Pomáha vám manžel/partner/priateľ v domácnosti?

wolfkris
10. feb 2015

Dievky, zaujima ma ci mate podelene domace prace..ci vasa polovicka prilozi ruku k dielu alebo to nehava vsetko len na vas? Lebo u nas robim vsetko ja.. teda tak 99%..akoze najde sa taky den, ked umyje riad.. alebo navari...len co sa tyka toho varenia, tak mam niekedy pocit, ze viac skody ako osohu, bo celu kuchynu mozem potom umyvat..a ked vari obed v nedelu, tak ho jeme o piatej podvecer.. :D Ako je to u vas?

bubinko1506
10. feb 2015

@wolfkris ja sa stazovat nemozem. manzel pomaha, bez problemov poupratuje, uvari nieco jednoduchsie, umyje riad, postara sa o psa. ale nerobi to automaticky - ked chcem, aby nieco spravil, tak mu to musim povedat. jednoducho je to chlap, a sameho od seba ho to nenapadne.

natalym
10. feb 2015

Riad neumýva, nevarí, neumýva podlahy, neutiera prach, v podstate nerobí nič. Iba vešia prádlo a zvešiava, sem tam vysype smeti. Nevadí mi to až tak, nevyžadujem, ja si rada porobím sama, nepotrebujem aby to robil. Stačí keď nezavadzia, chodí do roboty a nosí peniaze a je milý.

agnese
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzejn80
10. feb 2015

U nas podobne ako u @natalym, ale je to tak, ze ja sa jednoducho staram o domacnost a on zaraba, ani by nemal velmi kedy pomahat, je pracovne velmi vytazeny a volny cas venuje detom. Ja si vklude popracem a navarim po svojom🙂

natalym
10. feb 2015

Nemám rada ženy čo očakávajú od muža , že budú zarábať a ešte aj doma variť a upratovať a neviem čo. Ja sa tiež doma neposeriem, keď som unavená neupratujem, robota počká, nie je zajac. Som rada keď sme spolu a nehádame sa, môže byť aj zaprášený nábytok.

bubinko1506
10. feb 2015

@dzejn80 ak by som bola doma s detmi, a on zarabal, tak tiez by som nevyzadovala pomoc v domacnosti. ale do prace chodime obaja, zarabame asi tak rovnako, obaja travime dost casu v praci, takze pomoc vyzadujem. predstava, ze pridem vecer domov z prace a caka ma este cela domacnost, a moj chlap by prisiel domov a lahol na gauc, tak to je fakt ze zle 😖

natalym
10. feb 2015

@bubinko1506 Ak je to vyrovnané a nerobí to problém jednému alebo druhému tak nie je o čom.

mirkava
10. feb 2015

@wolfkris u mna podobne, len nevari niky! Takze vsetko na mne. Pohra sa s malym a obcas povysava ale aj to si musim vyhadat...

prego81
10. feb 2015

@wolfkris
ja som samu seba presvedcila (trvalo to roky haha) ze upratovanie bude moj konicek a sportova aktivita. Raz za cas manzel odide so synom prec, ja si dam vinko, pustim hudbu a upratujem.
Niektore prace mame podelene, napr. on vynasa smeti (robi to sam od seba), riad po sebe umyje, ale vela veci mu musim povedat. V podstate suhlasim so vsetkymi prispevkami: treba v klude a jasne povedat ale kedze som perfekcionistka, radsej si upratam sama.
S varenim mi napr. pomoze tak, ze pripravi vsetky suroviny, popr. osupe cibulu, umyje zeleninu, da panvicu na sporak, je to velmi mile. Potom sa vari naozaj s laskou 😵

