Pokým môj brat robil v zahraničí, jeho manželka si našla iného

bibka2005
28. jan 2014

moj brat 30 rokov...kym robil v zahranici manzelka si nasla druheho, bez velkych problemov..on nieje zly ale je na chlapa velmi citlivy...byvala byva s detmi pri priatellovi....do teraz sa k nej spraval slusne ..myslim ze ju stale miluje ale trapy ho ze niesu ako rodina a deti su viac s priatelom ako s nim....zo zahranicia odisiel este ked si myslel ze vztah mozno zachrani....teraz je vsak rozvedeny a nemoze si najst pracu kedze je zima...sedi doma pri nas a utapa sa v depresiach----zacal pit...kupuje si flasu a popija ...nic ho nebavi nevie sa nastartovat.....dohovarame mu po dobrom aj po zlom...odmieta ist k psychologovi ...len place je zavoreny v izbe a nic ho nebavi....ako mu pomoct nevieme len sa na to prizerame....

bahira1962012
28. jan 2014

možno častý kontakt deťmi a hladať neustále prácu a hlavne deti by mu mohli pomocť zamyslieť nad tým, že ma nejaké povinnosti a musí byť zodpovedným rodičom,musí mať pocit že je potrebný a doležitý,že má pre koho žiť,kvoli deťom 🙂 držím palce bratovi 😉

linda20111
28. jan 2014

@bibka2005 vytiahnut ho von zabavit sa aby prisiel na ine myslienky, ist na vylet aj s jeho detmi, zamestnat ho v domacnosti aby sa citil potrebny a nemal cas sa lutovat..

digysa
28. jan 2014

@bibka2005 Nema pracu a mrzi ho, ze je menej s detmi, ako jej frajer. Prave teraz ma sancu byt s detmi co najviac.....nerobi, moze ich prist pockat zo skoly, moze s nimi ist von, robit ulohy, ist cez vikend na vylet (jednoduchy, nemusi minat peniaze).

Tento zivot si nici sam....uz len koli detom by sa mal snazit postavit na nohy a zapracovat na sebe, aby ex videla, co stratila. Mala by si mu pomoct. Zober ho do spolocnosti....si jeho sestra.

maminuska
28. jan 2014

@digysa súhlasím s tebou až na to " aby ex videla čo stratila " . Keď má popracovať tak na sebe, bez ohľadu či niekto bude ľutovať alebo nie..

celasapremenim
28. jan 2014

chudacisko chalanisko :( baby vam radia dobre, musi sa sustredit na deti, ale najlepsie by mu pomohol psycholog, skoda, ze sa este neda presvedcit, je mi to moc luto

kika77777777777
28. jan 2014

baby ako tu pridavate tie otazky ? sak ja neviem prist na to ako som to raz urobila vidim len ako otvorit diskusiu? pomozte 😔

juliana77
28. jan 2014

@bibka2005 Počula som vetu, že musíš si pomôcť sám, pretože aj tak ti nik nepomôže. To čo sa stalo tvojmu bratovi fičí ako na bežiacom páse všade vôkol nás, ale v prípade ked muž robí v zahraničí, väčšinou si tam aj niekoho uloví a žena je tá, čo sa nestačí diviť.

A kedže žene väčšinou zostanú deti a dilema kam skloniť hlavu nemá priestor sa poddávať takej depresii ako tvoj brat.

