Pomáhajú vám chlapi v tehotenstve?

29. aug 2023

Ahojte pomáhajú vám chlapi v tehotenstve či aj vy máte takých lenivých ? Ja už som zúfalá u nás je to tak na nákup odvezie vynesie tašky riady neumyje ešte povie že však ja
ti pomáham odnesiem ti riad do drezu vidí má prádlo niesť nie žeby kôš mi zobral vôbec ani nič nenachysta len čaká na mňa zo všetkým minule som mu vykricala že aspoň kávu nech spraví ešte povie však ty si doma ale ja chodím do roboty a furt len pri telke do noci vysedava už som zúfalá z toho.

dzulli1980
29. aug 2023

A predtým taký nebol? ... či si si len "nevšimla" a verila, že manželstvom, tehotenstvom, deťmi sa to zmení? ... žiaľ, ľudia sa nemenia.

marca12
29. aug 2023

To si doteraz nevidela,ze je pohodlny? Nechod nanho hnevom,ale zapajaj ho do prac. Ak je k niecomu,tak sa casom nauci. Moj tiez nebol nauceny podielat sa na domacnosti,ale pekne som si ho vychovala az tak,ze vsetky zeny,ktore k nam chodia idu na nom oci nechat,aky je starostlivy a pozorny. Ale su to roky trpezlivosti. Moj ale nefrflal,nikdy mi nepovedal,ze ty si doma alebo nieco podobne. Kavu mi este aj rano do postele donesie sam od seba aj ranajky. A to nemame ani deti,cize casu mam ja dost. To vobec nie je o case,ale o laske medzi partnermi.

luccija
29. aug 2023

Začína to dobre počkaj čo si vypočujes na MD

autor
29. aug 2023

@dzulli1980
@marca12 spraví keď niekto robí s ním alebo keď už sa hnevám že to treba aj to ale furt má na všetko čas

autor
29. aug 2023

@luccija tak ak sa nebude starať zruším telku a nech si ide ku mamke bývať tam nevie vydržať ani hodinu u nej

patka06
29. aug 2023

Nepomáhal, pracoval v zahraničí. 90% tehotenstva som bola odkázaná sama na seba.

yoxinka
29. aug 2023

Tak máš fajný tréning na materstvo, lebo jedno decko už doma máš 🤷‍♀️.

nika11103
29. aug 2023

Tak ale z Toho krátkeho opisu to tak až strašne neznie . Podľa toho tu “ťažkú” prácu ako vyniesť tašky spraví . Že nespraví kávu… žena … ja som mala muža celé tehotenstvo nonstop v robote a na baraku . Zostal so mnou doma cely deň jeden jedinýkrát keď sme umývali okna . Ja som si ešte aj tie nákupy poctivo sama peši z lidla vlacila . Keď bolo moc ťažké , išla som na dvakrát . Bez autá bez pomocí . A nemyslím si že bol lenivý . Jednoducho makal pre nás a ja som nebola chorá ani inak indisponovana , len tehotná . A myslím že je nás takých viac . Neberies to len citlivejšie tetaz ?

marca12
29. aug 2023

Tak musis byt len trpezliva a pockat,kym spravi.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minesasubu
29. aug 2023

Moj manzel robil vsetko co som nemohla ja , 7 tyzdnov umyval riady a vsetko v kuchyni ked mi bolo zle a nemohla som sa ku kuchyni ani priblizit dokonca ani otvorit chladnicku kedze zo sunky ma napinalo ( a tu ju mame v doze ) ale to robil aj predtym a velmi mi pomaha aj teraz ked mame syna , domacnost je nasa spolocna cize sa starame spolocne
sice ked som bola/ som doma robim viac ale manzel mi nikdy nic nevycital ani nema blbe poznamky

jozeffezoj
29. aug 2023

Pozri. Je to uhol pohľadu.
V noci som vstaval o 2 o 3twj a robil mlieko
3 roky som vstaval v noci, prebaloval malú a vieš ako to dopadlo? Nasla si druhého lebo ja som mal v posteli problém.
Porozprávajte sa a uvidíš. Komunikujte

tamta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara288
29. aug 2023

Nie nepomáha. Ja som celý čas doma, môžem oddychovať kedy chcem a rozvrhnúť si povinnosti doma ako mi to vyhovuje, on tvrdo pracuje celý týždeň a niekedy aj celý víkend. Ani by mi nenapadlo od neho chcieť, aby sa zapájal v takejto situácii do domácich prác. Som rada, že si aspoň poobede/večer oddýchne. Samozrejme väčšie nákupy s ťažkými vecami a celkovo manipulácia s ťažkými vecami sú výnimkou, tie robí on.

