Poraďte protialkoholickú liečebňu pre otca.

olivka84
21. dec 2019

Ahojte. Takto pred Vianocami riešime ocina problém s pitím mal odjakživa ale po smrti druhej ženy sa úplne opustil. So súrodencami sa ho snažíme prehovoriť na liečenie. Jeho lekárka nám s tým chce pomôcť. Aké to je v takej liečebni? Viete poradiť nejakú kde vedia skutočne pomôcť.? Kedisi v nejakej relácii dávali na proti alkoholické liečenie otca bolo to čosi ako farma pracovali ti pijani pri koňoch v záhrade.. . Mam strach ho dat niekde na psychiatriu mate niekto skúsenosti ako to tam prebieha ďakujem za každú radu

beatka25
21. dec 2019

Otec bol na prvom lieceni vo Velkom Zaluzi, tam to bolo ako nemocnica, vydrzal nepit 2 mesiace, potom sme zvolili Povazsky Chlmec, kde bol iny pristup a vo februari to bude 3 roky, co nepije.

olivka84
autor
21. dec 2019

@beatka25 ďakujem pozriem to

dilino
21. dec 2019

na prednej hore je liečebňa a dokonca to hradi aj poisťovňa aspoň na ich stranke sa piše

andrea_82
21. dec 2019

My mame dobru skusenost s Velkym Zaluzim, je to uz 7 rokov abstinencie. Ale hlavne je, ci on sam chce prestat, bez toho ziadny doktor nezmoze nic.

olivka84
autor
21. dec 2019

@andrea_82 a aký je tam personál sú na tých ľudí dobrý?

julia2018
21. dec 2019

@olivka84 nemá význam ho dávať niekam, kým sám s tým nechce niečo robiť.. robila som so závislými a aj ti, čo sami chceli dlhodobo abstinovat, tak vydržali možno traja-styria zo sto. A ti, ktorých do toho dotlacila rodina, lekári, ci súd, tak ti pili kľudne aj v liečebni. Sú rôzne resocializacne zariadenia, kam môže človek po absolvovaní liečenia nastúpiť ale z dlhodobeho hľadiska, do roka-dvoch boli klienti späť. Otec musí byť sám vnutorne presvedčený, že zmenu chce, ak nebude, tak sú mu všetky liečenia i resocy zbytočné

olivka84
autor
21. dec 2019

@julia2018 to znie dosť beznádejne. On sám aj chce ale nie vždy vie ze je to zle ale není úplne odhodlaný. No takto to nejde s nim. Minul všetky úspory oslepol na jedno oko brat so svagrinou sa už boja keď vyčíňa. Rozpráva sa sám so sebou nepozná nikoho keď je spity

julia2018
21. dec 2019

@olivka84 ak je nebezpečný pre seba, či iných, tak už len zbavit ho svojprávnosti a dať do ústavu, ale či to naozaj chcete si musíte vy ujasniť

0martina0
21. dec 2019

@olivka84 nič lepšie som nemohla spraviť ako isť na liečbu,podrobnosti pisať nejdem,myslim oako to bolo atd...ale je podľa mna jedno kam sa ide liečiť,hlavne sa musi rozhodnuť sam,a mať oporu v rodine,každa liečebna ma asi ten isty princim,je to o prednaškach,čo s tebou alkohol robi,ake su nasledky,piše sa tam dennik,ktory čita terapeut a ten bližšie poradi,povzbudi,každy ma ine pocity,ine vnimanie,aj ja som pred liečbou počula rôzne veci o liečebnach,ako to tam prebieha a za mna je to pioniersky tabor pre dospelych,čo sa tyka kam pôjde to zaleži aj od miesta,lebo niekedy je čakacia doba aj dva tri mesiace u mužou,tu farmu s tymi konami to je asi skôr to čo ma duchovny otec KUFFAak ti to niečo hovori,ale nedavajte ho na liečenie pokiaľ sa rozhodne tam,kde chodia ty čo to maju sudom určene,oni tam nejdu z vlastnej vôle ale preto že musia,a nieje to dobre,držim palce

andrea_82
21. dec 2019

@olivka84 vies, ono v takomto zariadeni sa neda byt na pacientov uplne dobry. Musia tam mat rezim a dodrziavat urcite pravidla a nie vsetkym sa to paci. Takze personal je prisny, co by niekto mohol nazvat, ze su na nich zli. Ked vidia, ze pacient spolupracuje a dodrzuje, co mu povedia, tak su v pohode.

bazulienka22
21. dec 2019

...asi hľadáš Resocializačné zariadenie, na východe je : Resocializačné zariadenie Domov nádeje, Prešov.