Čas je najlepší liek. Staré,otrepané ale pravdivé.

bibka2005
autor
28. jan 2014

Dakujem vam za rady..
@digysa on je s detmi vtedy ako mu urcil sud....co nieje bohvieco kazdy druhy vikend....nebyvaju blizko neho...nejakych 100 km , a su skolkari...takze este ani niesu moc vo veku keby to bolo vsetko lahsie...
@juliana77 viem ze to fici a ze sa to stalo uz mnohym...ale ako hovorim..moj brat je dost dobracisko, velmi citlivy, velmi si vsetko berie....uplne sa zosipal a nic ho nebavi...upada sam do seba , nevie sa nastartovat, nikoho nechce nikam nechce ist....bojim sa o nho...psychologa odmieta...ked snim hovorime...tak bud pije alebo place...je to des...hovori ze deti stratil...ze nikdy nechcel aby vyrastali takto...atd atd

maybebaby
29. jan 2014

@bibka2005 ktovie ako to je z opačnej strany, ked má tvoj brat , tak rad alkohol 😖 velmi by som neverila , ze on bol bez viny. Ked on sa zvykne uberat tymto smerom , ked sa mu v zivote nieco nevydari. Vsak aky by bol vzor pre tie deti ? Prečo si ona našla druheho a s dvoma detmi ? Ved napis pravdu ...

p.j.jacky
29. jan 2014

@bibka2005 strati ich ak sa bude aj nadalej poberat tymto smerom! Ak alkoholom aj v minulosti riesil veci,necudo ze ostal sam. Opytaj sa aj byvalej co sa stalo,mna by to zaujimalo. Moj ex tiez zo seba robi chudacika pred celou svojou rodinou a vraj mu branim byt s dcerou...ha ha ha..
On sam musi chciet zo svojim zivotom nieco urobit.ak nechce nepomoze mu nikto ani ty ani psycholog.prave teraz by mal byt oporou svojim detom a nie sa lutovat a pit!

bibka2005
autor
29. jan 2014

@maybebaby ja som tu neprisla rozoberat ich rozvod a preco sa to tak stalo.....prisla som poprosit o radu pre brata ktory je v depresii....cele roky sa nikdy na nho nestazovala...stale kazdemmu hovorila aky je idealny a takeho si vysnivala....jeden mesiac mu pisala nadherny list a na druhy sa mu priznala ze ho podviedla ...tiez o tom nieco svedci....

maybebaby
29. jan 2014

@p.j.jacky presne tak !!! takichto slabochov čo sa len lutuju , vyhrazaju fakt podporovat netreba , tak nech si chlasce a nech zgegne aj tak by len zneprijemnoval zivot vsetkym naokolo , to je moj nazor. poznam zial aj ja takych a preto mi ich luto nie je . mozu si za to sami .

bibka2005
autor
29. jan 2014

@maybebaby

moj brat doposial nemal problem s alkohol... kazy sme ina povaha a kazdy sa stavia k problemom inac....
nepoznas mojho brata a nevidis sa do problemu ako ja.....prisla som poprosit o radu a nie uarazat....
tvoj prispevok o tom ako moze zgegnut svedci len o tvojej inteligencii a charaktere.....ale pre premudrene zeny ako si ty sa tu otvaraju nove temy na modrom konikovi aby si sa vedela aspon takto realizovat....zelam Ti aby si sa ty nedostala do zivotne tazkych problemov...co sa moze stat hocikomu ani sa nenazdas a potom neotravovala vsetkych okolo Teba....a zgegnut Ti tiez neprajem ,...skus najst inu temu kde budes sarkasticky vypisovat...

ostatnym @linda20111 ,@maminuska, @dygisa, @celasapremenim dakujem za snahu...som toho nazoru ako vy... snazim sa ho neako povzbudit nech pozera do predu...zatial sa to nedari tak ako chcem ale verim ze to pochopi este skor ako padne riadne na "hubu"....

