Posledná na zozname priorít

5. dec 2023

Ako by ste sa zachovali vy baby u muža workoholika , ktorý vám vraví ,že s vami chce tráviť čas len žiaľ vzdy do toho niečo príde...
Dohodnete sa na nejakej hodine vy si zrušíte svoje plány...a stretnutie posúva z hodiny na hodiny. Pomedzi to vybaví ešte nejaké kamarátske stretká a večer sa ozve. Ja chápem pracovnú vytaženosť ale...niekedy človek po celom dni chce už na chvílu spomaliť a ukludniť sa a nie chystať sa na večer znova medzi ludí lebo nadišiel ten moment ked ON ma čas...okrem času ktorý vyhlasi on že voľný tu žiaden voľný čas z mojej strany nemôže existovať....
A tak som zrušila stretnutie,že sa nato už necítim...ostala som ja tá zlá ,vraj "čo zase vymyslam" ...

reanda
5. dec 2023

workoholika by som nechcela 🙂

julish
5. dec 2023

S jedným takým sa rozvadzam, dokonca po pôrode povedal, že práca je na prvom mieste a mám sa s tým zmierit

syslik81
5. dec 2023

on sa nezmeni a byt niekde v diary na zozname schodzky to nie-to ziadna neda.. takze ho zrus nastalo

wonder13
5. dec 2023

Čas je otázkou priorít. Dobre si urobila, nie si opička na špagátiku.

colsami
5. dec 2023

Ak je to zaciatok vztahu, tak len aby si vedela ze casom bude toto ovela horsie, uz nebudes ani "zaujimava" resp tam nebude tuzba po poznavani a traveni viac casu.

Sama vidis ako to je, co viac Ti radit. Nie je to normalne a ani dobre.

zeldia
5. dec 2023

Vybavenie kamarátskych stretiek je workoholizmus? Mne to skôr pripadá že ma iné priority ako si ty.

muchotrafka298
5. dec 2023

Ked na zaciatku nie si pre niekoho priorita, nebudes ani dalej. Ak by chcel, cas si najde. Aj velmi vytazeny chlap, ak ma o zenu zaujem, tak si ten cas na nu najde.

autor
5. dec 2023

@muchotrafka298 no on sa prezentuje ,že si ten čas našiel (večer) len ja som zlá,lebo som to zrušila...

lucimichi
5. dec 2023

Povedz mu nech ťa láskavo s takými rečičkami nemanipuluje, nech si na to nájde nejakú druhú. Skonči to s ním.

madeincssr
5. dec 2023

Myslím, že nájsť si čas je podmienkou aj "nižšieho levelu" vzťahu, ako partnerského ženy a muža (napr. dobrého priateľstva).

grof_monte_christo
5. dec 2023

A povedala si mu to tak ako teraz nám, že sa cítiš ako posledná na zozname jeho priorít, alebo že sa len na to necítis, ísť večer s ním von?

tykat
6. dec 2023

@zeldia tiez pozeram co vsetko je "workoholizmus'. Proste je u neho na poslednom mieste lebo vzdy pocka, ako pes ked ho nechaju doma. A este by aj chvostom mala vrtiet ked sa panicek vrati domov 😁

simca06022011
6. dec 2023

Takýmto pánom, treba dat okúsiť vlastnú medicínku a hneď by sa ukázalo aká vzácna im partnerka je. Je fakt ze hektické časy sú, všade, a duplom ak nemá niekto prácu 8-16. Ale už môj ex ma naučil, že netreba urobiť zo seba samozrejmost. My sme sa dohodli, že o 18tej tam a tam, mal tendenciu meškať s kľudom aj hodinu, ale o takto.posuvat veci lebo mu do toho niečo prišlo (boli sme študenti, popri to max kamoši a montoval počítače, brigády atď, čiže žiadne ze zrazu šéf niečo chce). Robila.som presne to co ty, zrušila som to na ten deň, dalsi sme sa dohodli. Len smsla som predtým ze neprídem, niečo iné mam. Potom prišla som, meskal 5minut, odišla som. Vola mi o pol hodinu kde som, vysvetlila som,s ebola som, nebol tam, isla som preč, dlhšie razy vyvolával ak mal.len minútu meškať.
Ty máš byť vzácna a on si ma nohy dolamat, aby na to.stretnutie prišiel (hádam sa nik neurazi) a nie ty máš byť vďačná, že večer si urobil čas po tom, čo zrušil to plánované... :D
A inak to co opisujes nie je workoholizmus. Workoholika ja s kľudom zvládam, organizovaneho. On pracuje, nebeha po stretkach s kamošmi a plánuje sa s ním dobre.

sense
6. dec 2023

Takže ak sa na niečom s niekym dohodnem tak to platí ak on termín presunie a ja už niečo mám tak smola to už neruším. Ak prídem na stretnutie a druha osoba neprise a nezavola ze bude meškať si 5 minút zavolám kde je, ak nepríde odpoveď ze príde do ďalších 5 minút odchádzam a v ten deň na neho čas už nemam

nickpick
6. dec 2023

je to o hraniciach - tvojich, ak mu toto preliezlo u teba viackrat, nevidi v tom problem posuvat cas stretnutia, stopnut to vies len ty, ak ma zaujem prehodnoti svoje spravanie, ak nie, nestracaj s nim cas

stanielka17
6. dec 2023

Ved vravis, ze miesto teba vybavuje aj kamaratov, nielen pracu. Aha, keby mal realny zaujem, bolo by to inak. Mat cas je otazka zaujmu.

siska53
6. dec 2023

Na pracu a kamaratov ma cas a na teba nie? Dobre si spravila, ze si mu to zrusila.
Toto nie je vhodny partner.. ani na vztah a zjavne ani na nejake to kamaratstvo nie. Ano, obcas sa moze nieco vyskytnut, ze cloveku do toho volaco pride, ale nie zakazdym..sorac...

bodka70
6. dec 2023

Každý z nás máme 24 hodín a čas na druhého človeka nie je to, čo máme alebo nemáme, ale to, čo si urobíme. Každý máme cez deň nejaké povinnosti aj príjemné veci, ktoré plánujeme spraviť. Zvyčajne sa nám všetko nepodarí a stihneme tak 8 vecí z desiatich. Tie veci, čo sme nestihli, sú väčšinou tie, ktoré nepovažujeme za až tak dôležité, prípadne sú nám nepríjemné, tak ich odsúvame. Ty si tá deviata, desiata vec v jeho živote.

zmrzlinka2021
6. dec 2023

Život je otazkou priorít.
malokedy platí "nemám čas" - vačšinou to znamená "nie si pre mňa natolko dolezita, aby som si cas pre teba spravil"

lilitela
6. dec 2023

ked uz nic ine, nepatri sa nechat cakat niekoho s kym som dohodnuta na konkretny cas - tym kamaratom ci obchodnym partnerom by to tiez urobil? Cakali by ho cely vecer, kym sa uraci?

domkakvet
7. dec 2023

Kamaratske stretnutia nie su praca.