marticka85po
30. aug 2023

Ano pomahal, ale on mi pomahal aj pred tehotenstvom

tamta
30. aug 2023

Pomaha mi s cim môže. Ked mi niečo padne, tak zodvihne (som uz v 3.trimestri). Umyvacku naloží, vyloží (ja ju iba zapinam). Umyva podlahu, vysava, umyva kupelnu. Nosí ťažké tašky, nakupy, vynáša smeti.. A v podstate okrem toho urobí čokoľvek, o co ho poprosím, ked nevládzem... Kos s pradlom sa mi tiež ponúka, ked ma vidí ale to mi zas nepríde problém odniesť.. Mne ostalo jedine varenie (neznasa variť), aj to sa ma vždy spýta, ci mi nejak pomôže a vždy chváli, aj ked nejaké špeciality uz vyvarat nemam energiu, tak sa uspokojí s tyn, co je 😃, pranie (baví ma to) plus záchod, ten tiez je moja uloha...
Plus sme dohodnuti, ze počas sestonedelia prevezme aj ostatné cinnosti ako varenie.. A viem, ze v rámci možností (popri práci) sa bude venovať a pomáhať aj so starostlivosťou o dcerku.. Ja som celkom spoko.... 🙂
Skus sa so svojim porozprávať... Drzim palce ❤️
P.S. - ja pracujem celé tehotenstvo, aj teraz, preto si domáce práce delime a pomahame vzájomne..

zenulkaaa
30. aug 2023

Ja od neho nic take nevyzadujem. Riady umyje umyvacka, pradlo vypere pracka. Z práčovne si ho v pohode sama odnesiem aj poskladam. Som v 29tyzdni - Upratujem, varim, vysavam, casto chodim aj na nakupy a vlacim sa s taskami. Ale ano ked su mega tazke, tak pomoze.. ale inak zvladam
Vsetky domace prace si najlepsie urobim sama, robim to rada, neobtazuje ma to. Ked vidim ako upratuje on 🤦‍♀️
no som rada, ze robi veci okolo domu, v zahrade, co zas ja neznasam.
Ja chodim stale normalne aj do prace, on tiez, mame este aj spolu podnikanie, a tam tiez veci co som robila pred tehu, robim stale aj teraz.
A take ze aby mi kavu robil, nepotrebujem 😄😄😄
Tak to ma radsej na kavu alebo obed niekam zoberie.😊😊
Podla mna je to vsetko o tom ako je kto nastaveny. Ja som samostatna, robim si vela veci sama, nevyzadujem po druhych pomoc, nikde v nicom.

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ovaaa
30. aug 2023

Čas rozdeliť si povinnosti v domácností, niektoré presne napr. vysávanie v stredu a v sobotu.... pekne dať na papier a podpísať😁Bývate tam dvaja...

bmolko
30. aug 2023

Výborne si si našla, teraz je neskoro plakať. A bude už len horšie. Keď ti ako tehotnej nepomáha, tak neskôr zabudni.

stanulienkat
30. aug 2023

Všetky ženy si už konečne uvedomte, že tí chlapi nepomáhajú VAM!!!!! To nie je vaša robota, to je spoločná domácnosť, on tam je, on sa tam umýva, on tam takisto spí a takisto tam žije. To je aj jeho robota, nielen vaša. A to že ste také blbé a robíte všetko ako také slúžky aj za neho , to je váš problém a veľmi zlý výber partnera.
Takže nie, mne nikdy nepomáhal, ani pred tehotenstvom, ani počas tehotenstva a ani teraz počas manželstva. On to normálne robí sám od seba. Nežijem s bulom, ani s prasaťom.

petko81
30. aug 2023

Tak to už asi nezmenis.
Môj navarí umyje riad.s starším chodí na výlety.
Ja som s 15 mesačnou doma.akurat som v 7 mesiaci.
Ak treba aj mlieko v noci ide spraviť.
Ale to robil stále aj keď deti neboli

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jesenzima
30. aug 2023

Tak ja som od muža nejakú extra pomoc v tehotenstvach nevyžadovala, ani neočakávala, fungovala som normálne, a také, že umyť riady alebo uvariť kávu, to robíme bežne aj ja aj on, takže nič špeciálne na tom nevidím.. ale ten tvoj to nerobil asi ani pred tehotenstvom, takže teraz už sa budeš rozčuľovať zbytočne ....

rebrambora
30. aug 2023

Nepomaha. Robi vsetko rovnako ako ked som tehotna nebola.
Ked som ale bola doma a on pracoval, tak som mu nedovolila urobit nic a naopak.

babydesire
30. aug 2023

Pomahal a pomaha ale ja si aj tak chcem vsetko spravit sama (v domacnosti) 🙂 Takze ked chcem ho poprosim inak vie ze budem zurit ak spravi sam nieco a inak ako chcem