Potreba odborne sa vyrozprávať

catrina_s
1. jún 2015

Ahojte, uz dlhsie ma nieco trapi a neviem si s tym pomoct sama. Mam pocit, akoby som samu seba tahala kdesi ku dnu.
Poznate to, nirkedy uz nestaci ani pokec s kamoskou, prosto potrebujete sa vyrozpravat s odbornikom. Preto by som rada vedela, ako to je a ako posupovat, ak sa chcem vyrozpravat a pocut aj nejake to slovo od psychologa.
Staci sprievodka od vsebecnej lekarky ?
Dakujem !

lalinko2010
1. jún 2015

@catrina_s ahoj, k psychiatrovi nepotrebuješ odporúčanie, ale psychológovi to neviem. môjho otca k psychológovi odporučil psychiater.

pribinak
1. jún 2015

Ak si nevies najst vo svojom okoli psychologa, pozri si web Ligy za dusevne zdravie. Maju tam aj linku.

koskaaa
1. jún 2015

chod na Google.sk tam si daj psychologicke poradne a vyber si niekoho vo svojom okoli....ale najlepsie je ist na odporucanie niekoho, kto chodil a povie, ze ten dotycny /a je dobry....A k psychologovi nepotrebujes vymenny listok....len si nachystaj peniazky, ja som platila za jedno sedenie myslim 15E...ale oplatilo sa :D

catrina_s
autor
1. jún 2015

@lalinko2010 , bohate postaci psycholog 🙂

@pribinak
@koskaaa
Dakujem Vam !

emocka
1. jún 2015

Ak nechceš platiť zo svojho, pomôže výmenný lístok a bude to platené cez zdravotné poistenie. 🙂

bajana
1. jún 2015

@emocka na psychológov sa vzťahuje zdr. poistenie? Oni predsa nie sú lekari a neliečia.

hradnapani
1. jún 2015

@bajana ano, aj na nich plati zdr.poistenie. - ved tiez "liecia". Podobne ako mas na zdr.poistenie trebars na rehabilitaciu - venuje sa ti trebars fyzioterapeut, na odporucenie lekara. (je to vsak len obrazne prirovnanie)
Odporucenie na psychologa (plateneho poistovnou) moze dat vseobecny lekar alebo psychiater.

bajana
1. jún 2015

@hradnapani aha, dik, to som netušila

lalinko2010
2. jún 2015

@catrina_s ahoj, myslím že aj psychiater ti pomôže, ja k nemu chodím, pokecáme a je mi fajn. zatiaľ k psychológovi nejdem. ale vieš pokiaľ nezažil problém ktorý máš tak sa ťažšie vžije do toho ale vykecať je dobré.. 😉