maybebaby
29. jan 2014

@bibka2005 ty zas nepoznáš mna a nevieš nič o mojej inteligencii , tak sa laskavo zdrž takych komentárov... myslela som to všeobecne , že takych chlapov nie je treba lutovať, musia sa vzchopiť sami ...nemyslela som práve na tvojho brata a určite mu neprajem aby "zgegol" ... ale to , že sa niekto začne takto spúšťat a ubližovat tym inym a hlavne svojej rodine je pre mna ubohe. čo viac dodať , nech chlap dostane rozum 😉

bibka2005
autor
29. jan 2014

@maybebaby napisala si " tak nech si chlasce a zgegne aj tak by len zneprijemnoval zivot naokolo"" to toto si myslela vseobecne?....ja sa mam zdrzat komentarov a ty mozes pisat co chces? urazilo ma to, pretoze mi na bratovi zalezi...pretoze si to nezasluzil...a to ze sa stavia k veci ako slaboch...to ja uz nezmenim....chcela som len radu

monika_k
29. jan 2014

@maybebaby Myslim si, ze jediny kto sa spustil a zacal ublizovat inym bola jeho manzelka....ktora...ak bol nejaky problem neriesila a nasla si za neho nahradu..... ona prva zacala s ublizovanim....

maybebaby
29. jan 2014

@bibka2005 zle som to napísala... ale myslela som to naozaj všeobecne, že taky človek...tak prepáč , nechcela som nikoho uraziť, to naozaj nie.

adri266
29. jan 2014

@bibka2005 snad len chodit na navstevy, davat pozor, aby problem s alkoholom neprerastol do niecoho ovela horsieho, aby si nieco nespravil. Zatahovat ho do rodiny, ziadat ho o pomoc pri nejakej praci /ak sa clovek citi uzitocny, je to pre neho dobre/, ak ma kamaratov, nech ho idu navstivit, bez alkoholu. A apelovat na jeho deti. Ak sa spusti, tak ich neuvidi vobec. Apelovat na to, ze je kopa zien, ktorych podviedli prave muzi a ony teraz hladaju takeho partnera, akym bol on. Laskaveho, verneho, mileho. Ale ziadna nechce pijana.
Drzim prsty, aby sa to podarilo.

dionyzka
29. jan 2014

@bibka2005 ... ja sa osobne domnievam, ze potrebuje odbornu pomoc - ak preziva taketo stavy, place, upada atd. Moze mu pomoct iba odbornik. Jednoducho to s nim prejdi aj 1000krat, i ked navstevu psychologa odmieta - myslim, ze je to pre neho ta najlepsia cesta, pokym nebude neskoro - potom bude pomahat uz psychiater, protialkoholicke liecenie alebo ulica. Nenechaj to daleko takto zajst - jednoducho sa toto v zivote stava a on musi ist dalej. Je fajn, ze ma niektoho kto pri nom stoji a kto mu nedovoli zajst prilis daleko za hranicu - si super segra 🙂, ale treba konat!

jahodka8
31. jan 2014

@bibka2005 Možno jeho ex nesúhlasila s tým, aby išiel do zahraničia. Manželstvo na diaľku, no neviem, to musia chcieť obaja a vydržať. Za ktorého muža by si dala ruku do ohňa, že vydrží bez ženy, najmä v zahraničí, kde nemá rodinu, známych. On si je tak sebou istý, že tam nikoho nemal, že manželka bola pre neho úplná priorita? Keby sa tak veľmi chcel starať o deti a manželku, tak by zostal tu alebo by ich zobral so sebou. Tak si predstav, že by si tam tvoj brať niekoho našiel, čo sa stáva veľmi často. No ked má peniaze na alkohol, tak nie je ani veľmi dobrý otec. Dával on manželke vôbec peniaze? Muži takto často utekajú pred povinnosťami - idem robiť do zahraničia, ved koľko tam zarobím. A potom sa vrátia ešte s dlhmi, peniaze neposielajú poriadne ani toľko čo by dávali manželke tu na Sk.