monika_k
10. feb 2015

My s manzelom obaja pracujeme, domov sa obaja vraciame okolo siestej, siedmej...obaja mame este fitko a pracujeme 6 dni v tyzdni a preto neni mozne aby mi manzel nepomohol....dokonca ja sama kuchynu neupracem nikdy tak pedantne ako on...varim iba ja, ale riad do mycky a celkovo spratat zo stola, kuchynu je na manzelovi....je sice pravda, ze v domacnosti robin toho viac ja ako on...ale zas mi to vynahradzuje inac...vzdy ked nieco potrebujem alebo niekam zviest, ci vyzdvihnut ma nikdy mi nepovie Nie.Celkovo mame to nejako tak spravodlivo podelene...samo sa to nejako podelilo a funguje to 🙂 Hlavne je, ze odkedy poznam manzela vzdy som mu dala jasne najavo, ze nic nieje samozrejme a neznasam ked niekto moju pracu berie ako samozrejmost....preto castokrat z prace pride ci uz s drobnostou alebo kyticou pre mna....ako prejav vdaky a lasky 🙂 zaco si ho nesmierne vazim.....Po kazdom jedle mi krasne podakuje a este nikdy sa mi nestalo, zeby jedlo ofrflal, ze mu nechuti ..vzdy pochvali i ked niekedy vidim, ze som nie az tak ulahodila jeho chutovym bunkam (rada experimentujem) aj tak mi to nepovie.

luciafackova
10. feb 2015

@wolfkris ja ja ked som doma mi priatel pomaha vo vsetko pozehli,poperie aj navari aj poupratuje urobi cokolvek len nech nemusi maleho prebalit 😉 ja sa staram o maleho a on o zvysok... 😀

nannyforu
10. feb 2015

radsej si vsetko porobim sama,manzel sem tam pomoze,postrazi malu ak nie je v praci....ma dost narocnu pracu,casovo aj psychicky,casto je na sluzobkach mimo SVK.pre mna je podstatne ze nam nic nechyba....a za to vdacime de facto jemu

natalym
10. feb 2015

@prego81 To čistenie zeleniny by som brala aj ja. Snáď sa dožijem.

bubinko1506
10. feb 2015

@natalym suhlasim, uz sme si na to takto zvykli, a to, ze robota pocka, je svata pravda. ked je vonku cez vikend pekne, tak kasleme na upratovanie a ideme radsej von 🙂

mirkava
10. feb 2015

@natalym niektore zeny zarabaju tiez a este maju aj domacnost. Muzi by mali prilozit ruky k dielu! Aj ked velakrat to tak nie je. Starali sa o nich mamicky a neskor to vyzaduju od manzeliek

tinach
10. feb 2015

Našťastie nepomáha 😅 umyvacka umyje, pracka operie, susicka vysusi....
A hrnce si zničiť nedam! 😠

natalym
10. feb 2015

@mirkava Ja to pravda, ja som si tým prešla, môj muž je tak vychovaný, že žena všetko, ale tak on je z dediny, žena varí, perie, chlap rúbe drevo. Bývame v paneláku, žena varí, perie a chlap sedí na gauči. Nevadí mi to ak viem, že v robote maká ale ak príde z roboty oddýchnutý a ešte požaduje, nech sa strčí do riti. Ale už teraz na to kašlem, čo treba spravím, čo môže počkať, počká a keď začne pindať tresnem ho po hlave.

bodka70
10. feb 2015

nie, nepomáha, ani ja jemu - máme spoločnú domácnosť 😉

kiristinka1
10. feb 2015

Ja som doma so synom čakáme druhé..manžel chodí do prace..ma 4 úlohy v domácnosti,ma parovat ponožky,ktoré posledný rok neparoval napríklad,vynáša smeti,zbiera hovienka po psovi,a ma vyniesť z dvora vianočný stromček-mam pocit ze ten stromček sa bude musieť zakorenit,nic iné mu nezostáva..

bonaqa2013
10. feb 2015

Varím len ja, pečiem len ja - to je moje hobby. Vlastne všetko robím len ja, len v sobotu keď je veľké upratovanie tak vysáva, a umýva plávajúcu on. ale cez týždeň to robím ja. Keď umývam okná tak mi stále tvrdí že ja to tak pekne nevyleštím ako on -tak to preleští ešte vždy po mne.
Bývame na dedine, obaja sme z dediny - keď príde leto, tak pracuje von na dvore, postavil dom v ktorom bývame a to nie je ani murár. Takže ja som aj spokojná. Ja som doma pri dcére na predĺženej RD, takže keby som chodila do práce tak by to bolo asi inak.