sue
21. dec 2019

@olivka84 rodinná skúsenosť z Prednej Hory. Príjemné, pohodlné, čisté, ľudské. Treba sa pripraviť aj na dlhšiu cakacku. Na izbe sú 3-4 max. Pobyt je 3 mesiace.

eliska13
21. dec 2019

@olivka84 jeho stav je už príliš zly na to, aby mu stačil resocializacny pobyt ten je už skôr pre tých čo sa liečili a potrebujú sa udržiavať, podporovať sa v komunite ľudí s rovnakým problémom
Dala by som ho na liečenie tam sú terapeuti psychiatri už vedia ako na takých ľudí toto čo opisujes je uz nebezpecne.Potrebuje lieky a ono aj záleží koľko má rokov a ako dlho pije niekedy to už nemá ani význam hlúpo napísané.Moze ísť kdekoľvek ako píšu baby, keď nepochopí, že je to jediná šanca k náprave nikto s ním nepohne.

olivka84
autor
22. dec 2019

@eliska13 no má 62. Rokov tiež ma to napadlo ci to ešte ma zmysel ale keď aj sam prejavil záujem asi mu na sebe ešte aspoň trocha záleží. On pije celý život ale posledne 4-5 rokov je to úplná katastrofa je problém ho vidieť triezveho už mu všetci kamaráti rodina dokonca aj starostka dohovarali.. Dokonca paradoxne už má zakázaný vstup aj do senku,

olivka84
autor
22. dec 2019

@sue ďakujem pozriem sa na to

sofik19
22. dec 2019

Do liecebne musi ist bez toho, aby mal abstinencne priznaky, a tie treba zvladnut na psychiatrickom oddeleni, kedze ako pises je tazky alkoholik. Cize najprv mu treba vybavit pobyt na psychiatrii a az potom, ked uz bude bez abst.priznakov sa moze priamo odtial vybavit liecebna, pacient si do nej vola sam. Su zial aj pripady kedy je stav pacienta uz taky vazny, ze nie je schopny spoluprace a nie je vhodnym adeptom do liecebne. Drzim palce nech to s ocinom dopadne dobre! Krasne sviatky.

h_petra
22. dec 2019

Moj svagor je aktualne uz druhy krat vo Velkom Zaluzi, myslim, ze je to tam dost benevolentne. Navstevy maju povolene hned, neberu im ani mobil na nejaky cas, v podstate len skupinove terapie, inak udajne nuda.
Po prvom pobyte svagor nevydrzal nepit ani jeden den. Teraz uvidime.
Ale ono je to hlavne o tom cloveku a nie o liecebni. Ak sam nie je nastaveny, ze to chce zmenit, tak mu nepomozu nikde.

olivka84
autor
22. dec 2019

@sofik19 pred asi 3 rokmi vydržal dva mesiace nepiť celkom v pohode vyzeral. Žiadne abstaky som nevidela ale tak ťažko povedať za tie tri roky sa dosť zmenil. Každopádne ďakujem za komenty

0martina0
22. dec 2019

@sofik19 nemusi byť bez abstynenčnych priznakou,to prvy krat počujem

sue
22. dec 2019

@sofik19 toto nie je pravda, že bez abstibencnych príznakov. Konkrétne môj blízky nastupoval ihneď, len musel byť triezvy,kedze vždy pri vstupe do objektu "fukaju". U notorickych alkoholikov sú abstinenčné príznaky veľmi dlho. Práve liečba sa s nimi pomáha vysporiadať. Podotýkam, že liečebne sú psychiatrické liečebne, keďže závislosť je psychiatrická diagnóza..

sofik19
22. dec 2019

@0martina0
@sue hovorim o tazkych abstinencnych priznakoch, s telesnymi prejavmi ako je delirium. Pred vstupom do takejto liecebne treba prejst psychiatrickou ambulanciou/oddelenim, podla toho aky je stav pacienta vazny sa zvoli dalsi postup.
https://olup-prednahora.sk/pacienti-a-zaujemcov... Podmienka psych.vysetrenia sa spomina aj tu.

sue
22. dec 2019

@sofik19 bez psychiatrického vyšetrenia nemáš ani šancu dostať sa na liečenie, keďže najskôr potrebuješ s chvál nie zdrav.poistovnou ako na každé iné liečenie.

0martina0
23. dec 2019

@sofik19 prečo pišeš že to nieje pravda že môže mať pri nastupe abstynenčne priznaky,bola si tam,vydela si,u niekoho taketo priznaky trvaju aj sedem tyždnou,a viem že aj taky boli v pohode na liečeni,a to žetreba prejsť psychyatriou to je logicke,ved ťa musi odporučiť