erjona
11. feb 2014

Typicke zeny! A hned je chlap zly, aj napriek tomu, ze ho zena podvedie, pokial on chce pre nich lepsiu buductnost. Take nieco ako neposudzuj a neodcudzuj asi nepoznate? Poznate ich situaciu? Preco musel asi tak odist, no preco asi tak, aby zabezpecil rodinu. Je naspät. A co ma z toho? Je bez prace a teraz aj bez manzelky. Preco nezobral manzelku zo sebou? A co by robila v zahranici bez prace, bez jazyka. A deti? Ak uz v tom case boli skolopovinne, tak kde ich mal brat? Pokazit im buductnost? To si co myslite, holahop, uz mam byt, vsetko mi padne do lona a deti mi sibnutim palicky budu hovorit cudzou recou? Akoze rozmyslat treba trosku, pokial nieco taketo napisete. Neboj, tvoj brat sa z toho pozbiera, treba ho podporovat a ukaze tej svojej EX o co prisla.... Otcom predsa neprestal byt, aj ked si to takto vela chlapov predstavuje. Musi sa vzchopit a vsetko bude smerovat k lepsiemu. Drzim palce 😀

monika_k
11. feb 2014

@erjona Plne s tebou suhlasim.....vzdy vsetku vinu hodit na chlapa....nikto nevidi tu zenu, ktora podvadza!!!!! Ale kto nezije alebo nevie ako to chodi v zahranici bohuzial nevie ako sa tam zije...ved v zahranici padaju pecen holuby rovno z neba .....

erjona
11. feb 2014

@monika_k Asi takto si to vsetci predstavuju, ja zijem uz 14 rokov v zahranici a nieco dosiahnut v cudzom prostredi a vybudovat teda najjednoduchsie nie je, na to treba silne povahy. Takto, ked chlap vyde von, je to pre rodinu jednoduchsie, väcsinou spavaju na ubytovniach. Ale skuste zit v zahranici a len jeden ma pracu a patit vsetko od bytu az po druzinu.... 😉

monika_k
11. feb 2014

@erjona Ja zijem tiez v zahranici, a teda poznam chlapoch, ktory maju vecne problemy s ich manzelkami, byvajucimi na slovensku....kvoli peniazom....stale im manzel posiela malo....Lenze ono je to tak...posle manzelke 500e na mesiac...malo ...posle 1000e..zase malo, myslim, ze aj keby poslal milion...zenam bude stale malo, cest vynimkam...ja stale hovorim...nech si pride kazdy vyskusat ake to je...ako sa treba obracat...predsa len, aj ked vieme jazyk tej ktorej krajiny perfektne, stale budeme pre nich iba cudzinci a musime denno denne sa presadzovat... Ale to nikto, kto sedi doma a jojkaa nad nasim skorumpovanym statom, nepochopi. Namiesto ochkanie, by mali ist vyskusat zivot v cudzine a som si takmer ista, ze polovicka , mozno aj viac zien, ktorym sa vidi, ze im manzel posiela malo penazi by pochopila co to je...byt v zahranici.

erjona
11. feb 2014

@monika_k Tak taketo pripady poznam aj ja, je to realita, potom nastanu hadky, pride nejaky iny, pokial manzel maka na stavbe, polutuje ju a uz ju ma... smutne...☹

bibka2005
autor
24. feb 2014

dakujem zeny sa mile slova , radu, podporu....moj brat sa ako tak pozbieral, nasiel si pracu...aj ked na tom psychicky je stale nic moc....trapit ho to bude asi este dlho ale verim ze nebude mat cas popri robote mysliet na blbosti...a verim ze nepije a ze to pojde pomaly k lepsiemu....pevne verim ze si casom najde nejaku dobru babu aby mal motivaciou sa snazit a bojovat,,,,s laskou je predsa svet o mnoho krajsi...
@erjona
@monika_k
@dionyzka
@adri266

monika_k
25. feb 2014

@bibka2005 To ma tesi, ze sa ako tak pozbieral...prajem mu vela sil 🙂

adri266
25. feb 2014

@bibka2005 vzdy to nejaky cas trva, ked clovek prekona tu bolest zo zrady. Ale hlavna vec, ze uz prestal s alkoholom. Tak aj ja mu prajem, nech stretne niekoho, koho si bude on vazit a kto bude jeho milovat nadovsetko 🙂