wolfkris
autor
10. feb 2015

No u nas je to tak, ze ja si tiez rada upracem sama, lebo vtedy viem, ze je to tak ako to chcem... 😉 a beriem aj to, ze je unaveny, ked pride z roboty atd.. takze ja od neho ani nechcem aby pral, zehlil, vysaval.. smeti vynesie, ked mu ich podam do ruky 😀 mne skor ide o to, ze napriklad: mame macky a macaci zachod nikto necisti len ja... a aj to by som este prezila.. ale nasa macka vychadzuje tu podstielku okolo toho jej zachoda a tento moj aj ked to vidi, tak to nepozameta.. zas to musim len ja robit... lebo inak sa to roznesie hore dole po byte..mna skor taketo drobnosti zacinaju vytacat... 😠 a to nehovorim, ze handry svoje nehava kade tade po byte... ach jaj..

dana_l
10. feb 2015

ked je zena doma na materskej tak ma cas porobit este pred prichodom manzela z prace.
ale ked obaja pracuju a maju deti tak su obaja zodpovedni za chod domacnosti - upratovanie, varenie, a vychovu deti
takze, ano, u nas moj manzel pomaha v domacnosti

iza29
10. feb 2015

Je to naša spoločná domácnosť, tak nemôže všetko robiť len jedna osoba 🙂

dzejn80
10. feb 2015

@bubinko1506 ano, to je pravda, ja som na MD .... Moj je taky, ze ked mu poviem pomoze, urobi hocico okrem varenia, takze ratam, ze ked pojdem do prace, tak sa nejako podelime, alebo umrieme v spine 🙂 xxx ale skor si myslim, ze ked budu zasa dva prijmy, najdem si na upratovanie platenu pomoc a my budeme s deckami.

natalym
10. feb 2015

U nás hodne pomáhajú decká. Bez nich som hotová.

mima4
10. feb 2015

@wolfkris
nie, nepomaha.. pracu v domacnosti mame rozdelenu, veci co mam na starosti robim sama, on robi ine veci, ktore patria jemu ako zehlenie, upratovanie kupelni atd.... a ja mu s tym tiez nepomaham...

@natalym ale zas je kopec chlapov, ktori ocakavaju, ze ich manzelky pojdu do prace - klasicke zamestnanie....

mimka11111
10. feb 2015

@wolfkris áno,priloží ruku k dielu,ale len vtedy,ked ho o to poprosím....sú svetlé výnimky,kedy mi sám ponúkne pomoc...ale,čo sa týka upratovania, umývania riadu,a pod., tak to nehrozí.....ani to od neho nežiadam, do varenia sa niekedy púšťa,samozrejme za mojej asistencie...aj to nedokáže moja ženská hlavička pochopiť, prečo je potrebné miešať, napr. nejakú kašu,alebo niečo podobné treťou kozmickou rýchlosťou 😀 / ono,aby sa to správne chápalo, všetko z hrnca totižto lieta naokolo 😀 /...ináč si vôbec nesťažujem, je typický chlap, ked poviem, bez slova pomôže, vynesie smeti, pomôže s prádlom,... 😉

lubaska21
10. feb 2015

moj manzel je max.ochotny pomahat, ci uz pri akychkovlek domacich pracach, ci v kuchyni, ci s malou... nema najmensi problem s nicim, o co ho poziadam aby mi pomohol, to spravi, niekedy ani nemusim ziadat a robi veci sam od seba... nemozem na neho povedat nic zle, je mojou velkou oporou a pomocou, sme dvaja na vsetko 🙂

ariannazara
10. feb 2015

Moj upratuje,vari proste vsetko! ❤ nemozem sa stazovat

zuzuliatko18
10. feb 2015

môj mužíček býva dosť dlho v práci, tak naňho varenie alebo upratovanie nenechávam pravidelne, ale obvykle keď príde z práce a nájde na odkvapkávači riad, tak ho utrie, sám od seba vynáša smeti, nemá problém zvesiť prádlo alebo upratať byt.
keďže cez týždeň domov skôr ako o 8 nepríde, väčšina domácich prác je na mne, ale pripadalo by mi to odo mňa veľmi nespravodlivé nechať ho 12 hodín a viac robiť v práci a ešte potom naňho hodiť riad, varenie, prádlo.... proste veci máme podelené podľa pracovnej vyťaženosti🙂