela az ingoranta si akurat moze zavarit na poriadny problem a priviest zenu do pokusenia alebo depresii prip.k rozvodu. A ze byt nad vecou a podobne, no u nas sa veci pohli, ked som zacala veci nazyvat pravym menom. Na dobre manzelstvo treba vzajomne pochopenie a naplnanie potrieb. Vlazne manzelstvo bud ide casom do zahuby alebo sa nieco musi zmenit. Niekedy stacia "malickosti" k tomu, aby sa druhy citil v manzelstve o 100% lepsie... vsetko si vydiskutovat a precistit vzduch je lepsie ako byt ticho... pred rokmi som sem do jednej diskusie pisala opak... manzelstvo prechadza roznymi fazami a uz viem, ze uprimnost podana v laske a ucte je ovela viac ako byt "tolerantny/a". Niektore veci treba hned nechat a odpustit, tie ktore nas zeru, rozobrat.. a mala by si muzovi zdoraznit ze nejdes proti nemu, ale chces aby ste boli stastni a tím

gabrielikta
1. apr 2020

@didi255 podľa mňa nezbúdaj,že manžel 1. Potrebuje tvoju úctu.2.Potrebuje vedieť,že ho potrebuješ.3.Potrebuje byť naplnený. P

krisbar
1. apr 2020

Odporucam precitat si knihu 5 jazykov lasky. Tam najdes odpoved.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bmuller
1. apr 2020

@gabrielikta 4. a potrebuje hadzat komplimenty kolegyni? 😝
nemyslim to nijak zle, ale ja rozumiem autorke, ze ju skrie, ked ju uz muz berie ako (sice milovanu, ale) "automatiku", kym kolegynu nema problem pochvalit... niezeby za tym malo daco byt, ale podla mna to pochopitelne manzelku zamrzi 😒
lebo ono to potom vytvara prave taky bolestivy kontrast - hoci aj neprejavuje manzelke nejake extra neznosti, na to sa da zvyknut... ale ked je schopny struhnut poklonu inej, tak to uz nevyzera, ze by bol pausalne "ignorant", a jasne, ze to uz potom zaboli ☹

lucilaines
1. apr 2020

@didi255 necitala som celu diskusiu, ale janti poviem len jedno, vobec sa netrap. To je podla mna “diagnoza materska”. Ja mam rok a pol stareho syna, ale presne v tejto faze ako si teraz ty, tie vypadane dorastajuce vlasy a taketo stavy som bola asi pred rokom. Pred porodom som mala skvelu robotu, chodila som len v opatkoch, uzkych sukniach, bez make upu som nevysla ani smeti vyniest. Po porode som mala sama zo seba depky. S tymi vlasmi som bojovala, ale hocico som snimi spravila, chcelo sa mi plakat ked som sa videla v zrkadle. Tiez postava, plet, no proste vsetko. Tym, ze ja som sa sama so sebou citila zle, plus zavreta doma, riesit plienky a grcky, moje sebavedomie kleslo niekam do velkych hlbok. Hocikedy som takto vybiehala na manzela za blbosti, ked isiel nebodaj von s kamosmi a ja som musela zostat doma lebo sak som kojila, tak som ho doslova neznasala. U nas pomhlo to, ze som mu presne toto povedala. Proste ked sme boli v pohode otvorene som mu to takto hovorila. Ze sa citim ako cista troska a bojujem sama so sebou a je to tazke. Ze proste nie som sama sebou a aj to ako nanho utocim vie dobre, ze nie som ja. Ze proste ja som to nase dieta porodila, vzdala som sa kariery, tela, v podstate celeho zivota kvoli nemu a takto ma to poznacilo aj ked ich oboch najviac na svete milujem, je to proste pre mna psychicky tazke. A po nom potrebujem, aby to proste teraz so mnou vydrzal a znasal tieto moje stavy s pochopenim. A tak aj bolo. Ono sa lahko povie, ze spamataj sa, lebo muz ti odide za druhou a prestan robit sceny. Ja s tym nesuhlasim. Proste takto to teraz citis a aj ked robis troska svihnute alebo prehnane veci ma to dovod. Musis o tom hovorit a nie to v sebe dusit a este sa na manzela usmievat a vo vnutri zurit. To k nicomu nevedie, len k tomu, ze on si bude mysliet, ze si ok a raz vybuchnes a on nebude chapat preco a bude to len horsie. Aby som ta trocha povzbudila, prejde to. Psychika sa veati do normalu, aj vlasy , aj to sebavedomie, aj s tym dietatom od toho roka to uz zacine byt o niecom uplne inom. Drzim palce, zvladnite to spolu 🙂

hipuska
1. apr 2020

Koľko ste spolu a aké staré je bábo?